امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
شما را بهترین ورزشی انیمه‌های ارزش وقت دارند که

بهترین انیمه‌های ورزشی که ارزش وقت شما را دارند
#1
یکی از دلایل محبوبیت و همه‌گیر شدن انیمه در دنیا تنوع موضوعات آن است. انیمه مانند انیمیشن‌های آمریکایی موضوعاتی مانند حیوانات بامزه و قهرمانان فانتزی دارد ولی فقط به آن‌ها محدود نیست و دامنه‌اش به موضوعاتی همچون آشپزی، بازی‌های کارتی، عشق و بسیاری چیزهایی دیگر هم می‌رسد. یکی از زمینه‌ها و ژانرهای محبوب مربوط به ورزش است که از تکنیک‌های بصری پر از جنب و جوش و حرکت استفاده می‌کند تا برخوردهای نمایشی بر روی زمین سبز فوتبال، میز پینگ پونگ یا سطح یخی پاتیناژ نشان دهد. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین انیمه‌های ورزشی می‌پردازیم.
اگر تصمیم دارید به سمت ژانر ورزشی بروید، ممکن است با دیدن صدها انیمه مختلف کمی گیج بشوید که کدام یک ارزش دیدن دارد و با سلایق شما مطابق است. برای همین یازده انیمه مهم این ژانر از روزهای اول این ژانر تا به حال را لیست کرده و در اختیار شما می‌گذاریم. در ژانر ورزشی از اکشن تند و سریع و شخصیت‌ سازی عمیق تا لحظات پر از شوخی و خنده پیدا می‌شود.
Ace Of Diamond
[تصویر: ace.jpg]
بیس‌بال در ژاپن ورزش پرطرفداری است و انیمه‌های زیادی بر این ورزش تمرکز دارند. یکی از خوش ساخت‌ترین و دیدنی‌ترین آنها انیمه Ace of Diamond است. ایجون ساوامورا یکی از بهترین پیچرهای (پرتاب کننده‌های توپ) تیم کوچک بیس‌بال مدرسه‌شان است. وقتی او به دبیرستان معتبر و خصوصی سیدو می‌رود، می‌فهمد که دیگر مانند مدرسه سابقش ستاره تیم نیست و مهارت یک بازیکن برای بردن بازی کافی نیست. در طول ۱۲۶ قسمت این انیمه به خوبی اتفاقات درون و بیرون زمین بازی را با هم پیش می‌برد. هر بازی برای ساوامورا و تیمش نتایج بزرگی به همراه دارد که به نوبه بر روابط بین بازیکنان هم تاثیر می‌گذارد. این انیمه نمونه‌ای موفق در ژانر ورزشی است.
Slam Dunk
[تصویر: slam-dunk.jpg]
بسکتبال ورزش مناسبی برای اقتباس در زمینه انیمه است. ورزشی پر تحرک و سریع، که بازیکنان آن هم در سطح و هم در ارتفاع با هم به رقابت می‌پردازند. بازیکنان همه می‌توانند ظاهری بزرگ و خاص داشته باشند که آنها را از بقیه جدا می‌کند. پیچ و خم بازی می‌تواند تنش خوبی را به نمایش بگذارد. انیمه کلاسیک ورزشی Slam Dunk داستان هانامیچی ساکوراگی، یک نوجوان شر است که برای جذب علاقه یک دختر به خودش به تیم بسکتبال مدرسه‌شان می‌پیوندد. اما در عوض خودش جذب بسکتبال شده و به تدریج به خاطر علاقه به بسکتبال آدم بهتری می‌شود. او تیمی از نوجوانانی شبیه خودش ساخته و دبیرستانش را به صدر لیگ مسابقات بسکتبال می‌برد. این انیمه در اواسط دهه ۹۰ ساخته شده ولی هنوز می‌تواند شما را سرگرم کند.
Ping Pong The Animation
[تصویر: ping-pong.jpg]
این انیمه بر اساس مانگایی به نوشته تایو ماتسوموتو نوشته شده و مانند نویسنده‌اش عجیب است و طراحی غیر معمول کاراکترها و قاب‌بندی ناموزون وی در انیمه نیز حفظ شده است.دوستان قدیمی پکو و اسمایل هر دو عضو تیم تنیس روی میز دبیرستان کاتاسه هستند و در طول یازده قسمت انیمه آنها یاد می‌گیرند که داشتن استعداد چه خوبی‌ها و مسئولیت‌هایی دارد. نسخه انیمه به شخصیت‌های جانبی هم می‌پردازد و کارگردان یوآسا ماساکی هم به خوبی با آنها داستان پردازی می‌کند.
Major
[تصویر: major.jpg]
یکی از مواردی که در مورد انیمه دست کم گرفته می شود، توانایی آن در نمایش زمان است. توانایی که فیلم‌‌های زنده از آن عاجزند. نمونه بارز آن انیمه Major است که درباره بیس‌بال است. کاراکتر اصلی آن گورو هوندا در اپل انیمه کودکی چند ساله است و در آخر انیمه به نیمه ۳۰ سالگی خود رسیده است. پدر هوندا یک بازیکن حرفه‌ای به نام شیگه‌هارو هوندا است که تلاش می‌کند در بازی بماند ولی به خاطر برخورد توپ به سرش فوت می‌کند. پسرش که حال یتیم شده با پشتکار به تیم محله خودشان پیوسته و در طول انیمه به تیم‌‌های حرفه‌ای می‌پیوندد و به بچه‌های دیگر بیس‌بال یاد می‌دهد. داستان و درام Major بسیار محصور کننده است و انمیه به خوبی احساسات پیچیده شخصیت‌ها را با ظرافت و دقت نشان می‌دهد.
Capeta
[تصویر: capeta.jpg]
گو کارت (مسابقه با ماشین‌های کوچک) یک ورزش رسمی است و برخلاف بسیاری از انیمه‌های ماشین سواری، Capeta به شدت به قوانین مسابقه وفادار است. انیمه این‌طور شروع می‌شود که پدر کاپیتا تایرا ده ساله از خرده‌ریزهای به جا مانده در محل کارش در شرکت راه‌سازی، برای او یک کارت (ماشین کوچک) می‌سازد. در اولین مسابقه‌اش او تقریبا پا به پای یک راننده حرفه‌ای نوجوان دیگر می‌رود که باعث می‌شود آتش رقابت بین این دو برخیزد و تا بزرگسالی آنها ادامه داشته باشد. انیمه توانسته روحیه مسابقات رانندگی را به خوبی نشان دهد – این‌که چگونه رانندگان باید سرعت واکنش خود را بالا ببرند و این‌که چگونه همه چیز در یک آن می‌تواند به قهقرا برود. انیمه همچنین متعادل است و قسمت‌های سریع و پر جنب و جوش مسابقه را با لحظات ساکت و آرام بین کاپتا و پدرش و تلاش هردو برای رسیدن به رویایشان هماهنگ کرده است.
Hajime No Ippo
[تصویر: hajime.jpg]
بسیاری از انیمه‌ها مبارزات یک به یک دارند ولی تعداد کمی آن را در قالب ورزشی واقعی نشان می‌دهند. Hajime no Ippo بر اساس مانگایی به همین نام به قلم جورج موریکاوا یکی از همین استثناها است. دانش آموز دبیرستان ایپو ماکونوچی نمی‌تواند از خودش در برابر قلدرها و زورگویان مبارزه کند و همیشه هدف حمله آنها است. در یکی از همین حملات او با یک بوکسور حرفه‌ای دوست می‌شود که او را به باشگاه خودش می‌آورد و از قدرت مشت ایپو شگفتزده می‌شود. انیمه سفر ایپو برای یاد گرفتن بوکس و مبارازتش با حریفان متعدد را دنبال می‌کند. چیزی که انیمه اضافه بر مانگا انجام داده، دادن عمق به داستان حریفان ایپو است. همه آنها شخصیت‌هایی واقعی هستند که دلایلی خودشان را برای بوکس دارند و فقط عروسکی برای مشت خوردن از ایپو نیستند.Eyeshield 21
[تصویر: eyeshield.jpg]
تمام زیر و بم فوتبال آمریکایی در انیمه Eyeshield 21 نشان داده شده است. این انیمه نوشته ری‌ایچیرو ایناگاکی یوسوکه موروتا است. وقتی سنا کوبایاکاوا در دبیرستان خصوصی دیمون ثبت نام می‌کند فقط می‌خواهد همرنگ بقیه بوده و توجهی جلب نکند. وقتی مربی فوتبال دویل بتز متوجه سرعت و چابکی او می‌شود او را به تیم می‌آورد و وادارش می‌کند تا کلاهی بپوشد که چهره او را از تیم‌های رقیب مخفی کند تا مانع استخدام او توسط آنها بشود. با این‌که فوتبال آمریکایی در ژاپن طرفدار زیادی ندارد، این مسئله به زیبایی در انیمه نشان داده می‌شود. سنا و مربیش مجبور می‌شوند آدم‌های عجیب و متفاوتی برای موفقیت تیم خود پیدا کنند. طراحی عجیب کاراکترها توسط موراتا در موفقیت این انیمه سهم به سزایی دارد.
Prince Of Tennis
[تصویر: prince.jpg]
ورزش‌های تک نفره به خوبی در قالب انیمه جای می‌گیرند و تنیس یک نمونه بارز آن است. این انیمه بر اساس مانگای معروفی به همین نام ساخته شده است. داستان آن تلاش نابغه تنیس ریوما اچیزن برای بیرون آمدن از سایه پدرش و ابداع سبک تنیس خود است. تنیس در این انیمه پر از جنب و جوش و سرعت، با تکنیک‌ها و فنون زیاد برای گمراه کردن حریف است. ولی کشش اصلی انیمه ناشی از رشد ریوما و روابطش با هم تیمی‌ها، مربیان و رقبایش است. Prince of Tennis یکی از سریال‌هایی است که باعث شد بسیاری در اوایل دهه ۲۰۰۰ به سمت ساخت انیمه‌های ورزشی بروند.
Captain Tsubasa
[تصویر: tsubasa.jpg]
اگر به قدرت فرهنگی مانگا و انیمه در ژاپن باور ندارید، نگاهی به Captain Tsubasa بیاندازید. قبل از شروع این انیمه در سال ۱۹۸۳، ژاپن حتی لیگ حرفه‌ای برای فوتبال نداشت. نسلی از بچه‌ها با بازی شگفت‌انگیز سوباسا بر روی زمین بزرگ شدند، حتی بسیاری از فوتبالیست‌های حرفه‌ای امروز مانند لیونل مسی وقتی بچه بودند آن را به زبان اسپانیایی دیدند. در ایران این انیمه با نام فوتبالیست‌ها منتشر شد و حسابی غوغا به پا کرد. این انیمه هنوز ادامه دارد و بارها ریبوت شده است و حتی برای جام جهانی ۲۰۱۸ هم سری جدیدی منتشر کرد – که البته بسیار جالب است بدانید شخصیت اصلی انیمه سوباسا اوزارا در شروع آن پسری ۱۱ ساله است.
Haikyuu
[تصویر: haikyuu.jpg]
اگر ورزشی در دنیا باشد به احتمال زیاد شما انیمه‌ای درباره آن پیدا خواهید کرد. Haikyuu یکی از انیمه‌ها با زمینه والیبال است، ولی دلیل اصلی محبوبیتش شخصیت پردازی خوب و داستان پر از انرژی و حرارت آن است. قهرمان داستان شویو هیناتا بعد از دیدن یک مسابقه فینال والیبال در تلویزیون شیفته این ورزش می‌شود، ولی در اولین مسابقه‌اش شکست مفتضحانه‌ای می‌خورد. ولی او بدون این‌که دلسرد شود با رقیبش هم تیم می‌شود. با کمک مهارت‌های هردوی آنها تیم به بالا می‌رود. Haikyuu علاوه بر نمایش پر انرژی که در زمین والیبال نشان می‌دهد، موسیقی و شخصیت‌های جانبی جذابی هم دارد.
Yuri On Ice
[تصویر: yuri.jpg]
یکی از انیمه‌های مطرح چند سال اخیر Yuri On Ice است که موضوع بدنامی را دنبال می‌کند: رقص روی یخ. Yuri On Ice از این ورزش استفاده می‌کند تا داستانی عمیق و تکان‌دهنده درباره استاد و شاگردی، عشق و تعلیم روایت کند. یوری کاتسوکی اسکیت ‌بازی با استعدادی است ولی وقتی بدترین شکستی که تا به حال داشته را تجربه می‌کند دلسرد شده و به زادگاهش بر می‌گردد. ولی وقتی او اسکیت‌باز روسی ویکتور نیکیفوروو را می‌بیند، همه چیز عوض می‌شود. یوری می‌خواسته روزی مانند ویکتور بشود و حالا ویکتور می‌خواهد او را تعلیم بدهد. رابطه بین این دو با ظرافت پرداخته می‌شود. ورزش رقص بر روی یخ زمینه‌ای برای دوستی این دو می‌شود.
آیا انیمه‌های ورزشی مورد علاقه شما هستند و توانستید انیمه‌ای برای ورزش مورد علاقه خود بیابید؟ انیمه دنیای وسیعی است که موضوعات مختلفی از خیال تا واقعیت را نشان می‌دهد.
پاسخ }
Thanks given by:
#2
یکی از بهترین انیمیشن های سریالی که بچه های من حاضرن کل روز رو به تماشای اون بگذرونن، انیمیشن اختانوردها هستش.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock
#3
فرق انیکه و مانگا چیست؟
مانگا نوعی از نشریات کمیک پرطرفدار ژاپنی است که ممکن است نام آن به گوشتان خورده باشد.

مانگا رمان و داستان طنز آمیزی است که برای اولین بار در ژاپن منتشر شد . معنی مانگا را   می توان (( تصاویر طنز آمیز )) نیز تعریف کرد ، یکی از ویژگی های اصلی مانگا شخصیت های کارتونی و ویژگی های ظاهری آن ها می باشد . اغلب شخصیت های کارتونی مانگا دارای لب و دهان کوچک با چشمان درشت هستند. همچنین دارای رفتار های اغراق آمیزی می باشند که آنها را متفاوت کرده است مثلا موقع گریه کردن برکه ای از اشک آنها درست می شود یا مواقع خندیدن لب هایشان کل پهنای صورت را می گیرد .در ژاپن مانگاها به صورت سریالی چاپ می شوند و گاهی بیش از دو سال زمان می برد تا همه قسمت های یک مجموعه مانگا منتشر شود . مانگاها در ژانرهای مختلف منتشر می شوند . ژانر مانگا عبارتند از :


مانگاها در ابتدا فقط در مجله ها چاپ می شدند به طور کلی به ازای هر شماره مجله یک مانگا نیز منتشر می شد. اگر مانگایی به محبویت کافی برسد به انیمه تبدیل می شود . انیمه و مانگا هر دو مربوط به دنیای طنز و کمیک هستند اما تفاوت هایی نیز دارند :

مانگاها کارتون های چاپی هستند که روی کاغذ منتشر می شوند اما انیمه مانگا کارتون های متحرک می باشد.
پوشش در مانگا با انیمه بسیار متفاوت است در مانگا برهنگی و پوشش آزادتری مشاهده میشود .
برای ارائه مانگا دو نفر کافیست ( مانگا و ویرایشگر ).
برای خلق انیمه تعداد زیادی از افراد در استودیوی انیمیشن مانگا درگیر میشوند.
مانگا برای هر رده سنی ارائه میشود .
انیمه مانگا را باید تماشا کرد ولی مانگا را باید خواند.
انیمه ها فیلم های کارتونی رنگارنگی هستند و اکثرا از روی مانگاها و در ژانرها و سبک های متنوع ساخته می شوند.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock , omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان