امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
خرید سوییچ بهترین های و شبکه راهنمای

راهنمای خرید و بهترین سوییچ های شبکه
#1
راهنمای خرید و بهترین سوییچ های شبکه بر اساس قیمت و کاربرد (آبان 99)

[تصویر: switch-buy-guide.jpg]

سوییچ (سوئیچ) یکی از تجهیزات مهم و پر کاربرد در شبکه‌های کامپیوتری است. در این مطلب ضمن اشاره به نکات مهم در انتخاب و خرید سوییچ (سوئیچ) مناسب در قالب راهنمای خرید، به معرفی بهترین سوییچ های بازار ایران در کاربردها و قیمت‌های مختلف می پردازیم. در قسمت نظرات نیز می‌توانید از مشاوره کارشناسان شهر سخت افزار استفاده کنید.
[align=justify]در این راهنما، مهمترین جنبه‌های سوئیچ‌های شبکه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و به بررسی اجمالی نحوه کار برخی از آن‌ها به عنوان بخشی از راه اندازی اینترنت یا اینترانت خواهیم پرداخت. همچنین انواع مختلف ویژگی‌ها یا مزایای مدل‌های مختلف سوئیچ شبکه با قابلیت‌های متفاوت و قیمت‌های بروز ارائه می‌شود.
سوئیچ شبکه چیست؟ 
در پاسخ به سوال «سوئیچ شبکه چیست؟»، ساده‌ترین پاسخ این است که این دستگاه شبیه توپی سیمی است که عمدتاً برای اتصال چندین نفر و دستگاه به یک شبکه رایانه‌ای خاص استفاده می‌شود. در زمینه شبکه و اتصال رایانه‌ای داخلی، تجاری یا صنعتی، نقش اصلی سوئیچ‌های شبکه، پیوند فیزیکی منابع و دستگاه‌های آنلاین از طریق یک نقطه ورود / خروج چند پورت است. سپس به کاربران متصل به یک شبکه از طریق یک سوییچ می‌توان اجازه اشتراک یا تقسیم برخی یا تمام منابع و دستگاه‌های موجود در آن شبکه را داد. 
[تصویر: switch01.jpg]
نمونه‌هایی از انواع منابعی که از طریق سوئیچ‌های شبکه به هم متصل می‌شوند می‌تواند شامل موارد زیر باشد: 
 • هرگونه اتصال اینترنتی ورود، (معمولاً از طریق روتر)
 • انواع مختلفی از ماژول‌های ذخیره‌سازی و به اشتراک‌گذاری فایل خارجی، مانند هارد دیسک با ظرفیت بالا یا آرایه‌های سرور
 • طیف گسترده‌ای از سخت افزارهای اصلی و لوازم جانبی رایانه‌های رومیزی، لپ تاپ ها، کنسول های بازی، تلویزیون های هوشمند، منابع تغذیه UPS، چاپگرها و...
از سوئیچ های شبکه اغلب به عنوان سوئیچ اترنت یا سوئیچ LAN (شبکه محلی) نام برده می‌شود. نام اخیر بیانگر این واقعیت است که آن‌ها معمولاً به اتصالات کابلی متکی هستند تا فعالیت های شبکه را در فضای فیزیکی نسبتاً محدودی مانند یک دفتر واحد پشتیبانی کنند. 
سوئیچ شبکه چگونه کار می‌کند؟ 
اگر به دنبال درک کامل‌تری از نحوه کارکرد سوئیچ اترنت هستید، توجه به انواع مختلف آن مهم است. ما در بخش‌های زیر با عمق بیشتری به این موضوع خواهیم پرداخت. اما در حال حاضر، ما روی اساسی‌ترین پاسخ این سوال تمرکز خواهیم کرد که «سوئیچ اینترنت چه کاری انجام می‌دهد؟» 
[تصویر: whatis-network_switch_mobile.png]
یک سوئیچ مستقر در شبکه کامپیوتری، یک نقطه اتصال سیمی را برای تعداد زیادی دستگاه و منابع جداگانه فراهم می‌کند. داده ها، اتصال آنلاین و موارد دیگر می تواند بین برخی یا همه کاربران موجود در آن شبکه به اشتراک گذاشته شود، و برخی از مدل‌ها امکان مدیریت و کنترل این اتصالات را از طریق رابط نرم افزاری پردازنده فراهم می‌کنند. 
در ساده‌ترین حالت، یک سوئیچ شبکه را می‌توان به عنوان یک هاب USB بزرگ در نظر گرفت. اما یک سوئیچ، مخصوص پذیرش کابل‌های اترنت یا RJ45 است که امکان به اشتراک‌گذاری چند دستگاهی یک اتصال اینترنت یا داده سیمی را فراهم می‌کند. 
یک روتر استاندارد اینترنتی احتمالاً شامل حداقل یک پورت اترنت داخلی خواهد بود. این تعداد برای مدل‌های میان رده بیش از دو یا سه مورد نیست. برای ارائه یک راه حل اتصال بسیار قوی‌تر که به شما امکان می‌دهد چندین دستگاه و منبع را متصل کنید، طبیعتاٌ شما باید یک سوئیچ شبکه اضافه کنید. 
سوئیچ های شبکه معمولاً مستقیماً به روتر یا سرور متصل می‌شوند و ویژگی اصلی فیزیکی آن‌ها فراهم کردن تعداد بیشتری پورت برای اتصال کابل‌های اترنت اضافی است. عامل اصلی در تصمیم‌گیری برای انتخاب نوع و مدل سوئیچ LAN، تقاضای ایجاد شده توسط اندازه (Size) و دامنه (Scope) شبکه‌ای است که می‌خواهید از طریق آن متصل شوید. 
بر این اساس، تعداد پورت‌های اترنت که یک سوئیچ مشخص ارائه می‌دهد می‌تواند از عدد سه بالاتر و تا ۵۰ عدد پورت باشد. در مواردی که به سوئیچ‌های شبکه صنعتی سنگین نیاز است، حتی می‌توان نسخه‌های ۱۰۰ یا بیشتر را پیدا کرد؛ اگر چه این موارد بسیار کمتر رایج است. 
انواع مختلف سوئیچ شبکه
انواع مختلفی از سوییچ شبکه در دسترس است که هر کدام برای برنامه‌های مختلفی مناسب‌تر هستند. این موارد شامل مدل‌های زیر هستند:
سوئیچ شبکه Stackable 
سوئیچ Stackable سوئیچی است که می‌تواند به عنوان یک هاب کاملاً مستقل یا همراه با چندین سوئیچ قابل انعطاف دیگر برای ارائه طیف وسیعی از گزینه‌های اتصال استفاده شود. این سوییچ‌ها وقتی با هم ترکیب می‌شوند، معمولاً برای عملکرد و پاسخگویی به عنوان یک سوئیچ بزرگ و پیچیده طراحی می‌شوند. 
[تصویر: switch02.jpg]
سوئیچ‌های شبکه غیر مدیریتی (Unmanaged)
این نوع، اصلی‌ترین نوع سوییچ است و به عنوان یک روش آسان برای افزودن پورت‌های اترنت بیشتر به تنظیمات شما، به طور موثر عمل می‌کند. سوئیچ های غیرمدیریتی معمولاً نیاز به ورودی بیشتری از کاربر ندارند تا دستگاه‌های خود را از طریق کابل‌های اترنت متصل کنند.به این ترتیب اغلب به آن‌ها «Plug and Play» یا یک سوئیچ LAN ساده گفته می‌شود. این سوئیچ‌ها اغلب در دفاتر کوچک و یا محیط‌های تجاری استفاده می‌شوند که کنترل دقیق شبکه چندان مهم نیست. 
مزایای اصلی سوییچ غیر مدیریتی: 
 • قابلیت Plug-and-play
 • ساده و آسان برای استفاده
 • معمولاً ارزان‌تر از گزینه‌های دیگر
سوئیچ‌های شبکه مدیریتی (Managed)
این سوئیچ‌ها برای کنترل بیشتر و عملکرد پیشرفته استفاده می‌شوند. سوئیچ‌های شبکه مدیریتی، داشبورد داخلی یا رابط کاربری مشابهی را ارائه می‌دهند که اغلب از طریق یک مرورگر وب متصل، نمایش داده می‌شود. این امر مجموعه‌ای از ابزارها را برای نظارت و تعدیل جنبه‌های مختلف پیکربندی شبکه هنگام عبور ترافیک را از طریق مدیران شبکه فراهم می‌کند. 
بسته به مدل مورد نظر، گزینه‌ها می‌توانند شامل مواردی از مجوز دسترسی، Port Mirroring و Redundancy، نرخ انتقال داده (سرعت پورت)، اولویت‌بندی دستگاه و موارد دیگر باشند. سوئیچ‌های شبکه مدیریتی می‌توانند به صورت سوئیچ کاملاً دستی یا سوئیچ هوشمند طراحی شوند. مورد اول متنوع‌ترین حالت است و برای نیازهای پیچیده شبکه (تنظیمات سطح سرور و سازمانی) ایده آل است؛ در حالی که سوئیچ‌های هوشمند معمولاً کاربر پسندتر هستند اما طیف محدودی از گزینه‌های پیکربندی را ارائه می‌دهند. 
مزایای اصلی سوییچ مدیریتی: 
 • قابل تنظیم
 • دارای رابط کاربری است
سوئیچ‌ شبکه PoE
صرف نظر از اینکه یک هاب شبکه مدیریتی یا غیر قابل کنترل را انتخاب کنید، ممکن است یک سوئیچ PoE یا «Power over Ethernet» باشد. این مدل‌ها از طریق کابل‌های RJ45 به برق متصل می‌شوند. اگر شبکه شما شامل چندین دستگاه مجهز به PoE باشد، انتخاب یک سوئیچ با این ویژگی می‌تواند به یک راه حل بسیار جمع‌وجور و انعطاف پذیرتر منجر شود. به طوری که کابل های اضافی (به ویژه در پریزهای دیواری) را به طرز چشمگیری کاهش دهد و مقیاس‌پذیری و قابلیت اطمینان شبکه را به طور کلی افزایش دهد. 
[تصویر: switch04.jpg]
توجه داشته باشید که همه سخت افزارها ذاتاً با PoE سازگار نیستند. شما باید مشخصات مربوط به هر دستگاه را جداگانه بررسی کنید. 
دستگاه‌های متداول PoE-Enabled:
 • تلفن‌های VOIP
 • دوربین‌های مدار بسته IP
 • اکسس پوینت‌ها و RFID Readers
سرعت سوئیچ‌ شبکه
هنگام تهیه بهترین سوئیچ اترنت برای مجموعه خاصی از نیازهای شبکه، اکثر تأمین کنندگان و تولیدکنندگان تمایل دارند محصولات خود را بر اساس یکی از سه دسته زیر (یا بیشتر)  لیست کنند:
 • Fast Ethernet switches (FS) - ۱۰/۱۰۰ Mbps (standard IEEE ۸۰۲.۳u) 
 • Gigabit network switches (GS or JGS) - ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ Mbps (standard IEEE ۸۰۲.۳-۲۰۰۸) 
 • Ten-gigabit network switches (GSS) - ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰/۱۰۰۰۰ Mbps (standard IEEE ۸۰۲.۳a) 
همچنین ممکن است سرعت‌ها و استانداردهای مختلف اترنت دیگری را ببینید؛ مانند ۲.۵ گیگابیت بر ثانیه، ۵ گیگابیت بر ثانیه، ۲۵ گیگابیت بر ثانیه، ۴۰ گیگابیت بر ثانیه، ۵۰ گیگابیت بر ثانیه یا ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه. این موارد معمولاً برای کاربردهای تخصصی‌تر توسعه می‌یابند. 
لازم به یادآوری است که بهترین سوئیچ شبکه برای مصارف خانگی لزوماً بهترین سوئیچ شبکه برای اهداف کوچک، صنعتی یا شرکتی نخواهد بود.
تعداد پورت سوییچ
در حالی که سرعت همیشه یک نکته مهم محسوب می‌شود، یکی دیگر از مشخصات اصلی تعداد پورت‌هایی است که یک سوئیچ خاص ارائه می‌دهد. پورت‌های بیشتر به معنای انعطاف‌پذیری بیشتر در شبکه است. اما میزان ترافیکی که می‌تواند در هر بار از طریق شبکه جریان یابد (به عبارت دیگر، تعداد دستگاه های متصل و کاربرانی که شبکه می‌تواند به راحتی پشتیبانی کند)، توسط عوامل مختلف محدود می‌شود، نه حداقل پهنای باند اتصال شما به اینترنت.
برای شبکه خود به چند پورت سوئیچ شبکه نیاز دارید؟ 
برای تصمیم گیری در مورد این که برای راحتی و عملکرد مطلوب به چه تعداد پورت سوئیچ شبکه نیاز دارید، بهتر است که عوامل زیر را در نظر بگیرید: 
 • با توجه به خریدهای احتمالی دستگاه در آینده، می‌خواهید چند دستگاه سیمی را متصل کنید؟
 • چه مقدار مایل به صرف هزینه برای سوئیچ شبکه هستید؟
 • آیا شما ترجیح می‌دهید از یک سوئیچ مدیریتی استفاده کنید یا غیرمدیریتی؟
 • آیا شما به مدل های پیشرفته PoE نیاز دارید یا می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید؟ (اکنون یا در آینده) 
 • از چه نوع پهنای باند روتر فعلی / اتصال اینترنت می‌توانید استفاده کنید و آیا ممکن است نیاز به ارتقا داشته باشید؟
گزینه‌های محبوب برای شبکه‌های خانگی اغلب شامل هاب‌هایی با اندازه کوچک تا متوسط، مانند سوئیچ های شبکه ۴ پورت، ۵ پورت یا ۸ پورت است. در همین حال شبکه‌های سازمانی پیچیده‌تر یا سرور ممکن است به سخت‌‌افزار بسیار تواناتر مانند سوئیچ PoE با ۶۴ پورت نیاز داشته باشند. 
اکنون پس از آشنایی با انواع سوییچ و فاکتورهای مهم در انتخاب آن، به سراغ معرفی بهترین سوییچ های پیشنهادی بر اساس تعداد پورت، از قیمت ارزان (پایین رده) تا گران قیمت (بالا رده) در کاربردهای مختلف می‌پردازیم.

بهترین سوییچ‌ ۵ پورت 
سوییچ 5 پورت تی پی لینک TL-SG105
TP-LINK TL-SG105 Un-Managed Desktop Switch 5-Port ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰
قیمت: حدود ۴۰۵,۰۰۰ تومان با گارانتی
کاربرد خانگی - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch05.jpg]
سری TP-LINK TL-SG105 Unmanaged 5Port Gigabit Desktop مدل جدید سوئیچ‌های قدرتمند شرکت تی پی لینک می‌باشد که از تمامی استاندارهای لازم برخوردار است و کیفیت بالای این محصول باعث شده تا رضایت حداکثری کاربران را به دنبال داشته باشد.
از مهم‌ترین ویژگی‌های این مدل می‌توان به دارای قابلیت Store and Forward، دارای نشانگر جداگانه برای هر پورت، جدول مک آدرس ۴K، دارای نشانگر با قابلیت نمایش وضعیت روشن یا خاموش بودن دستگاه اشاره کرد. 
ویژگی‌‌های مهم:
 • ۵ پورت ۱۰/۱۰۰ / ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه مذاکره خودکار RJ45 پورت پشتیبانی از Auto-MDI / MDIX
 • کنترل جریان IEEE ۸۰۲.۳x انتقال داده قابل اطمینان را فراهم می‌کند
 • پشتیبانی از 802.1p/DSCP و IGMP Snooping 
 • Plug and play و بدون نیاز به پیکربندی

سوئیچ ۵ پورت دی لینک DGS-1100-05
D-Link DGS-1100-05PD ۵ Port ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ managed Desktop PoE Switch
قیمت: حدود ۹۰۰,۰۰۰ تومان | گارانتی: ۳۶ ماهه آونگ
کاربرد خانگی
[تصویر: dlink.jpg]
سوییچ دی لینک مدل DGS-1100-05 دارای 5 پورت RJ-45 10/100/1000BASE-T می باشد. از این 5 پورت ، 2 پورت PoE است. از هر دو استاندارد PoE پشتیبانی کرده و برای استفاده در سیستم های نظارتی (مانند اتصال به دوربین ها) بسیار مناسب می باشد.
با توجه به کم مصرف بودن، برای محیط های کوچک و شبکه های خانگی با تعداد سیستم های محدود بسیار مناسب به نظر می رسد. علاوه بر این استفاده این سوئیچ از Surveillance VLAN اولویت بیشتری را به دیتای ویدئویی می دهد و ترافیک آن را از بقیه دیتای جاری مجزا می کند. این خود باعث کاهش هزینه های سخت افزاری در این حوزه کاری می شود. به این ترتیب کاربران می توانند هزینه های عملیاتی را کم کرده و حتی تجهیرات خنک کننده را کاهش دهند.
صرفه جویی در انرژی از دیگر مواردی است که در بالا به آن اشاره شد. سوئیچ ها وضعیت ارتباطی هر پورت را کنترل می کنند و هنگامی که لینکی یا ترافیکی در شبکه شناسایی نشود، مصرف برق رابط را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. این ویژگی می تواند به شرکتهایی با بودجه کم یاری دهد تا بتوانند بخشی از بودجه خود را ذخیره نمایند.
این سوئیچ قابلیت Internet Group Management Protocol  یا به اختصار IGMP Snooping  را داراست. به عبارتی به کمک این قابلیت ترافیک های مالتی کست(Multicast)  را به شکل هوشمندانه ارسال کند. برای یک ارتباط مالتی کست می بایست گیرنده به عضویت یک گروه درآید. این عضویت توسط پروتکل IGMP انجام می شود. مالتی کست برای پشتیبانی از اپلیکیشن های بلادرنگ مانند کنفرانس های ویدویی و استریم های صوتی استفاده می شود.
این سری از سوئیچ ها دارای قابلیت Static MAC هستند که به مدیران شبکه اجازه می دهد برای پورت های خاص لیست سفید تهیه کنند، بطوریکه هر پورت موجود در این لیست فقط به دستگاه های مجاز دسترسی داشته باشد. این قابلیت نیز به همراه IGMP Snooping جزو ویژگی های امنیتی پیشرفته این نوع از سوئیچ ها محسوب می شود.
GUI مبتنی بر وب جهت اعمال تنظیمات تا سطح پورت به کاربر این امکان را میدهد که به سادگی و سرعت سوئیچ را پیکربندی و کنترل کند. سری DGS-1100 دارای ویژگی Loopback Detection و Cable Diagnostics است که به مدیران شبکه کمک می کند مشکلات شبکه را به سرعت و به راحتی پیدا و حل کنند.
 
ویژگی‌‌های مهم:
 • دارای وزن 900 گرم
 • دارای ابعاد 100.5 × 82 × 28 میلی‌متر
 • نصب و راه اندازی بسیار ساده و آسان
 • حداکثر ظرفیت : 10 گیگابیت
 • دارای دو پورت PoE (پورت 1 و 2)
 • PoE دارای ماکزیمم توان خروجی 18 وات
 • نوع سوئیچ مدیریتی است.
 • قابلیت کنترل پهنای باند
 • طراحی بدون فن برای عملکرد بی صدا
 • مجهز به نشانگر LED 

سوئیچ ۵ پورت دی لینک مدل DGS-1100-06/ME با ۱ پورت SFP
D-Link DGS-1100-06/ME 5-port 1000Base-T + 1-port ۱۰۰۰ SFP Easy Smart gigabit Switch
قیمت: حدود ۲,۳۸۵,۰۰۰ تومان با گارانتی
کاربرد خانگی - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch07.jpg]
سوئیچ دی لینک DGS-1100-06/ME‎ مدل جدید سوئیچ های قدرتمند شرکت دی لینک می باشد که از تمامی استاندارهای لازم برخوردار است و کیفیت بالای این محصول باعث شده تا رضایت حداکثری کاربران را به دنبال داشته باشد. از مهم ترین خصوصیات این مدل می توان به دسترسی و کنترل آسان، عملکرد عالی، قابلیت های پیشرفته، ارزش بالای خرید در برابر قیمت مناسب، کارآیی و عملکرد فوق العاده، امکانات و قابلیت‌ های کاربردی، کیفیت ساخت بهینه و نصب و کاربری آسان اشاره کرد.
با هدف بکارگیری در برنامه های IPTV طراحی و تولید شده است. عملکردهای چندپخشی کامل و طراحی سخت افزاری مطمئن را فراهم می کند. 5 پورت 10/100/1000 Mbps می توانند ولتاژهای 6 کیلو ولت را تحمل کنند بنابراین دستگاه می تواند در مقابل آسیب دیدگی در اثر حوادثی مانند قطع و وصل برق محافظت شود.
این سوییچ مدیریتی نیز توابع مختلفی را برای افزایش کیفیت انتقال و کارایی مانند IGMP Snooping و Limited IP Multicast فراهم می کند. در Limited IP Multicast ، کاربران می توانند پروفایل های آدرس Multicast را تنظیم کرده و آنها را به یک یا چندین پورت مرتبط کنند.
در این نوع سوئیچ نیز برخی الزامات امنیتی نیز دیده می شود. از جمله Static MAC و Port Security، که امکان مدیریت و کنترل بیشتر پورتها را برای مدیر شبکه فراهم می کند. همانطور که قبلا گفته شد به کمک Static MAC مدیران می توانند بسته های ارسالی توسط دستگاه های غیرمجاز فیلترکنند.Port Security نیز می تواند تعداد آدرس های مک learn شده در هر پورت را محدود کرده و از حملات MAC Address Flooding جلوگیری کند.
DGS-1100-06 / ME از کنترل دسترسی 802.1x مبتنی بر پورت و میزبان با یک سرور محلی یا یک سرور RADIUS پشتیبانی می کند. همچنین مدیران شبکه می توانند کاربران غیرمجاز را در Guest VLAN قرار داده و به آنها حقوق دسترسی محدودی دهند. علاوه بر این پورت SFP امکان اتصال برای نصب FTTxرا فراهم می کند. دارای یک پورت بوده که علی رغم تعداد پورت کم برای یک سوئیچ قابلیت بسیار مناسبی است.
GUI (رابط کاربری) مبتنی بر وب جهت اعمال تنظیمات تا سطح پورت به کاربر این امکان را میدهد که به سادگی و سرعت سوئیچ را پیکربندی و کنترل کند. پروتکل LLDP یه سوئیچ این امکان را می دهد تا هویت و قابلیت های خود را در شبکه محلی انتشار داده و دستگاه های همسایه را شناسایی کند، به این ترتیب دستگاه ها می توانند اطلاعات توپولوژی را به برنامه های نرم افزاری مربوط به پیکربندی سوئیچ ارائه دهند.
DGS-1100-06 / ME همچنین از QoS (کیفیت خدمات) پشتیبانی می کند. برای مثال مکانیزم اولویت بندی به کاربران کمک می کند تا میزان ترافیک را از نظر بسته های خدمات و سطح مشتری متمایز کند. QoS  در حقیقت یک نوع مکانیزم اولویت بندی برای عبور packet های اطلاعاتی بر اساس سرویس های شبکه هست و معمولا برروی شبکه های WAN و در جایی که داده های Voice یا Video استفاده میشود اجرا می گردد.
ویژگی‌های مهم:
 • تعداد پورت : 5 پورت 10/100/1000 + 1 پورت 1000SFP
 • حداکثر ظرفیت : 12 گیگابیت
 • قابلیت مدیریت : دارد
 • جنس بدنه : متال

بهترین سوییچ‌ ۸ پورت 
سوییچ ۸ پورت تی پی لینک TL-SG108E
TP-LINK TL-SG108.8-Port Gigabit Easy Smart Switch
قیمت: حدود ۷۸۰,۰۰۰ تومان با گارانتی
کاربرد شبکه‌های مشاغل کوچک و متوسط - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch08.jpg]
سوییچ شبکه مدل TL-SG108 یک محصول بسیاری کاربردی از شرکت تی پی لینک است که از ۸ پورت RJ-45 بهره می‌برد. به کمک این سوییچ شبکه می‌توانید اقدام به اتصال رایانه ها، چاپگرها، دوربین‌های مداربسته و… در یک شبکه کنید.
سوئیچ TL-SG108.8-Port Gigabit Easy Smart یک نسخه ایده آل از یک سوئیچ غیرمدیریتی است که برای شبکه‌های کوچک و متوسط طراحی شده است که نیاز به مدیریت ساده شبکه دارند. مدیران شبکه می‌توانند از طریق Port Mirroring ،Loop Prevention و Cable Diagnostics به طور موثر بر ترافیک نظارت کنند. این سوییچ برای بهینه‌سازی ترافیک در شبکه شما، قابلیت Port-based/802.1p/DSCP QoS را ارائه می‌دهد تا ترافیک حساس به تأخیر را روان و بدون مشکل منتقل کند.
علاوه بر این، پورت مبتنی بر MTU VLAN می‌تواند امنیت را بهبود بخشد. TL-SG108E با فناوری ابتکاری خود می‌تواند تا ۵۸٪ در مصرف برق صرفه جویی کند و آن را به یک راه حل سازگار با محیط زیست برای شبکه تجاری شما تبدیل نماید. 
ویژگی‌های مهم:
 • Easy Smart
 • ۸ پورت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰
 •  حداکثر ظرفیت: ۱۶ گیگابیت
 • قابلیت اتصال Plug&Play بدون نیاز به نصب برنامه یا پیکربندی خاص
 • دارای محفظه فلزی با کیفیت عالی و ظاهر شیک
 • مدیریت هوشمند از طریق رابط کاربری مبتنی بر وب و برنامه‌های قابل دانلود
 • پشتیبانی از فناوری سبز برای کاهش مصرف برق

سوییچ ۸ پورت دی لینک مدل DES-1210-08P
D-Link DES-1210-08.8-Port Fast Ethernet ۱۰/۱۰۰ Base-T PoE Smart Switch 
قیمت: حدود ۲,۱۰۰,۰۰۰ تومان | گارانتی: ۳۶ ماهه آونگ
کاربرد در مشاغل کوچک و متوسط - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch09.jpg]
سری DES-1210 آخرین نسل سوئیچ‌های D-Link Web Smart است. سری سوییچ‌های  DES-1210، سوییچ‌های هوشمند قابل مدیریت با پورتهای Fast Ethernet  هستند که در هر سوییچ 2 پورت 10/100/1000BASE-T  و دو پورت combo 10/100/1000BASE-T/SFP  طراحی شده است.
دارای تکنولوژی PoE بوده که کاهش مصرف انرژی را به دنبال دارند. این مدل از تکنولوژی  Timebased PoE استفاده می‌کند که در یک زمان از پیش تعیین شده، می‌تواند منبع تغذیه  PoE را قطع کند. ویژگی Smart Fan در DES-1210-28P به فن‌های داخلی اجازه می‌دهد تا در دمای مشخص به طور خودکار روشن شوند و در نتیجه عملکرد مداوم ، قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست را برای سوئیچ فراهم کنند. این سوئیچ با هر دو استاندارد PoE یعنی af و at سازگار بوده و قادر است تا 30 وات توان را برای دستگاه‌ها تامین کند. ازین جهت برای مصارف نظارتی و کاربرد در دربین‌ها مناسب به نظر می‌رسند.
گزینه‌های مدیریتی شامل SNMP ، مدیریت وب ، برنامه SmartConsole و خط فرمان برای در این سوئیچ فعال است. سری DES-1210 یک راه حل کامل و مقرون به صرفه ارائه می‌دهد که برای مشاغل کوچک و متوسط و سازمانی ایده آل است.
سوییچ‌های DES-1210  مدیریت پیشرفته و قابلیت‌های امنیتی را برای کارایی بیشتر در هم ادغام کرده است. با توجه به اینکه این سیستم‌ها از تکنولوژی‌های IPv6 در آینده پشتیبانی می‌کنند، موجب اطمینان خاطر از بابت سرمایه گذاری برای ارتقای شبکه می‌شوند.
سوئیچ‌های سری DES-1210 از Auto Voice VLAN و Surveillance VLAN Auto (ASV) برای استقرار VoIP و نظارت تصویری پشتیبانی می‌کنند. Auto Voice VLAN به صورت خودکار ترافیک صوتی یک تلفن تحت شبکه را به یک VLAN  تخصیص میدهد و کیفیت سرویس VoIP بهبود می‌یابد. با در اولویت قرار دادن  VLAN اختصاصی، این ویژگی کیفیت و امنیت ترافیک صوتی را تضمین میکند.
ویژگی‌های مهم:
 • تعداد پورت : 8 پورت 10/100
 • حداکثر ظرفیت : 1.6 گیگابیت
 • دارای قابلیت PoE
 • تعداد پورت PoE :  دارای 8 پورت PoE
 • قابلیت مدیریت دارد
 • سرعت و امنیت زیاد
 • طراحی زیبا
 • دارای نور  LEDبرای پورتها
 • وزن 730 گرم

سوئیچ ۸ پورت دی لینک مدل DGS-1100-10MP
D-Link DGS-1100-10MP ۸ Port ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ + ۲ port 1000SFP PoE managed
قیمت: حدود ۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان | گارانتی ۳۶ ماهه آونگ
کاربرد در مشاغل کوچک و متوسط - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch10.jpg]
سری DGS-1100 مجموعه ای از سوئیچ‌هاست که برای تأمین نیازهای مشاغل کوچک ، متوسط و سازمانی طراحی شده است. پشتیبانی از چندین استاندارد PoE ، محافظت در برابر موج 6 کیلوولت (مدل‌های MP / MPP) ، سری DGS-1100 را برای استقرار IP نظارتی ایده آل می‌کند. ویژگی‌های پیشرفته مدیریت ، طیف وسیعی از ابزارهای تشخیصی و عیب یابی و فن آوری‌های بهینه انرژی، راه حلی انعطاف پذیر برای نیازهای شبکه شما ارائه می‌دهند. اکثر مدل‌ها از یک جعبه فلزی جمع و جور در اندازه دسک تاپ استفاده می‌شوند و دارای انتخاب گسترده ای از تنظیمات درگاه گیگابیت با درگاه‌های اتصال فیبر گیگابیت اختیاری هستند.
استفاده از 2 پورت SFP جهت فیبرنوری و بهره گیری از تکنولوژی PoE از دیگر ویژگیهای این مدل از سوییچ می‌باشد. از تفکیک ترافیک IEEE 802.1Q VLAN و همچنین از رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب ، کنسول هوشمند و برنامه کمکی شبکه پشتیبانی می‌کند. تشخیص Loopback یا LBD و کنترل جریان برای جلوگیری از خرابی شبکه نیز از دیگر مزایای این مدل است.
با داشتن ویژگی‌های امنیتی قدرتمند از جمله Snooping IGMP ، Static MAC و Storm Control ، این سوییچ مدیریتی یک راه حل همه کاره برای استقرار شبکه‌های کوچک ولی مهم هستند که به پیکربندی عملکرد بدون پیچیدگی‌های اضافی نیاز دارند.
ویژگی‌های مهم:
 • تعداد پورت : 8 پورت 10/100/1000 + 2 پورت 1000SFP
 • حداکثر ظرفیت : 20 گیگابیت
 • دارای قابلیت PoE
 • تعداد پورت PoE : هشت پورت PoE
 • ماکزیمم توان PoE دارای ماکزیمم توان خروجی 130 وات
 • قابلیت مدیریت دارد

بهترین سوییچ‌ ۱۶ و ۲۴ پورت
سوییچ ۲۴ پورت غیرمدیریتی دی لینک مدل DES-1024D
D-Link DES-1024 - ۲۴ PORT Switch
قیمت: حدود ۹۹۹,۰۰۰ تومان | گارانتی ۳۶ ماهه آونگ
کاربرد در کسب و کارهای کوچک و متوسط - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch11.jpg]
DGS-1024D جزو سوئیچ‌های ۲۴ پورت غیر مدیریتی دی لینک است که یک روش اقتصادی و به صرفه را برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط (راه حل ارزان اترنت سریع برای SOHO یا SMB) به ارمغان می‌آورد و از اتعطاف پذیری بالایی برخوردار است و افزایش کارایی شبکه را به دنبال دارد.
این سوئیچ غیرمدیریتی سرعت اترنت گیگابایت را ارائه می‌دهد، این در حالی است که مصرف انرژی و نویز خروجی را به حداقل رسانده است. سوییچ ۲۴ پورت غیر مدیریتی و دسکتاپ دی لینک مدل DES-1024D در تمام پورت‌های خود سرعت 10 تا 100 مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد. مدیریت شبکه به سادگی انجام می‌گیرد و همانطور که بیان شد کارایی شبکه را افزایش می‌دهد.
کنترل جریان اتصالات به شما این اطمینان را می‌دهد که در طول استفاده سنگین از سوئیچ حداقل بسته‌های از دست رفته را داشته باشید و داده‌ها به صورت مطمئنی انتقال داده شوند. علاوه بر این قابلیت‌های Storm Control و Port Isolation به شما اجازه می‌دهد تا با جداسازی پورت‌ها بدافزارها و نرم افزارهای مخرب حداقل تخریب را در شبکه شما داشته باشند.
سوئیچ D۱۰۲۴ دارای یک محفظه فلزی بادوام است که طراحی بی نظیر آن باعث می‌شود تا جریان هوا بهبود پیدا کند و حداقل گرما تولید شود این در حالی است که عملیات به صورت بدون سر و صدا انجام می‌شود. سری سوئیچ‌های ۲۴ پورت غیر مدیریتی دارای وزن سبکی هستند و شما می‌توانید آنها را روی دیوار نصب کنید، این سوئچ دی لینک برای هر کسب و کاری که به دنبال یک سوئیچ مقرون به صرفه است مناسب می‌باشد.
سوئیچ دی لینک DGS-1024D دارای فناوری سبز است که به شما کمک می‌کند تا به طور خودکار مصرف انرژی خود را به حداقل برسانید. این سوئیچ D-Link وضعیت اتصال را بررسی می‌کند و در صورتی که هیچ اتصالی برقرار نباشد به طور خودکار خاموش می‌شود و به طور قابل توجهی در مصرف برق صرفه جویی می‌کند. سوئیچ DES-1024D به شما کمک می‌کند تا از طریق IEEE802.3az EEE در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. این در حالی است که قابلیت Energy-Efficient Ethernet یا EEE نیز به صورت پویا در کاهش مصرف انرژی نقش دارد.
سوئیچ DES-1024D با رعایت دستورالعمل WEEE از بسته بندی‌های قابل بازیافت استفاده می‌کند که به کاهش آلایندگی کمک می‌کند. به طرزی نوآورانه طراحی شده است بطوریکه دستگاه خنک بوده و بدون سروصدا و آرام کار می‌کند، بدون اینکه عملکرد و کارایی آن از بین برود.
ویژگی‌های مهم:
 • دارای ۲۴ پورت شبکه ۱۰/۱۰۰
 • بدون فن و بی صدا
 • تشخیص خودکار ارتباط  (Auto-negotiation)
 • Plug-and-play
 • غیرمدیریتی
 • Full/half-duplex دارای

سوئیچ ۲۴ پورت تی پی لینک TL-SF1024D
TP-LINK TL-SF1024D
قیمت:حدود ۱,400,۰۰۰ تومان با گارانتی
مناسب کسب و کارهای متوسط سازمانی - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch12.jpg]
سوییچ سریع TL-SF1024D، کارایی بالا، قیمت مناسب و راحتی استفاده را برای شما فراهم می‌کند تا شبکه قدیمی خود را به شبکه 1000Mbps ارتقا دهید. تمام ۲۴ پورت از auto MDI/MDIX پشتیبانی می‌کنند. از دیگر قابلیت‌های آن این است که بدون نگرانی درباره نوع کابل، فقط کافی است آن را متصل و استفاده کنید.
به علاوه، با این سوییچ می‌توانید با فناوری مدیریت صحیح انرژی، تا ۷۵ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. کیفیت بالای این محصول باعث شده تا رضایت حداکثری کاربران را به دنبال داشته باشد. 
ویژگی‌های مهم:
 • نصب دسکتاپ / رکمونت
 • حداکثر ظرفیت ۴.۸ گیگابیت
 • سوئیچ کم مصرف و ۷۵ درصد مصرف بهینه انرژی
 • از auto MDI/MDIX پشتیبانی می‌کنند
 • قیمت پایین و راحتی استفاده
 • IGMP Snooping

سوئیچ شبکه سیسکو ۱۶ پورت SF110D-16HP 
Cisco SF110D-16HP PoE Switch
قیمت: ۵,۶۵۰,۰۰۰ تومان با گارانتی
مناسب کسب و کارهای متوسط سازمانی - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch13.jpg]
سوئیچ شبکه سیسکو مدل SF110D-16HP یک سوئیچ شبکه غیرمدیریتی است که عملکرد آن در لایه ۲ صورت می‌گیرد و بصورت رومیزی در داخل رک نیز نصب می‌شود. این سوئیچ شبکه قابلیت پشتیبانی از PoE را دارد و دارای ۱۶ پورت شبکه و ۸ پورت PoE می‌باشد. سوئیچ شبکه PoE مدل SF110D-16HP قادر است از ۱۲۸ مگابایت حافظه رم و ۱۲۸ مگابایت حافظه فلش پشتیبانی نماید و در ابعاد ۱۶۰x۹۰x۴۳ میلی متر و وزن نسبتاً سبک تولید و در بازار تجهیزات شبکه به فروش می‌رسد. 
سری ۱۱۰ سیسکو، سوئیچینگ سریع اترنت و گیگابیت را با ویژگی‌های کلیدی مانند PoE، بهره وری انرژی، اولویت‌بندی ترافیک و... ارائه می‌دهد. نصب ساده و بدون نرم‌افزار برای راه اندازی یا پیکربندی مورد نیاز سوییچ، از دیگر ویژگی‌های این مدل است. 
ویژگی‌های مهم:
 • حافظه رم: ۱۲۸ مگابایت
 • حافظه فلش: ۱۲۸ مگابایت
 • Fast Eternet دارد
 • خروجی PoE دارد
 • تعداد پورت‌های شبکه: ۱۶ پورت
 • امکان QOS پیشرفته 
 • قابلیت تشخیص لوپ در شبکه (Loop detection). 
 • نصب و راه اندازی آسان. 
 • مصرف انرژی کمتر و بهینه‌تر

سوئیچ 24 پورت سیسکو مدل WS-C2960-24TC-L
WS-C2960-24TC-L
قیمت: حدود ۲,۹۵۰,۰۰۰ تومان با گارانتی
مناسب کسب و کارهای کوچک و برزگ سازمانی
[تصویر: switch14.jpg]
سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960-24TC-L ساخت شرکت سیسکو بوده و از سوئیچ‌های پرطرفدار سری ۲۹۶۰ است که قابلیت پشتیبانی از ویدیو، صدا و داده بوده و دسترسی‌های بسیاری را داراست. همچنین این محصول قابلیت مقیاس‌پذیری برای تغییرات در کسب و کار را ارائه می‌دهد. 
سوئیچ سیسکو WS-C2960-24TC-L دارای ۲۴ پورت اترنت با سرعت ۱۰/۱۰۰ است و مصرف انرژی بهینه‌تری نسبت به سوئیچ‌های سری‌های قبلی ارائه می‌دهد. نصب و پیکربندی این دستگاه آسان می‌باشد و ایده آل برای کارهای متداول و روزانه شرکت‌ها و دفاتر کوچک است. این سوییچ را می‌توانید با استفاده از SNMP ، CiscoWorks، CWSI، RMON، TFTP، BOOTP، Telnet، SPAN، RSPAN، CiscoView مدیریت و پیکربندی نمائید. این مدل همچنین از صفحه نمایش LED، پورت کنسول RJ45 و کانکتور RPS بهره می‌برد. 

تفاوت اصلی سوئیچ سیسکو WS-C2960-24TC-L با سوئیچ معروف دیگر خانواده ۲۹۶۰ (WS-C2960-24TT-L) داشتن پورت Uplink فیبر نوری است. با استفاده از ماژول‌های SFP می توانید نوع پورت آپلینک این سوئیچ سیسکو را تغییر دهید. بنابراین خرید WS-C2960-24TC-L مناسب کاربردهایی است که مستلزم استفاده از فیبر نوری هستند. 
مانند بقیه اعضای خانواده سوئیچ‌های ۲۹۶۰ سیسکو، این محصول نیز بسیاری از مکانیسم‌های لازم برای QoS را پشتیبانی میکند. مثلاً پروتکل ۸۰۲.۱p برای مارک کردن بسته‌های دیتا و کلاس‌بندی آن‌ها پیاده‌سازی شده است. 
با توجه به اینکه WS-C2960-24TC-L فقط پورت‌های ۱۰۰ مگابیت را برای دسترسی کامپیوترها به شبکه فراهم می‌کند، برای پیاده‌سازی پورت‌های گیگابیت باید به سراغ خرید ۲۹۶۰G رفت. عدم استفاده از پورت‌های PoE و پایین بودن سرعت پورت‌های سوئیچینگ، نسبت به استاندارد روز از معایب آن است. 
ویژگی‌های مهم:
 • نشانگر LED
 • قابلیت برنامه‌ریزی و مدیریت
 • ۲ پورت آپ لینک
 • ظرفیت سوییچ ۱۶Gbps
 • دسکتاپ / قابل نصب در رکمونت
 • دارای پورت کنسول RJ45 
 • دارای کانکتور RPS 
 • دارای پورت SFP

سوئیچ سیسکو ۲۴ پورت WS-C2960G-24TC-L
Cisco WS C۲۹۶۰.24TC L
قیمت: حدود ۳,۶۷۵,۰۰۰ تومان با گارانتی
مناسب کسب و کارهای متوسط و بزرگ سازمانی - روش اقتصادی برای SOHO
[تصویر: switch15.jpg]
سوئیچ سیسکو WS-C2960G-24TC-L مدل جدید سوئیچ‌های قدرتمند شرکت سیسکو است که از تمامی استانداردهای لازم برخوردار است و کیفیت بالای این محصول باعث شده تا رضایت حداکثری کاربران را به دنبال داشته باشد. از مهم‌ترین خصوصیات این مدل می‌توان به دسترسی و کنترل آسان، عملکرد عالی، قابلیت‌های پیشرفته، ارزش بالای خرید در برابر قیمت مناسب، کارایی و عملکرد فوق العاده، امکانات و قابلیت‌های کاربردی، کیفیت ساخت بهینه و نصب و کاربری آسان اشاره کرد. 
این مدل از سوئیچ سیسکو از ۲۴ پورت شبکه RJ45 با سرعت 10/100/1000 بهره می‌برد که ۴ پورت آن Combo Gigabit SFP است که سرعت بالاتری دارد. همچنین به ۴ پورت فیبر نوری mini-GBIC مجهز شده است که دیتاها را با سرعت بالایی Uplink می‌نماید. این دستگاه از پردازنده قدرتمندی برخوردار است که برای پردازش اطلاعات از یک حافظه DRAM با ظرفیت ۶۴ مگابایت استفاده می‌کند که می‌تواند دیتاها را برای پردازنده الویت‌بندی نماید. برای سوئیچینگ داده از دستگاهی بر دستگاه دیگر این سوئیچ سیسکو از پهنای باند ۳۲ گیگابیت بر ثانیه بهره می‌برد. 
این سوئیچ شبکه از منبع تغذیه اضافی (RPS) برای جلوگیری از خاموش شدن احتمالی دستگاه بهره می‌برد. از بعد ظاهری این سری از سوئیچ شبکه Cisco در ابعاد ۴۴۰x۴۴x۲۵۷ میلی متر و با وزن ۴.۵۴ کیلوگرم تولید شده است و به دلیل تک یونیت بودن فضای کمی را در رک شبکه اشغال می‌نماید. 
ویژگی‌های مهم:
 • رکمونت / دسکتاپ
 • ۲۰ عدد پورت اترنت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ گیگابیتی
 • ۸ پورت آپلینک که ۴ پورت آن اترنت و ۴ پورت دیگر SFP  است
 • مصرف انرژی بهینه‌تر نسبت به نسل قبل
 • استفاده از استاندارد IEEE ۸۰۲.۱X برای امنیت بیشتر در کنترل دسترسی
 • مدیریت Power با Cisco EnergyWise

سوییچ ۲۴ پورت POE هوشمند دی لینک DGS-1100-24P 
D-Link DGS-1100-24 - 24-port 10/100/1000Base-T Easy Smart 

قیمت: حدود ۶,۶۵۰,۰۰۰ تومان | گارانتی ۳۶ ماهه آونگ
مناسب کسب و کارهای کوچک و بزرگ سازمانی
[تصویر: switch17.jpg]
سوییچ شبکه 24 پورت POE هوشمند دی لینک DGS-1100-24P از تجهیزات اکتیو قدرتمند برند دی لینک است. این محصول مجهز به 24 پورت می‌باشد که 12 پورت آن از فناوری Power over Ethernet برخوردارند. این محصول هوشمند بسیار قدرتمند و در عین حال کاملا انعطاف پذیر است. از این رو برای استفاده در انواع بیزنس‌های کوچک و بزرگ گزینه مناسبی به شمار می‌رود.
سوئیچ‌های D-Link DGS-1100 MP Gigabit Smart Managed Surveillance PoE  اولین سوئیچ PoE با پشتیبانی ONVIF(Open Network Video Interface Forum) برای برنامه‌های نظارت تصویری مبتنی بر IP است. بلافاصله با شبکه نظارتی شما ادغام شده و اجازه می‌دهد به اطلاعات نظارتی مانند توپولوژی نظارت و وضعیت دستگاه دسترسی پیدا کند. در این سوئیچ نیز ASV ، کیفیت فیلم در زمان واقعی را برای نظارت و کنترل بدون به خطر انداختن انتقال داده‌های شبکه معمولی تضمین می‌کند.
این محصول نیز مجهز به یک رابط کاربری تحت وب با کاربری ساده است. توسط این رابط کاربری می‌توانید تمامی‌ویژگی‌های L2  نظیر link aggregation، STP  و VLAN‌ها را مدیریت کند. این سوئیچ مدیریتی هوشمند قادر است با ویژگی‌هایی نظیر Static MAC، Storm Control  و  IGMP Snooping، یک راه حل بسیار مناسب برای استقرار شبکه‌های امن باشد.
با وجود این سوئیچ 24 پورت دیگر نیازی نیست تا نگران مدیریت شبکه خود باشید. با استفاده از این محصول، دی لینک دستیار رایگان خود یعنی DNA را به شما معرفی می‌کند. با استفاده از این دستیار شبکه می‌توانید پیکربندی اولیه را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. همانطور که در بالا عنوان کردیم، سوئیچ دی لینک مدل DGS-1100-24P از فناوری PoE به طور کامل پشتیبانی می‌کند. این دستگاه مجهز به 24 پورت مسی است که 12 پورت آن مجهز به فناوری Power over ethernet می‌باشد. می‌توانید از این فناوری برای دستگاه‌هایی نظیر دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه یا به طور کلی فضاهایی که استفاده از پریز برق ممکن نیست استفاده کنید.
یکی دیگر از نیازهای مدیران شبکه قابلیت تشخیص عیب و رفع سریع آن است. این سوئیچ شبکه مجهز به ویژگی‌های  Loopback Detect  و Cable Diagnostics می‌باشد. هر دوی این ویژگی‌ها، به نحوی طراحی شده اند تا مدیر شبکه قادر باشد مشکلات ایجاد شده در شبکه را به سرعت تشخیص داده و اقدام به رفع آنها نماید.
 
ویژگی‌های مهم:
 • برخورداری از 12 پورت 10/100/1000BASE-T
 • مجهز بودن به 12 پورت 10/100/1000BASE-T با قابلیت  PoE
 • قابلیتPoE دارد
 • توان PoE برابر 100W
 • پشتیبانی از IEEE 802.3at PoE
 • D-Link Green
 • دارای ماکزیمم توان خروجی 100 وات

سوئیچ 24 پورت سیسکو WS-C3750E-24TD-S
Cisco WS-C3750E-24TD-S

قیمت: حدود ۵,۱۰۰,۰۰۰ تومان با گارانتی
مناسب کسب و کارهای متوسط و بزرگ سازمانی
[تصویر: switch18.jpg]
سوئیچ سیسکو WS-C3750E-24TD-S یک سوئیچ از سری سوئیچ‌های سری ۳۷۵۰ بوده که دارای ۲۴ پورت اترنت است. سوئیچ WS-C3750E-24TD-S دارای اسلات توسعه است و امکان پشته‌بندی (استک) نیز دارد؛ به طوری که ظرفیت سوئیچ با این عمل افزایش می‌یابد.
این سوییچ برای کاربردهای سازمانی متوسط طراحی شده است و دارای ۲ پورت 10 گیگابیتی و ۲۴ پورت گیگابیت اترنت است. این سویچ قابلیت ارتباط بین ۹ سوئیچ استک شده از طریق یک رابط ۶۴Gbps را داراست. 
ویژگی‌های مهم:
 • قابلیت پشته‌بندی دارد
 • ۲۴ پورت ۱۰۰۰ + ۲ پورت ۱۰G
 • حداکثر نرخ ارسال: ۶۴ گیگابیت بر ثانیه
 • قابلیت PoE دارد

سوییچ ۲۸ پورت دی لینک مدل DGS-3620-28TC
D-Link DGS-3620-28TC
قیمت: حدود ۴۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان | گارانتی ۳۶ ماهه آونگ
مناسب کسب و کارهای کوچک و بزرگ سازمانی و دانشگاهی
[تصویر: switch19.jpg]
سوئیچ‌های گیگابیتی قابل انباشته DGS-3620 سری xStack L3 دارای عملکرد عالی ، انعطاف پذیری ، امنیت ، کیفیت چند لایه و قابلیت دسترسی عالی ، همراه با راه حل‌های اضافی برای SMB‌ها و شرکت‌ها هستند. ارائه دهندگان خدمات می‌توانند با بهره گیری از سوئیچ‌های تراکم بالا SFP ، ساختار فیبرهای موجود در شبکه (FTTB) را که به سایت‌های مشترکان گسترش می‌یابند ، ایجاد کنند. سری DGS-3620 با دو نرم افزاری مختلف ، تصویر استاندارد (SI) و تصویر پیشرفته (EI) تعبیه شده است.
تصویر استاندارد ویژگی‌های اساسی را برای دانشگاه‌ها و شرکت‌ها مانند سوئیچینگ، مسیریابی، چندپخشی ، تضمین کیفیت خدمات (QoS) و ویژگی‌های امنیتی قوی فراهم می‌کند. Enhanced Image از OAM ، BGP ، IPv6 مسیریابی پویا و تونل سازی پشتیبانی می‌کند که همگی برای ارائه دهنده خدمات شبکه مناسب هستند. علاوه بر این پشتیبانی کامل از مسیریابی لایه 3 شامل BGP ، RIP و OSPF از ویژگی‌های مهم این نوع است.
سری DGS-3620 که به راحتی مستقر شده و مدیریت آن ساده است ، می‌تواند با هر سوئیچی که از D-Link’s Single IP Management پشتیبانی می‌کند، یک شبکه چند سطحی را تشکیل دهد که با سرورهای Backbone و متمرکز ساخته شده است. پشته مجازی می‌تواند شامل واحدهایی باشد که در هر کجای دامنه شبکه یکسانی قرار گرفته اند و از لینک‌های آپشن 10 گیگابایتی اختیاری برای جابجایی ترافیک درون پشته ای با سرعت دو گیگابیت بر ثانیه کامل استفاده می‌کند. پشته همچنین می‌تواند خرابی‌های یک نقطه و نیاز به کابل کشی را از بین ببرد.
D-Link در تلاش است تا در توسعه فناوری نوآورانه و صرفه جویی در مصرف انرژی، کارایی و عملکرد را قربانی نکند. به همین جهت این سری نیز از تکنولوژی سبز استفاده می‌کند. این فرآیند شامل حالت صرفه جویی در مصرف انرژی ، ویژگی فن هوشمند ، کاهش اتلاف گرما و تشخیص طول کابل است. ویژگی صرفه جویی در مصرف برق به طور خودکار پورت‌هایی را که هیچ لینک فعالی ندارند را خاموش می‌کند و از خاموش شدن LED‌ها در صورت عدم نیاز اطمینان می‌دهد. ویژگی Smart Fan این امکان را می‌دهد تا فن‌های داخلی فقط در دمای مشخص به طور خودکار روشن شوند و کارایی مداوم ، قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست را از سوئیچ ارائه دهد.
ویژگی‌های مهم:
 • 20 پورت 10/100/1000 +4 پورت Combo1000Base-T/SFP + چهار پورت +10G SFP
 • 1 عدد پورت آلارم  (Alarm)
 • 1 عدد اسلات کارت حافظه SD
 • نرخ سرعت 95.2 مگابیت بر ثانیه برای Packet Forwarding
 • پشتیبانی از روتینگ لایه 3 شامل BGP, RIP, و OSPF
 • پشتیبانی از منبع تغذیه موازی LBD و EPRS برای افزایش قابلیت اطمینان

بهترین سوییچ‌های ۴۸ و ۵۲ پورت 
سوییچ ۴۸ پورت تی پی لینک مدل TL-SF1048
TP-LINK TL-SF1048 Un-Managed Switch 48-Port ۱۰/۱۰۰
قیمت: حدود ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان با گارانتی
مناسب کسب و کارهای بزرگ سازمانی و دانشگاهی
[تصویر: switch20.jpg]
سوئیچ تی پی لینک TL-SF1048 - Switch TP-Link TL-SF1048 مدل جدید سوئیچ‌های قدرتمند شرکت تی پی لینک می‌باشد که از تمامی استاندارهای لازم برخوردار است. این مدل مجهز به ۴۸ پورت شبکه 10/100Mbps مگابیت می‌باشد و سرعت و امنیت بسیار بالایی دارد. 
این سوییچ با عملکرد بالا، قیمت مناسب و کاربری آسان محصولی ایده آل جهت گسترش شبکه‌های کابلی به شمار می‌رود. کاربران هنگام استفاده از این دستگاه نیازی به نگرانی در مورد نوع کابل شبکه ندارند؛ زیرا تمامی ۴۸ پورت این سوئیچ از قابلیت Auto MDI/MDIX پشتیبانی می‌کنند.  علاوه بر این، این سوئیچ از نظر زیست محیطی نیز بسیار موفق عمل می‌کند، زیرا با بهره گیری از فناوری‌های خاص می‌تواند مصرف انرژی الکتریکی را تا ۵۰٪ کاهش دهد و همچنین بالغ بر ۸۰٪ مواد اولیه بکار رفته در بسته‌بندی این محصول قابل بازیافت هستند. 
معماری این سوئیچ به نحوی است که با استفاده از IEEE ۸۰۲.۳x Flow Control در حالت Full Duplex و Backpressure برای حالت Half Duplex می‌تواند تراکم ترافیک شبکه را کاهش داده و عملکرد سوئیچ را قابل اطمینان‌تر کند. ویژگی خودکار بودن این سوئیچ، نصب و راه اندازی آن را آسان و بی‌دردسر می‌کند. راه اندازی این سوئیچ به هیچ تنظیماتی نیاز ندارد. همچنین قابلیت Auto Negotiation که در تمامی پورت‌ها وجود دارد، سرعت لینک (یکی از سرعت‌های 10/100Mbps) دستگاه متصل به آن پورت را تشخیص داده و سوئیچ را به نحوی تنظیم می‌کند تا بیشترین سازگاری را با دستگاه داشته باشد و به بهترین عملکرد خود برسد. 
ویژگی‌های مهم:
 • مجهز به ۴۸
ما را درشبکه ها اجتماعی دنبایل کنید 
آیدی کانال سورنا @gnsorena
آیدی اینستاگرام @gnsorena
پاسخ }
Thanks given by:
#2
ایسوس روتر گیمینگ ROG STRIX GS-AX5400 را به بازار عرضه می‌کند

[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_00-960x540.jpg.webp]ایسوس روتر گیمینگ ROG STRIX GS-AX5400 را به بازار عرضه می‌کند

شرکت ایسوس خبر از عرضه اولین روتر Wi-Fi 6 گیمینگ استریکس خود خبر داد. این روتر میان رده، از خانواده Republic Of Gamers است و مجهز به تجهیزات شبکه با تمرکز خاص بر بهبود تجربه گیمینگ آنلاین است. از نظر استاندارد Wi-Fi، روتر GS-AX5400 ایسوس دو بانده 2.4 و 5 گیگاهرتزی است و مجهز به 4 آنتن 4×4 مخصوص باند 5 گیگاهرتز و 2 آنتن داخلی 2×2 مخصوص باند 2.4 گیگاهرتز است.

[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_01-1160x768.png.webp]

در روتر ROG STRIX GS-AX5400 ایسوس، حداکثر پهنای باند مورد پشتیبانی در فرکانس 5 گیگاهرتز برابر 4,804Mbps و در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برابر 574Mbps است که در مجمود حدود 5400Mbps پهنای باند را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_02.png.webp]

حالت بوست گیمینگ: درگاه‌های LAN گیگابیتی روتر به نام GamePort به صورت اتوماتیک با اولویت دادن به نرم افزارهای گیمینگ آنلاین و مدیریت پهنای باند، باعث شتاب بیشتر و بهینه سازی سرعت اینترنت برای گیمرها می‌شود.
[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_03-1160x589.png.webp]

بهبود پهنای باند بر اساس مصارف گیمینگ، محدود به ارتباط سیمی‌LAN نیست، و کاربرانی که به صورت وایرلس بر روی موبایل هم گیم بازی می‌کنند، با استفاده از App مخصوص ایسوس با یک دکمه از امکان مدیریت بهتر پهنای باند در بازی‌های آنلاین می‌توانند بهره ببرند.
[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_04-1160x582.jpg.webp]

در بحث شبکه خصوصی مجازی، روتر ROG STRIX GS-AX5400 ایسوس با پشتیبانی از تمام پروتکل‌ها، این امکان را به گیمر‌ها می‌دهد، در صورتی که یکی از کاربران دیگر حاضر در منزل تصمیم به استفاده از شبکه خصوصی مجازی بگیرد، روتر به شکل اتوماتیک، سهم جداگانه ای از پهنای باند برای ارتباط مستقیم گیمر کنار می‌گذارد تا خللی در تجربه بی نقص از گیمینگ بوجود نیاید و همزمان کاربران دیگر حاضر در منزل بتوانند از شبکه خصوصی مجازی بهره ببرند.
[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_05.png.webp]

  این روزها اگر برند گیمینگ به قطعه ای اطلاق شود امکان ندارد از RGB بی بهره باشد. روتر ROG STRIX GS-AX5400 ایسوس هم از این قاعده مستثنا نیست. حاشیه ای زیبا و نورانی از LED‌های قابل آدرس دهی ARGB در زیر مودم نمایان است که قابلیت همسان سازی با اکو سیستم Aura ایسوس را نیز دارد.
[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_06.png.webp]

در بحث محافظت، حالت Ai Protection Pro نه تنها به کاربر کمک می‌کند تا در برابر حملات اینترنتی و نفوذ به شبکه محافظت شود، بلکه حتی اگر خارج از منزل به اینترنت‌های Wi-Fi باز عمومی‌متصل شوید، می‌توانید با ایجاد ارتباط مستقیم با شبکه خصوصی مجازی روتر خود، از اینترنت محافظت شده و امن استفاده کنید.
[تصویر: ROG-STRIX-GS-AX5400_07.png.webp]

روتر ROG STRIX GS-AX5400 ایسوس مجهز به پردازنده سه هسته ای 1.5 گیگاهرتزی (برودکام) است و دارای حافظه رم 512 مگابایتی و حافظه ذخیره سازی 256 مگابایتی است. ارتباط USB 3.0 و پشتیبانی از OFDMA و beam forming، 1024-QAM، و AiMesh نیز از دیگر امکانات این روتر است.

در بحث مدیریت هوشمند شبکه و Iot، پشتیبانی از Amazon Alexa از دیگر امکانات این روتر به شمار می‌رود. از نظر استاندارد سلامت، از آنجایی که کشور‌های کانادا و آمریکا استاندارد‌های محکمی‌برای استفاده از محصولات Wi-Fi دارند، این روتر مجهز به هر دو استاندارد Federal Communications Commission و Industry Canada است، بنابراین کاربران با خیال راحت می‌توانند از امکانات این روتر استفاده کنند.
پاسخ }
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان