امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
لوله می‌شود؟ های قیمت گلخانه چگونه تعیین

قیمت لوله های گلخانه چگونه تعیین می‌شود؟
#1
قیمت لوله های گلخانه چگونه تعیین می‌شود؟ یکی از پرکاربرد ترین لوله های مورد استفاده در صنایع سازه گلخانه ای لوله گلخانه گالوانیزه می باشد که از آن در صنایع سازه گلخانه های صنعتی و کشاورزی نیز استفاده می شود.
این مدل از لوله گالوانیزه با توجه به قیمت مناسبی که دارد، دارای وزن پایین تری به نسبت لوله مانیسمان (سیملس) می باشد و همچنین از لحاظ وزن و ضخامت نیز دارای تنوع می باشد، با این وجود دارای محبوبیت بسیاری هم می باشد.
لوله گالوانیزه مورد استفاده در ساخت سازه های گلخانه می باشد در صورت اطلاع از قیمت آن می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمائید.
چندین لوله مورد استفاده در صنعت می باشند که هرکدام دارای ساختار متفاوتی می باشند و همچنین با یکدیگر نیز متفاوت می باشند.
انواع لوله گلخانه ای
جنس لوله گلخانه ای گالوانیزه از نوع فولاد است که با روش گالوانیزه گرم یا سرد، گالوانیزه شده اند. همانگونه که در مطالب قبلی ذکر کردیم یکی از دلایلی بسیار اصلی که مانع از خوردگی و زنگ زدگی لوله های فولادی می شود همین روش گالوانیزاسیون می باشد، انجام این عملیات موجب بالا رفتن طول عمر لوله نیز می شود.
تولید لوله گلخانه به روش گالوانیزاسیون سرد
در این روش برای پوشش دادن لوله های گلخانه از روش الکترولیز استفاده می شود و در آن لوله با فلز روی پوشش داده می شود. در نتیجه ضخامتی که روی بر سطح این لوله ها دارد کمتر می باشد که این ضخامت بین 8 الی 12 میکرون می باشد، با این حال دارای دوام کمتری نسبت به لوله هایی می باشند که با روش گالوانیزه گرم، گالوانیزاسیون شده اند.
عمر لوله گلخانه ای که به روش گالوانیزه سرد، گالوانیزه شده است در شرایط عادی و در نهایت حدود 2 تا 6 سال می باشد.
تولید لوله گلخانه به روش گالوانیزاسیون گرم
در این روش لوله های فولادی در شرایط سخت با دمایی حدود 440 درجه سانتی گراد، گالوانیزه می شوند. در نهایت ضخامتی که بر روی سطح این لوله ها تشکیل می شود حدود 40 تا 80 میکرون است، با این حال دارای طول عمر بیشتر و پایداری بالاتری می باشند به دلیل آن که با روش گالوانیزه گرم، گالوانیزاسیون شده اند.
[img=0x0]http://rooypooshan.ir/wp-content/uploads/2020/03/pipe19.png[/img]
سخن آخر:
به کارگیری سازه های فولادی آبکاری شده به روش گرم برای لوله های گلخانه ای کاملا مناسب می باشد.
دو روش برای گالوانیزه کردن ورق های فلزی به کار گرفته می شود که به شرح زیر است:
در ابتدا عمل گالوانیزه کردن ورق انجام می شود و آنگاه آن را با فرم به لوله تبدیل خواهند کرد.
تبدیل ورق مورد نظر به لوله انجام خواهد شد و آنگاه آن را گالوانیزه خواهند کرد.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock
#2
 به لوله‌ هایی که با به کار گیری آن اساس و ستون چاه از محیط بیرونی تفکیک و جدا می‌شود، لوله جدار چاه (غلاف) می گویند. در این موارد و پروژه ها  لوله‌ای باید به کار گرفته شود که جنس آن از فلز‌های مقاوم در برابر خوردگی باشد. این نوع لوله به داخل چاه فرستاده می شود تا کار تفکیک را انجام دهد. پس از این عمل و در حین آن، تعداد بیشتری از این لوله تعبیه می شود تا در ادامه کار، دیواره چاه دچار ریزش نشود. معمولا در هر پروژه 4 تا 6 لوله جداره چاه جای گذاری می شود. قیمت، بر اساس اینکه لوله هادی باشد یا استر هم متغیر است.

 تولید لوله‌های بتنی مسلح از سایز 400 آغاز شده و تا 2400 میلی متر ادامه دارد. لوله بتنی مسلح به روش ویبره پرس تولید می‌شود که در آن دستگاه‌های سیمپلکس، مولتی پلکس و جیگر در سایزهای مختلف تولید می‌شود. لوله بتنی از جنس بتن و میلگرد است که تعداد میلگردها در آن بر اساس کلاس لوله، دسته بندی می‌شود.
لوله بتنی در دو نوع ساده و مسلح ساخته می‌شود. بتن مسلح ترکیبی از سیمان، سنگدانه و آب است که در آن فولاد جایگذاری شده است. قطر لوله‌های بتنی ساده در ایران محدود به 600 میلی‌متر است با این حال این نوع، تا قطر 900 میلی‌متر هم قابل تولید است.


لوله اسپیرال به لوله‌های فولادی نورد گرم و مارپیچی گفته می‌شود که در اندازه‌های  8 تا 120 اینچ ساخته شده است. در طی فرایند اسپیرال، نوار فولادی به گونه‌ای نورد می‌شود که جهت آن با جهت مرکز لوله در یک زاویه باشد. برای استحکام در برابر فشار وارده به دیواره لوله، نوع جوش، اهمیت بسیار دارد. بنابراین مهم‌ترین بخش تولید لوله‌های اسپیرال، جوش جداره لوله است.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان