تالار گفتمان سورنا

نسخه‌ی کامل: آموزش زنده کردن باتری‌های خراب و مرده‌ی موبایل
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد! که باتری موبایلتان تا دیروز کار می‌کرد ولی امروز که مشاهده کردید گوشی خاموش شده و حدس زدید که باتری آن تمام شده، آن را به شارژز وصل کنید ولی در کمال تعجب گوشی نه شارژ می‌شود و نه عکس‌العملی از خود نشان می‌دهد! یا اینکه این اتفاق برای گوشی‌ای که چند ماه از آن استفاده نکردید(احتمالا به دلیل خریدن گوشیِ جدید) و حالا هوس کردید دوباره از آن استفاده کنید و در کمال تعجب اتفاقی که به آن اشاره کردیم بیفتد و باتری شارژ نشود.

در چنین مواقعی دو ترفند پیش روی ما قرار دارد که با انجام دادن آن‌ها بتوانیم باتریِ مرده‌ی خود را زنده کنیم و از هزینه‌ی اضافی برای خریدن باتری جدید موبایل جلوگیری کنیم که در زیر هر دوی آن‌ها را بیان می‌کنیم.

توجه:‌فقط در صورتی که باتری موبایل شما دچار مشکل شده باشد روش‌های زیر را انجام دهید و از روی کنجکاوی آن را روی باتری‌های سالم امتحان نکنید.

آموزش زنده کردن باتری‌های خراب و مرده‌ی موبایل
متد اول: استفاده از باتری ۹ ولتی
لوازمی که احتیاج داریم:

چسب برق
دو رشته سیمِ برق معمولی
یک عدد باتری ۹ ولتی
باتری موبایلتان را از داخل موبایل خارج کنید.


حالا یکی از رشته سیم‌ها را به سرِ + باتری وصل کنید و آن را با چسبّ برق در جای خود محکم کنید.

همین کار را با آن‌یکی رشته سیم و سرِ منفیِ باتری هم انجام دهید.

حالا سیمی که از سر + باتری خارج می‌شود را به سر + باتری موبایلتان وصل کنید و با چسب برق آن را در جای خود محکم کنید. سیمی هم که از سر – باتری خارج می‌شود را به سر منفی باتری موبایل وصل کنید و آن را با چسب سر جای خود محکم کنید.

حالا کافی است حدود ۱ دقیقه صبر کنید و به باتری موبالتان دست بزنید و ببینید اگر کمی گرم شده باشد، دیگر کافیست و می‌توانید حالا سیم‌ها را جدا کنید.

باتری را داخل گوشی بیندازید و گوشی را روشن کنید. احتمالا اگر کمی شانس داشته باشید موفق خواهید شد!

متد دوم: استفاده از فریزر
باتری گوشی را خارج کنید و آن را داخل یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید تا آب و رطوبت به آن نفوذ نکند.

حالا کیسه را داخل چیزی شبیه به یک بشقاب یا کاسه قرار دهید و سپس آن را داخل یکی از طبقات فریزر قرار دهید و اجهزه دهید که حداقل ۱۲ ساعت آنجا بماند.

سپس آن را از داخل فریزر خارج کنید و از کیسه دربیاورید.

اگر ذرات یخ روی آن است، سعی کنید آن‌ها را پاک کنید و اجازه دهید باتری مدتی را در هوای معمولیِ اتاق بماند تا کمی گرم شود.


حالا آن را وارد گوشی کنید و گوشی را روشن کنید.

تمام!