امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در نکات خانه شپشک خام های و روش از نگهداری برنج

نکات و روش های نگهداری از برنج خام در خانه
#1
Information 
احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که کیسه ی برنج خود را باز کنید و ببینید که برنجتان شپشک یا کرم زده. قطعا بعد از این تجربه ی تلخ به دنبال روش هایی هستید که به کمک آن ها بتوانید به درستی از کیسه های برنج خود محافظت کنید و آن ها را از ایجاد و رشد این حشرات کوچک دور نگه دارید.
در کل برنج های ایرانی در مقایسه با برنج های خارجی بیش تر مستعد آفت هستند و ممکن است پس از مدتی شپشک بزنند. برای جلوگیری از این اتفاق و یا ایجاد تاخیر در آن باید نکات زیر را رعایت کنید:
1-    در هنگام خرید برنج دقت کنید که آن برنج فاقد آفت باشد.
2-    برنجی بخرید که مطمئن باشید در کارخانه به خوبی خشک شده است.
فروشگاه اینترنتی درکام برنج هایی عرضه می کند که هم باکیفیت و فاقد حشره هستند و هم به میزان کافی در کارخانه خشک شده اند تا زود دچار شپشک نشوند. شما می توانید برای خرید برنج ایرانی درکام به این سایت مراجعه کنید.
3-    برنج خود را در مکانی خشک و خنگ نگهداری کنید زیرا رطوبت و گرما باعث خرابی برنج می شود.
4-    برنج را در ظرف مناسب خصوصا در کیسه های نخی نگهداری کنید.
5-    بین کیسه برنج با زمین و دیوار فاصله ایجاد کنید تا مانع از نفوذ حشرات و انتقال رطوبت به آن شوید.
6-     برای جلوگیری از آفت زدن برنج، از همان ابتدا یک یا دو مورد از حبه سیر، فلفل تند و خشک، میخک، برگ درخت گردو، نمک، زنجبیل و ... در کیسه برنج خود قرار دهید.
7-    برنج را در مکانی دور از نور خورشید نگهداری کنید.
8-    در کیسه برنج خود از جذب کننده اکسیژن استفاده کنید.
در صورتی که می خواهید اطلاعات بیش تری در این زمینه کسب کنید و به طور کامل با این نکات آشنا شوید تا به درستی از برنج های خود نگهداری کرده و آن ها را از خطر آفت زدگی حفظ کنید، می توانید به مقاله " نکات مهم نگهداری برنج در خانه"به سایت درکام سری بزنید.
فروشگاه اینترنتی درکام برنج هایی عرضه می کند که هم باکیفیت و فاقد حشره هستند و هم به میزان کافی در کارخانه خشک شده اند تا زود دچار شپشک نشوند. شما می توانید برای خرید برنج ایرانی درکام به این سایت مراجعه کنید.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان