امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
facebook فیسبوک

فیسبوک - Facebook
#1
نقض حریم خصوصی کاربران توسط فیسبوک با استفاده از شماره تلفن آن‌ها
[تصویر: c37721cdbce95e2a321e8f089feb4b23_XL.jpg]
علاوه بر رسوایی‌های بی‌شماری که شبکه اجتماعی فیسبوک هم‌اکنون درگیر آن‌ها است، اخیراً در هفته گذشته مشخص شد که این کمپانی از نیاز کاربران به امنیت در جهت نقض حریم خصوصی آن‌ها استفاده می‌کند.
کمپانی دیروز طی یک بیانیه تأیید کرد که شماره تلفنی که کاربران به منظور بالا بردن امنیت از طریق تأیید اعتبار دو مرحله در اختیار فیسبوک قرار می‌گیرد، برای خدمت به تبلیغات استفاده می‌شود.
تأیید اعتبار دو مرحله‌ای، در صورتی‌ که به آن آشنایی ندارید، یک متد امنیتی است که هدف آن امن کردن حساب شما با اضافه کردن یک مرحله به پروسه ورود به حساب با رمز عبور می‌باشد. معمولاً در انجام این کار از شما درخواست می‌شود کدی را که به تلفنتان ارسال شده را وارد کنید.
در پایین می‌توانید بیانیه فیسبوک را در این رابطه مشاهده کنید.
"ما از اطلاعاتی که کاربران در اختیار ما قرار می‌دهند استفاده می‌کنیم تا تجربه بهتر و شخصی‌سازی‌شده تری را در فیسبوک برای آن‌ها فراهم آوریم، تبلیغات هم شامل این موارد می‌شوند. ما کاملاً درباره اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم شفاف هستیم، مانند اطلاعات مخاطبینی که کاربران آپلود می‌کنند یا به حسابشان اضافه می‌کنند. شما می‌توانید اطلاعات مخاطبینی  که آپلود کرده‌اید را در هر زمانی که بخواهید مدیریت و حذف کنید."
با اینکه افراد آشنا به فیسبوک به خوبی با روند در اختیار گذاشتن رایگان خدمات کمپانی در ازای استفاده از اطلاعات کار در جهت خدمت‌دهی به تبلیغات آگاه هستند، اما با این‌ حال نیز این مسئله که فیسبوک از اطلاعاتی که کاربران برای امنیت بیشتر در اختیار آن قرار داده‌اند در جهت نقض حریم خصوصی استفاده می‌کند خود نوعی عهدشکنی به حساب می‌آید. همچنین این مسئله که کل این روند بدون اطلاع رسانی صریح به کاربران انجام شده است نیز اعتبار فیسبوک را زیر سؤال می‌برد.

پاسخ
Thanks given by:
#2
حساب کاربری 50 میلیون از کاربران فیسبوک هک شد
[تصویر: 86a02dd79112ce7a0aba1f945d1078d4_XL.jpg]

فیسبوک اعلام کرده است که یک نقض امنیتی را کشف کرده است که به هکرها اجازه داده است کنترل 50 میلیون از حساب کاربران را در اختیار بگیرند. کمپانی هنوز درباره این نقض در حال تحقیقات است و اعلام کرده است که به نهادهای قانونی نیز دراین‌باره اطلاع داده شده است.
کمپانی در بیانیه خود دراین‌باره گفته است:
"در بعدازظهر سه شنبه 25 سپتامبر، تیم امنیتی ما یک مشکل امنیتی را کشف کردند که بیش از 50 میلیون حساب کاربری را تحت تأثیر قرار داده است. ما این مسئله را بسیار جدی می‌گیریم و می‌خواهیم همه بدانند که چه اتفاقی افتاده است و ما چه اقدام سریعی را برای حفاظت  امنیت افراد انجام داده‌ایم."
به نظر می‌رسد که نقض از access tokens ها سرچشمه می‌گیرد. access tokensها کلیدهای دیجیتالی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند که بدون نیاز به وارد کردن مجدد رمز عبور خود به فیسبوک وارد شوند. اگرچه کمپانی می‌گوید که هکرها با استفاده از کدهای قابلیت View As موفق شده‌اند که کنترل حساب‌های کاربران را در اختیار بگیرند. این قابلیت به کاربران فیسبوک اجازه می‌دهد که از دید دیگران پروفایل خود را مشاهده کنند.
فیسبوک می‌گوید که این باگ برطرف شده است و برای اطمینان کمپانی access tokens‌ مربوط به 50 میلیون کاربر را ریست کرده است. علاه بر این access tokens‌ 40 میلیون حساب کاربری دیگر نیز که در سال گذشته به قابلیت View As دسترسی داشته‌اند ریست شده است. به گفته کمپانی جمعاً 90 میلیون نفر به از کاربران منظور احتیاط به‌ اجبار از حساب کاربری خود بیرون رانده شده‌اند.
وقتی‌که کاربران دوباره به حساب خود وارد می‌شوند با یک پیغام در مورد جزئیات حمله در بخش اخبار مواجه می‌شوند. فیسبوک می‌گوید که قابلیت View As تا زمانی که درباره این حادثه در حال تحقیقات می‌باشد به‌ صورت موفق غیرفعال خواهد بود.
این کمپانی در این باره می‌گوید:
"از آنجایی که ما تحقیقات خود را به تازگی شروع کرده‌ایم، باید هرچیزی را که باعث این سوء استفاده از حساب‌ها و دسترسی به هرگونه اطلاعاتی را شده است مشخص کنیم. همچنین ما نمیدانیم چه کسانی در پشت این حمله هستند و منبعشان کجاست اما سخت در حال کار هستیم تا این جزئیات را متوجه شویم."
با توجه به اینکه پیش از این کمپانی درگیر رسوایی کمبریج آنالیتیکا در اوایل سال 2018 نیز بوده‌ است، این رسوایی امنیتی جدید که 90 میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داده است می‌تواند حسابی وجهه فیسبوک را نزد افکار عمومی خراب کند.

پاسخ
Thanks given by:
#3
[تصویر: 5ae0e084deb195c7573a6da04f8e8444_XL.jpg]

آموزش: چگونه اکانت فیسبوک خود را برای همیشه حذف کنیم؟

فیسبوک، محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان و پایه گذاری عصری جدید در ارتباطات مجازیست و میتوان گفت هر کاربری که با اینترنت سر و کار دارد، دارای یک صفحه شخصی در این شبکه اجتماعی نیز میباشد. با این حال از زمانی که شبکه های اجتماعی موبایل محور رشد کردند، فعالیت ها در فیسبوک کمرنگ تر شد و بسیاری از کاربران به دیگر اپلیکیشن های مشابه مهاجرت کردند. حال که استفاده از فیسبوک بسیار کم شده است، شاید زمان آن باشد که برای همیشه پرونده شخصی خود را در آن ببندیم.
به تازگی اکانت 50 میلیون نفر از کاربران فیسبوک نیز هک شده که شاید دلیل محکمی باشد برای اینکه دیگر اکانت فیسبوک خود را حذف کنیم. این کار چندان پیچیده و سخت نیست اما بهتر است قبل از حذف پست های خود که میتواند شامل تصویر یا ویدئو باشد، اطلاعات شخصی خود را ابتدا از فیسبوک دانلود کنیم. آرشیوی که فیسبوک از اطلاعات شما در اختیارتان قرار میدهد شامل تمام چیزایی میشود که به اکانت شما مربوط است که عبارتند از تصاویر، فعالیت ها، تاریخچه گفت و گوها، آدرس های IP، اطلاعات تشخیص چهره و تبلیغاتی که روی آن کلیک کرده اید. بنابراین با حجم زیادی از اطلاعات مواجهیم که شاید بسیاری از آنها برای مهم باشند. برای دریافت آرشیو این اطلاعات شخصی پس از ورود به حساب فیسبوک خود به قسمت تنظیمات مراجعه و بر روی گزینه Download a copy of your Facebook Data در بخش General Account Settings کلیک و سپس Start My Archive را انتخاب کنید.
[تصویر: Screen_Shot_2018_03_20_at_10.54.55_AM.png]
پس از اینکه کار دانلود اطلاعات فیسبوک خود را به پایان رساندید، زمینه برای حذف اکانت فراهم است. لازم به ذکر است که امکان بازگشت اکانت پس از حذف آن وجود ندارد. پس اگر تصمیم قطعی خود را برای این کار گرفته اید، روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه حذف اکانت فیسبوک ارجاع داده شوید. دسترسی به این صفحه از داخل تنظیمات اکانت امکان پذیر نیست و هیچ گزینه ای برای حذف اکانت در صفحه تنظیمات مشاهده نخواهید کرد. پس از مراجعه به لینک فوق، گزینه Delete My Account را انتخاب کنید. با این کار اکانت شما برای حذف و عدم دسترسی برای دیگر کسانی که از فیسبوک استفاده میکنند آماده میشود.
[تصویر: Screen_Shot_2018_03_20_at_10.19.08_AM.png]
پس از گذراندن مرحله فوق، فیسبوک تا چند روزی فرآیند حذف اکانت را به طول میانجامد و اگر در طول این چند روز، وارد اکانت فیسبوک خود شوید، درخواست شما برای حذف اکانت از بین میرود پس یا نباید وارد اکانت خود شوید، یا اگر وارد شدید، باید مراحل حذف اکانت را مجددا انجام دهید. برخی موارد مانند کامنت هایی که برای دوست خود ارسال کرده اید، شاید حتی بعد از حذف اکانت نیز نمایش داده شوند. فیسبوک هم این نکته را متذکر میشود که نسخه ای از برخی از آیتم ها مانند اطلاعات ورود در دیتابیس میمانند اما این اطلاعات جدا از اطلاعات شخصی کاربر است.
به گفته فیسبوک، فرآیند حذف کامل یک اکانت به همراه تمامی اطلاعات موجود در آن میتواند تا 90 روز طول بکشد اما در طول این مدت، دسترسی به اکانت شما برای هیچ کاربر دیگری امکان پذیر نخواهد بود. اگر تصمیم شما برای حذف فیسبوک و عدم استفاده از خدمات این شرکت قطعی است، لازم است بدانید فیسبوک صاحب چندین سرویس مهم مانند اینستاگرام و واتس اپ نیز میباشد. بنابراین اگر به فیسبوک اعتماد ندارید، شاید بخواهید اکانت خود را در آن برنامه ها نیز حذف کنید. هک و سرقت اطلاعات کاربران فیسبوک بعد از رسوایی این شرکت در مورد فروش اطلاعات کاربران به شرکت های دیگر میتواند به طور چشمگیری آمار حذف اکانت توسط کاربران را افزایش دهد. چرا که حریم شخصی، امروزه فاکتوری بسیار مهم برای هر کاربریست.

پاسخ
Thanks given by:
#4
[تصویر: 880a027b2b5788ded6a3cc38a8d20d19_XL.jpg]

هکری که تهدید کرد صفحه فیسبوک مارک زاکربرگ را حذف خواهد کرد

یک هکر تایوانی با نام “white hat” هفته گذشته ادعا کرد که صفحه مارک زاکربرگ را هک خواهد کرد. او در گزارش بلومبرگ گفته بود که نمایش این عملیات را پخش خواهد کرد. چانگ چی-یوان در صفحه فیسبوک خود با 26000 دنبال کننده نیز نوشته بود که به زودی صفحه بنیانگذار فیسبوک را حذف خواهد کرد و آن را به صورت لایو (پخش زنده) در این شبکه اجتماعی منتشر خواهد کرد. طبق گزارش بلومبرگ او هکر مشهوری در تایوان است.
چانگ تاریخچه بالا بندی در هک و کشف باگ های امنیتی دارد و حتی اپراتور اتوبوس رانی تایوان از او به دلیل هک سیستم شان و خرید یک بلیط 1 دلاری تایوان (3 سنت آمریکایی) شکایت کرده بود. او همچنین بارها تصاویر پاسخ های فیسبوک به باگ های کشف شده توسط خودش به اشتراک گذاشته بود. چانگ پیشتر در خصوص راه های کسب درآمد از راه هک نوشته بود.
فیسبوک هم برنامه ای برای کشف باگ توسط متخصیصن و دریافت پاداش به آنهایی دارد که بتواند ضعف امنیتی شبکه آنها را کشف کند.  هرچند که این هکر در نهایت تصمیم خود مبنی بر حذف اکانت زاکربرگ را عملی نکرد. Chang Chi-yuang در صفحه فیسبوک خود گفت:
 که من تصمیم گرفتم این کار را انجام ندهم، باگ مورد نظر را به مسئولین فیسبوک گزارش دادم و این ادعای خودم را زمانی اثبات می کنم که از آنها پاداش گرفتم.
اما اگر او تصمیم خود را عملی هم میکرد، این اولین باری نبود که صفحه زاکربرگ هک می شد. در سال 2011 یک هکر توانست با دسترسی به اکانت او استتوس جدید برای او نوشت. هک 50 میلیون حساب کاربری در فیسبوک و حالا تهدید به حذف حساب رئیس این کمپانی اولین مشکلات امنیتی شبکه اجتماعی فیسبوک نبوده و به نظر میرسد که نخواهد بود.

پاسخ
Thanks given by:
#5
فیسبوک از انتشار استوری‌ها توسط کاربران درباره نقض امنیتی اخیر جلوگیری کرد
[تصویر: ddf0e4827705c72b0936b4235293ea2c_XL.jpg]

روز گذشته بر اثر یک نقض امنیتی حساب 50 میلیون نفر از کاربران فیسبوک هک شد. حالا تعدادی از کاربران گزارشانی مبنی بر این می‌دهند که کمپانی مانع از به اشتراک گذاشتن استوری‌ها در رابطه با این نقض می‌شود. این مشکل به نظر می‌رسد که فقط استوری های خاص را از رسانه‌های خاص مانند دو استوری Guardian و Associated Press تحت تأثیر قرار دهد.
وقتی قصد اشتراک یک استوری درباره این نقض امنیتی را در بخش خبر داشته باشید، با پیغامی مواجه خواهید شد که مانع از اشتراک‌ گذاری استوری می‌شود.
با توجه به متن پیام فیسبوک این استوری را به عنوان اسپم اعلام می‌کند. علت این کار گستردگی و سرعت اشتراک گذاری این استوری می‌باشد. در واقع سیستم با استناد اینکه تعداد بالایی از کاربران یک محتوا را به اشتراک می‌گذارند آن را به عنوان اسپم تلقی می‌کند.
بعد از اینکه توجه‌ها به این مشکل جلب شد، این باگ توسط فیسبوک برطرف شده و از طریق حساب کاربری کمپانی در توییتر اطلاع رسانی شده است.
در واقع، یک ناظر پشت نمایشگر ننشسته است و مانع از انتشار استوری ها نمی‌شود و یا اینکه کمپانی هیچ توطئه‌ای را بر علیه کاربرانی که قصد اشتراک این محتوا را داشته‌اند انجام نداده است. این وضعیت حاصل ابزار تشخیص محتوا فیسبوک است که محتوا قانونی را از غیر قانونی تشخیص می‌دهد که در این مورد به عنوان اسپم بیان شده است. اگرچه درک این مسئله کمی سخت می‌باشد که این قابلیت چرا مانع سایر استوری های مخرب بر روی پلتفرم نمی‌شود.
البته، این نمونه اولین باری نیست که این سیستم فیسبوک به خوبی عمل نمی‌کند. در گذشته نیز این سیستم قادر به شناسایی محتوا آسیب‌رسان و خشونت‌ آمیز نبوده است. با این تفاسیر، باز هم این مسئله که از تکثیر خبر درباره رسوایی اخیر جلوگیری شده است می‌تواند به‌ اندازه خود آن رسوایی باعث خراب شدن وجهه فیسبوک شود.

پاسخ
Thanks given by:
#6
[تصویر: 5b12135c-8807-4d9f-b2fc-a2362659fbb3.jpg]

در جریان رسوایی اخیر فیسبوک، احتمال دارد اتحادیه‌ اروپا جریمه‌ی ۱.۶۳ میلیارد دلاری برای فیسبوک درنظر بگیرد.
پیشتر معلوم شد که اطلاعات حساب ۵۰ میلیون کاربر فیسبوک، به دست هکرها افتاده است. در جریان این رسوایی، اتحادیه‌ اروپا، براساس قانون حفاظت اطلاعات عمومی (GDPR)، ممکن است جریمه‌ی ۱.۶۳ میلیارد دلاری برای فیسبوک درنظر بگیرد. 

وال‌استریت ژورنال، در آخرین گزارش روز یک‌شنبه، رقم احتمالی جریمه‌ی فیسبوک را منتشر کرد. کمیسیون حفاظت داده‌های ایرلند از سوی اتحادیه‌ی اروپا به‌عنوان مسئول بررسی پرونده‌ی فیسبوک انتخاب شده است و در بخشی از تحقیقات رسمی خود، از فیسبوک درخواست کرده تا اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار این کمیسیون قرار دهد. 
[تصویر: ecf3e5ec-7571-4dbd-a0f6-7d0cdac6d5c3.jpg]
کمیسیون حفاظت داده‌های ایرلند در بیانیه‌ای اعلام کرد: 
نقل قول: رسوایی اخیر که روز سه‌شنبه فاش شد، حساب کاربری میلیون‌ها کاربر را در معرض خطر قرار داده است؛ اما فیسبوک نمی‌تواند ماهیت این نقض حریم خصوصی و خطری که میلیون‌ها کاربر را تهدید می‌کند، شفاف‌سازی کند. 
ظاهرا به‌دلیل وجود یک حفره‌ی امنیتی در قابلیت View As، اطلاعات حساب کاربری ۵۰ میلیون کاربر فیسبوک در معرض خطر قرار گرفته است. نحوه‌ی رسیدگی به این پرونده، یکی از بزرگترین آزمون‌هایی است که تنظیم مقررات حفاظت داده‌های عمومی اتحادیه‌ی اروپا با آن مواجه است.  پراوین کوتاری، مدیر اجرایی شرکت CipherCloud، به SiliconANGLE اعلام کرد که این هک، باعث طرح سوالات بسیاری شده است. وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت: 
نقل قول: دقیقا چه کسانی در معرض این هک قرار دارند؟ آیا از بین ۵۰ میلیون کاربر،‌ کاربرانی از جامعه‌ی اروپا هم حضور داشته‌اند؟ اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، آیا موضوع براساس قوانین GDPR پیش خواهد رفت؟ رسیدگی به چه صورت پیش خواهد رفت؟ 
با توجه به رسوایی کمبریج آنالیتیکا، واکنش اتحادیه‌ی اروپا به رسوایی اخیر فیسبوک، قابل پیش‌بینی نیست. هنوز جزئیات دقیقی در مورد زمان فاش‌شدن این رسوایی مشخص نشده است. معلوم نیست دقیقا چه کاربرانی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، هنوز مشخص نیست که چه کسی مسئول این رسوایی است و سوالات بسیار دیگری وجود دارد که هنوز بی‌پاسخ هستند. حتی ممکن است با بررسی موضوع، به نتایج بدتری نسبت به آنچه امروز با آن مواجه هستیم برخورد کنیم. باید ببینیم فیسبوک درباره‌ی این موضوع و مسئولیت بالقوه‌ای که برعهده دارد، چه اطلاعات جدیدی را فاش می‌کند. با توجه به اینکه احتمال دارد میلیون‌ها کاربر تحت تاثیر این هک قرار گرفته باشند، محاسبه‌ی جریمه‌ی احتمالی براساس قوانین GDPR، بسیار دشوار است. 
[تصویر: b2adddb4-e020-4d8c-8b88-892ccce4e8b2.jpg]


براساس قوانین GDPR، شرکت‌هایی که هک می‌شوند و نتوانسته‌اند از کاربران خود در برابر نفوذ هکرها حفاظت کنند، احتمال دارد از ۲۳ میلیون دلار یا ۴ درصد درآمد سالیانه‌ی شرکت در سال قبل از بروز حمله‌ی هکری، جریمه شوند؛ در نتیجه، رقم ۱.۶۳ میلیارد دلاری نیز براساس درآمد سالانه‌ی فیسبوک در سال ۲۰۱۷ محاسبه شده است. با اینکه احتمال جریمه‌شدن فیسبوک از سوی اتحادیه‌ی اروپا بسیار قوی است، ولی برخی اشاره می‌کنند که هک فیسبوک، چندان جدی نیست. چستر ویزنیوزکی، پژوهشگر ارشد گروه Sophos در این مورد گفت:
نقل قول: در پلتفرمی به بزرگی و پیچیدگی فیسبوک، باگ‌های زیادی می‌تواند وجود داشته باشد. سرقت کلیدهای تایید هویت، قطعا مشکل بزرگی است. اما این اتفاق، به‌اندازه‌ی سایر مواردی که باعث نقض حریم خصوصی کاربران می‌شود، مانند آنچه در کمبریج آنالیتیکا رخ داد،‌ گسترده و بزرگ نیست.
وی اشاره کرد که در هر کدام از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، کاربران باید این فرض در نظر بگیرند که اطلاعات کاربری آنها، چه از طریق هک‌شدن یا خیلی ساده، به دلایل ساده‌ای مانند اشتراک‌گذای اتفاقی، ممکن است در دسترس عموم قرار بگیرد. به‌همین دلیل، هرگز نباید اطلاعات حساس خود را از طریق چنین پلتفرم‌هایی به‌اشتراک بگذارند. وی اضافه کرد: 
در حال حاضر، خروج از حساب کاربری و ورود مجدد، یکی از موارد لازمی است که باید بدان توجه کرد. باید به کاربران یادآوری شود که تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی خود را در فیسبوک و سایر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی که اطلاعات شخصی‌شان در آنها به‌اشتراک گذاشته شده است، بررسی کنند.
پاسخ
Thanks given by:
#7
پای فیس‌بوک لایت به آیفون هم باز شد

[تصویر: 9707-56t1432.jpg]
اپلیکیشن فیس‌بوک‌ لایت برای کاربران گوشی‌های آیفون و سیستم‌عامل iOS نیز به‌زودی عرضه خواهد شد. 
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، بسیاری از اپلیکیشن‌های مختلف هم‌چون شبکه‌های اجتماعی از نسخه لایت (Lite) نیز علاوه بر نسخه اصلی، بهره می‌گیرند که برای آن دسته از کاربرانی که سرعت اینترنت کشورشان پایین است و یا حافظه گوشی بسیار کم و محدود است، توسعه داده شده است تا آن‌ها نیز بتوانند از قابلیت‌های اصلی و محوری بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های متعدد استفاده کنند و اخبار و گزارش‌های موردنظر خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
 
اما از شبکه‌های اجتماعی که نسخه لایت خود را توسعه داده‌اند، می‌توان به فیس بوک لایت، فیس بوک مسنجر لایت، توییتر لایت، اسکایپ لایت و اینستاگرام لایت اشاره کرد و کاربران باید به منظور دریافت این نسخه به فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی‌استور مراجعه کنند.
 
پیش‌تر بسیاری از کاربران اهل کشورهای درحال توسعه و به اصطلاح جهان سومی در فضای مجازی از مشکلات متعدد در اجرای اپلیکیشن‌های مختلف که حجم سنگین و مصرف باتری و اینترنت بالایی داشتند، شکایت خود را اعلام کرده بودند. شبکه‌های اجتماعی نیز به‌منظور استفاده همگانی و تسهیل دسترسی به اینترنت تصمیم گرفتند که با انتشار نسخه لایت از اپلیکیشن‌های محبوب و پرطرفدار خود به این دسته از کاربران نیز کمک کنند تا مطالب و پست‌های موردنظر خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
 
با توجه به آنکه اپلیکیشن فیس‌بوک لایت از سال 2015 تاکنون برای کاربران اندروید در دسترس قرار گرفته بود، حالا به نظر می‌رسد که با توجه به استقبال بی‌نظیری که ازسوی کاربران صورت پذیرفته است، برروی پلت‌فرم آی‌اواس (iOS) نیز قرار است در دسترس کاربران گوشی‌های غیراندرویدی نظیر آیفون قرار بگیرد.
 
نسخه لایت اپلیکیشن‌های مختلف که در ابتدا تنها برای کاربران کشورهای درحال توسعه با سرعت اینترنت و ظرفیت حافظه پایین توسعه و ارائه شده بود، حالا با توجه به حجم کمی که از حافظه دستگاه اشغال می‌کند و باتری بسیار کمتری نیز مصرف می‌کند، در کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته نظیر ایالات متحده آمریکا و انگلستان نیز مورد استقبال قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود خیل عظیمی از کاربران گوشی‌های آیفون از عرضه فیس‌بوک لایت استقبال کنند.
پاسخ
Thanks given by:
#8
با به روز رسانی جدید فیسبوک اطرافیانتان را راحت پیدا کنید

[تصویر: f827065adced4fef6b385befeb5c21a2_XL.jpg]

ابزار کم استفاده اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی فیسبوک احتمالا به روز رسانی خواهد شد.  فیسبوک اخیراً آزمایش طراحی مجدد قابلیت Nearby Friends  (قابلیتی که با استفاده از آن می‌توانید دوستان نزدیک خود را از نظر موقعیت جغرافیایی پیدا کنید) را که از یک دید نقشه‌ای جدید استفاده می‌کند را برای این ابزار تأیید کرد. این ابزار که  مشارکت در  آن منوط به انتخاب شما می‌باشد، از یک نقشه استفاده می‌کند و دوستان  نزدیک شما را بدون نمایش موقعیت مکانی دقیق  آن‌ها بر روی آن  نمایش می‌دهد.

قابلیت Nearby Friends فیسبوک  برای اولین بار در سال 2014 راه‌اندازی شد اگرچه، چنین قابلیتی در اوایل 2012 آزمایش  شده بود. این قابلیت بار‌ها دستخوش تغییرات شد و حالا  یک لیست را شامل می‌شود که شهر‌ و فاصله دوستان را نمایش می‌دهد.  اما در حالت جدید آزمایش شده، یک نقشه گروهی از دوستان را در بین شهر‌ها نشان می‌دهد. مانند دید  لیستی، دید نقشه‌ای نیز موقعیت مکانی دقیق را نمایش نمی‌دهد و اما آن را به صورت کلی نشان می‌دهد.
برای استفاده از  Nearby Friends، کاربران باید ورود به آن را انتخاب کنند و مجوز اشتراک گذاری موقعیت مکانی را صادر کنند. نگرانی‌های حریم خصوصی باعث استفاده کمتر از  این ابزار می‌شود و کم‌تر برجسته بودن آن در منوی اپلیکیشن نیز به آن کمک نخواهد کرد.
درحالی‌که هم‌اکنون این ابزار یک لیست از دوستان نزدیک را ارائه می‌دهد، در ابتدا به صورت دید نقشه‌ای با استفاده از گوگل map ارائه شده بود. همچنین این قابلیت به کاربران این امکان را می‌داد که موقعیت مکانی دقیق خود را به همراه زمان و پیشنهاد برای ملاقات به دوستان خود بفرستند. Nearby Friends همچنین در مواقعی که دوستان جدید نزدیک یک دیگر هستند برای آن‌ها اعلان‌هایی را در این باره  نمایش می‌دهد.
[تصویر: photo5890930547549646005.jpg]
اسکرین شات‌ها از آزمایش نسخه جدید ابزار، یک نقشه به‌روزرسانی شده (بدون برچسب گوگل map)   با دایره‌ها و نمایش تصاویر پروفایل دوستانی که در یک شهر بخصوص و یا در نزدیکی آن حضور دارند را نشان می‌دهند. کسانی که طرفدار شکل کنونی ابزار هستند می‌توانند آیکون view list را لمس کنند و سبک دید خود را به حالتی که هم‌اکنون افرادی که بخشی از آزمایش نیستند می‌بینند، تغییر دهند. این تغییر سبک دید ابزار، به دید نقشه‌ای که در ابتدا ابزار به آن شکل ارائه‌شده بود، می‌تواند بسیار مورد توجه قرار بگیرد. همچنین این مسئله که ابزار در عوض نمایش دقیق موقعیت مکانی فقط شهر مورد نظر را نمایش می‌دهد می‌تواند یک نشانه از رعایت حریم خصوصی باشد. 
با اینکه Nearby Friends چندین سال است که ارائه شده‌است، اما حالا با ابزارهای مشابه‌ای  مانند Snap Map رقابت بیشتری دارد. ابزار اختصاصی اسنپ چت، علاوه بر نشان دادن اینکه دوستان کجا هستند، استوری‌های آن‌ها و استوری های عمومی منطقه را بر روی نقشه نمایش می‌دهد و  به کاربران این امکان را می‌دهد که ببینند در آن منطقه چه می‌گذرد.
درحالی‌که فیسبوک آزمایش نسخه جدید Nearby Friends را تأیید کرده است اما هنوز نشانه‌ای از انتشار عمومی ابزار دیده نمی‌شود.

پاسخ
Thanks given by:
#9
نسخه Lite فیسبوک به زودی برای iOS عرضه میشود

[تصویر: c215292205945806402f083b7b3ca1f1_XL.jpg]

سه سال از عرضه فیسبوک لایت برای سیستم عامل اندروید که البته فقط در برخی کشورها در دسترس قرار گرفت میگذرد و امروزه این برنامه در کشورهای بیشتری در دسترس کاربران قرار گرفته است. در حالی که مدت هاست نسخه پایدار Facebook Lite منتشر شده است، دسترسی به نسخه آزمایشی نسخه اندرویدی این برنامه برای همه کاربران آزاد است تا کاربران بتوانند قابلیت ها و ویژگی های جدید را پیش از عرضه عمومی، تجربه کنند.

اکنون اگر شما کاربر یک دستگاه مجهز به سیستم عامل iOS هستید، میتوانید به برنامه آزمایشی ملحق شوید. البته شرط این کار این است که شما در منطقه ای قرار داشته باشید که فیسبوک لایت برای iOS در آنجا عرضه شده باشد. در حالی که هنوز این برنامه در ایالات متحده عرضه نشده، به نظر میرسد کاربران ترکیه ای موفق به آزمایش این برنامه شده اند.
همان طور که از نام برنامه پیداست، با نسخه ای سبک تر و کم حجم تر از اپلیکیشن فیسبوک مواجه هستیم که به نسبت نسخه اصلی، استفاده از منابع بسیار کمتری دارد و این برای کاربرانی که به سنگین بودن اپلیکیشن فیسبوک، چه نسخه اندرویدی و چه iOS انتقاد داشته اند، خوشآیند است. در وهله اول، فیسبوک لایت بسیار حجم کمتری از فضای گوشی شما را اشغال میکند چرا که فقط 5 مگابایت حجم دارد. برای این کاهش حجم، بسیاری از ویژگی های نسخه استاندارد قربانی شده اند تا علاوه بر مصرف کمتری باتری، در مصرف دیتا نیز صرفه جویی شود. هنوز برای گفتن اینکه چه زمانی Facebook Lite برای دیوایس های iOS منتشر میشود زود است اما از آنجا که نسخه آزمایشی منتشر شده، انتظار میرود زمان زیادی تا انتشار نسخه نهایی بر روی اپ استور، به طول نیانجامد.

پاسخ
Thanks given by:
#10
تعطیلی صدها حساب کاربری فیسبوک در آمریکا
[تصویر: 3820e6a49232e65f678928ba5e4885f4_XL.jpg]

فیسبوک در حال تعطیلی صد‌ها صفحه و حساب کاربری در آمریکا می‌باشد. دلیل این کار پخش اطلاعات سیاسی نادرست و شکستن قوانین کمپانی در مقابله با محتوا نادرست و هرزنامه‌ها می‌باشد.
کمپانی در یک بلاگ پست اعلام کرد که 559 صفحه و 251 حساب کاربری حذف خواهند شد. درحالی‌که این صفحات از محتوای حساس سیاسی برخوردار هستند فیسبوک این را دلیل پاکسازی نمی‌داند. در عوض حساب‌ها و صفحاتی حذف خواهند شد که به‌طور مکرر قوانین کمپانی را در استفاده از پلتفرم شکسته باشند. فیسبوک به استراتژی‌هایی نظیر استفاده از یک حساب کاربری تقلبی و چندگانه برای افزایش ترافیک و بالا بردن محبوبیت اشاره کرده است.
هم‌اکنون فیسبوک با اشاره به نزدیکی به انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده آمریکا گفته است که شبکه‌هایی مانند آن‌هایی که حذف کرده است به‌طور فزاینده به ترویج انواع محتوای سیاسی می‌پرداختند که از محتوا قانونی سیاسی غیرقابل تشخیص بوده‌اند. کمپانی می‌گوید که به همین دلیل به‌جای جستجو برای محتوای بد به سراغ ریشه رفته است.
فیسبوک در تکمیل توضیحات خود در این‌ باره گفت:
"همان‌طور که ما در شناسایی این نوع حساب‌ها و صفحات بهتر می‌شویم، افراد پشت سر آن‌ها نیز چه از لحاظ اقتصادی و چه ازلحاظ سیاسی تاکتیک‌های بهتری برای فرار از رادار ما استفاده خواهند کرد. این مسئله دلیل ما برای سرمایه‌گذاری بیشتر و استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌تر در این زمینه است تا جلوی این‌گونه سوءاستفاده‌ها را بگیریم؛ زیرا افراد تنها زمانی به استفاده از فیس‌بوک خواهند پرداخت که در اینجا احساس امنیت و اعتماد به آن‌ها دست دهد."

پاسخ
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان