امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
telegram تلگرام

تلگرام - Telegram
#1
 تلگرام دسکتاپ آی پی آدرس کاربران را فاش کرد
[تصویر: 9707-56t849.jpg]
یک محقق امنیتی کشف کرده نسخه های قدیمی تر دسکتاپ پیام رسان تلگرام هنگام برقراری تماس صوتی، اطلاعات مربوط به نشانی پروتکل اینترنت کاربران را فاش می کرده است.
به گزارش مهر به نقل از انگجت، تلگرام همیشه ادعا می کند حریم خصوصی کاربران را حفظ کرده است. اما به نظر می رسد این پیام رسان بدون اشکال نیست. «دیراج میشرا» محقق امنیتی کشف کرده نسخه های قبلی اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام حین برقراری تماس صوتی  IP آدرس های عمومی و خصوصی( نشانی پروتکل اینترنت) را فاش کرده است. دلیل این امر چارچوب کاری همتا به همتای (peer-to-peer ) تلگرام بوده است.
 
 کاربران موبایل می توانند تماس های همتا به همتا را خاموش کنند و اطلاعات خود را ایمن نگهدارند. اما هنگام استفاده از این فناوری در دسکتاپ رایانه هیچ راهی برای حفظ اطلاعات خصوصی کاربران وجود نداشته است.
 
این شکاف امنیتی کاربر را در برابر خطر حمله امنیتی یا فاش کردن مکان او قرار می دهد.
 
میشرا برای کشف این حفره امنیتی ۲هزار یورو جایزه دریافت کرد.
پاسخ
Thanks given by:
#2
بر اساس آمار‌های ایسپا 47 درصد از کاربران ایرانی همچنان از تلگرام استفاده می کنند 

[تصویر: NewsGallery3117.jpg]

بررسی‌های صورت گرفته در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) گویای آن است که با وجود فیلترینگ، همچنان بیش از ۴۷ درصد کاربران از تلگرام استفاده می‌کنند که این رقم نسبت به خرداد ماه به طور تقریبی ثابت مانده است به این معنا که در ماه‌های گذشته میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی کاهش چشمگیری داشته است.
بر اساس نتایج بررسی‌های مهر ماه ۱۳۹۷،  ۶۲.۵ درصد از کاربران اعلام کردند قبل از فیلتر تلگرام از این پیام‌رسان استفاده می‌­کردند. این در حالی است که در نظرسنجی خرداد ماه این مرکز نیز ۶۲.۴ درصد پاسخگویان گفته بودند قبل از فیلتر نیز از تلگرام استفاده می‌­کردند و حالا با گذشت حدود پنج ماه از فیلتر تلگرام ۴۷.۳ درصد از کل پاسخگویان همچنان از تلگرام استفاده می‌­کنند که این عدد نسبت به خرداد ماه تقریباً ثابت مانده است. همچنین نتایج نظر سنجی ها به استفاده برابر کاربران زن و مرد از تلگرام اشاره دارد.
علاوه بر این بررسی ها نشان می دهد بعد از فیلتر شدن تلگرام میزان استفاده از پیام رسان واتس اپ افزایش پیدا کرده که درهمین راستا مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران – ایسپا – اعلام می کند: کابران این شبکه پیام رسان در تیمه فرودین ماه جاری و پیش از فیلتر شدن تلگرام، ۱۲ درصد بوده که این میزان در خرداد و مهر ماه به ترتیب به ۲۵ درصد و ۳۰.۱ درصد  رسیده است، همچنین استفاده از اینستاگرام  نیز بعد از فیلتر شدن تلگرام رشد صعودی داشته و از ۱۷.۷ درصد در فروردین ماه سال جاری به ۳۲.۲ درصد در خردادماه رسیده که این عدد نیز طبق نتایج اخیر ایسپا از خرداد تا مهر به طور تقریبی ثابت مانده است.
این آمار و ارقام در حالی اعلام شد که میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجازی داخلی از خرداد ماه تا مهر ماه کاهش پیدا است؛ پیام‌رسان "سروش" که در فروردین ماه و پیش از فیلتر تلگرام، حدود ۲ درصد عضو داشت در خرداد ماه و بر اساس نتایج نظرسنجی ملی ایسپا به ۱۳.۵ رسید اما در مهرماه سال جاری سیر نزولی داشته و به ۴.۳ درصد رسیده است. ضمن اینکه "ایتا" از ۲.۹ درصد به ۰.۹ درصد، "آی‌گپ" و "بله" هرکدام از ۲.۵ و ۱.۸ درصد به ۰.۴ درصد، "گپ" از ۱.۴ درصد به ۰.۲ درصد، "بیسفون" و "ساینا" نیز از ۰.۶ درصد هرکدام به ۰.۱ درصد رسیده اند.
۳۶.۳ درصد پاسخگویان هم گفته اند در حال حاضر از هیچ شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند که به این ترتیب در حال حاضر ۶۳.۷ درصد از افراد حداقل عضو یکی از شبکه­‌های اجتماعی مجازی هستند. روابط عمومی ایسپا اعلام کرده است طرح نظرسنجی «بررسی مسائل روز کشور از منظر افکار عمومی مردم ایران» در مهرماه ۱۳۹۷ با پرسشگری از ۱۲۸۱نفر از افراد بالای ۱۸ سال کشور به شیوه تلفنی انجام شد و بخشی از طرح مذکور به میزان استفاده مردم ایران از شبکه‌های اجتماعی اختصاص داشته است.
پاسخ
Thanks given by:
#3
کانال‌های تلگرامی به وایبر می‌آید؟

[تصویر: 97-09-13ba303.jpg]
اپلیکیشن پیام‌رسان وایبر به تازگی ادعا کرده است که به نخستین پیام‌رسان در جهان تبدیل خواهد شد که گروه‌های آن میزبان یک میلیون نفر کاربر هستند.
به گزارش ایسنا، وایبر که یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان محسوب می‌شود، حالا به تازگی به نظر می‌رسد که می‌خواهد با افزایش ظرفیت گروه‌های خود به کاربران خود این اطمینان را بدهد که می‌توانند درصورت نیاز گروه‌های بزرگ‌تری برای خود و دوستان خود ایجاد کنند به گونه‌ای که بنا به ادعای وایبر، این گروه‌ها میزبان تا سقف یک میلیون نفر کاربر نیز خواهند بود و همین امر بدون شک موجب خواهد شد افراد درصورت نیاز به ایجاد و برقراری گروه‌های بزرگ، به سمت و سوی این اپلیکیشن پیام‌رسان روی بیاورند.
 
این گروه‌ها که ظاهرا Community نام خواهند داشت، به کاربران این امکان را می‌دهد تا با ساخت و راه‌اندازی گروه‌های بزرگ، به اطلاع‌رسانی و انجام فعالیت‌های موردنظر خود بپردازند. این گروه‌های بزرگ می‌تواند حول محور موضوعاتی همچون توریسم و گردشگری، ورزش و بازی نیز باشد و جوامع فعال در حوزه‌های مذکور را به یکدیگر معرفی کرده و رابط خوبی برای ارتباط برقرار کردن آن‌ها باشد.  
 
به گفته کارشناسان، این Community ها شباهت زیادی به کانال‌های تلگرامی دارند زیرا درصورتی که ادمین (سازنده) آن بخواهد، می‌تواند آن را به‌صورت عمومی ( Public) و یا خصوصی ( Private) ایجاد و راه‌اندازی کند. در صورتی که گروه مذکور عمومی باشد، همه کاربران با کلیک برروی لینک آن قادر خواهند بود وارد آن شده و به آن بپیوندند. اما اگر گروه مورد نظر خصوصی باشد، تنها درصورتی که لینک آن توسط ادمین برای کاربران فرستاده شود، قابلیت عضو شدن خواهد داشت.
 
این گروه‌ها همچنین همانند کانال‌های تلگرامی، قابلیت سنجاق و پررنگ کردن (Pinned messages) یک پیام اصلی و محوری را برای کل گروه دارد تا با ورود هر کاربر جدید، با مشاهده و خواندن پیام مربوطه از قوانین و شرایط حاکم در گروه آگاه و مطلع شود.
 
بر اساس گزارش وب‌سایت phoneraena ، این قابلیت جدید  برروی تمامی دستگاه‌های اندرویدی و iOS از هم اکنون از طریق فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور و اپ استور اپل قابل دسترسی ، نصب و استفاده خواهد بود.
 
پاسخ
Thanks given by:
#4
به روز رسانی جدید برای تلگرام در اندروید و IOS به همراه ویژگی های جدید و بهبود باگ ها

[تصویر: 7f7203595e382383850f861ad6d3e9c2_XL.jpg]

اگر از تلگرام به عنوان پیام رسان اصلی خود استفاده می کنید، از دانستن این خوشحال خواهید شد که این اپلیکیشین یک به روز رسانی را دریافت کرده است که شامل هزاران ویژگی جدید می شود. این به روز رسانی برای هر دو نسخه IOS و اندروید اپلیکیشن ارائه خواهد شد و کاربران هیچ یک از این دو پلتفرم توسط تلگرم فراموش نشده اند

بر اساس اعلامیه قرار گرفته بر روی وبسایت تلگرام، این پیام رسان با به روز رسانی جدید خود به قابلیت Instant View 2.0 مجهز خواهد شد. قابلیتInstant View  کاربران تلگرام را قادر می سازد تا از مقالات موجود در سراسر محیط  وب بدون هیج گونه زمانی برای لود شدن دیدن کنند. وقتی لینک مربوط به یک مقاله را از طریق تلگرام دریافت می کنید، زدن بر روی دکمه Instant View  صفحه مورد نظر را بدون وقفه برای شما باز می کند. نسخه 2.0 این قابلیت از زبان های راست به چپ، مقاله ها، عکس ها، جدول ها و غیره پشتیبانی می کند.
نسخه اندروید تلگرام همچنین یک طراحی جدید را ارائه می کند که با به روز رسانی برنامه به نسخه  5.0می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. تلگرام در بخش طراحی به تغییراتی اساسی دست زده است و دسترسی به shared media، پروفایل های کاربران، گروه ها و کانال ها را آسان تر می کند.
تلگرام همچنین با به رخ کشیدن اینکه موفق شده است از اکتبر تا کنون نزدیک به هزار باگ نسخه IOS اپلیکیشن  را برطرف کند، خبر از خلاص شدن از دست باگ ها داده است و همچنین به  400 پیشرفت جزئی در این پیام رسان اشاره کرده است.
این تغییرات هم اکنون در دسترس هستند. بنابراین به شما توصیه می کنیم تا با مراجعه به پلی استور و اپ استور تلگرام خود را به جدید ترین نسخه به روز کنید.

پاسخ
Thanks given by:
#5
آپدیت جدید تلگرام امکان شخصی‌سازی کامل تصاویر پس‌زمینه چت را فراهم کرده است

[تصویر: e13b053854373b01abe7cf0aa7122b6a_XL.jpg]

تلگرام روز گذشته به‌روزرسانی نسخه 5.3 اپلیکیشن موبایل را برای iOS و اندروید عرضه کرد که در آن شما می‌توانید تصاویر پس‌زمینه صفحات چت خود را به‌طور کامل شخصی‌سازی کنید.
کاربران حالا می‌توانند از طیف گسترده‌ای از تصاویر موجود برای چت‌های خود تصویر پس‌زمینه انتخاب کنند. اگر آنها نتوانند آنچه را که دوست دارند، در میان تصاویر ارائه شده پیدا کنند، با جستجو امکان این را خواهند داشت یا تصاویر بیشتری پیدا کنند و حتی تصویر مورد نظر خودشان را آپلود کرده و از آن استفاده کنند.
روند تغییر تصویر هم به‌روزرسانی شده است. شما می‌تواند انتخاب کنید که تصویر بکگرداند به صورت Blur (تار) نمایش داده شود تا امکان خواند پیام‌های چت بهتر باشد. اما متأسفانه افکت بلور تصاویر کمی قوی است و تصاویر را تا آن حدی تار می‌کند که دیگر قابل شناسایی نیستند. اگر یک نوار برای تنظیم میزان تارشدن تصویر در نظر گرفته می‌شد، می‌توانست کاربرد بهتری داشته باشد. علاوه‌براین شما می‌توانید با فعال کردن افکت motion و با ایجاد پارالاکس (اختلاف منظر) امکان این را ایجاد کنید که با حرکت دادن گوشی، تصویر پس‌زمینه نیز حرکت کند.
شما همچنین می‌توانید یک الگوی پس‌زمینه نیز داشته باشید و رنگ پس‌زمینه را برای الگوی خودتان انتخاب کنید. در این حالت طیف وسیعی از انتخاب‌ها پیش روی شما خواهد بود. زمانیکه شما پس‌زمینه خود را انتخاب کردید، می‌توانید انتخاب کنید که این بکگرداند برای همه دستگاه‌های شما استفاده شود، علاوه‌براین امکان اشتراک آن با دوستان خود در تلگرام نیز وجود دارد.
آپدیت جدید تلگرام برای نسخه اندروید در حال حاضر دردسترس قرار گرفته است، اما انتشار نسخه iOS به دلیل وجود برخی از اشکالات برای مدتی به تأخیر افتاده است. با این حال، انتظار می‌رود که آپدیت جدید به زودی و پس از رفع این مشکلات دردسترس کاربران سیستم عامل iOS قرار بگیرد.[تصویر: 415484514.gif]
[url=https://www.sakhtafzarmag.com/component/banners/click/123][/url]
پاسخ
Thanks given by:
#6
سود بزرگ تلگرام از قطعی بین المللی فیسبوک

[تصویر: 6c3c913da799f4681622bce3e5da00c3_XL.jpg]

روز گذشته فیسبوک و تقریبا تمامی سرویس های اینترنتی آن از جمله واتس اپ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام برای چند ساعت با مشکل قطعی گسترده و بین المللی مواجه بودند. بر اساس گزارشات منتشر شده قطعی روز گذشته گسترده ترین و طولانی ترین قطعی پیش آمده در تاریخ عملکرد فیسبوک برای این شرکت یا هر یک از زیرمجموعه های آن است. آن طور که بی بی سی گزارش داده این قطعی در برخی نقاط جهان تا 14 ساعت ادامه داشته و البته پس از آن برطرف شده است. پیش از این گسترده ترین قطعی فیسبوک در سال 2008 و زمانی رخ داد که این شبکه اجتماعی تنها 150 میلیون نفر کاربر داشت. اما در حال حاضر کاربران فیسبوک از مرز 2.3 میلیارد نفر ماهانه نیز گذشته اند. اما در این بین یک کمپانی سود هنگفتی از قطعی سرویس های فیسبوک به دست آورده است.
در حالی که هنوز کارشناسان امنیت سایبری نتوانسته اند به توافقی درباره نوع حمله از میان انواع حملات DDoS یا Overloaded Database برسند، یک شرکت امنیتی مدعی شده این مشکل به دلیل خطاهای روتینگ به وجود آمده است. اما شرکتی که در این بین بیشترین منفعت را برده تلگرام است. تلگرام با نرم افزار پیام رسان خود در برخی نقاط جهان از جمله ایران به عنوان پرطرفدارترین پلتفرم پیامرسانی بین کاربران شناخته می شود اما عموما در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی همواره زیر سایه نام هایی مانند واتس اپ و فیسبوک مسنجر قرار داشته است. با این حال وب سایت ورج گزارش داده که از کار افتادن سرویس های پیام رسانی فیسبوک به مدت 14 ساعت باعث شده 3 میلیون نفر به کاربران تلگرام اضافه شوند. این خبر ابتدا توسط پاول دوروف مدیرعامل تلگرام و در کانال رسمی وی در توییتر منتشر شده است. تلگرام در آخرین آمار منتشر شده در مارس 2018 در حدود 200 میلیون نفر کاربر داشته و اضافه شدن ناگهانی 3 میلیون نفر به این آمار می تواند قابل ملاحظه باشد. ضمن اینکه تلگرام از چندین سال پیش از آنکه واتس اپ به فکر رمزگذاری پیام های کاربرانش بیفتد آن را در اختیار آنها قرار داده بود.
[url=https://www.sakhtafzarmag.com/component/banners/click/123][/url]
پاسخ
Thanks given by:
#7
اعلام پایان رسمی فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی از امشب

[تصویر: hottel11.jpg]

پس از کش و قوس‌های فراوان به نظر اتفاقی که می‌شد از قبل حدس زد تا ساعتی دیگر خواهد افتاد. تلگرام طلایی و هاتگرام که دو پوسته محبوب پلتفرم پیام‌رسانی تلگرام بودند به کار خود پایان خواهند داد و هیچ سرویسی از سوی آنها ارائه نخواهد شد.
تلگرام طلایی و هاتگرام دو پوسته غیر رسمی و پر سر و صدای تلگرام بودند که پس از فیلترینگ نرم‌افزار تلگرام به صورت بسیار فزاینده‌ای توانستند کاربران زیادی را به سمت خود جلب کنند.
علت گرایش کاربران به سمت این دو نرم‌‎افزار ارائه خدمات گذر از فیلترینگ و پراکسی داخلی بود که امکان دسترسی به تلگرام را بدون هیچ دردسر مضاعفی برای کاربر ممکن می‌کرد.
اوضاع استفاده کاربران از این نرم‌افزارها تا همین چند ماه پیش به خوبی پیش می‌رفت تا اینکه پس از بارها اخطار متخصصان امنیتی در خصوص جمع‌آوری داده کاربران توسط این نرم‌افزارها و عدم تغییر شرایط توسط تولیدکنندگان، گوگل دست به کار شد و به صورت خودکار این نرم‌افزار را از گوشی کاربران اندرویدی حذف کرد؛ اعمال مشابه این به ندرت توسط گوگل انجام شده بود و این شرکت در موارد بسیار نادری خود اقدام به حذف نرم‌افزارهای مخرب از گوشی کاربران می‌پرداخت.
دلیل تصمیم گوگل برای حذف این دو نرم‌افزار جمع‌آوری گسترده اطلاعات کاربران بود و به همین خاطر بعد از آن نیز بسیاری از کاربران دیگر نتوانستند از این نرم‌افزارها استفاده کنند.
این موضوع به خودی خود باعث ریزش گسترده کاربران این دو نرم‌افزار شد و در عین حال پس از آن نیز نهادهای قضایی اعلام کردند که در صورت عدم تغییر ساختاری در خصوص اتصال به سرورهای تلگرام و جداسازی از آنها، پایان خرداد ماه آخرین موعد فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام خواهد بود.
[تصویر: hottel12.jpg]
با این اوصاف می‌توانستیم حدس بزنیم که مرگ نهایی این دو پوسته تلگرام بسیار نزدیک است و طبق اعلام برخی منابع و همچنین نوتیفیکیشنی که توسط این نرم‌افزارها روی گوشی کاربران ظاهر شده باید بگوییم که از تا پایان روز 31 خرداد این نرم‌افزارها قابل استفاده خواهند بود و پس از آن از کار خواهند افتاد.
پس از این اتفاق نیز یکی از مدیران این نرم‌افزارها در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، از اعلام پایان کار فعالیت این دو پوسته تلگرام  خبر داده و اعلام نمود که سرور‌های این دو پوسته تلگرام تا دقایقی دیگر خاموش می‌شود.
ظاهراً دلیل این تصمیم قضایی، عدم تمکین به مصوبه 25 آذر ماه کمیسیون صنایع مجلس در کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تعیین زمان نهایی استقلال نرم‌افزارهای پیام‌رسان از پلتفرم تلگرام بوده که عملاً تحقق آن برای تلگرام طلای، هاتگرام و دیگر پوسته‌های تلگرام غیر ممکن است.
با این وجود احتمال حذف دیگر پوسته‌های غیر رسمی فارسی تلگرام نیز وجود دارد و در حال حاضر با وجود اینکه برخی دیگر از آنها مانند موبوگرام از گوگل پلی استور حذف شده‌اند، بسیار افزایش یافته است.
پاسخ
Thanks given by:
#8
آموزش ساخت استیکر تلگرام

وب‌سایت گجت نیوز - دانیال حجاری: ساخت استیکر تلگرام به کاربران کمک می‌کند به مجموعه استیکر‌های کاملا اختصاصی خود دسترسی داشته باشند. در این مطلب به آموزش ساخت استیکر در تلگرام خواهیم پرداخت.
استیکر‌های تلگرام دنیایی برای خود دارند! بسیاری از کاربران در گفتگو‌های خود شدیدا متکی به آن‌ها بوده و از طریق ارسال یک استیکر، بهتر از نوشتن صد‌ها کلمه، منظورشان را به طرف مقابل می‌رسانند! دلیل گستره بی‌نظیر استیکر‌های تلگرام، امکان‌پذیر بودن ایجاد آن‌ها توسط کاربران است، وگرنه تیم توسعه این پیام‌رسان هرگز قادر به ساخت استیکر تلگرام در این حجم نیست.
ساخت استیکر تلگرام ساده‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. برای این کار نیازی به داشتن حساب کاربری مخصوص برنامه‌نویسان نبوده و احتیاجی به داشتن دانش برنامه‌نویسی نیست. کافی است تصاویر مورد نظرتان را در فرمتی مشخص به یک ربات تحویل بدهید تا استیکری از آن ایجاد کند. در صورت استفاده دیگر کاربران از این استیکر، به محبوبیت خواهید رسید!
قدم اول ساخت استیکر تلگرام
برای ساخت استیکر تلگرام نیازی به داشتن مهارت در طراحی نیست. اگر می‌توانید با استفاده از فتوشاپ یا دیگر برنامه‌های طراحی، عکس‌هایی منحصربه‌فرد خلق کنید، استیکر‌های خاص‌تری خواهید داشت، اما اجباری برای این موضوع وجود ندارد. می‌توانید به سادگی تصویری را از گوگل دانلود کرده و تبدیل به استیکر کنید.
[تصویر: 2106590_213.jpg]
البته هر عکسی را نمی‌توان به این منظور مورد استفاده قرار داد. اولین پیش نیاز، فرمت تصویر است. فقط عکس‌های PNG را می‌توان در ساخت استیکر در تلگرام مورد استفاده قرار داد. پس‌زمینه عکس باید شفاف باشد. پیش نیاز دیگر، ابعاد ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسلی تصویر است.
هر استیکر باید یک فایل تصویری مجزا داشته باشد. فراموش نکنید ساخت آن‌ها در تلگرام دسکتاپ به مراتب راحت‌تر از زمان انجام این کار در اپلیکیشن موبایل است، به همین دلیل توصیه می‌کنیم حین استفاده از نسخه دسکتاپ به این کار بپردازید. آیکون استیکر سفارشی‌سازی خود انتخابی است. البته می‌توان آیکون دلخواه را از طریق یک عکس PNG فاقد پس‌زمینه و دارای اندازه ۱۰۰ در ۱۰۰ پیکسل طراحی کرد.
پیش از شروع آموزش، باید نکته مهمی را یادآور شویم. حین ساخت استیکر، کپی رایت را مد نظر قرار دهید. به عنوان نمونه، استفاده از جملات فیلم‌ها و افراد سرشناس برای ساخت استیکر مشمول این قانون است. تلگرام مشکلی با این موضوع ندارد، مگر این که گوینده یک جمله، شکایتش را به شرکت مطرح کند. همچنین برخی افراد، اقدام به ساخت و توزیع استیکر بر اساس تصاویر خصوصی دیگران (به قصد تحقیر یا خنده) می‌کنند. این کار نیز اخلاقی نبوده و ممکن است تحت پیگرد قرار بگیرد.
پک‌های استیکر تلگرام، به طور معمول از ۱۰ الی ۲۰ مورد تشکیل می‌شوند. با این حال، محدودیتی در تعداد تصاویر بارگذاری شده به منظور ساخت استیکر تلگرام وجود ندارد. در برخی پک‌ها، نزدیک به ۱۰۰ استیکر گنجانده شده است. خوشبختانه بعد از ایجاد یک پک جدید برای خود و افزودن یک سری تصویر به آن، در آینده قادر خواهید بود موارد جدیدی را به آن اضافه کرده یا از آن حذف کنید.
قدم دوم: یافتن ربات ساخت استیکر در تلگرام
بعد از طراحی یا یافتن عکس‌های مورد نظر، که از شرایط گفته شده در بالا تبعیت می‌کند، ربات استیکرساز را پیدا کنید. برای دستیابی به آن، در بخش جستجو، عبارت stickers را وارد کرده یا از لینک افزوده شده به همین عبارت استفاده کنید. بعد از ورود به مکالمه، فهرستی از دستورات را مشاهده خواهید کرد:

 • newpack/ برای ایجاد یک پک استیکر جدید در تلگرام

 • addsticker/ برای افزودن استیکر جدید به یک پک موجود

 • delsticke/ برای حذف یک استیکر از یک پک موجود

 • ordersticke/ برای تغییر چینش استیکر‌ها در پک

 • stats/ برای دریافت آمار و میزان استفاده از یک استیکر مشخص

 • top/ برای دریافت محبوب‌ترین استیکر‌ها داخل یک پک

 • packstat/ برای دریافت آمار میزان استفاده از یک پک

 • packto/ برای تماشای محبوب‌ترین پک‌های استیکر خود

 • cancel/ برای کنسل کردن کامند‌های مورد استفاده از زمان ورود تا اینجا
قدم سوم: آپلود تصاویر برای ساخت استیکر تلگرام
ربات استیکر‌ساز کار را بسیار راحت کرده است. با فرض این که برای اولین مرتبه اقدام به ساخت استیکر در تلگرام می‌کنید، گزینه newpack/ را برگزیده و سپس اینتر را بزنید. ربات، نام پک جدید را شما از می‌پرسد. بعد از نوشتن نام، آن را ارسال کنید.
اکنون روی آیکون فایل برای ارسال اولین استیکر خود کلیک کنید. حتما باید این تصویر را به عنوان یک فایل، و نه به عنوان یک عکس، ارسال کنید. به همین دلیل در صورت کلیک روی آیکون دوربین، ربات اجازه ادامه کار را به شما نخواهد داد.
اکنون باید یک اموجی را به استیکر مورد نظر نسبت بدهید. بعد از انتخاب مرتبط‌ترین گزینه کلید اینتر را بزنید. می‌توان به یک استیکر، چندین اموجی نسبت داد، اما تلگرام بیشتر از دو مورد را پیشنهاد نمی‌کند.
برای ساخت استیکر‌های جدید در پک تازه ایجاد شده، این قدم‌ها را باز هم تکرار کنید. بعد از اتمام، دستور publish/ را تایپ کرده و آن را ارسال کنید. اگر در پی افزودن یک آیکون به پک خود هستید، آن را همانند سایر تصاویر، در قالب یک فایل، آپلود کنید. در صورت نداشتن آیکون یا عدم تمایل به استفاده از آن، گزینه skip/ را برگزینید. با این کار، اولین استیکر داخل پک تبدیل به آیکون آن می‌شود. با عوض کردن ترتیب استیکر‌ها از طریق دستور ordersticke/ می‌توانید آیکون را تغییر بدهید.
در نهایت باید نام کوچکی را به منظور استفاده در آدرس اینترنتی (URL) پک استیکر خود ارسال کنید. در صورت نوشتن نام Example۱۱۵ (به عنوان مثال) این آدرس به صورت https://t.me/addstickers/Example۱۱۵ خواهد بود.
[تصویر: 2106591_601.jpg]
در صورت ساخت استیکری جذاب، دیگر کاربران نیز به استفاده از آن تشویق خواهند شد. آن‌ها در صورت تمایل به استفاده از استیکر‌های ساخت دست شما، پک در بر دارنده آن را به فهرست علاقه‌مند‌ی‌های خود اضافه می‌کنند. از طریق کامند‌های معرفی شده در بالا می‌توانید به آمار تعداد کاربران استفاده‌کننده از پک‌ها و استیکر‌های خود پی ببرید.
پاسخ
Thanks given by:
#9
دلبریِ آپدیت جذاب و طوفانی تلگرام از کاربران

سه هفته پیش بود که برای شما نوشتیم تلگرام نسخه ۶.۳ بتا امکان قرار دادن ویدیو به جای عکس پروفایل را می‌دهد. این ویژگی حالا با ارایه رسمی آپدیت تلگرام ارایه شده است. البته ویژگی‌های بیشتر از این هم وجود دارد. گفته می‌شود که آپدیت تلگرام ۶.۳ با قابلیت ویدیو پروفایل و ارسال فایل ۲ گیگابایتی ارایه شده است. همچنین ویژگی‌های ریز و درشت دیگر هم در جهت بهبود تجربه کاربری شاهد هستیم.
آپدیت امروز تلگرام قابلیت ویدیو پروفایل (ویدیو به جای عکس پروفایل) را به همراه ویژگی‌های بهبود یافته برای فاصله افراد نزدیک شما، اشتراک گذاری نامحدود فایل با حداکثر ۲ گیگابایت در هر پرونده، تصویر کوچک یا تامب-نیل عکس‌ها در لیست چت‌ها و اعلان ها، آمار گروهی و موارد دیگر ارائه می‌دهد.
ویدیو به جای تصویر پروفایل
اکنون می‌توانید یک ویدیو را در پروفایل خود قرار دهید و هر فریمی را که دوست دارید برای تصویر نمایه استاتیک خود در چت‌ها انتخاب کنید. خود را در واقعیت ضبط کنید، یا مانند افرادی که در تصویری جادویی از هری پاتر قرار دارید، چشمک بزنید و موج بزنید.
[تصویر: 2402929_807.jpg]

همانند ویدیو‌های آپلود شده، ویرایشگر رسانه ما به شما در ارتقاء کیفیت کمک می‌کند، یا حتی می‌توانید خود را با برچسب‌های متحرک تزئین کنید.
با تغییر حالات خود، می‌توانید با ضربه زدن روی “تنظیم به عنوان اصلی” به سرعت به عکس یا فیلم نمایه قبلی برگردید. عالی برای بازنویسی زمان و جوان ماندن برای همیشه!

ویرایش ویدیو تا سطح صاف کردن پوست و دیگر موارد
صحبت از ویرایشگر رسانه شد و باید بگوییم حالا هر عکس یا ویدئویی که با دوربین جلوی خود بگیرید، یک گزینه صاف کردن پوست در ویرایشگر رسانه دارد. اما شما برای دیدن یک شخص افسانه‌ای نیازی به آن ندارید، چرا که در حال حاضر افسانه‌ای هستید.
[تصویر: 2402930_855.jpg]

بخش «افراد نزدیک» بهبودیافته
فیلم‌های پروفایل باعث می‌شوند ملاقات با افراد جدید ده‌ها بار جالب‌تر شود و ما به مناسبت این، این قسمت بخش افراد نزدیک را بهتر کرده ایم.
هنگامی که افراد از طریق بخش People Nearby با شما تماس می‌گیرند، می‌بینید که فاصله آن‌ها تا چه حد است؛ و هنگامی که با شخصی در این نزدیکی چت می‌کنید، تلگرام یک برچسب تبریک برای شکستن یخ پیشنهاد می‌کند. خوشبختانه، تمام برچسب‌های ما برون گرا هستند.
اکنون که مردم با دقت در این دنیای شجاع جدید ظهور می‌کنند، وقت آن رسیده است که دوستان پیدا کنیم و دوباره جمعیت کره زمین را افزایش دهیم (!) یا … اوه نه لطفا این کار را نکنید، بلکه استیکر‌های تان را با هم مقایسه کنید. به مخاطبین بروید> افراد نزدیک را پیدا کنید و روی “Make myself visible” ضربه بزنید.

تصاویر تامب-نیل در صفحه چت‌های کلی
آیا تا به حال از خود سؤال کرده اید که آیا تصویر دریافتی فقط یک جوک دیگر است یا آن سلفی که منتظرش بوده اید؟ با تشکر از تصاویر تامب-نیل در صفحه چت‌های کلی، فورا از آنچه رسانه در پیام است، مطلع شوید.
[تصویر: 2402931_947.jpg]

تصاویر کوچک همچنین در اعلان‌ها و نتایج جستجوی پیام ظاهر می‌شوند. هرگز یک عکس گربه را از دست ندهید.

چت‌های جدید را از چت‌های افراد غیر-مخاطب خود جدا کنید
با تشکر از ویژگی افراد نزدیک و گروه‌هایی با بیش از ۲۰۰.۰۰۰ عضو، همیشه می‌توانید شخصی را پیدا کنید که با او گپ بزند. چهره‌های عمومی بعضی اوقات مشکل متضاد دارند و ممکن است بخواهند توجه آن‌ها را کاهش دهند، ما این موضوع را هم پوشش داده ایم.
اگر پیام‌های زیادی از غیر مخاطبین دریافت می‌کنید، کلید جدید تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی را امتحان کنید تا به طور خودکار بایگانی و نادیده گرفتن گپ‌های جدید از افرادی که در مخاطبین شما نیستند را بی صدا کنید. شما می‌توانید در هر زمان از پوشه بایگانی به این چت‌ها دسترسی داشته باشید و آن‌ها را به فهرست اصلی چت برگردانید.

آمار گروه‌ها
دارندگان گروه‌های بزرگ با بیش از ۵۰۰ عضو اکنون می‌توانند نمودار‌های زیبا و مفصلی درباره فعالیت و رشد خود مشاهده کنند. آمار گروهی همچنین لیستی از اعضای برتر را با توجه به تعداد پیام‌ها و میانگین طول پیام نشان می‌دهد.
[تصویر: 2402932_196.jpg]

به هر حال، حداقل تعداد مشترکین برای دریافت کانال آمار نیز به ۵۰۰ نفر کاهش یافته است. ما در آینده قصد داریم دسترسی به آمار گروهی را برای سرپرستان همه گروه‌ها با ۱۰۰ عضو یا بیشتر در آینده نزدیک ارایه کنیم.

ویژگی‌های اضافه برای کاربران اندروید تلگرام
در اندروید پخش کننده موسیقی با نماد‌های جدید و یک لیست آهنگ قابل توسعه مجددا طراحی شده است. بر روی دکمه سمت چپ ضربه بزنید تا بتوانید تکرار، جابجایی و معکوس کردن ترتیب آهنگ را کنترل کنید تا لیست پخش شما بتواند با شما قدم بزند.
[تصویر: 2402933_238.jpg]

[تصویر: 2402941_319.jpg]
[تصویر: 2402935_683.jpg]
با وارد کردن پیام طولانی، نوار ورودی پیام هموار می‌شود؛ و ویرایشگر ویدیو اکنون امکان کراپ و چرخش فیلم‌ها را فراهم می‌کند. برای کمک به شما می‌تواند مدارکی را در کادری که به صورت عمودی فیلمبرداری کرده اید مخفی کنید.

مدیریت چند اکانت در تلگرام دسکتاپ
سه هفته پیش در ترنجی خواندیم که مدیریت چند اکانت تلگرام در دسکتاپ در نسخه ۲.۱.۱۴ بتا ممکن شد. حالا این ویژگی به نسخه رسمی اضافه شده است. تلگرام به شما امکان می‌دهد بدون حساب کاربری از شماره‌های تلفن‌های مختلف وارد سیستم شوید. کاربران تلفن همراه ما از سال ۲۰۱۷ از این ویژگی بهره‌مند شده اند و امروز به دسکتاپ تلگرام، قابلیت چند پلتفرم می‌آید.
اینجا به یک طعنه به واتس اپ می‌گوید: مانند همیشه، این به یک اتصال فعال با تلفن شما نیاز ندارد، تمام برنامه‌های ما کاملاً خودکفا هستند.

اموجی‌های متحرک جدید
ارتش متحرک ایموجی ما در حال رشد است (توجه داشته باشید: یک پادگان بزرگتر بسازید). برای به دست آوردن یکی از این موارد در یک گپ، به سادگی با یک ایموجی یک پیام ارسال کنید و آن را تماشا کنید:
[تصویر: 2402936_851.jpg]
اگر به دنبال چیزی تعاملی‌تر هستید، سعی کنید در هر گپ یک توپ ارسال کنید تا ببینید گل زده اید یا نه:

[تصویر: 2402937_949.jpg]

ارسال فایل ۲ گیگابایتی در تلگرام
از سال ۲۰۱۴ کاربران تلگرام هر یک از فایل‌ها را با حداکثر ۱.۵ گیگابایت به اشتراک می‌گذارند که ۹۳ برابر بزرگتر از ۱۶ مگابایت (که این یک عدد کاملاً تصادفی است (!)، ما هیچ تصوری نداریم که احتمالاً منظورش چیست).
از این پس می‌توانید تعداد نامحدودی از رسانه‌ها و پرونده‌ها را از هر نوع ارسال کنید و هر کدام تا حداکثر ۲ گیگابایت می‌توانند حجم داشته باشند!چگونه تلگرام خود را آپدیت کنیم؟
عده ای از کاربران همیشه با آپدیت تلگرام مشکل دارند و از آپدیت ناقص آن ناراضی هستند. با ما همراه باشید تا در این گزارش به نحوه صحیح آپدیت پیام رسان تلگرام در گوشی های اندروید و آی‌او‌اس بپردازیم.
آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام از طریق نرم افزار «Google Play Store»
مرحله اول : وارد نرم افزار پلی استور گوگل شوید و در نوار بالای صفحه بر روی گزینه علامت سه خط افقی کلیک کنید.
مرحله دوم : در منوی باز شده بر روی گزینه « My apps & games » کلیک کنید.
مرحله سوم : در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.
آموزش نحوه آپدیت پیام رسان تلگرام در سیستم عامل آی‌او‌اس، از طریق نرم افزار «App Store»
مرحله اول : وارد نرم افزار اپ استور اپل شوید و در نوار پایین صفحه بر روی گزینه «Updates» کلیک کنید.
مرحله دوم : در صفحه جدیدی که برایتان نمایش داده می‌شود، نرم افزار تلگرام را بیابید و بر روی گزینه « Update » که در مقابل آن قرار دارد کلیک کنید تا نرم افزار به طور خودکار آپدیت شود.

منبع: گجت‌نیوز، ترنجی و باشگاه خبرنگاران
پاسخ
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان