امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
موبایل می افراد افسردگی های بازی باعث شوند؟

بازی های موبایل باعث افسردگی افراد می شوند؟
#1
 بازی وسیله‌ای است که باید کودک را برای ورود به دنیای بزرگ‌ترها آماده کند و اشتباه است که والدین آن را صرفا به عنوان سرگرمی بچه‌­ها تلقی کنند. - در بازی‌های سنتی ارتباط متقابل وجود دارد. به عبارتی فرد با کودکی تقریبا هم سن و سال خود و با توانایی‌هایی هم سطح خود بازی می‌کند، اما در بازی های رایانه ای کودک با یک  رایانه و در تنهایی خود بازی می کند.  بازی های سنتی اغلب با تحرک جسمی بیشتر همراهند و بچه ها را به زندگی جمعی و تعامل با دیگران در دنیای واقعی سوق می دهند. کودکان در بازی های سنتی یاد می گیرند که چگونه با دیگران تعامل داشته باشند و با همدلی آنچه که خود دارند با دیگری تقسیم کنند و از با هم بودن لذت ببرند.
اما این روزها کمتر ‌دانش‌آموزی است که تلفن همراه نداشته باشد. چون قیمت‌ گوشی‌های هوشمند خیلی متنوع است، تقریباً اغلب خانواده‌ها از قدرت خرید این تکنولوژی برخوردارند. گوشی هوشمند به خودی خود ابزار مضری نیست، بلکه فایده و ضررش به طرز رفتار مصرف‌کننده بستگی دارد. بر اساس یافته‌های دکتر توئنج و همکارانش، نوجوانانی که روزانه بیش از چهار پنج ساعت در فضای مجازی وقت می‌گذرانند، ۷۱ درصد نسبت به کسانی که مصرف متعادل‌تری دارند، بیشتر به دام افسردگی گرفتار می‌شوند.

به‌‌طورکلی، کسانی که روزانه بیش از دو سه ساعت در فضای مجازی به سر می‌برند، بیشتر به دام افسردگی گرفتار می‌شوند. شاید ادعا کنید که به خاطر رهایی از احساس افسردگی به ‌شبکه‌های اجتماعی پناه می‌برید، اما جالب است بدانید که افسردگی آن‌قدرها هم در ایجاد اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی مؤثر نیست‌. پژوهشگران دریافته‌اند که اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی می‌تواند موجب ایجاد حالات اضطراب و افسردگی شود، اما خودِ افسردگی تأثیری در افزایش ساعات استفاده از شبکه‌های اجتماعی ندارد. درمان اضطراب و افسردگی ممکن ایست هیچگاه اتفاق نیفتد یا تاثیرات مخرب دیگه ای همیشه با فرد باقی بماند.

 [تصویر: %D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%DB...%D8%AF.jpg]

علائم اعتیاد به گوشی‌های هوشمند
 1. آیا میل بیشتری به استفاده‌ی مداوم از گوشی پیدا کرده‌اید؟
 2. آیا بارها به خودتان قول داده‌اید که کمتر از گوشی استفاده کنید و همیشه هم قولتان را شکسته‌اید؟
 3. آیا گوشی به همه‌ی فکر و ذکر زندگی‌تان تبدیل شده است؟
 4. آیا هر وقت که دچار احساسات منفی مانند اضطراب و افسردگی می‌شوید، سریعاً به استفاده از گوشی روی می‌آورید؟
 5. آیا وقتی سرگرم گوشی می‌شوید، گذر زمان را حس نمی‌کنید؟
 6. آیا اعتیاد به گوشی روی روابط اجتماعی و نمرات تحصیلی‌تان تأثیر گذاشته شده است؟
 7. آیا نیاز بیشتری به ارتقای گوشی و نصب اپلیکیشن‌های جدید حس می‌کنید؟
 8. آیا وقتی اینترنت قطع می‌شود، احساس خشم، استرس و بی‌قراری می‌کنید؟
اگر پاسختان به حداقل ۴ مورد از پرسش‌های بالا مثبت است، پس حتماً باید در طرز استفاده‌تان از گوشی‌های هوشمند تجدیدنظر کنید.
پاسخ
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان