امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
دستگاه cnc

دستگاه cnc
#1
دستگاه cnc چیست و کاربرد آن
احتمالاً، تا حدودی با دستگاههای سی ان سی و نحوه کار کردن آنها آشنایی دارید. در این دستگاه‌ها دو بخش هوشمند و بخش مکانیکی با هم همکاری می‌کنند و در نهایت یک دستگاه قوی و پیشرفته به وجود می‌آورد. در یک دستگاه سی ان سی، یک نرم افزار کنترل و یک نرم افزار طراحی به عنوان بخش هوشمند در نظر گرفته می‌شود که در نرم افزار طراحی الگوهای مختلف کار بر روی قطعه کار آماده می‌شود.
در این نرم افزار، امکان ایجاد طرح‌های دو بعدی و سه بعدی فراهم است و در نهایت می‌توان آن را با فرمت مورد نیاز دستگاه آماده کند. نرم افزار کنترل برای کنترل و هدایت بخش‌های مختلف دستگاه در نظر گرفته شده است و با استفاده از مکانیزم کنترل عددی عمل می‌کند.
نقل قول:
در این نرم افزار، اپراتور می‌تواند مشخص کند که دستگاه با چه مشخصاتی و با چه مختصاتی کار کند و چه برش‌هایی داشته باشد. تقریباً می‌توان ادعا کرد که نرم افزارهای طراحی و نرم افزارهای کنترل در مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها یکسان هستند.
اما بخش مکانیکی دستگاه سی ان سی را ابزارهایی مانند کنترلر، موتور محرک، اسپیندل، محورها ابزار برشی تشکیل می‌دهند. با توجه به ظرفیت دستگاه و کارهایی که از آن انتظار می‌رود، ممکن است هر کدام از این بخش‌ها تغییر کند. به عنوان مثال، در دستگاه‌های بزرگتر از موتورهای محرک با توان و قدرت بالا و از اسپیندل هایی با سرعت بالاتر استفاده می‌شود. الگوی کار در نرم افزار طراحی آماده می‌شود، به نرم افزار کنترل فرستاده می‌شود، در قسمت کنترلر وضعیت دستگاه توسط اپراتور تعیین می‌شود، موتور محرکه روشن شده و اسپیندل را به حرکت در می‌آورد، محورها تحت حرکت اسپیندل حرکت می‌کنند و در نهایت ابزار برشی به جهت‌های مختلف حرکت کرده و نمونه کارهای دو بعدی و سه بعدی را برش می‌دهند.
[تصویر:  CNC.jpg]
ای خرید دستگاه CNC ابتدا باید پروژه کاری خود را بشناسید

اولین قدم در خرید دستگاههای سی ان سی شناسایی پروژه و کارهای که می‌خواهید با آن دستگاه انجام دهید است. در واقع، مهمترین کاری که به هنگام استفاده از این دستگاه‌ها باید صورت دهید، این است که مسیر کاری و مشتریان خود را مشخص کنید و نیاز آنها را برآورده کنید. با توجه به انتظاراتی که مشتریان شما دارند و میزان فروشی که انتظار می‌رود، باید دستگاه خود را انتخاب کنید. اگر قصد دارید که دستگاه سی ان سی خود را برای یک کارگاه کوچک انتخاب کنید با یک سرمایه گذاری کمتر می‌توانید یک دستگاه با قابلیت‌های بالا و در عین حال سریع پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توان از دستگاه سی ان سی برای تولید قطعات تزیینی استفاده کنید.

اما اگر قصد دارید با خرید دستگاه CNC خود را وارد پروژه‌های سنگین‌تر، مانند گرفتن سفارش از شرکت‌های بزرگ کنید، نیاز دارید که یک دستگاه بزرگ با قابلیت‌های بیشتر و با توان تولید قطعات پیچیده‌تر بخرید. در مورد دستگاههای سی ان سی، معمولاً هر چه دستگاه بزرگتر باشد تعداد محورهای بیشتری نیز دارد که در جهات مختلف حرکت می‌کنند. این محورها به دستگاه کمک می‌کنند که الگوها و طرح‌های پیچیده‌تری تولید کند و شما نیز در سفارشات خود خلاقیت بیشتری به خرج دهید. خرید دستگاه CNC بزرگتر توانایی شما در پاسخگویی به مشتریان غیر قابل پیش بینی را افزایش می‌دهد.
پاسخ
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان