امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
تکنولوژی فناوری اخبار

اخبار فناوری تکنولوژی
#1
آیا پیشرفت تکنولوژی منجر به نابودی بشریت خواهد شد؟

[تصویر: 6437452-6410971-image-a-10_1542743134887.jpg]

تکنولوژی خدمات زیادی به بشریت کرده اما بدون شک پیشرفت آن باعث نگرانی‌هایی هم هست و حتی می‌تواند منجر به نابودی بشریت شود. مقاله‌ای جدید به ارتباط بین پیشرفت تکنولوژی و نابودی انسان‌ها پرداخته است.

در این مقاله که با عنوان «فرضیه‌ی جهان آسیب پذیر» منتشر شده روی خطرات احتمالی که ممکن است تکنولوژی بشریت را با آن مواجه کند در ابعادی گسترده صحبت کرده است.
در حالی که بشر همین حالا هم فناوری‌هایی را تولید و استفاده کرده که تاثیرات بسیار مخربی در دنیا داشته -مثل سلاح‌های هسته‌ای- اما دلیل عدم استفاده‌ی مداوم از این فناوری‌های مخرب، هزینه‌های بالا و نایاب کمیاب بودن مواد اولیه‌ی آن‌هاست. این مقاله اشاره می‌کند که عدم نابودی انسان‌ها از خوش شانسی بشریت است.
در این مقاله «جان بوستروم» توضیح می‌دهد که هنوز انسان به تکنولوژی مورد نیاز برای نابودی بشریت دست نیافته است. به عبارتی دیگر تکنولوژی که ما را به قول بوستروم وارد «جهان آسیب پذیر» نماید.
[/url]
[تصویر: 6437450-6410971-image-a-2_1542742910359.jpg]بنابر عقیده‌ی رئیس موسسه آینده‌ی بشریت، انسان‌ها تا به امروز به فناوری‌هایی دست یافته‌اند که برای جوامع مفید بوده. او این فناوری‌های مفید را بیرون کشیدن توپ‌های سفید از یک گلدان خیالی می‌داند و فناوری‌هایی مثل سلاح هسته‌ای را توپ خاکستری نامیده است.
اما همچنین بر این باور است که درون این گلدان، توپ سیاه هم وجود دارد. توپ سیاه همان تکنولوژی خواهد بود که ما را به نابودی نزدیک می‌نماید. وی بر این عقیده است که دلیل پیدا نکردن توپ سیاه به این خاطر نیست که ما در پیشرفت تکنولوژی محتاطانه عمل کرده‌ایم، بلکه به این خاطر است که خوش شانس بوده‌ایم که توپ‌های خارج شده از این گلدان سیاه نبودند.
«بوستروم» بر این عقیده است که یک توپ سیاه می‌تواند فناوری خاصی باشد که طی آن می‌توان انرژی بسیار شدیدی را آزاد کرد. این موضوع می‌تواند یک هک بیولوژیکی باشد که یک فرد بتواند باعث ایجاد یک بیماری بزرگ در دنیا شود.
بوستروم برای توضیح بیشتر به سراغ مثال‌های تاریخی می‌رود و در این بین به تولید بمب اتم اشاره می‌کند. او بر این عقیده است که تنها دلیل عدم استفاده‌ی بیش از حد از بمب اتم، هزینه‌ی زیاد و کمیاب بودن مواد اولیه برای ساخت آن است.

[تصویر: 6437448-6410971-image-m-12_1542743343579.jpg]

[url=https://digiato.com/wp-content/uploads/2018/11/6437448-6410971-image-m-12_1542743343579.jpg]

کافیست بشریت به تکنولوژی دست پیدا کند که بتوان به سادگی از آن برای تولید فناوری‌های ضد انسانی استفاده کرد. آنگاه توپ‌های سیاه به سرعت از کوزه خارج خواهند شد.
این مقاله بر این عقیده است که در حال حاضر فاصله‌ی زیادی با این شرایط داریم، اما هدف اصلی آن این است که به دشوار بودن مدیریت تکنولوژی در صورتی که توپ سیاه از کوزه‌ی شانس بیرون بیاید اشاره کند.
اما سوال اساسی اینجاست که باید چه کار کنیم تا جلوی رسیدن به این شرایط را بگیریم. بوستروم در این مقاله می‌گوید راه حل اینجاست که با مدیریت قوی و اعمال نظارت شدید بر حکومت‌های دنیا جلوی دستیابی به توپ سیاه را بگیریم.
پاسخ
Thanks given by:
#2
برترین تکنولوژی‌های سال ۲۰۱۹

ایسنا: مؤسسه تحقیقاتی گارتنر بتازگی فهرستی از 5 ترند برتر تکنولوژی در سال ۲۰۱۹ میلادی را اعلام و منتشر کرده است.

پژوهشگران و محققان فعال در مؤسسه تحقیقاتی گارتنر بتازگی با انتشار یک فهرست جدید و به‌روزرسانی شده، 5 تکنولوژی و فناوری برتر در سال آینده میلادی را معرفی کرده و سپس به مرور مختصری بر هر یک از آنها پرداخته است. بر اساس گزارشی که در وب‌سایت بیزینس اینسایدر آمده است، در زیر فهرست این 5 فناوری برتری که به گفته این محققان آینده جهان را تغییر خواهد داد، ذکر شده است:
۱. وسایل نقلیه خودران
[تصویر: 1885492_350.jpg]
این روزها خودروهای خودران یکی از ترندهای برتر صنعت خودروسازی در جهان محسوب می‌شود و بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان به‌دنبال توسعه فناوری خودروهای خودران و بدون نیاز به راننده هستند.
۲. هوش مصنوعی
[تصویر: 1885493_765.jpg]
فناوری هوش مصنوعی یکی دیگر از فناوری‌های نوینی است که توسط غول‌های تکنولوژی همچون گوگل، مایکروسافت و اپل بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند و دستگاه‌های الکترونیکی متعددی را که از این تکنولوژی پشتیبانی می‌کنند، معرفی و روانه بازارهای جهانی کرده‌اند.
۳. تحلیل مبتنی بر یادگیری ماشینی
[تصویر: 1885494_325.jpg]
یادگیری ماشینی (Learning machine) نیز که همواره نامش در کنار هوش مصنوعی می‌آید، تاکنون توانسته است کمک بسزایی به پیشرفت علم و فناوری کند و مؤسسات تحقیقاتی و آماری بسیاری نیز تاکنون به منظور تحلیل و بررسی مسائل مختلف از فناوری یادگیری ماشینی بهره برده‌اند.
۴. کپی‌برداری دیجیتال
[تصویر: 1885495_786.jpg]
یکی دیگر از فناوری‌های نوینی که امروزه دانشمندان بسیاری به‌منظور ساخت و ایجاد دستگاه و وسایل موردنیاز خود از آن استفاده می‌کنند، نوع خاصی از هوش مصنوعی است که کپی‌برداری دیجیتال یا دوقلوسازی (Digital twin) نامیده می‌شود. این فناوری که کاربردهای گسترده‌ای در علوم و رشته‌های مختلف همچون بیوشیمی، بیوزیست و... دارد، کمک‌های بسزایی به متخصصان حوزه‌های مختلف کرده است تا به اهداف خود دست یابند. یکی از مثال‌های این فناوری پرینترهای سه بعدی است که قادر است از اشیای مختلف همانندسازی کند.
۵. بلاک‌چین
[تصویر: 1885496_106.jpg]
صنعت بلاک‌چین که این روزها نامش با ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت کوین گره خورده است، یک پلت‌فرم و بستر مناسبی است برای کاربرانی که می‌خواهند به استخراج ارزهای دیجیتال بپردازند و از این طریق به کسب درآمدهای هنگفتی دست پیدا کنند.
پاسخ
Thanks given by:
#3
اپل عنوان گران‌ترین شرکت جهان را به مایکروسافت واگذار کرد


[تصویر: 9709-58t1163.jpg]
با بسته شدن بازارهای سهام در جمعه شب، حالا مایکروسافت جایگاه اپل را به عنوان گران‌ترین شرکت سهامی عام جهان به دست آورد. 
به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با بسته شدن بازارهای سهام در جمعه شب، مایکروسافت جایگاه اپل را به عنوان گران‌ترین شرکت سهامی عام جهان به دست آورد.
 
در طول هفته گذشته، ارزش کل سهام مایکروسافت در بین معاملات روزانه چندین بار از ارزش کل سهام اپل پیشی گرفته بود اما هر بار با بسته شدن بازار هر روز ارزش کل سهام اپل همچنان رتبه اول را دوباره به دست می‌آورد. اما روز جمعه این اولین بار بود که در بسته شدن بازارهای سهام، مایکروسافت توانست اپل را شکست بدهد.
 
با بسته شدن بازارهای سهام آمریکا در نیمه شب گذشته، قیمت هر سهم مایکروسافت ۱۱۰.۸۹ دلار شد و بر اساس آخرین تعداد سهام اعلام شده این شرکت که ۱۹ اکتبر در داده‌های اداره اوراق و بورس آمریکا ثبت شده است، ارزش بازار آن به ۸۵۱.۲ میلیارد دلار رسید.
 
قیمت هر سهم اپل هم در پایان معاملات دیشب به ۱۷۸.۵۸ دلار رسید و بر اساس آخرین تعداد ثبت شده سهام این شرکت که در ۲۶ اکتبر اعلام شد، ارزش کل این شرکت برابر با ۸۴۷.۴ میلیارد دلار شد که با فاصله کمی رتبه دوم را به دست آورد.
 
اگر مایکروسافت امسال را به عنوان گران‌ترین شرکت جهان به پایان ببرد، این اولین سالی خواهد بود که پس از ۲۰۰۲ توانسته است در رتبه نخست به کار خود پاین دهد.
 
در جدول زیر مشاهده می‌کنید که چه شرکتی در سال‌های گذشته گران‌قیمت‌ترین شرکت جهان بوده است.
 
گران‌ترین شرکت‌های جهان ۲۰۱۷-۲۰۰۰
 
در ماه آگوست، ارزش کل سهام اپل از ۱ تریلیون دلار عبور کرد تا اولین شرکت سهامی عام آمریکا باشد که از این رقم تاریخی فراتر رفته است. ۵ هفته پس از آن ارزش سهام آمازون هم بین معاملات روزانه از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت اما هرگز نتوانست بالای این سطح بسته شود.
 
سهام اپل،  چند هفته ناامیدکننده را تجربه کرد. با اعلام درآمدهای کمتر از انتظار در اول نوامبر و انتشار بیانیه‌ای مبنی بر این‌که دیگر آمار و تعداد فروش محصولات خود را اعلام نخواهد کرد (کاهش شفافیت برای سرمایه‌گذاران)، سهام اپل ۱۶ درصد سقوط کردند.
 
در همین زمان سهام مایکروسافت تحت رهبری مدیرعامل جدید خود ساتیا نادلا، در ۴ سال و نیم گذشته رشد کرده است. در ماه گذشته ارزش سهام مایکروسافت از شرکت مادر گوگل، آلفابت، هم پیشی گرفت و بیش از ۷ درصد جهش کرد.
 
[تصویر: 9709-58t1164.jpg]
 
پاسخ
Thanks given by:
#4
ابراز نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به کمپانی های تکنولوژی چینی

[تصویر: 64310d72f2c82d496ce7dbc284861a6d_XL.jpg]

کمسیون تکنولوژی اتحادیه اروپا نسبت به خطرات امنیتی مطرح شده از جانب هوآوی و سایر کمپانی های تکنولوژی چینی ابراز نگرانی کرد

آندرس آنسیپ طی یک کنفرانس خبری در بروکسل و تنها چند روز پس از دستگیری یکی از مدیران اجرایی ارشد هوآوی در کانادا در جریان کلاهبرداری بانکی گفت: "آیا ما باید نگران هوآوی و سایر کمپانی های چینی باشیم؟ بله من فکر می کنم که باید نگران این کمپانی ها باشیم."
هوآوی که در سال گذشته به درآمد 93 میلیارد دلاری دست پیدا کرده است و به نوعی یک قهرمان ملی در چین به حساب می آید، حالا در پی روابط خود با دولت چین، با اتهامات شدید امنیتی از جانب کشور های غربی مواجه شده است و گمان می شود که پکن از این روابط جهت جاسوسی استفاده می کند.
آنسیپ گفته است وی به این دلیل نگران است که کمپانی های تکنولوژی چینی مستلزم به همکاری با سرویس های اطلاعاتی کشور خود هستند و یکی از راه هایی که دولت از آن برای جاسوسی استفاده می کند وادار کردن کمپانی ها در قرار دادن یک در پشتی برای دسترسی به اطلاعات رمزگذاری شده است.
وی همچنین گفت که آن ها چیپ هایی را می سازند تا اطلاعات سری اروپا را جمع آوری کنند.
آنسیپ با بیان اینکه گفت اطلاعات کافی در زمینه دستگیری صورت گرفته در کانادا ندارد گفت: "همه ما به عنوان آدم های ساده و معمولی باید در این باره نگران باشیم."
آلمان نیز در روز جمعه به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا گفته است که مخالف هرگونه استثنا قائل شدن بین کمپانی های شریک در ساخت و ساز شبکه های  5G در این کشوراست.
مرکز سایبری بلژیک اما ازاحتمال محروم سازی هوآوی در این کشور سخن گفت و این درحالی است که این کمپانی از فراهم کنندگان تجهیزات شرکت های مخابراتی Proximus
و Orange Belgium در این کشور است.
به طور کلی بعد از افزایش سرمایه گذاری چینی ها و نگرانی ها درباره مسائل امنیتی و انتقال اجباری اطلاعات از طریق تکنولوژی، اتحادیه اروپا در نظر دارد تا یک سیستم گسترده را برای برسی و هماهنگی سرمایه گذاران خارجی راه اندازی کند.
با این حال، دستگیری منگ وانگ ژو، مدیر امور مالی هوآوی در کانادا مربوط به تحقیقات ایالت متحده در خصوص استفاده از سیستم بانک جهانی برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران بوده است. این درحالی است که اروپایی هایی که از توافق هسته ای با ایران خارج شده اند نیز ممکن است در آمریکا با محاکمه رو به رو شوند. تحریم های آمریکا هم اکنون بسیاری از شرکت های اروپایی مجبور به قطع همکاری با ایران کرده است.
خانوم منگ درحالی روز جمعه در دادگاه حاضر شد که منتظر استرداد احتمالی خود به آمریکا است.

پاسخ
Thanks given by:
#5
گوگل به ربات ها نحوه‌ ارتباط با محیط را می‌آموزد

[تصویر: Untitled.png]

چندی پیش ویدیو‌ هایی منتشر شد که نشان می‌داد هوش مصنوعی OpenAI حرکات ماهرانه را به ربات ها می آموزد. حال گوگل سعی دارد برای توسعه‌ی سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود، روشی شبیه به آموزش کودکان را در پیش بگیرد و نحوه‌ی شناسایی و ارتباط با اشیاء یا محیط را بیاموزد.
[/url]
[تصویر: 37d8bc5f-5f9f-4368-8114-7deeca8dbb70.png]در ملاقات و بلاگ های منتشر شده توسط اریک جانگ، مهندس نرم افزار بخشی رباتیک گوگل، به الگوریتم خاصی با نام Grasp2Vec اشاره شده که به هوش مصنوعی نحوه‌ی شناسایی خصوصیات اشیا مختلف را می‌آموزد. بدین ترتیب هوش مصنوعی می‌تواند بهترین روش برای برقراری ارتباط با اشیا را پس از مشاهده‌ آن ها انتخاب کرده و به کار ببندد.
نحوه‌ی عملکرد این سیستم به تکنولوژی طراحی شده‌ برای هوش مصنوعی OpenAI شباهت دارد که بر اساس یادگیری ماشینی توسعه یافته است. برای مثال ربات ها بر اساس سیستم جدید گوگل می‌تواند بهترین لحظه برای گرفتن هر شئ را انتخاب کند و رفتاری متفاوت برای اشیا مختلف برگزیند.

[تصویر: ezgif-2-de75c5ede667.jpg]اریک جانگ  با انتشار مطلبی درباره‌ی [url=https://sites.google.com/site/grasp2vec/]Grasp2Vec عنوان می‌کند:

نقل قول: «این نحوه‌ی یادگیری هنوز در دست بررسی و آزمایش است تا به سیستم های رباتیک بیاموزد که بدون احتیاج به دیتای تمرینی یا دستورالعمل های زیاد و نظارت مستقیم بتوانند بهترین نحوه‌ی صحیح ارتباط با محیط یا اشیا انتخاب کنند. با استفاده این روش خودنظارتی، ربات ها می‌توانند به آسانی اشیا یا تغییرات بصری در محیط را بشناسند و روند مناسبی در پیش بگیرند.»
[size=undefined]
این تیم با همکاری کمپانی X Robotics، سعی کرده به یک بازوی روباتیک، نحوه‌ی گرفتن و برقراری ارتباط «ناخواسته» با اشیا را بیاموزد. این بازو نیز موفق شده از این روش به خوبی استفاده کند و هر شئ مختلف را به نحو دیگری جابجا کند.
تماشا کنید: هوش مصنوعی OpenAI حرکات ماهرانه را به ربات ها می آموزد

[/size]

منبع:
venturebeat


پاسخ
Thanks given by:
#6
با هدف تسریع شبکه 5G: سامسونگ شرکت TWS آمریکا را خرید

[تصویر: 0e44dffd7d83a7f5dbf7cea2283da828_XL.jpg]

شرکت سامسونگ اعلام کرد روند خرید شرکت TeleWorld Solutions (TWS) مستقر در شهر چنتیلی ویرجینیا را تکمیل کرده است. این شرکت تامین‌ کننده خدمات طراحی، آزمایش و بهینه‌ سازی شبکه برای شرکت‌های موبایلی، اپراتورهای کابلی، تولیدکنندگان تجهیزات شبکه و دیگر شرکت‌ها در آمریکا است. این خرید پاسخی به نیاز به پشتیبانی بیشتر از راهکارهای نقطه-به-نقطه درحوزه شبکه‎های 5G و 4G LTE بوده است.

به این ترتیب شرکت TWS به عنوان زیرمجموعه سامسونگ الکترونیکس فعالیت کرده و خدمات و مشتریان این شرکت، تکمیل کننده رشد سامسونگ در میان مشتریان زیرساخت‌های شبکه‌ای خواهند بود. شرکت TWS که در حوزه فرکانس‌های رادیویی (RF) و خدمات طراحی، نصب، آزمایش و بهینه سازی شبکه تخصص دارد به پشتیبانی از مشتریان کنونی خودش با حمایت سامسونگ، ادامه خواهد داد. مدیریت این شرکت هم برعهده مدیران کنونی آن باقی خواهد ماند تا در کنار سامسونگ بتوانند به بروزرسانی شبکه‌ها در آمریکا کمک کنند.[تصویر: Corp_Samsung_Acquires_Network_Services__2.jpg]
پل کیونگ‎وون چئون، معاون بخش شبکه سامسونگ می‎گوید «خرید شرکت TWS به ما امکان خواهد داد تا نیازهای فزاینده اپراتورهای موبایل را برای بهبود شبکه‌های 4G و 5G تامین کرده و به تدریج فرصت‎های جدیدی برای توسعه توانمندی‎هایمان ایجاد کنیم. سامسونگ همچنان به نوآوری در فناوری‌های ارتباطاتی و بهینه‌سازی خدمات ایجاد شبکه ادامه داده و توسعه شبکه 5G را در آمریکا ادامه خواهد داد».
شروین گرامی، مدیرعامل شرکت TWS هم گفت «همه ما در این شرکت خوشحالیم که بخشی از خانواده سامسونگ می‎شویم. آغاز عصر 5G و فرصت‎های جدیدی که در بازار آمریکا ایجاد می‎شود نیازمند همان نوآوری گسترده در حوزه فناوری‎های بی‎سیم نسل آینده است. تلفیق توانایی‎های ما با سامسونگ روند نوآوری را تسریع کرده و به مشتریان‌مان کمک خواهد کرد تا نیازشان به استفاده از راهبردهای شبکه و اتوماسیون را برآورده کنند».
رشد مداوم استفاده از موبایل، نیاز به گسترش شبکه و افزایش طیف قابل استفاده روی آن را بیشتر کرده است. نیاز به زیرساخت، طراحی، اجرا و بهینه سازی شبکه هم افزایش داشته است. با توجه به توسعه شبکه‌های 5G، برنامه‌های مجازی‌سازی شبکه، آزمایش و بهینه‎سازی معماری‌های باز RAN، نیاز به شبکه‌های تجاری جدید هم افزایش پیدا کرده است.
سامسونگ با توجه به موقعیت رو به رشد خود در صنعت شبکه آمریکا و همچنین پیشتازی در فناوری‎های 5G، همکاری با اپراتورهای اصلی آمریکا را با هدف توسعه شبکه 5G آغاز کرده است. ترکیب توانمندی‎های سامسونگ و TWS می‎تواند به تامین نیازهای نسل آینده مشتریان این شبکه‎ها کمک کند.

پاسخ
Thanks given by:
#7
دارندگان گوشی‌های سامسونگ و ال‌جی نگران نباشند

[تصویر: 11394042_801.jpg]

در روز‌های گذشته تغییر تابلو‌های سامسونگ و ال‌جی از سطح شهر و فروشگاه‌ها خبر ساز شد و در پی آن رئیس هیأت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران اعلام کرد که این برند‌ها با نام‌های سام و جی‌پلاس جایگزین می‌شود. علت این تغییر نیز از سوی رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، حضور ناو کره‌ای در خلیج فارس و افزایش قاچاق عنوان شده است.

در این میان هم مقامات صنفی و هم شرکت سامسونگ درباره ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به خریداران قبلی خود اطمینان خاطر دادند. اما برای برخی از مخاطبان درباره احتمال تغییر در بخش خدمات مربوط به گوشی‌های همراه این برند‌ها ایجاد شده بود که به گفته دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از حدود دو سال پیش خدمات پس از فروش تلفن‌های همراه از سوی شرکت‌های واردکننده ارائه می‌شود؛ بنابراین تغییری در این زمینه رخ نمی‌دهد.
امیر اسحاقی  اظهار کرد: سازمان حمایت ضابطه مشخصی درباره ارائه خدمات پس از فروش دارد که طبق آن شرکت‌های واردکننده به دولت تعهد محضری می‌دهند که کلیه موارد مرتبط با خدمات کالایی که می‌خواهند وارد کنند مربوط به شرکت است.
وی با بیان اینکه شرکت‌های واردکننده طبق تعهدشان موظف به ارائه خدمات هستند، گفت: نحوه ارائه خدمات و سرویس به شرکت‌ها مربوط می‌شود، اما با توجه به نظارت شدید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به لزوم ارائه گزارش‌های سالانه به شرکت‌های بازرسی، تصریح کرد: در حال حاضر سه شرکت بازرسی وضعیت سرویس دهی به مردم را بررسی می‌کنند و شرکت‌ها را بر اساس ارائه خدمات رتبه‌بندی می‌کنند.
اسحاقی همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع گارانتی که اخیرا رونمایی شد، اظهار کرد: این سامانه برای همه بخش‌ها طراحی شده، اما فعلا به صورت پایلوت در بخش موبایل فعالیت می‌کند که به سامانه همتا نیز وصل شده است.
به گفته وی در حال حاضر خریداران می‌توانند کد آی ام‌ای آی محصول خریداری شده را به *۷۷۷۷# پیامک کنند و اطلاعات مربوط به وضعیت و مدت گارانتی، شرکت واردکننده و شرکت گارانتی را دریافت کنند.
اسحاقی با بیان اینکه همه فرآیند‌های مربوط به خدمات پس از فروش گوشی‌های همراه در سامانه جامع گارانتی اتفاق می‌افتد که تحت نظر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، گفت: بنابراین مشکلی در زمینه خدمات پس از فروش گوشی‌های سامسونگ و ال‌جی ندارد و تغییری در این زمینه رخ نمی‌دهد.
به گفته دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، دو سال است که خدمات پس از فروش تلفن‌های همراه از سوی شرکت‌های واردکننده ارائه می‌شود و تقریبا نمایندگی شرکت‌های کره‌ای در بخش موبایل فعالیتی در این زمینه ندارد و تقریبا همه خدمات دهندگان در این بخش ایرانی هستند.
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به تغییر رویه دولت در بخش واردات موبایل از سال ۱۳۹۷، تصریح کرد: از اوایل سال گذشته اجازه داد تعداد شرکت‌های واردکننده از ۳۹ به ۲۴۰ برسد. این شرکت‌ها می‌توانند هر برندی که توان واردات آن را دارند وارد کنند و خدمات لازم را ارائه دهند.
وی افزود: برخی از شرکت‌های واردکننده خودشان مستقیما برای کالایی که وارد می‌کنند خدمات می‌دهند و برخی با شرکت‌های خدمات دهنده مشهور قرارداد می‌بندند و آن‌ها متعهد خدمات می‌شوند،، اما در هر دو حالت تعهد نامه محضری امضا می‌شود.
اسحاقی با بیان اینکه بازار موبایل رویه خود را پیدا کرده هیچ مشکلی در این زمینه ایجاد نمی‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه همه مسائل مربوط به ارائه خدمات تلفن‌های همراه در سامانه جامع گارانتی مکانیزه شده، همچنین تعداد زیاد واردکنندگان و رقابت آن‌ها شد و نظارت سازمان حمایت بر این بخش مصرف‌کننده ایرانی به خدمات مورد نیاز خود می‌رسد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
هفته گذشته هم قطع ارائه سرویس‌های نرم‌افزاری پولی سامسونگ به کاربران ایرانی خبرساز شد که علت آن از سوی این شرکت "محدودیت‌های موجود در زمینه انتقال پول" عنوان شد.
منبع: ایسنا
پاسخ
Thanks given by:
#8
 تولید باتری لیتیومی که سرعت شارژش پنج برابر سریع تر است

محققان آمریکایی از تولید باتری های لیتیومی جدیدی خبر داده اند که سرعت شارژ آنها پنج برابر بیشتر از باتری های لیتیومی عادی است.

ه گزارش فارس به نقل از نیواطلس، در تولید باتری لیتیومی جدید از نانولوله های کربنی استفاده شده که سرعت ذخیره انرژی آنها را ارتقا می بخشد.

 
یکی دیگر از تغییرات ایجاد شده در این باتری ها استفاده از الکترودهای خاصی از جنس فلز لیتیوم خالص است که ایمنی باتری های یادشده را ارتقا می بخشد و از گرم شدن بیش از حد و انفجار احتمالی جلوگیری می کند.
 
[تصویر: 9904-77t4103.jpg]
محققان می گویند اگر چه سرعت شارژ باتری های یادشده 5 برابر بیشتر از باتری های لیتیومی عادی است، اما این سرعت با برخی به روزرسانی ها تا ده برابر نیز قابل افزایش است. نانولوله های کربنی این باتری که اولین بار در سال 2018 ابداع شده بودند از پایداری کافی برخوردارند. پژوهشگران امیدوارند بتوانند ظرف ماه های آینده برای تجاری سازی این باتری و تولید انبوه آن اقدام کنند.
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آیدی اینستاگرام @gnsorena
پاسخ
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان