امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
دیجیتال اخبار ارزهای

اخبار ارزهای دیجیتال
#1
دولت سوئد ارز دیجیتال e-Krona را معرفی می‌کند

[تصویر: 06f59fd3-a598-4619-a09b-d022aacedab9.jpg]

سیاست دولت سوئد برای عرضه‌ی نسخه‌ی دیجیتالی پول سنتی ، روند تبدیل‌شدن این کشور به یک جامعه‌ی بدون پول نقد را تسریع می‌کند.

[img=427x0]https://cdn01.zoomit.ir/2018/10/23cbbb78-2f46-4264-8910-ff572cc127c0.gif[/img]

دولت سوئد در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی نسخه‌ی دیجیتالی پول فیات (سنتی) خود، کرون است. درحالی‌که سوئد به‌سرعت به سمت آینده‌ی بدون پول نقد حرکت می‌کند، نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه شهروندان برای پرداخت‌های خود، به ارزهای دیجیتال آژانس‌های خصوصی روی بیاورند، که فاقد ضمانت‌نامه‌ی دولتی هستند.

سوئدی‌ها به‌سرعت از پول نقد دور می‌شوند

سال گذشته، Riksbank سوئد گزارشی را منتشر کرد که در آن چشم‌انداز دولت را در خصوص معرفی یک جایگزین دیجیتال برای پول ملی این کشور،  شرح می‌داد. این گزارش به‌تفصیل توضیح می‌داد که سکه‌ی فیات الکترونیکی چیست و چگونه عمل می‌کند.

امروز دولت سوئد در دومین بیانیه‌ی خود، تاریخ احتمالی عرضه‌ی ای-کرونا را اعلام کرد. در بیانیه‌ی Riksbank آمده است:

نقل قول:
اگر کنار گذاشتن پول نقد، با معرفی یک پول دیجیتال دنبال شود، e-Krona به ما اطمینان می‌دهد که عموم مردم هنوز به یک وسیله‌ی پرداختی تضمین‌شده‌ی دولتی دسترسی دارند.

در ادامه‌ی گزارش، عنوان‌شده است که «عدم عرضه‌ی نسخه‌ی دیجیتالی پول فیات فعلی، باعث می‌شود مردم در جستجوی سرویس‌های پرداخت دیجیتالی آژانس‌های خصوصی باشند.» اما دقیقاً مشخص نیست که دولت، به چه ریسکی از جانب چه شرکت‌هایی اشاره می‌کند.

[تصویر: 61f2daca-e236-4605-a5a0-dfe0b05d9eca.jpg][img=389x0]https://cdn01.zoomit.ir/2018/10/61f2daca-e236-4605-a5a0-dfe0b05d9eca.jpg[/img]

برخی معتقدند که عنوان آژانس خصوصی، کنایه از شرکت‌هایی مانند پی‌پال است. اما درعین‌حال ممکن است شرکت‌هایی که پشت ارزهای رمزنگاری‌شده‌ی عمومی موجود قرار دارند، منظور اصلی این گزارش باشند.

گزارش امروز، شروع طرح آزمایشی ای-کرونا را اعلام می‌کند که در سال ۲۰۱۹ عرضه‌ی رسمی می‌شود. هدف بعدی، جایگزینی کامل پول نقد دیجیتال تا سال ۲۰۲۱ خواهد بود که البته به پذیرش و تصویب عمومی بستگی دارد.

آمار منتشرشده توسط نشریه‌ی فورچن، نشان می‌دهد که سوئد به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به یک جامعه‌ی بدون پول نقد است. نتایج آخرین تحقیقات نیز نشان می‌دهد که اکثر خرده‌فروشی‌های این کشور، از پرداخت‌های نقدی امتناع می‌کنند و تنها ۱۳ درصد از مردم، هزینه‌ی خریدهای خود را به‌صورت نقدی پرداخت می‌کنند. طبق این روند، افرادی را که همگام باتکنولوژی حرکت نکرده‌اند، در خطر محرومیت از اقتصاد سوئد قرار دارند.

به نظر می‌رسد که دولت سوئد بجای حل مشکلات مذکور، در پی سرعت بخشیدن به پروسه‌ی راه‌اندازی و عرضه‌ی e-krona است.
[تصویر: aea4248a-01f6-4368-8014-5401244bd402.jpg]
سکه‌های فیات چه تأثیری بر ارزهای رمزنگاری‌شده دارند؟
تاکنون نظرات مختلفی در مورد تأثیرات منفی و مثبت سکه‌های فیات مانند e-krona، بر رمز ارزهای سنتی مبتنی بر بلاک‌چین (مانندبیت‌کوین) عنوان‌شده است. البته پاسخ به این سؤال هم مثل بسیاری از چالش‌های دیگر دنیای دارایی‌های رمزنگاری، ساده نیست.
ازیک‌طرف، این ریسک وجود دارد که دولت‌ها، با موفقیت مردم را متقاعد کنند که با ایجاد یک «ارز شبه بیت‌کوین»، به مشکلات سیستم‌های مالی و بانکداری پول‌های فیات پایان داده‌اند. دور از ذهن نیست که سطوح فعلی اعتماد کورکورانه‌ی مردم به دولت‌ها و بانک‌های مرکزی، به سایر مسائل چیره شود.
از طرف دیگر، این احتمال نیز وجود دارد که عرضه‌ی تسهیلات دیجیتالی، بدون پشتوانه‌ی سیاست‌های پولی صحیح، باعث شود حجم عظیمی از پول مردم به سمت رمز ارزهایی نظیر بیت‌کوین حرکت کند.
برخی از کارشناسان معتقدند که دولت‌ها با فراهم کردن یک نسخه‌ی کاملاً دیجیتالی پول رایج، تا حد زیادی موانع بالقوه‌ای را که بر سر راه غالب شدن بیت‌کوین وجود دارد، کاهش می‌دهند. در حال حاضر با استفاده از روش‌های بانکداری کنونی، در بهترین حالت یک هفته طول می‌کشد تا یک حساب جدید را در یک کارگزاری یا صرافی ایجاد کنید. اما یک ارز فیات کاملاً دیجیتال، راحت‌تر با ارزهای سخت‌تری نظیر بیت‌کوین مبادله می‌شود.
اما درهرصورت، کمی عجیب به نظر می‌رسد که دولت‌ها تاکنون برای انتشار ارزهای دیجیتال خود صبر کرده‌اند. ساخت ارزهایی شبیه به e-krona، تنها به حجم بسیار اندکی از معماری تکنیکی بیت‌کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری‌شده نیاز دارد.
و نکته‌ی آخر اینکه e-krona، صرفاً یک پایگاه داده‌ی دولتی از تراکنش‌ها، بدون بهره‌گیری از بلاک‌چین است. به همین دلیل هم نمی‌توان آن را یک فناوری هیجان‌انگیز و انقلابی خواند.

سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#2
ارز دیجیتال پترو به‌صورت رسمی برای فروش عرضه شد

[تصویر: 52284061-23db-421b-b789-b09b9231c1a5.jpg]

دولت ونزوئلا باجود تمام انتقادها به پترو، این ارز رمزنگاری‌شده را از امروز در وب‌سایت رسمی برای فروش قرار داد.

پس از ماه‌ها حدس و گمان و انتشار مقالات و خبرهای مختلف در موردارز دیجیتال پترو، دولت ونزوئلا اعلام کرد که این ارز برای خرید و فروش ارائه شده است. درحال حاضر با بیت‌کوین و لایت‌کوین، می‌توان ارز پترو را خریداری کرد. حساب کاربری رسمی وزیر اقتصاد ونزوئلا دو روز پیش اعلام کرد که شخصیت‌های حقیقی و حقوقی می‌توانند پترو را از وب‌سایت رسمی آن خریداری کنند.

پیش از این، نگرانی‌ها و سردرگمی‌های زیادی در مورد ارز دیجیتال ونزوئلا در رسانه‌های آنلاین مشاهده می‌شد. اعتبار این ارز همیشه زیر سوال بوده است. پترو، توسط دولت ونزوئلا و رئیس جمهور آن یعنی نیکولاس مادورو، به‌عنوان راهکاری جادویی برای حل بحران‌های اقتصادی این کشور معرفی شد.
دولت ونزوئلا، ذخایر نفتی منطقه‌ی آتاپیریر را به‌عنوان پشتوانه‌ی این ارز دیجیتال معرفی کرده بود. هدف دولت‌مردان از ارائه‌ی پترو، دور زدن تحریم‌های اقتصادی آمریکا و پیدا کردن راهی برای نقد کردن درآمد فروش نفت این کشور بود. به‌ هر حال پیش از این گزارشی از منطقه‌ی آتاپیریر منتشر شد که هیچ اثری از فعالیت اقتصادی مرتبط با پترو در این منطقه را نشان نمی‌داد. مردم ونزوئلا نیز در این گزارش از وجود پترو و ذخایر نفتی آن اظهار بی‌اطلاعی کردند.

[تصویر: 5a4a1a08-7732-4c8e-876e-ea9400ac7393.jpg]
چند ماه پیش گزارشی دیگر در مورد خرید و فروش بیت‌کوین در ونزوئلا منتشر شد. طبق این گزارش، تجارت بیت‌کوین در این کشور به رکوردهای بسیار بالایی رسیده است. درواقع مردم ونزوئلا برای مقابله با ابرتورم ایجادشده در کشور، ارز دیجیتال خریداری می‌کنند و پس از مدتی، به سودآورترین تاجران این ارزها تبدیل شده‌اند. در مقابل، دولت در برنامه‌ها و قوانین مختلف تلاش کرده است تا پترو را به ارز رایج تبادلی در کشور تبدیل کند. اجبار بانک‌ها به استفاده از این ارز و همچنین پرداخت هزینه‌ی پاسپورت با آن، برخی از این برنامه‌های تشویقی بوده‌اند.
ارز دیجیتال Petro را می‌توان با بیت‌کوین و لایت‌کوین خریداری کرد
پیش از این قرار بود پترو در تاریخ ۱۴ آبان (پنجم نوامبر) برای فروش عرضه شود. عرضه‌ی زودهنگام این ارز نوعی خبر ناگهانی خواهد بود. به‌ هر حال هنوز عرضه‌ی صحیح پترو در وب‌سایت رسمی نیز به‌طور کامل اجرا نشده و بار دیگر ش و شبهه در مورد آن را افزایش داده است. این ارز دیجیتال یک مرورگر بلاک هم دارد. مرورگر بلاک عموما در ارزهای دیجیتال برای بررسی موجودی کیف پول‌ها و پیگیری تراکنش‌ها و همچنین وضعیت بلاک‌چین ارز به کار می‌رود. طبق ادعای این مرورگر، پترو در حال حاضر ۳۰۴ بلوک و ۴۱ ارتباط فعال دارد.
در نهایت با وجود جنجال‌ها پیرامون عرضه‌ی اولیه‌ی توکن این ارز، (که مادورو ادعا می‌کند ۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد) باید منتظر پاسخ بازار به عرضه‌ی عمومی آن باشیم. نظر شما چیست؟ آیا اولین ارز دیجیتال جهان با پشتوانه‌ی دولتی، توانایی رقابت با بازیگران بزرگ مانند بیت‌کوین و اتریوم را دارد؟
سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#3
دادگاهی در چین، بیت کوین را به‌عنوان دارایی قانونی پذیرفت

[تصویر: d553087d-ab79-4705-acc5-31850a91b1c7.jpg]

یکی از بزرگ‌ترین دادگاه‌های شهروندی چین در پرونده‌ای، رأی به قانونی بودن بیت‌کوین به‌عنوان یک دارایی رسمی و قابل دفاع داد.
یک پرونده‌ی قانونی در دادگاه چین که شامل ارز دیجیتال با نیم میلیون دلار ارزش بود، مسیری جدید پیش روی این دارایی‌ها در قانون این کشور ایجاد کرد.
یکی از معتبرترین دادگاه‌های این کشور با نام Court of International Arbitration، در رأیی اعلام کرد که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، دارایی‌های باارزش شخصی بوده و تحت حمایت قوانین رایج این کشور هستند. این دادگاه در ادامه بیان کرد که هیچ قانون نوشته‌شده‌ای مبنی بر ممنوعیت خرید یا نگهداری ارزهای دیجیتال وجود ندارد.
شاکی این پرونده (که نامی از او آورده نشده است) از یک پیمانکار تجارت ارزهای رمزنگاری‌شده، شکایت کرده بود. این پیمانکار وظیفه‌ی نظارت و تجارت با ارزهای شاکی را بر عهده داشت و نتوانست فعالیت خود را در موعد مقرر قرارداد انجام دهد. مقدار ارزهای موجود در این معامله شامل ۲۰ بیت‌کوین، ۷۰ بیت‌کوین کش و ۱۲.۵ بیت‌کوین دیاموند بود.
پ


مدافع این پرونده، استدلال محکمی را برای رد این قرارداد ارائه کرد. در زمان عقد قرارداد، دولت چین هرگونه تجارت توکن‌های دیجیتال را ممنوع کرده بود. در نتیجه مدافع ادعا کرد که مفاد قرارداد از حوزه‌ی اختیارات دادگاه خارج است. البته دادگاه ادعای مدافع را رد کرده و نتیجه‌ی زیر را برای این دعوای حقوقی اعلام کرد:

نقل قول: قرارداد بازپرداخت بیت‌کوین بین این دو نفر، هیچ قانون رسمی را نقض نمی‌کند. در نتیجه نمی‌توان این قرارداد را غیرقانونی یا بدون تأثیر حقوقی دانست. قوانین و مقررات چین، ممانعتی بر سر بیت‌کوین‌های شخصی یا تبادل قانونی آن‌ها ایجاد نمی‌کنند.
در ادامه به این نکته اشاره شده است که با وجود دیجیتالی بودن رمزارزها، نمی‌توان بازپرداخت آن‌ها را خارج از قانون دانست. در نتیجه‌ی این دادگاه، متهم محکوم به بازپرداخت ارزهای دیجیتال و همچنین ۱۰۰ هزار یوآن خسارت شد.
[تصویر: 7e829f23-37fc-453d-9f55-1d394e1fa6bf.jpg]
مسیر جدید پیش روی ارز دیجیتال
دادگاه‌ها در جمهوری خلق چین اهمیت بالایی دارند. از طرفی ارزهای دیجیتال نیز همیشه در ناحیه‌ای خاکستری در برابر قانون قرار داشته‌اند. شایعه‌ی ممنوعیت آن‌ها در چین همیشه وجود داشته و تأثیر بزرگی نیز روی بازار این دارایی‌های دیجیتال گذاشته است. باوجود اینکه این ارزها قانونی به‌نظر می‌رسند، دادگاه‌های مختلف چین در پرونده‌های متعدد رأی به غیرقانونی بودن تبادلات آن‌ها داده‌اند و در نتیجه، تأثیری جهانی روی اعتبار آن‌ها داشته‌اند.
شاید این رأی، مسیر قانونی شدن ارز دیجیتال را هموار کند
در مورد نتایج این پرونده‌ی اخیر، چند تفسیر وجود دارد. اول اینکه؛ به‌نظر نمی‌رسد ارزهای دیجیتال در چین، در مسیر پایدار شدن و قانونی شدن باشند. توکن‌ها و صرافی‌های متعددی در این کشور ممنوع اعلام شدند و برخی از آن‌ها مانند باینانس با انتقال فعالیت به کشورهای دیگر (حمهوری مالت) فعالیت خود را ادامه دادند. در حال‌ حاضر تنها با توجه به این رأی می‌توان اعلام کرد که افراد حقیقی اجازه‌ی تبادل بیت‌کوین بین یکدیگر را دارند. البته این رأی نیز ممکن است در آینده توسط دادگاهی عالی‌تر، نقض شود.
تفسیر بعدی این است که دولت چین به‌صورت رسمی، مخالفتی با ارزهای دیجیتال ندارد. فعالان بازار این ارزها معتقد هستند که بانک‌های مرکزی و اصلی، در تلاش برای ممانعت از گسترش این ارزها، هر کاری انجام می‌دهند. نتایج قانونی اخیر نشان داد که آن‌ها آن‌چنان هم از لحاظ قانونی تأثیرگذار نیستند. اگر مردم چین هنوز می‌توانند ارزهای دیجیتال را به‌عنوان دارایی نگهداری کنند، شاید در آینده بتوانند دوباره از آن‌ها در مصارف دیگر استفاده کنند.
سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#4
بدافزارها برای سرقت پول رمزنگاری‌شده، آنتی‌ویروس‌ها را دور می‌زنند

[تصویر: eba881c5-07a6-4ab5-a33c-b28c002cd691.png]

آنتی‌ویروس‌های قدرتمند درمقابله‌با Darkgate، بدافزار سرقت ارز رمزنگاری‌شده عاجز مانده‌اند.

یکی از کمپین‌های نوظهور با استفاده از نرم‌افزارهای مخرب می‌تواند روش شناسایی آنتی‌ویروس‌های قدیمی را برای خالی‌کردن کیف‌های ارز رمز‌نگاری‌شده دور بزند. این بدافزار دارک‌گیت (DarkGate) نام دارد که هفته‌ی گذشته آن را محققان امنیتی enSilo کشف کردند.

[تصویر: 8aaa3097-2b69-4500-9de8-723ff3f37651.png]
به‌گفته این گروه، بدافراز DarkGate هم‌اکنون با هدف‌قراردادن رایانه‌های ویندوزی مایکروسافت ازطریق فایل‌های تورنت، در اسپانیا و فرانسه در جریان است. فایل‌های Torrent اغلب با محتوای پراکنده مرتبط هستند؛ اما خودِ فناوری غیرقانونی نیست و  مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها به‌طور یکسان از آن برای اشتراک‌گذاری فایل‌های حجیم می‌توانند استفاده کنند. بااین‌حال، فایل‌های آلوده‌ی تورنت به نسخه‌های پراکنده از سریال‌های تلویزیونی محبوب مانند مردگان متحرک (The Walking Dead) تغییر ظاهر می‌دهند.
بدافزار DarkGate از انواع روش‌های مخفیانه برای دورزدن آنتی‌ویروس‌های قدیمی استفاده می‌کند. ساختار کنترل و فرماندهی بدافزار (C2) که به اپراتورها اجازه‌ی ارسال دستورها ازراه‌دور و به بدافزار اجازه‌ی انتقال اطلاعات سرقت‌شده را می‌دهد، در تاریخچه‌ی خدمات قانونی DNS ثبت می‌شود که شامل Akamai CDN و AWS است.
با پنهان‌کردن ساختار کنترل و فرماندهی بدافزار (C2) در دامنه‌ی خدمات معتبر DNS، به بدافزار اجازه داده می‌شود تا از اعتبارسنجی خدمات مشکوک یا پلتفرم‌های بیگانه‌ی مرتبط‌با کمپین‌های بدافزاری و جنایی به سلامت عبور کند. علاوه‌براین، دارک‌گیت از اقدام‌ها و بررسی‌های مبتنی بر فروشنده استفاده می‌کند؛ ازجمله روش شناخته‌شده‌ای به نام Process Hollowing برای جلوگیری از شناسایی‌شدن به‌وسیله‌ی نرم‌افزار AV. این روش به برنامه‌ی نرم‌افزاری قانونی نیاز دارد که در حالت تعلیق و فقط به‌عنوان محتوی فرایندهای مخرب باشد که پس از آن بتواند به‌جای برنامه‌ی بدون بدافزار عمل کند.
گفتنی است DarkGate به کمک محققان به‌منظور تجزیه‌وتحلیل نرم‌افزار مخرب و اطمینان از اینکه آیا نرم‌افزار مخرب در محیط آزمایشی قرار گرفته یا خیر و نیز برای سیستم‌های رایج AV همچون اَوست،بیت‌دیفندر، ترندمیکرو و کسپرسکی بررسی خواهد شد. این بدافزار همچنین از ابزارهای بازیابی برای جلوگیری از پاک‌شدن فایل‌هایی استفاده می‌کند که برای سازمان حیاتی هستند.
طبق گفته‌ی enSilo، سازنده‌ی بدافزار دارک‌گیت زمان و تلاش درخورتوجهی برای شناسایی‌ناپذیربودن آن صرف کرده است. همچنین، در طول آزمایش مشخص شد که بیشتر فروشنده‌های AV آن را نمی‌توانند شناسایی کنند. وقتی این برنامه اجرا شود، DarkGate دو روش پیشگیری از کنترل حساب کاربر را به‌منظور دستیابی به امتیازات سیستم، بارگیری، اجرای طیف وسیعی از بدافزارهای اضافی انجام خواهد داد.
[تصویر: b6842ae0-2c9f-496b-867f-10c052ae1e71.png]
این مجموعه به دارک‌گیت توانایی‌هایی ازاین‌دست می‌دهد: سرقت اعتبار نامه‌های مربوط‌به کیف پول‌های رمز‌نگاری‌نشده‌ی قربانی، بارگیری مجدد باج‌افزار، ایجاد مسیر دسترسی ازراه‌دور برای اپراتورها به‌منظور ربودن سیستم و انجام عملیات پنهانی استخراج پول رمز‌نگاری‌شده.
بنابر گفته‌ی enSilo، ساختار کنترل و فرماندهی بدافزار (C2) را عوامل انسانی هنگام نصب ابزارهای دسترسیِ ازراه‌دورِ لازم برای تسویه پول نقد مجازی کنترل می‌کند. پژوهشگران enSilo در آینده انتظار دارند این بدافزار به‌تکامل برسد. شواهد حاکی از آن است که DarkGate با Golroted، خانواده‌ی بدافزار سرقت رمز، درارتباط است. این دو بدافزار از روش‌های مشابه Process Hollowing و UAC استفاده می‌کند.
طبق گفته‌ی این گروه، واضح است که DarkGate درحال‌توسعه است؛ چون با هر نسخه‌ی جدید بهبود می‌یابد. درحالی‌که استخراج پول رمز‌نگاری‌شده و سرقت پول و توانایی‌های باج‌افزار هدف را کسب سود مالی می‌دانند، سایر انگیزه‌های سازنده‌ی آن مبهم است. برای پی‌بردن به انگیزه‌های اصلی و پنهانی بدافزار تحقیقات بیشتری لازم است.
سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#5
۲۹درصد از فریلنسرها تمایل دارند دستمزد خود را براساس رمزارزها دریافت کنند

[تصویر: c3ae0113-49bb-444d-91e9-828632f821a9.jpg]

فریلنسرها به‌دلیل دریافت دستمزد خود از کارفرمایان برون‌مرزی و هزینه‌های هنگفت تراکنش‌های بانکی به مبادلات رمزارز تمایل دارند.


براساس نظرسنجی پلتفرم استخدامی Humans.net، درحدود ۲۹درصد از فریلنسرها پرداخت در قالب رمزارز را به سیستم‌های سنّتی بانکی ترجیح می‌دهند.

نتایج این نظرسنجی که ۱۱۰۰ آزادکار در ایالات متحده‌ی آمریکا را پوشش می‌دهد، نشان داد ۱۸درصد از پاسخ‌دهندگان می‌خواهند تمام پرداخت‌های خود را در قالب رمزارز دریافت کنند؛ درحالی‌که ۱۱درصد از آن‌ها ترجیح می‌دهند بخشی از پرداخت خود را به‌صورت دارایی‌های دیجیتال دریافت کنند.

پاسخ‌دهندگان این مطالعه به‌طور تصادفی از بازار فریلنسرها در ایالات متحده‌ی آمریکا انتخاب شدند و هیچ‌کدام از آن‌ها قبل از نظرسنجی علاقه‌ی خاصی به رمزارزها نداشتند.

چرا فریلنسرها به استفاده از رمزارزها علاقه دارند؟

فریلنسرها اغلب پرداخت‌های برون‌مرزی از کارفرمایان خود دریافت می‌کنند؛ زیرا بیشترشان برای شرکت‌های خارج از کشور مبدأ کار می‌کنند.

درحال‌حاضر، تعداد محدودی از گزینه‌ها وجود دارد که فریلنسرها می‌توانند دستمزد خود را ازطریق آن‌ها دریافت کنند. پلتفرم‌های انتقال پول، مانند وسترن‌یونیون و پلتفرم‌های فین‌تک آنلاین، مانند PayPal و انتقال‌های بانکی سنّتی.


TransferWise به‌عنوان کارآمدترین سیستم پرداخت برای آزادکارها شناخته می‌شود؛ زیرا انتقال‌های بانکی را با حداقل هزینه‎های تراکنش انجام می‌دهد. باوجوداین، پلتفرم چندمیلیارددلاری ترنسفروایز در کشورهایی با کنترل شدید سرمایه چندان کاربرد ندارد. به‌عنوان مثال، کره‌‌‌جنوبی اجازه نمی‌دهد ترنسفروایز بیش از هزار دلار در روز و بیست‌هزار دلار در سال را منتقل کند.

پی‌‌پال و وسترن‌یونیون هزینه‌های تبدیل هنگفتی درحدود ۵ تا ۱۰درصد دریافت می‌کنند؛ ازاین‌رو، اگر فریلنسری ماهیانه ۵هزار دلار از کارفرما دریافت کند، حدود ۲۵۰دلار به‌عنوان هزینه‌ی تراکنش صرف می‌شود.
[تصویر: c4cf683b-ad87-4b51-b37a-ff4c02f8245a.jpg]
در ایالات متحده‌ی آمریکا، پی‌پال ۲.۹درصد به‌اضافه‌ی هزینه‌ی ثابت ۰.۳ دلار را دریافت می‌کند؛ اما برای کاربران بین‌المللی هزینه‌ها به‌طور درخورتوجهی بسته به موقعیت مکانی افزایش می‌یابد.
رمزارزهای اصلی، مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) امکان دریافت دستمزد را برای فریلنسرها تقریبا بلافاصله و با هزینه‌های پایین، به‌‌ویژه برای پرداخت‌های بزرگ فراهم می‌کند. در سیستم‌های قدیمی، پردازش پرداخت‌های کوچک نسبتا آسان است؛ اما وقتی مبلغ پرداخت بیش از دَه‌هزار دلار باشد، پای اسناد مالی به‌میان می‌آید و دوره‌ی تأیید دقیق و سخت‌گیرانه لازم است.
در ۱۷نوامبر، Binance بزرگ‌ترین مبادله‌ی رمزارز جهان به ارزش ششصدمیلیون دلار را با هزینه‌ی هفت دلار را ارسال کرد. درحالی‌که اگر امکان ارسال ششصدمیلیون دلار در پی‌پال وجود داشت، باید هزینه‌ی ۵درصدی معادل سی‌میلیون دلار درمقایسه‌با هفت دلار هزینه‌ی تراکنش در شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین پرداخت می‌شد. 
[تصویر: 431220c2-9972-456e-a212-6554c5dbba57.jpg]
چرا کمتر از رمز ارزها استفاده می‌شود؟
یکی از مؤلفه‌های ارز رمزنگاری‌شده که هنوز جای کار دارد، پذیرش در بازار است. دشوار است بیرون بروید و از بیت کوین در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها و فروشگاه‌ها استفاده کنید.
بدین‌ترتیب، واقع‌گرایانه است که اکثر افراد باید بیت کوین را به‌منظور پرداخت هزینه‌های روزمره و ضروری، مانند غذا، اجاره، و قبض‌های آب و برق نقد کنند. در کشورهایی مانند کره‌‌‌جنوبی و ژاپن که در آن برداشت بیت کوین از مبادلات و انتقال به حساب‎های بانکی با هزینه‌ی کمتر از یک دلار بسیار ارزان و سریع انجام می‌شود، پرداخت‌ها ازطریق ارزهای رمزنگاری‌شده می‌تواند عملی باشد.
با این‌حال، در کشورهایی مانند هند که مبادلات رمزارزها به‌دلیل نبود چهارچوب‌های مقرراتی مشخص عملی نیست، ممكن است تبدیل رمزارزها به پول نقد برای فریلنسرها دردسرساز باشد.
سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#6
داغ ترین ارز دیجیتال را بشناسید

[تصویر: 7346142_880.png]

با شروع سال ۲۰۱۸، داغ ترین ارز دیجیتال ارزی به نام "استل لار" بوده است که ارزش آن از روز جمعه تاکنون ۶۵ درصد جهش داشته که باعث شده است این ارز در زمره ۱۰ ارز باارزش دیجیتالی جهان قرار گیرد.
 بنا بر آمار "کوین مارکت کپ"، دیروز این ارز با بازاری به ارزش ۱۰ میلیارد دلار، در رده هشتمین ارز دیجیتالی جهان قرار داشت و با ۱۷.۵ درصد افزایش به نسبت روز قبل از آن به ۵۶.۴ سنت رسیده است.
 استل لار تحت شبکه بلاک چین کار می‌کند که بیت کوین نیز از آن بهره می‌گیرد؛ با این حال به گفته وب سایت استل لار، برخلاف ارز معروف بیت کوین، معاملاتی که به وسیله این ارز انجام می شود بین دو تا ۵ ثانیه تسویه می‌شود و به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت ارزهای مورد حمایت دولت ها را با یکدیگر مبادله کنند؛ مثل تبدیل دلار به یورو. مسکوکات استل لار "لومنز" و یا "ایکس.ال.ام" نامیده می شوند.
 بیت کوین که با در اختیار داشتن بازاری به ارزش ۲۳۲ میلیارد دلار بزرگ ترین ارز دیجیتالی دنیاست، طی دو هفته اخیر از ادامه حرکت رو به جلوی خود باز مانده است و در معاملات با ۱۲ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته به ۱۳۸۸۰ دلار رسیده است.
 اگرچه بیت کوین توانست در ۱۲ ماه گذشته با افزایش ۱۹۰۰ درصدی، بیش ترین توجه را به خود جلب کند، ولی ۲۰۱۷ را باید سال ارز "ریپل" دانست. این ارز در سال گذشته با رشد بالایی به ۲.۳۰ دلار رسید و در رده دومین ارز از نظر حجم بازار با ۹۴.۶۵ میلیارد دلار ارزش قرار گرفت. این ارز با دو درصد افزایش در اخرین مبادلات به ۲.۴۴ دلار رسید.
 همانند استل لار، ریپل نیز بر روی پرداخت ها متمرکز است. این ارز که توسط یک استارت آپ سان فرانسیسکویی معرفی شده است با موسسات مالی از کره جنوبی و ژاپن برای استفاده از این ارز همکاری می کند.
 در همین حال، ارز "اتریوم" با ۱۷.۵ درصد افزایش به بالاترین قیمت خود رسیده و ارزش آن به ۹۰۸.۱۲ دلار رسیده است؛ با این حال، کماکان این ارز در رده سومین ارز دیجیتالی قرار دارد.
 ارز دیجیتالی "لیت کوین" هم با ۱۴ درصد افزایش به ۲۶۱ دلار رسید ولی ارزش آن کماکان ۱۰۰ دلار پایین تر از بالاترین رکورد خود در اواسط ماه دسامبر است. این ارز با در اختیار داشتن بازاری به ارزش ۱۴ میلیارد دلار، ششمین ارز بزرگ دیجیتالی دنیاست.
سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#7
بیت کوین راه حلی برای کمک به مردم سیل زده شد!

[تصویر: e66117712d989f986d0b412fa7b71928_XL.jpg]

حتما در جریان هستید که در ماجرای سیل اخیر بسیاری از کشورهای اعم از سوییس، آلمان، فرانسه، ترکیه و دیگر کشورها، کمک های متعددی را برای ایران ارسال نمودند. اما خبر خوب دیگر این است که عده ای از ایرانیان خارج نشین نیز کمک های خود را از طریق بیت کوین پرداخت کردند و خوشبختانه این کمک ها اکنون به دست هلال احمر رسیده است. در ادامه جزییات این خبر را ارائه خواهیم کرد.

کمک ساکنین خارج از کشور از طریق بیت کوین
[تصویر: goldcoinsbitcoinondarkbackgroundvector19667173.jpg]
ظاهرا مردم خارج کشور نیز در این کمک ها سهیم بوده اند و از طریق حساب بیت کوین توانستند مبلغی معادل 68 میلیون و 500 هزار تومن به حساب هلال احمر بریزند. باید اشاره کنیم که این مبلغ در واقع توسط 4 نفر از ایرانیان مقیم خارج صورت گرفت. در واقع با وجود بیت کوین مردم از سراسر دنیا می توانند با اطلاع رسانی کمک های خود را از طریق بیت کوین به ایران بفرستند و در این کمک بزرگ سهیم باشند.
لازم به ذکر است که این کمک از سوی محمد جرندی یکی از کارشناسان ارتباطات انجام شده که هم اکنون ساکن خارج کشور است و با اطلاع رسانی های اندک خود توانست تا مبلغی را جمع آوری کرده و در اختیار هلال احمر قرار دهد. در واقع تکنولوژی این روزها می تواند به داد بشر برسد و هر کس می تواند از هر نقطه ای به انسان های دیگر کمک های بزرگی کند که این در نوع خود قابل تحسین است. در هیچ کجای دنیا کسی نمی تواند مانع چنین کمکی شود و حتی تحریم ها هم نتوانستند از چنین اقداماتی نیکی جلوگیری کنند. اکنون که بیت کوین راهی برای کمک مردم شده، چه خوب است که آمار این امدادها بیشتر شود تا هرچه زودتر وضعیت مردم سیل زده سامان یابد. هر چند که حال و روز مردم سیل زده به این زودی ها عادی نخواهد شد اما کوچکترین کمکی، تغییرات بزرگی را به همراه خواهد داشت. امروز بیت کوین تنها راه دریافت کمک از ساکنین خارج کشور است.

سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#8
بیت کوین ۱۱هزار دلار را رد کرد

[تصویر: 9804-65t693.jpg]

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پس از آنکه فیس‌بوک از تلاش‌ها برای راه‌اندازی ارز دیجیتالی خود به نام "لیبرا" خبر داد، ارزش بیت کوین در بازارهای جهانی به شدت صعودی شده است. در معاملات امروز ارزش بیت کوین با گذشتن از سطح ۱۱ هزار دلار به بالاترین رقم ثبت شده خود در طول ۱۵ ماه اخیر رسید و هر بیت کوین به ازای ۱۱ هزار و ۲۴۷.۶۲ دلار مبادله شد.
 
متی گرینسپن، تحلیل‌گر مؤسسه "ای تور" گفت: بخش بزرگی از صعود اخیر بیت کوین مربوط به افزایش خوش‌بینی‌ها نسبت به ارزهای دیجیتالی با ورود فیس‌بوک به این عرصه است. معامله گران معتقدند با ورود لیبرا آگاهی بیش‌تری درباره این ارزها در جامعه ایجاد خواهد شد.
 
برخی از معامله‌گران معتقدند که روند صعودی روزهای اخیر می‌تواند معامله گران بیش‌تری را برای ورود به این بازار تشویق کند و روزهای خوب دیگری را رقم بزند اما برخی دیگر معتقدند که نوسانات بیت کوین بیش از حد بالاست و ورود به آن کار عاقلانه‌ای نیست. پیتر شیف، مدیر منطقه آسیا-اقیانوسیه در مؤسسه " کپیتال پتر" گفت روند کنونی یک قمار بزرگ است.
 
بازدهی بیت کوین در ماه اخیر در شرایطی به بالای ۱۰ درصد رسیده است که ماه گذشته نیز ارزش بیت کوین ۲۰۰ درصد افزایش یافته بود. بدین ترتیب در مقایسه با رقم ثبت شده برای بیت کوین در ابتدای سال میلادی جاری، ارزش بیت کوین حدوداً ۳.۵ برابر رشد داشته است.
 
سایر ارزهای دیجیتالی نیز امروز صعودی بودند به گونه‌ای که هر واحد اتریوم به ۳۱۳.۸۲ دلار، بیت کوین کش به ۴۸۲.۸۴ دلار، لایت کوین به ۱۳۵.۹۴ دلار، مونرو به ۱۱۵.۶۸ دلار، دش به ۱۷۷.۴۷ دلار نئو به ۱۷.۷۳ دلار، لیسک به ۲.۱۰ دلار و میکسین به ۲۴۵.۴۱ دلار رسیدند.
سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:
#9
اتریوم چیست؟ ارز دیجیتالی بر پایه گرافیک

[تصویر: 837e3057299c500a4b0eccda0a55a57e_XL.jpg]

بازار ارز دیجیتال چند سالی است که به شدت داغ شده و کمتر کسی را می‌بینید که اطلاعی از این موضوع نداشته باشد. بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال است که قیمت کنونی آن در زمان نوشتن این پست 10 هزار و 158 دلار است اما خب غیر از بیت کوین ارز‌های دیگری نیز وجود دارند که شاید قیمتی کمتر از بیت کوین داشته باشند اما از نظر هزینه خرج کمتری برای تهیه وسایل استخراج آن می‌کنید. 

اتریوم یکی از ارز‌های دیجیتالی معروف است که در سال 2015 توسط ویتالیک بوترین راه اندازی و معرفی شد که نسبت به بیت کوین قیمت پایین 217 دلاری دارد اما یکی از مهمترین فاکتور‌های این ارز قابلیت استخراج آن با کارت گرافیک است. اگر دنیای کریپتوها را دنبال کرده باشید میدانید که بیت کوین را فقط با دستگاه‌های ASIC می‌توان استخراج کرد، این درحالی است که اتریوم نیاز به هزینه چند میلیونی برای دستگاهی که برق مصرفی‌اش بیشتر از درآمد استخراجی است ندارد و شما می‌توانید با بستن ریگ ( RIG ) این ارز را استخراج کنید.
[تصویر: ETHBTC__1_.jpg]
مقدار برق مصرفی !
یکی از مهم‌ترین مزایای ریگ مصرف برق کمتر آن نسبت به ASIC است به طور مثال یک دستگاه ASIC عادی مصرف برقی حدود 1800 وات دارد این درحالی است که یک ریگ با همان مقدار قدرت مصرفی در حدود 1000 الی 1200 وات دارد و در دراز مدت نیز سوددهی آن بیشتر می‌شود.
از دیگر مزایای اتریوم نسبت به بیت کوین مدت زمان حل یا همان شکستن بلاک‌هایش می‌باشد که بسیار پایین‌تر از بیت کوین است و با توجه به استخری که به آن وصل هستید زمانی حدود 10 الی 2 دقیقه برای حل بلاک‌های اتریوم نیاز است. هرچه مدت زمان حل بلاک‌ها کمتر باشد سوددهی شما بیشتر و درآمد شما زودتر به دست می‌آید در نتیجه می‌توانید در مدت زمان کمتر استخراج بیشتری انجام بدهید.
جالب است بدانید که اتریوم را نیز می‌توان با دستگاه ASIC نیز استخراج کرد و دستگاه‌های استخراج کننده این ارز مصرف برق بسیار پایینی دارند اما شما برای خرید هر کدام از این دستگاه‌ها باید هزینه‌ای بالای 6 میلیون تومان را بکنید این درحالی است که خرید یک کارت گرافیک هر ماه هزینه‌ای 2 الی 3 میلیونی با توجه به نوع کارت گرافیک برای شما هزینه می‌برد.
ارز مورد استفاده شما چیست؟

سایت سورنا 
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آدرس اینستاگرام سورنا
آیدی اینستاگرام @gnsorena

پاسخ
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان