امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آب می فاضلاب تصفیه شود؟ چگونه

فاضلاب چگونه تصفیه می شود؟
#1
تصفیه خانه های فاضلاب
به طور معمول ، فرایندهای تصفیه فاضلاب 25-40٪ از بودجه برق شهری را تشکیل می دهند. بنابراین تأسیسات آب و فاضلاب به طور معمول بزرگترین مصرف کننده برق برای یک شهرداری است. بنابراین برای سالیان متمادی ، استفاده گسترده از درایوهای AC و سنسورهای آنلاین در زمان واقعی ، زمینه را برای کنترل فرآیند پیشرفته در زمان واقعی برای بهینه سازی بازده انرژی ، و کاهش مصرف انرژی 20 تا 40٪ ایجاد کرده است.

اکنون این روش ها با تولید انرژی در تصفیه خانه فاضلاب ترکیب می شوند تا سطح جاه طلبانه کاملاً جدیدی از بهره وری انرژی را فراهم کنند. با استفاده از متان تولید شده در هضم کننده کارخانه فاضلاب ، "پالایشگاه زیست" یا "تاسیسات بازیابی منابع آب" نشان می دهد که فاضلاب اکنون به یک منبع انرژی تبدیل شده است.

برخی از پیشرفته ترین سیستم های مدیریت آب به خودکفایی کامل چرخه آب می رسند. انرژی بازیابی شده از فرآیند تصفیه فاضلاب نه تنها نیازهای خود نیروگاه را پوشش می دهد ، بلکه انرژی مورد نیاز برای تولید و توزیع آب آشامیدنی و همچنین پمپاژ فاضلاب را نیز پوشش می دهد. به عبارت دیگر ، می توان کل چرخه آب را از نظر انرژی خنثی دانست.

پیش شرط خنثی سازی انرژی ، دسته کنترل به صورت درایو AC موجود برای همه تجهیزات چرخان است ، به طوری که تاسیسات کاملاً کنترل شده توسط رایانه می تواند با بار تغییر یافته سازگار شود.
پاسخ
Thanks given by: gnsorena , omidrock
#2
پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از بخش ها و اجزای مختلفی تسکیل شده است برای مثال سپتیک تانک یکی از بخش های مهم این سیستم است.
پاسخ
Thanks given by: omidrock
#3
برای تصفیه فاضلاب بهداشتی باید از تجهیزات مختلفی کمک بگیرید که اگر بخواهیم به مهم ترین موارد اشاره کنیم می توان از چربی گیر نام برد.
پاسخ
Thanks given by: omidrock
#4
امروزه کار انتقال فاضلاب برای انجام فرآیند های تصفیه یک کار بسیار حیاتی است. برای این کار باید از لوله های خاصی استفاده شود. بهترین گزینه ها برای این کار لوله های پلی اتیلن و لوله های کاروگیت هستند.
پاسخ
Thanks given by: omidrock
#5
برای تصفیه فاضلاب از سیستم و اجزای مختلفی استفاده می کنند. یکی از کاربردی ترین موارد منهول است که کار تعمیرات و بازرسی را راحت تر می سازد.الیته ضروری است اگر از منهول ها استفاده می کتید برای پیشگیری از حوادث احتمالی حتما از دریچه منهول استفاده کنید.
پاسخ
Thanks given by: omidrock
#6
لوله های پلی اتیلن امروزه گسترش زیادی پیدا کرده اند و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین کاربرد آن ها در زه کش ها است.
پاسخ
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان