امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
در نتایج توکیو 2020 ایرانی اخبار المپیک ها

اخبار المپیک توکیو 2020 نتایج ایرانی ها در المپیک توکیو 2020
#1
مرد ناشناخته کاروان ایران و اولین طلا
جواد فروغی؛ توکیوی طلایی با شلیک‌های رابین هودی!

جواد فروغی با عملکردی فوق العاده در ماده ۱۰ متر تپانچه رشته تیراندازی نخستین طلای ایران در المپیک توکیو را کسب کرد. 
[تصویر: 01626380.jpg]

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه از صبح امروز خیلی از نگاهها به سالن شمشیربازی و تکواندو بود، تیرانداز ایرانی با آرامش خودش را به فینال ماده ۱۰ متر تپانچه رساند.

جواد فروغی 41 ساله که در ماههای اخیر به اوج رسیده بود و دو مدال طلای جام جهانی هند و کرواسی را کسب کرده بود، در فینال عملکرد فوق العاده ای داشت و از همان ابتدا با تیرهای دقیق و دقتی بالا اختلافش را با رقبا زیاد کرد. هر چه مسابقه پیش رفت، جواد فروغی توانست اختلافش را بیشتر و بیشتر کند. 

رقبا یک به یک از مسابقه 8 نفره فینال بیرون می رفتند و جواد فروغی با آرامش خاصی کارش را دنبال می کرد. در نهایت این عملکرد فوق العاده با کسب 244 امتیاز برای این قهرمان تیراندازی ایران همراه شد تا یک اتفاق تاریخی برای ورزش ایران در دومین روز المپیک توکیو رخ دهد.

[تصویر: 01626382.jpg]

جواد فروغی با کسب مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی، اولین مدال تاریخ این رشته را به ارمغان آورد و توانست رشته تیراندازی را به جمع 4 رشته قبلی مدال آور ایران در تاریخ المپیک تبدیل کند. 


ملی پوش 41 ساله تیراندازی ایران که نخستین مدال کاروان ایران را به رنگ طلایی رقم زد، شاید یکی از غیرقابل پیش بینی ترین مدال های تاریخ ورزش ایران را کسب کرده باشد. 

[تصویر: 01626379.jpg]


جواد فروغی که خیلی دیر خودش را وارد تیراندازی کرد، یک پرستار بیمارستان و جزو کادر درمان است. تیرانداز المپیکی ایران پیش از این گفته بود: «تیراندازی را در طبقه منفی دو بیمارستان به صورت کاملا اتفاقی شروع کردم. برای اولین بار سال ۸۹ یا ۹۰ بود که تپانچه بادی را به من نشان دادند تا تیراندازی کنم، در همان تجربه اول حدود امتیاز ۸۵ زدم و کسی که مسئول بود از من خواست تا پیگیر باشم. تشویق او باعث شد تا سراغ تیراندازی بروم و با مربگیری آقای خدابنده لو کارم را شروع کردم.»


حالا در دوران سخت کرونایی یک پرستار از ایران توانست یک اتفاق تاریخی را در المپیک توکیو رقم بزند و صاحب مدال طلای المپیک شود.

[تصویر: 01626385.jpg]


با مدال طلای غیرمنتظره فروغی، ایران در جدول مدال های روز اول بعد از چین در رده دوم قرار گرفت. در واقع ایران دومین کشوری بعد از چین بود که به طلای المپیک توکیو رسید

[تصویر: 01626392.jpg]

اختلاف 7 امتیازی جواد فروغی با نفر دوم نشان می دهد او کاملا مقتدرانه و با شایستگی مدال طلا را کسب کرده است


با این طلا، ایران در همان روز اول المپیک وارد جدول مدال ها شد.


[تصویر: 01626383.jpg]

[تصویر: 01626381.jpg]

[تصویر: 01626386.jpg]

[تصویر: 01626387.jpg]

[تصویر: 01626388.jpg]

[تصویر: 01626389.jpg]
پاسخ
Thanks given by:
#2
ایران در رده دوم جدول مدال های المپیک

با طلای جواد فروغی، ایران دومین کشوری بود که توانست بعد از چین در المپیک توکیو طلایی شود.


به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه چین توانست در بخش تیراندازی بانوان اولین طلای المپیک توکیو 2020 را از آن خود کند، ایران هم خیلی زود در همان روز اول توزیع مدال ها به یک مدال طلا رسید.

جواد فروغی که یک طلای غیرمنتظره را برای ایران در ماده 10 متر تپانچه به ارمغان آورد، ایران را وارد جدول مدال ها کرد. 

با این مدال طلا، ایران دومین کشوری بود که بعد از چین به مدال طلای المپیک توکیو رسید.

تا ظهر امروز چین با دو طلا و یک برنز در رده اول جدول مدال هاست و ایران با یک طلا فعلا در رده دوم ایستاده است.

[تصویر: 01626404.jpg]
پاسخ
Thanks given by:
#3
حذف سه شمشیرباز و شکست سنگین هادی پور
لحظه به لحظه با نتایج روز دوم المپیکی‌های ایران

بعد از شروع مقتدرانه سه شمشیرباز ایرانی، شاگردان فخری یکی پس از دیگری حذف شدند.


به گزارش "ورزش سه"، بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک توکیو در ورزشگاه ملی ژاپن رسما این بازی ها پس از یک سال تعویق به خاطر ویروس کرونا استارت خورد. کاروان ایران که دیروز دو نماینده در رشته های قایقرانی و تیروکمان داشت، از روز شنبه خیلی جدی تر وارد مسابقات شد.

امروز از اولین ساعات بامداد به وقت تهران ورزشکاران ایرانی در 7 رشته به مصاف رقبای خود رفتند و یا خواهند رفت؛ تنیس روی میز، والیبال، تکواندو، شمشیربازی، تیراندازی، دوچرخه سواری و بوکس.

در برخی از رشته ها مسابقات در مراحل مقدماتی پیگیری می شود و مدالی توزیع نخواهد شد، اما به نظر می رسد در سه رشته که ایران امید به مدال دارد، در همین اولین روز مسابقات می توانیم امید به کسب مدال هم داشته باشیم.


[تصویر: 01626393.jpg]


تکواندو:
 
11:43: آرمین هادی‌پور با وجود مصدومیت سنگینی که چند ماه است با او همراه شده در دومین دیدار خود در المپیک2020 برابر نماینده آرژانتین 21 بر 6 مغلوب شد. در صورت صعود این تکواندوکار به فینال، آرمین در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد.

9:32: آرمین هادی پور نماینده تکواندوی ایران در وزن 58- کیلوگرم در رقابتی نزدیک برابر جفرسون اوچا از کلمبیا با نتیجه 22 بر 19 به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد. هادی‌پور در دور بعدی برابر حریف آرژانتینی مبارزه می‌کند.
 
[تصویر: 01626331.jpg]
 


[size=undefined]
 
شمشیربازی:
 
11:45: ستاره مجارستانی پس از شکست عابدینی، در مرحله  یک چهارم نهایی برابر علی پاکدامن هم به پیروزی رسید تا یک تنه مانع کسب مدال توسط شمشیربازان ایران شد. بدین ترتیب علی پاکدامن نیز در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد.
 
10:44: محمد رهبری، دیگر نماینده شمشیربازی ایران در دومین رقابت خود در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 7 بر 15 برابر لوئیجی سامل از ایتالیاشکست خورد و حذف شد.
10:43: مجتبی عابدینی ستاره شمشیرباز سابر ایران در دومین رقابت خود در مرحله یک هشتم نهایی برابر ژیلاگی، دارنده دو طلای المپیک از مجارستان با نتیجه 7 بر 15 مغلوب شد. کاپیتان شمشیربازی ایران با این شکست از دور مسابقات کنار رفت. 
 
10:20: علی پاکدامن در دومین رقابت خود در مرحله یک هشتم نهایی المپیک2020 با نتیجه 15 بر 9 حریف آلمانی خود را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. حریف آلمانی پاکدامن، سابقه قهرمانی جهان و اروپا را چندین بار در کارنامه دارد و پیش از المپیک در رنکینگ جهانی رتبه دوم را در اختیار داشت.
 
8:55: محمد رهبری، سومین نماینده شمشیربازی ایران برابر اپیتی از فرانسه، نفر شش رنکینگ جهان قرار گرفت و توانست با برتری 15 بر 13 به دور یک هشتم نهایی راه پیدا کند. او در دور بعدی لوئیجی سامل از ایتالیا را پیش رو خواهد داشت.
 
[تصویر: 01626320.jpg]
 
8:30: مجتبی عابدینی، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران در دور نخست با نتیجه 15 بر 10 برابر گوردون از کانادا پیروز شد و به دور یک هشتم نهایی صعود کرد. او در این مرحله باید برابر ژیلاگی از مجارستان  قهرمان دو دوره المپیک قرار بگیرد.
 
[تصویر: 01626315.jpg]

8:10: علی پاکدامن، ملی پوش شمشیربازی ایران در اولین رقابت خود با نتیجه 15 بر 12 برابر آندراس زاتماری پیروز شد و به دور یک هشتم صعود کرد. شمشیرباز مجارستانی سابقه قهرمانی سال 2018 جهان را داشت و از شانس های مدال طلای این دوره محسوب می‌شد.
 
[تصویر: 01626309.jpg]
 
[/size]


[size=undefined]
 
تیراندازی:
 
11:35: جواد فروغی با اقتدار و کسب امتیاز 244.8 توانست در ماده 10 متر تپانچه عنوان قهرمانی را از آن خود کند. این اولین مدال طلای ایران در المپیک توکیو بود که به شکلی غیرمنتظره کسب شد. فروغی با وجود کسب مدال طلا، رکورد المپیک را هم جابجا کرد.
 
9:50: جواد فروغی در مرحله مقدماتی ماده ۱۰ متر تپانچه با امتیاز ۵۸۰.۲۵ در رده پنجم ایستاد و به فینال راه یافت. در این ماده ۴۸ ورزشکار در خط آتش ایستادند و 8 نفر برتر توانستند جواز حضور در فینال را کسب کنند. فروغی باید در مرحله فینال این ماده در کنار رقبایی از کشورهای اوکراین، هند، چین، کره جنوبی، آلمان مسابقه می دهد.
 
[تصویر: 01626332.jpg]
 
7:55: یانگ گیان نماینده کشور چین در بخش تفنگ بادی ۱۰ متر صاحب اولین طلای المپیک توکیو شد.
 
7:40: الهام هاشمی، سرمربی تیم ملی تیراندازی ایران بعد از عدم راهیابی شاگردان به فینال تفنگ بادی 10 متر گفت: ملی‌پوشان ما ۳-٤ امتیاز  زیر رکورد خود کار کردند که این مسئله طبیعی است. تعداد شرکت کنندگان هم بالا بود و ۵۰ نفر همزمان با هم به رقابت پرداختند و فکر نمی‌کنم در هیچ رشته ای چنین چیزی را شاهد باشیم.
 
5:30: آرمینا صادقیان و فاطمه کرم‌زاده دو ملی‌پوش تیراندازی ایران در مرحله مقدماتی تفنگ بادی ۱۰ متر در خط آتش قرار گرفتند. در این ماده ۵۶ تیرانداز حضور داشتند که فاطمه کرم‌زاده با ثبت امتیاز ۶۲۴.۹ در رده  ۲۳ قرار گرفت. آرمینا صادقیان جوانترین عضو کاروان ایران نیز با ۶۲۲.۶ امتیاز در رده ۳۰ ایستاد.
 
[تصویر: 01626303.jpg]
 
[/size]


[size=undefined]
 
دوچرخه سواری:
 
11:05: سعید صفرزاده، نماینده دوچرخه سواری ایران در بخش جاده در یک رقابت سنگین با 130 ورزشکار از 56 کشور، در فاصله ۱۰۳ کیلومتری تا خط پایان از دسته اصلی جاماند و نتوانست به خط پایان برسد.
 
٧:٠٠: سعید صفرزاده، نماینده دوچرخه‌سواری ایران در بخش جاده رقابت خود را با رکابزنان کشورهای دیگر آغاز کرد. این رقابت چند ساعتی به طول خواهد انجامید و باید دید صفرزاده در این رقابت نفس‌گیر در نهایت به عنوان چندمین نفر از خط پایان عبور خواهد کرد.
 
[تصویر: 01626296.jpg]
 
[/size]


[size=undefined]
 
بوکس:

4:47: براساس وزن کشی انجام شده برای رقابت‌های بوکس، دانیال شه‌بخش نماینده وزن ٥٧ کیلوگرم ایران از ساعت ۱۳:۱۸ در اولین دیدار خود به مصاف محمد هاموت از مراکش می‌رود. شه بخش در صورت پیروزی در این رقابت در مرحله یک شانزدهم به مصاف آلوارز از کوبا خواهد رفت.
 
[تصویر: 01626295.jpg]
 [/size]

 • المپیک 2020 توکیو
پاسخ
Thanks given by:
#4
پایان خوش ماراتن تماشایی برای جوان‌های ایران؛
ایران 3 - لهستان 2؛ چقدر شما قشنگید!

تیم ملی ایران در دیداری جذاب، تماشایی و هیجان انگیز موفق شد لهستان را شکست دهد و به اولین برد در المپیک 2020 برسد.
[تصویر: 01626579.jpg]

به گزارش "ورزش سه"، ایران اولین بازی خود در المپیک 2020 را در سالن زیبای آریاکه آره‌نای شهر توکیو در مقابل لهستان برگزار کرد و در حالی که ست اول را واگذار کرده بود، موفق شد این حریف نامدار را شکست دهد و انتقام باخت در لیگ ملتها را بگیرد.
 
در ست دوم و سوم این مسابقه شاگردان آلکنو عملکرد بسیار خوبی داشتند اما شاید هیجان انگیزترین لحظات بازی در ست پنجم رقم خورد. جایی که هر دو تیم پا یا پای پیش رفتند اما دو سرویس خوب از لئون موقعیت را برای ایران خطرناک کرد. با این حال در سرویس دوم، سعید معروف در شرایطی نامتعادل جا خالی انداخت و ایران به بازی برگشت.
 
در ادامه یک دفاع تماشایی از میلاد عبادی پور که در ست چهارم با دو سرویس، ایران را پیش انداخته بود، باعث شد تا ایران پیش بیفتد و سپس خود او امتیاز بعدی را با یک اسپک گرفت تا ماراتن پنج سته به سود تیم ملی ایران به پایان برسد.
این بازی نزدیک به ساعت به طول انجامید و در ست پایانی هم تا امتیاز 23 پیش رفت و اگر دو تیم چند دقیقه دیگر به شکل مساوی جلو می‌رفتند، به اندازه یک ست کامل امتیاز می‌گرفتند اما در نهایت این تیم ملی ایران بود که با کسب دو امتیاز متوالی این رالی را به اتمام رساند.

 
 
ترکیب ایران: میلاد عبادی‌پور، علی‌اصغر مجرد، امیر غفور، میثم صالحی، سیدمحمد موسوی، سعید معروف،  مرندی.
 
گزارش بازی ایران - لهستان را به صورت لحظه به لحظه اینجا می‌خوانید:
 
 
 
* ست اول: لهستان 25 - ایران 18
* تیم لهستان امتیاز اول را به دست آورد.
* با اسپک صالحی تیم ایران هم به امتیاز یک رسید.
* دفاع فوق العاده موسوی ایران را از لهستان پیش انداخت.
* دریافت نامطلوب مرندی باعث شد تا توپ وارد زمین لهستان شود و لئون با اسپک ناگهانی امتیاز سوم را برای لهستان کسب کند.
* سرویس کورک به تور خورد. این اولین خطا در سرویس این مسابقه بود.
* الکس شیفکا حرکت پایپ را تبدیل به امتیاز پنجم برای لهستان کرد.
* اسپک محکم محمد موسوی اختلاف را به یک امتیاز کاهش داد.
* سرویس محمد موسوی با دریافت خوب در زمین لهستان همراه نشد و در نهایت مجرد با دفاع عالی، امتیاز را در 6 برابر کرد.
* ضربه میثم صالحی از تور عبور نکرد تا لهستان زودتر به امتیاز 8 دست یابد.

[تصویر: 01626544.jpg]

* با حذف وقت استراحت فنی، بازی بدون وقفه پس از امتیاز هشتم ادامه پیدا کرد. این اقدام برای کاهش زمان مسابقه انجام شده است.

* لئون امتیاز 11 را برای لهستان کسب کرد و اختلاف را به 4 رساند.
* میلاد عبادی پور پس از کسب یک امتیاز، سرویس را از دست داد.
*سرویس بینیک نیز با اختلاف به بیرون رفت.
* یاکوب در حالتی نامتعادل برای تیمش امتیاز گرفت و اختلاف چهار امتیازی را حفظ کرد.
* کورک توپ را از کنار دست عبادی پور عبور داد و امتیاز گرفت.
* توپ درژیسکا از تور عبور نکرد تا ایران اختلاف را به عدد 2 برساند.
* سرویس بعدی موسوی هم به تور خورد؛ 16-13.
* در جذاب ترین رالی این ست، در نهایت امیر غفور برای ایران امتیاز گرفت. توپ 4 بار بین بازیکنان دو تیم جابجا شد.
* دفاع کورک روی اسپک میثم صالحی لهستان را به امتیاز 20 رساند.
* آلکنو برای اولین بار در المپیک 2020 وقت استراحت گرفت.
* با ایجاد اختلاف شش امتیازی، آلکنو وقت استراحت دوم را هم گرفت.
* با کسب امتیاز 24، لهستان در آستانه پیروزی در ست اول قرار گرفت؛ 24-17.
* سرویس لئون با اختلاف به بیرون رفت.
* لهستان امتیاز 25 را هم گرفت تا پیروز ست نخست شود.
تیم لهستان با اختلاف 7 امتیازی ست اول را به سود خود خاتمه داد.

[تصویر: 01626545.jpg]

* ست دوم: ایران 25 - لهستان 22

* تیم ملی ایران در ست دوم عملکرد خوبی داشته و در شروع دو امتیاز را به دست آورد.
* سرویس خوب صالحی با دریافت خوب همراه نشد اما کورک به هر شکلی که بود یک امتیاز گرفت.
* دفاع اسپک عبادی پور با دریافت مرندی همراه شد و سپس غفور این توپ را تبدیل به امتیاز کرد.
* سرویس پرشی محمد موسوی با اختلاف بسیار زیاد به بیرون رفت.
* جکوب کوچانوفسکی امتیاز سرویس گرفت تا دو تیم در امتیاز شش برابر شوند.
* نکته جالب این که خط نگه دار امتیاز را به ایران داد اما داور تصمیم او را عوض کرد.
* الکساندر شیوکا امتیاز بعدی را هم برای لهستان به دست آورد.
* میلاد عبادی پور اسپک خود را به دست دفاع لهستان زد و سپس توپ به آنتن خورد تا ایران به امتیاز هشتم برسد.
* تک دفاع فوق العاده صالحی اختلاف را دوباره به عدد 2 رساند.
* خطای بازیکنان لهستان اختلاف را به 3 افزایش داد.
* ویتال هینن پس از ایجاد اختلاف سه امتیازی، وقت استراحت گرفت.
* صالحی از بین دستان دو مدافع توپ را رد کرد و توپ در زمین لهستان خوابید.

[تصویر: 01626546.jpg]

* ایران برای اولین بار در این ست اختلاف را به عدد 4 رسانده است.

* اسپک صالحی در گوشه زمین لهستان خوابید و ایران به امتیاز 13 رسید.
* پس از چند رفت و برگشت، کورک بود که امتیاز را برای لهستان کسب کرد.
* سرویس لئون به اوت رفت تا ایران امتیاز 16 را کسب کند.
*ضربه کورک  به زیبایی توسط میلاد عبادی پور دفاع شد و داور امتیاز را به ایران داد اما پس از بازبینی، مشخص شد که توپ اوت شده بود.
* اسپک غفور به بدن بازیکن لهستان خورد و به بیرون رفت.
* سرویس آرام معروف به تور خورد تا لهستان به امتیاز 14 برسد.

[تصویر: 01626548.jpg]

* اسپک صالحی به اوت رفت تا اختلاف به عدد 3 کاهش یابد.

* این بار صالحی با ضربه محکم امتیاز 19 را برای ایران کسب کرد.
* ایران با خطای سرویس ینیک به امتیاز 21 رسید.
* سرویس غفور هم به بیرون رفت.
* با کاهش اختلاف به عدد 2، آلکنو وقت استراحت گرفت.
* اسپک عبادی پور پس از دریافت موسوی و معروف در زمین لهستان خوابید؛ 23-20.
* کوچانوفسکی سرویس خود را به بیرون زد تا ایران در آستانه پیروزی قرار بگیرد.
* میلاد عبادی پور امتیاز 25 را برای ایران کسب کرد.
 
 
* ست سوم: ایران 25 - لهستان 22
* ایران امتیاز نخست را به دست آورد.
* پاس یکدست دیدنی سعید معروف باعث شد تا دفاع لهستان جا بماند و صالحی امتیاز دوم را کسب کند.
* لئون با سرویس پرشی یک امتیاز برای تیمش کسب کرد.
* اسپک عبادی پور هم توسط لهستانی ها دفاع شد تا بازی 7-4 به سود لهستان شود.
* عبادی پور خودش یک امتیاز برای ایران کسب کرد.
* کورک در غیاب مدافعان ایران امتیاز 8 را برای لهستان گرفت.
* همانطور که گفته شد، وقت استراحت فنی در المپیک وجود ندارد.
* سرویس لئون بسیار سریع  ومحکم بود و عبادی پور اجازه داد تا توپ بیرون برود.
* دژیسکا امتیاز 14 را برای لهستان به دست آورد.
* دو دفاع متوالی در زمین ایران و سرانجام تسلیم کورک؛ بالاخره مساوی در امتیاز 14.
پس از دفاع خوب در زمین ایران، امیر غفور نتوانست توپ را از نواکوفسکی رد کند.
* علی اصغر مجرد پاس سعید معروف را تبدیل به امتیاز 15 کرد.
* ایران یک امتیاز از حریف پیش افتاد.
* امیر غفور با زدن اسپک به دست مدافع، اختلاف را به عدد دو رساند.

[تصویر: 01626549.jpg]

*  موسوی توپ لئون را دفاع کرد و اختلاف دوباره به عدد 2 رسید.
* سرویس غفور در زمین لهستان جای نگرفت.
* لئون این بار توپ را از دفاع ایران رد کرد تا دو تیم در امتیاز 18 مساوی شوند.
* سعید معروف به شکلی ماهرانه و استثنایی توپ را روی تور تبدیل به امتیاز کرد تا بازیکنان لهستان غافلگیر شوند.
* لهستان هر دو امتیاز را جبران کرد؛ سرویس های لئون باعث شدند تا توپ سالم به سعید معروف نرسد.
* سرویس لئون دوباره باعث شد تا توپ به زمین لهستان برسد اما در ادامه تک دفاع مجرد امتیاز را به ایران داد.
* اسپک بازیکن لهستان بدون برخورد به دست بازیکن ایران به بیرون رفت تا ایران به امتیاز 23 برسد.
* یک اشتباه دیگر در تیم لهستان باعث شد تا ایران در امتیاز 24 قرار بگیرد.
* پس از کسب امتیاز 22 برای لهستان، آلکنو وقت استراحت گرفت.
* سرویس کوچانوفسکی پس از برخورد به بالای تور به بیرون رفت تا ایران برنده این ست شود.
 
 
* ست چهارم: لهستان 25 - ایران 22

* ایران امتیاز اول ست را به دست آورد.
* خطای حمل توپ عبادی پور گرفته شد.
* اعتراض آلکنو به تصمیم داور سبب شد تا یک کارت زرد دریافت کند.
* سرویس لئون از روی تور رد نشد تا امتیاز به ایران برسد.
* سرویس موسوی به تور خورد.
* علی اصغر مجرد با اسپک با دقت بینیک را فریب داد و یک امتیاز برای ایران گرفت.
* میلاد عبادی پور امتیاز سرویس گرفت و شیفکا نتوانست توپ او را دریافت کند.
* عبادی پور یک امتیاز سرویس دیگر هم گرفت و بازیکنان لهستان نتوانستند ضربه او را برگشت دهند.
* با این امتیاز ایران زودتر از لهستان به امتیاز 8 رسید؛ 7-8.
* اسپک صالحی در زمین حریف خوابید تا ایران به امتیاز 9 دست یابد. پیش از آن معروف به شکلی تماشایی توپ را جمع کرده بود.
* اسپک لئون در زمین ایران خوابید و پس از برخورد توپ به دست معروف کسی نتوانست توپ را دریافت کند.
* موسوی پس از خطای سرویس تعویض شد.
* باوجود دفاع مجرد اما کورک امتیاز 15 را به دست آورد.
* اسپک غفور امتیاز 15 را به ایران داد.
* بینیک موفق شد یک امتیاز سرویس بگیرد و لهستان دو امتیاز اختلاف ایجاد کند.
* ایجاد اختلاف سه امتیازی باعث شد تا آلکنو وقت استراحت بگیرد.
* اسپک لئون در زمین ایران دریافت نشد و او از میلاد عبادی پور امتیاز گرفت.
* یک دفاع دیگر برای لهستانی ها؛ شیفکا اختلاف را به عدد 4 رساند.
* سرویس لئون با اختلاف به بیرون رفت.
* میلاد عبادی پور با زدن اسپک به دست لهستانی ها یک امتیاز گرفت.
* اسپک بعدی را شیفکا زد تا امتیاز 23 به لهستان برسد.
* دریافت خوب در زمین ایران سبب شد تا صالحی امتیاز ایران را به 21 برساند.
* مرتضی شریفی وارد زمین شد.
* سرویس او به تور خورد تا بازی مساوی شود.
 
 
* ست پنجم: ایران 23 - لهستان 21

* ایران امتیاز اول را به دست آورد.
* امیر غفور به شکلی تماشایی توپ را در زمین لهستان قرار داد.
* دریافت فوق العاده عبادی پور ایران را در آستانه کسب موقعیت بعدی قرار داد اما اسپک صالحی دفاع شد.
* سرویس کورک منجر به کسب امتیاز برای ایران شد.
* اسپک لئون به زعم داور مستقیم و بدون برخورد به بازیکنان ایران اوت شد.
* سرمربی لهستان درخواست بازبینی کرد.
* پس از بازبینی مشخص شد که توپ بیرون فرود آمده است.
* لئون از توپ بعدی امتیاز گرفت و پاس بژیسکا را از مدافعان ایران عبور داد.
* جای خالی صالحی بدون برخورد به دست دفاع به بیرون رفت.
* اسپک کورک پس از برخورد به دست دفاع ایران در بیرون زمین قرار گرفت.
* اسپک کورک به گیجگاه موسوی خورد و تبدیل به امتیاز شد. کورک پس از این اتفاق از بازیکن ایران عذرخواهی کرد.
* اسپک صالحی بدون دریافت کننده تبدیل به امتیاز شد تا دو تیم در امتیاز 7 مساوی شوند.
* دفاع فوق العاده صالحی امتیاز هشت را به نام ایران زد تا ایران از لهستان پیش بیفتد.
* دو تیم جای خود در زمین را عوض کردند.
* بینیک در غیاب مدافعان ایران امتیاز بعدی را برای لهستان کسب کرد.
* پس از یک رالی فوق العاده، اسپک لئون به بیرون رفت تا دو تیم در امتیاز 9 مساوی شوند.
* سرویس میلاد عبادی پور در زمین لهستان خوابید؛ تنها بخشی از آن روی تور قرار گرفت تا امتیاز برای ایران ثبت شود و شاگردان آلکنو پیش بیفتند.
* سرویس بعدی عبادی پور به تور خورد.
* ضربه آرام لئون در میان غفلت بازیکنان ایران تبدیل به امتیاز شد.
* سرویس امیر غفور اوت شد.
* پس از اینکه صالحی اسپک را از دست داد، آلکنو درخواست وقت استراحت کرد.
* پس از آبشار پرقدرت موسوی، آلکنو واکنشی جالب نشان داد و با خنده رضایتش را به نمایش گذاشت.
* اسپک کورک به بیرون رفت تا ایران زودتر به امتیاز 14 برسد.
* صالحی پشت توپ؛ اگر سرویس او فرجام خوبی برایش داشته باشد، ایران پیروز خواهد شد.
* شیفکا موفق به کسب امتیاز برای لهستان شد.
* حالا تیمی که دو امتیاز اختلاف ایجاد کند، پیروز بازی خواهد بود.
* ایران به امتیاز 15 رسید.
* دریافت دیدنی سعید معروف ایران را در موقعیت امتیاز برتری قرار داد اما ضربه عبادی پور از روی تور رد نشد.
* پس از رفت و برگشت چهار باره، میلاد عبادی پور بالاخره با یک اسپک امتیاز 16 را به دست آورد.
* سرویس معروف از دست رفت تا دو تیم در امتیاز 16 مساوی شوند.
* اسپک مجرد پس از برخورد به بازیکن لهستان به اوت رفت؛ 17-16 به نفع ایران.
* این بار کورک امتیاز را برای لهستان کسب کرد؛ برنده به امتیاز 19 خواهد رسید.
* پاس به پشت سعید معروف با ضربه عبادی پور همراه شد و ایران امتیاز 18 را کسب کرد.
* سرویس مجرد به تور خورد. ایران برای دومین توپ متوالی، سرویس از دست داد.
* کورک هم سرویس را به تور زد.
* لئون دو اسپک متوالی زد که هیچ کدام در زمین ایران نخوابید اما دریافت معروف به شکلی بود که اوت شد.
* دریافت در زمین ایران انجام نشد تا لهستان زودتر به امتیاز 20 برسد.
* سرویس بعدی لئون هم خط دریافت ایران را با مشکل مواجه کرد اما معروف با جای خالی بازی را به تساوی کشید؛ 20-20.
* سرویس زاتورسکی به تور خورد؛ 21-21.
* اسپک کورک به شکلی تماشایی توسط عبادی پور دفاع شد تا ایران دوباره جلو بیفتد.
* دریافت بعدی در زمین ایران انجام شد و عبادی پور امتیاز گرفت. ضربه او به دست دفاع لهستان خورد تا ایران برنده این بازی سرنوشت ساز شود.
پاسخ
Thanks given by:
#5
دنبال بهانه نیستم، تصمیمات داور تأثیرگذار بود
عذرخواهی نیما عالمیان از مردم ایران

نیما عالمیان ملی پوش تنیس روی میز ایران، پس از حرکت عجیب و غریبی که در مسابقه با حریف بریتانیایی انجام داد، از مردم ایران عذرخواهی کرد.

[تصویر: 01625443.jpg]
به گزارش "ورزش سه"، نیما عالیمان ملی پوش رشته تنیس روی میز، امروز در دور مقدماتی مسابقات این رشته در رقابت های المپیک 2020، به مصاف پل درینکهال بریتانیایی دارنده رنکینگ 57 دنیا رفت و در حالیکه عالمیان پیش از این موفق به شکست این حریف بریتانیایی شده بود، در نهایت با نتیجه 4 بر یک تن به شکست داد و از دور مسابقات کنار رفت.

در جریان این بازی و در ست اول، در حالیکه عالمیان دست برتری را داشت، به دلیل وقفه ای که در جریان بازی پیش آمد از حریفش عقب افتاد و در نهایت آن ست را باخت. در ست دوم نیز همان اتفاقات رخ داد و نیما عالمیان که از اتفاقات بازی شاکی بود، راکت خود را روی میز کوبید که این حرکت یک اخطار برای او به همراه داشت.

در نهایت این بازیکن با نتیجه 4 بر یک تن به شکست داد ولی حرکت او مورد انتقاد فراوان در فضای مجازی قرار گرفت. عالمیان در نهایت و پس از گذشت چند ساعت از این اتفاق، به دلیل اعتراضات پی در پی به نحوه قضاوت داوری از ملت ایران عذرخواهی کرد.

نیما عالمیان ضمن عذرخواهی از ملت شریف ایران به دلیل باخت به نماینده انگلیسی، بابت حرکت نابجا در انداختن راکت بر روی میز ابراز تاسف و پشیمانی کرد و دلیل این اتفاق را ایرادات مکرر داور به نحوه ی سرویس زدن نیما در لحظات حساس بازی دانست.

نیما در این مورد گفت: دنبال بهانه برای باخت نیستم اما فیلم بازی موجود است که داور در لحظات حساس روی پوئن های مهم از من یک سری خطاهای سرویس گرفت که در نتیجه ی بازی تاثیر زیادی داشت. اینکه تصمیم داور مغرضانه بود یا خیر نمی دانم، اما طی نامه رسمی فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی تنیس روی میز این مشکل مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
تنها المپین تنیس روی میز ایران افزود: تمرینات بسیار زیادی انجام دادم و تلاش فراوان کردم تا در آوردگاه المپیک نتایج مطلوبی کسب کنم تا دل مردم شریف ایران را شاد کنم اما شرمنده هستم که نتوانستم باعث شادی مردم کشورم شوم که جو و فشار روانی میدان بزرگ المپیک در این ناکامی بی تاثیر نبود.
نیما در پایان گفت: از تمام کسانی که بنده را با انرژی مثبت حمایت کردند تشکر و قدردانی میکنم و امیدوارم بتوانم در بازیهای آسیایی، جهانی و المپیک آینده جبران کنم و موجبات شادی هموطنانم را فراهم کنم.

پاسخ
Thanks given by:
#6
رقابت در 4 رشته؛ بسکتبال استارت می زند
برنامه روز سوم؛‌ بازهم سورپرایزی در راه است؟

در روز سوم بازی های المپیک توکیو، ورزشکاران ایرانی در 4 رشته به مصاف رقبای خود می روند.
[تصویر: 01616736.jpg]

به گزارش "ورزش سه"، بعد از یک روز نسبتا خوب و یک شروع امیدوار کننده بعد از برگزاری افتتاحیه که با یک مدال طلا در تیراندازی برای ایران همراه بود، نمایندگان ایران فردا یکشنبه در سومین روز رسمی بازی های المپیک 2020 توکیو در چهار رشته به مصاف حریفان می روند.
 

تکواندو؛ امیدوار به مدال

در تکواندو میرهاشم حسینی و ناهید کیانی در وزن های منهای ۶۸ و ۵۷ کیلوگرم یکشنبه برابر حریفان خود به روی شیانگ چاپ می روند. حسینی ساعت 7:08 صبح به وقت تهران در نخستین دیدار به مصاف حریفی از چین تایپه و کیانی ساعت 5:30 صبح به وقت تهران برابرکیمیا علیزاده به میدان می روند.


بسکتبال؛ نبرد سخت با چک

بسکتبال رکورددار نخستین حضور رشته تیمی ایران در ادوار المپیک است و طی این ۱۷ دوره بازی‌ها سابقه سه بار حضور در ۱۹۴۸ لندن، ۲۰۰۸ پکن و امروز در توکیو را دارد. حال صمد نیکخواه بهرامی (کاپیتان)، حامد حدادی، ارسلان کاظمی، محمد جمشیدی، بهنام یخچالی،سعید داورپناه، محمد حسن‌زاده،  آرون گرامی‌پور، مایک رستم‌پور، پویان جلال‌پور، نوید رضایی‌فر و  سینا واحدی در سومین روز رسمی رقابت ها برابر  جمهوری چک به میدان می روند و اولین دیدار رسمی خود را از ساعت 5:30 صبح آغاز خواهند کرد.
 

قایقرانی؛ ملایی در یک چهارم نهایی

نازنین ملایی به عنوان نخستین نماینده ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو روز جمعه در گروه نخست و در کنار قایقرانانی از آمریکا، بلاروس، پاراگوئه، سودان و نیجریه  حضور یافت ومسافت ۲ کیلومتری را با زمان ۷:۵۹.۰۱ دقیقه طی کرد که پس از نمایندگان آمریکا و بلاروس در رده سوم ایستاد. وی در سومین روز رقابت ها در مرحله یک چهارم نهایی رویینگ تک نفره از ساعت 7صبح  به مصاف رقبای خود می رود.
 

تیراندازی؛ به امید ادامه درخشش

رقابت های تیراندازی از شنبه آغاز شده است و فردا هانیه رستمیان در ۱۰ متر تپانچه بادی از ساعت 4:30 و مهیار صداقت در ۱۰ متر تفنگ بادی از ساعت 8:30 در خط آتش قرار می گیرند. تیراندازی در این دوره با ۶ سهمیه چهار مرد و ۲ زن به این المپیک راه یافته که در روز نخست هم تنها طلای ایران را توسط جواد فروغی کسب کرد.
پاسخ
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان