تالار گفتمان سورنا

نسخه‌ی کامل: هزینه زندگی یک فرد مجرد و یک خانواده در جزیره پرنس ادوارد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
جزیره پرنس ادوارد، کوچک‌ترین استان در کشور کانادا است. مساحت این استان که در شرق کشور کانادا واقع شده است، ۵ هزار و ۶۶۰ کیلومتر مربع است. جالب است بدانید که این استان، تنها یک درصد از مساحت کانادا را تشکیل داده است و از همین رو کوچک‌ترین استان در این کشور به شمار می‌رود. همچنین با توجه به قرارگیری این استان در مرزهای آبی کانادا، ۱۰۰ درصد از مساحت آن را خشکی تشکیل داده است و دو استان نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک نیز  همایسگان اصلی این استان هستند. شهر شارلوت تون نیز بزرگ‌ترین شهر و مرکز سیاسی استان پرنس ادوارد محسوب می‌شود.
اما به صورت کلی، مطالعات جمعیتی می‌تواند دید مشخص‌تری درباره شرایط زندگی در یک منطقه و احیانا برنامه‌های آتی آن منطقه، در اختیار قرار دهد. طبیعتا رشد جمعیت در یک منطقه خاص در کشوری مانند کانادا نشان از امیدواری به آینده دارد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که اگرچه پرنس ادوارد کوچک‌ترین استان در کشور کانادا است، اما از نظر جمعیتی، کم‌جمعیت‌ترین استان نیست.
بر اساس سرشماری رسمی که در سال ۲۰۱۶ در کانادا انجام شد، استان پرنس ادوارد، بالغ بر ۱۴۲ هزار نفر جمعیت داشته است. در این میان، بر اساس دیگر آمارهای رسمی، جمعیت این استان در آخرین روزهای سال ۲۰۲۰، به بیش از ۱۵۹ هزار نفر رسید.
مطالعه بیشتر درباره جزیره پرنس ادوارد کانادا
هزینه زندگی یک فرد مجرد و یک خانواده در جزیره پرنس ادوارد
هزینه زندگی یک فرد مجرد در شارلوت تون، پایتخت جزیره پرنس ادوارد بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره خانه، به صورت میانگین ماهانه ۹۹۲ دلار (حدود ۱۲۷۰ دلار کانادا) است و هزینه زندگی در این شهر برای یک خانواده چهار نفره، باز هم بدون در نظر گرفتن اجاره خانه،  به صورت میانگین ماهانه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ دلار (حدود ۴ هزار و ۵۰۰ دلار کانادا) است.
به طور کلی، در نظر داشته باشید که کلیه این اعداد و ارقام از سایت‌های معتبر جهانی همچون «نومبئو» برگرفته شده است و در نتیجه قابل اعتماد هستند.