امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
فردی مشاوره

مشاوره فردی
#1
مشاوره فردی و روان درمانی

[تصویر:  2cf183.jpg]


مشاوره روانشناسی
مشاوره مشاوره ای می تواند به شما کمک کند تا موانع اصلی درون خود را که مانع حرکت زندگی شما در مسیر مورد نیاز شما می شود ، درک کنید. روانشناس به رفع حاد احساسات ، کمک به تحقق روابط علت و معلولی اتفاقات کمک می کند. در حال حاضر در اولین جلسه ، روانشناس می تواند به شما کمک کند تا منابع شخصی خود را برای حل یک وضعیت خاص زندگی واقعی کنید.

گاهی اوقات اولین مشاوره به یک کمک روانشناختی اضطراری تبدیل می شود. گاهی اوقات برای افرادی که شوک عاطفی شدیدی را تجربه کرده اند یا در حال تجربه آن هستند ضروری است: از دست دادن عزیزان ، خیانت ، تصادف رانندگی و سایر شرایط استرس. وظیفه اصلی آن بازگرداندن ثبات عاطفی به فرد است. هرچه فرد زودتر درخواست کمک روانشناختی کند عواقب ضربه روانی کمتر و راحت تر است.

آیا می خواهید به یک سفر به مکان خود بروید؟
مشاوره روانشناسی آغاز سفر است. و روانشناس راهنمای این مسیر است.
تقسیم کار روانشناختی به روان درمانی و مشاوره روانشناسی وجود دارد. در عمل ، متخصصان موافقت می کنند که این خط بسیار نازک است و بستگی زیادی به علاقه مشتری و ترجیحات حرفه ای درمانگر دارد.

و با این وجود ، ما سعی کردیم تفاوت های روان درمانی و مشاوره را به طور خلاصه بیان کنیم.

مشاوره
مشاوره کمک روانشناختی با هدف حل یک مشکل خاص است. این مسئله از نظر وضعیت فعلی و چشم انداز غلبه بر آن مشاهده می شود. در روند کار ، یک روانشناس می تواند به تجربه گذشته مشتری ، وضعیت فعلی ، رویاها ، انجمن ها و ایده های او مراجعه کند. گاهی اوقات از روشهای خلاقانه در کار استفاده می شود - نقاشی ، ایجاد کلاژ ، روانشناختی ، و غیره روانشناس و مشتری در جستجوی راه هایی برای حل شرایط دشوار با هم هستند.

[تصویر:  Individual-counseling1.jpg]

روان درمانی
روان درمانی یک کار عمیق است. در مواردی که مشکل یا مشکلات روی همه جنبه های زندگی تأثیر بگذارد ، لازم است. می توانید روان درمانی را به طور مشروط به کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کنید.
در دوره روان درمانی کوتاه مدت ، مراکز کاری پیرامون یک مشکل خاص را دنبال کنید. مشتری در شرایط دشوار راه حل خود را پیدا می کند ، به منابع داخلی خود دسترسی پیدا می کند. نتیجه روان درمانی کوتاه مدت معمولاً ایجاد یک اصل برای حل مشکلات مشابه است که در آینده بوجود می آیند.
روان درمانی طولانی مدت شامل کاوش تدریجی مشتری در دنیای درونی ، آگاهی و مطالعه علل مشکلات ، ملاقات و تسلط بر منابع داخلی است. روانشناس به عنوان یک دستیار ، "راهنما" عمل می کند. برخی از موقعیت هایی که در زندگی با آنها روبرو هستیم نیاز به روان درمانی طولانی مدت دارند. به عنوان مثال ، ضربه روحی و افسردگی ، شرایط سخت تکراری زندگی ، ترسهای مختلف ، مشکلات ایجاد روابط و غیره. نتیجه کار عمیق طولانی مدت ، پذیرش خود ، بازسازی ساختار داخلی ، بهبود کیفیت زندگی ، احساس هماهنگی با جهان است.

گزینه های کمک روانشناختی برای بزرگسالان:


مشاوره فردی با روانشناس و روان درمانی کوتاه مدت ؛
روان درمانی فردی طولانی مدت ؛
مشاوره خانواده و روان درمانی؛
روان درمانی گروهی
با چه مشکلی برای مشاوره به من مراجعه می کنند:

معمولاً بزرگسالانی که از زندگی خود راضی نیستند ، به کمک روانشناختی متوسل می شوند ، می خواهند خود ، دلایل مشکلات خود را درک کنند و زندگی خود را به سمت بهتر تغییر دهند. مشکلاتی که می تواند منجر به مشاوره روانشناس شود بسیار متفاوت است:

مشکلات عاطفی (خلق و خوی کم ، واکنش های افسردگی ، ترس ، افزایش اضطراب ، اعتماد به نفس ، نارضایتی عمومی از زندگی ، کاهش علاقه ، بی علاقگی) ؛
مشکلات بین فردی - مشکلات ایجاد روابط رضایت بخش (اعم از شخصی و کاری) ، تجربه تنهایی ، سناریوهای تکراری رابطه منفی ؛
کمک در شرایط بحرانی زندگی (از جمله: از دست دادن ، آسیب روانی ، بیماری جدی) ؛
زندگی با بحران های سنی ، کمک به یافتن معانی جدید زندگی ؛
روابط درون خانوادگی (درگیری بین همسران ، والدین و فرزندان ، مشکلات مشارکت پدربزرگ و مادربزرگ در زندگی خانوادگی) ؛
کمک روانشناس در طلاق (حمایت روانی از طلاق) ؛
کمک روانشناس در انتخاب پرستار بچه .
در مواردی که تصمیم گیری لازم است ، از موقعیت های انتخابی کمک و پشتیبانی کنید .


[تصویر:  1-23.jpg]

مشاوره فردی با روانشناس چگونه پیش می رود؟
ما در اولین مشاوره با یکدیگر آشنا می شویم. من سوالات زیادی می پرسم که اولین برداشت شما را از ماهیت مشکلاتی که با آن روبرو شده اید ایجاد می کند. در مرحله بعد ، ما اهداف ، اهداف ، گزینه های ممکن برای کمک روانشناختی را که به نظر من مناسب هستند بحث می کنیم. اگر تصمیم بگیریم ، پس کار روانشناختی راباماآغازکنید.

منبع:https://drjebeli.com/
پاسخ
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان