تالار گفتمان سورنا

نسخه‌ی کامل: نحوه کاشت نهال گردو فرانکت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
کاشت نهال گردو فرانکت

[تصویر:  18.jpg]

نهال گردو
اگر شرایط آب و هوایی و تخصصی برای کاشت نهال گردو دارید، می توان گفت خرید نهال گردو یکی از ده مرحله اقتصادی سودآور و ایمن است. اگر قصد دارید برای دوره مشخصی، محصول خاصی بکارید (از جمله میوه و تابستان)، اما نمی دانید کدام محصول می تواند سودآور، ارزان تر و پربارتر برای شما باشد، می توانید کاشت نهال گردو را انتخاب نمایید.

دلایل اقتصادی کاشت نهال گردو آنقدر منطقی است که می توانید با صرف تقریباً هزینه اولیه ساخت باغ برای هر محصول دیگر، محصولی مرغوب بنام گردو را بدست آورید. در داخل و خارج از کشور این محصول خواهان زیادی دارد. از نظر قیمت نیز کافی است به قیمت هر کیلو گردو در بازار توجه کنید. درخت گردو پس از بزرگ شدن می تواند سالها محصولات با کیفیتی برای شما فراهم کند.

نهال گردو فرانکوت
کیفیت مرغوب و سفیدی مغز و عملکرد بالا و خوب گردو فرانکوت به عنوان یکی از ارقام خوب گردو در قسمت های مرکزی کالیفرنیا شناخته شده است. گردو فرانکوت به دلیل اینکه رقم گرده زایی ندارد، تمامی گل های آن بارور نمی گردد. گردو فراکت از سال ششم به بعد اقتصادی می شود و در باغات از آن به عنوان گرده زا استفاده می کنند. به ازای ۲۰ عدد گردو چندلر یک عدد گردو فرانکت بعنوان گرده زا استفاده می شود.
    1. کارایی: ۱۴۰۰ ای ۱۲۰۰ متر از سطح دریا
    2. فاصله کاشت: ۷*۸
    3. اندازه گردو: MM۴۳
    4. وزن میوه: ۱۱.۵ گرم
    5. تحمل خشکی: متحمل عمر اقتصادی بیش از ۱۰۰ سال
    6. مدت آبیاری: ۲۰ لیتر در ۲۰ روز

نهال گردو فرانکوت یکی از درختان ارزشمندی است که اکثر باغبانان کاشتند. با این حال باید توجه داشت که صرفاً علاقه به پرورش نهال گردو یا ارزش آنها نمی تواند زمینه را برای کاشت چنین محصولی فراهم کند، زیرا نهال گردو نیاز به توجه و دقت ویژه ای دارد که باید رعایت شود.

یکی از نکات اصلی قبل از ایجاد نهال های گردوی فرانکوت، توجه به نژادهای مختلف است. انواع مختلفی از گردو وجود دارد که هر یک از مشخصات و ویژگی های آن متفاوت است و نیاز به شرایط سازگار برای کاشت و رشد دارد. زیرا برخی از واریته ها دیر شکوفا می شوند و برای مناطق سردتر مناسب هستند، در حالی که برخی از انواع زودتر شکوفا می شوند و باید از آنها در برابر بهار سرد محافظت شوند. البته بعضی از نژادها خوب هستند و عملکرد و بازده بسیار خوبی دارند، اما برخی از ارقام عملکرد کمتری دارند. بنابراین باغداران قبل از خرید نهال گردو فرانکوت و سپس خرید صحیح نهال گردو فرانکوت باید اطلاعات مفیدی در مورد انواع گردو بدست آورند.

لازم به ذکر است که نهال های گردو فرانکت در تابستان و زمستان به گرما و سرما بسیار حساس هستند ، بنابراین ، در طول خواب زمستانی ، درخت می تواند تا 11- درجه سانتیگراد مقاومت کند، اما سرمای شدید بهار است. به شاخه ها و ریشه های نهال آسیب جدی می زند، برخی از نهال های گردو نیز می توانند در اثر سرمای پاییز آسیب ببینند. به عنوان مثال، ما به یکی از گونه های گردو روی آورده و خصوصیات آن را بررسی می کنیم. گردو فرانکت یکی از انواع گردو است که در فرانسه کشت می شود. این نژاد گونه ای بسیار قدیمی و شناخته شده است.

مشخصات نهال گردو فرانکت:
گردو فرانکت یکی از قوی ترین انواع نهال گردو است و مشخص ترین ویژگی آن مقاومت زیاد در برابر سرما است، بنابراین کاشت آن در مناطق سردسیر گزینه بسیار خوبی است. ویژگی دیگر نهال گردوی فرانکت عرض شاخ و برگ آن است ، بنابراین هنگام کاشت نهال گردو باید فضای زیادی را در نظر گرفت. گردو فرانکت یکی از انواع زودبازده اما دیرگل است که باعث می شود از بهار سرد در امان بماند. همانطور که گفته شد ، درختان گردو در تابستان و زمستان به گرما و سرما بسیار حساس هستند و توجه به شرایط آب و هوایی به رشد مثبت نهال کمک می کند. لطفا توجه داشته باشید که برخی از سنگها در اثر نور خورشید آسیب می بینند.

اما نهال های گردوی فرانکوت مقاومت خوبی در برابر نور خورشید نیز دارند. گردو فرانکوت خود بارور است و معمولاً از سال چهارم یا پنجم میوه می دهد و از سال ششم سودآور می شود. صحبت از میزان کار این نوع نژاد ، باید توجه داشت که این یک نوع بسیار با کیفیت و دارای مغز سفید و خوش طعم است. شناخته شده است که گردوی فرانکت ۱۰۰ سال عمر مفید دارد ، اما این نژاد را می توان در انواع اقتصادی طبقه بندی کرد ، اگرچه این شاخص بازار فروش خوبی دارد. گردوی فرانکت پوستی نازک دارد و عملکرد آن به طور کلی از پدرو و چندلر بیشتر است. چنین عملکرد خوبی باعث شده تا این نژاد به طور گسترده ای در جهان شناخته شود. تنها عیب نهال های گردوی فرانکت این است که مقاومت زیادی در برابر بیماری دیررس که بیماری شایع درختان گردو است، ندارند.

از کاشت تا برداشت نهال گردو فرانکت:
شرایط آب و هوایی و آب و هوایی بر رشد طبیعی درخت گردو تأثیر می گذارد. آب و هوای مناسب برای درختان گردو اغلب متوسط تا مرطوب و خشک است. جالب است بدانید که کیفیت مغز گردو تا حد زیادی به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. اگرچه برای گردو از محیط زیست نام برده شد ، یعنی درخت گردو پس از دوره کاشت با آب و هوای اطراف سازگار است، اما با وجود چنین ویژگی هایی ، هنگام رشد نهال گردو ، باید سرمای زمستان را در نظر گرفت فرانکت در نظر بگیرید. یکی از مهمترین مواردی که باید هنگام کاشت نهال گردو فرانکت مورد توجه قرار گیرد ، حفظ فاصله صحیح بین دو درخت است ، زیرا این نوع نهال همانطور که قبلاً نیز ذکر شد ، دارای تنوع زیادی در شاخ و برگ گیاهان است. همچنین توصیه می شود خاک های سبک و آهکی را برای کاشت انتخاب کنید تا عملکرد گردوی فرانکت به درستی انجام شود. خاک سخت باعث پوسیدگی ریشه های درخت گردو می شود.

توجه به تغذیه و هرس درختان گردو نیز بسیار مهم است ، معمولاً پس از برداشت می توان هرس را انجام داد. در مورد آبیاری باید توجه داشت که اگر منطقه شما محصور در خشکی است ، باید میزان آبیاری نهال را افزایش دهید. همانطور که گفته شد، گردوی فرانکت ۱۰۰ ساله است ، اما آنچه به افزایش عمر مفید نهال کمک می کند ، نکات مهم از کاشت تا برداشت است. گردوی فرانکت دیر شکوفه می زند اما زود برداشت می کند ، اما زمان مناسب برداشت به منطقه شما بستگی دارد. وقتی پوست گردو ترک خورد ، می توانید آن را برداشت کنید. برداشت زود هنگام کیفیت محصول شما را کاهش می دهد. البته باید توجه داشت همانطور که برداشت زود هنگام گردو منجر به کیفیت پایین هسته می شود ، برداشت دیر هنگام گردو نیز باعث می شود در چنین شرایطی علاوه بر تیره شدن مغز گردو ، میزان پروتئین - کربوهیدرات و چربی مغز آن نیز کاهش می یابد. پس از برداشت ، گردوها پوست گرفته و خشک می شوند و محصول نهایی برای فروش به بازار ارسال می شود. البته قیمت گردوی خشک و مرطوب متفاوت است در حالی که گردوی خشک گرانتر است

میوه های نهال گردو فرانکت پوستی بسیار نازک و با کیفیت دارد. در مقایسه با نهال گردو ، پدرو و چندلر عملکرد بیشتری دارند. مهره پیوندی فرانکت از کیفیت بالایی برخوردار است و دارای هسته سفید است. این نهال عملکرد بالایی دارد و خوب است ، به همین دلیل به عنوان یکی از نهال های خوب گردو در کالیفرنیای مرکزی شناخته می شود. این رقم بسیار حساس به بیماری اواخر بیماری است. همه گلها بارور نیستند، زیرا حاوی گرده نیستند. نهال این گردو از سال ششم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

نقل قول: منبع: نهالستان نهال آنلاین