امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
مغز تاثیر زبان جدید انسان بر یادگیری روی

تاثیر یادگیری زبان جدید بر روی مغز انسان
#1
یادگیری زبان جدید فواید بسیاری دارد. زبانها دروازه ورود به فرهنگهای مختلف هستند و به ما امکان می دهند با دیگران در سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. اما یادگیری یک زبان جدید فقط یک مکالمه ساده یا دسترسی به کلمات ، مفاهیم و استعاره های مختلف گذشته است.

مطالعه ای که اخیراً توسط دکتر توماس باک ، مدرس دانشکده فلسفه ، روانشناسی و زبانشناسی ادینبورگ انجام شده است ، نشان می دهد بزرگسالان جوانی که به دو زبان مسلط هستند در تست های توجه عملکرد بهتری دارند و تمرکز آنها بهتر از کسانی است که فقط به یک زبان تمرکز دارند. آنها به زبان صحبت می کنند. صحبت می کنند. دکتر باک 941 شرکت کننده را در سال 1951 آزمایش کرد ، زمانی که همه آنها 10 ساله بودند. آنها در اوایل 70 سالگی در سالهای 2009 و 2011 دوباره آزمایش شدند. او دریافت که کسانی که دوزبانه شدند عملکرد بهتری از حد انتظار داشتند.

تاثیر یادگیری زبان جدید بر روی مغز انسان چگونه است

قوی ترین تأثیرات روی هوش عمومی و خواندن مشاهده شد. نتایج نشان داد که یادگیری زبان جدید در بزرگسالی هنوز نتایج مثبتی دارد ، به این معنی که هرگز دلیلی برای پیر شدن برای به دست آوردن مزایای شناختی یادگیری زبان جدید وجود ندارد. یادگیری زبان به بهبود مهارت های تفکر و توانایی های حافظه کمک می کند. تمرکز دانش آموزان دو زبانه بهتر از کسانی است که فقط به یک زبان صحبت می کنند و عوامل حواس پرتی را نادیده می گیرند. "از آنجا که مراکز زبان در مغز بسیار انعطاف پذیر هستند ، یادگیری زبان دوم می تواند زمینه های جدیدی در ذهن شما ایجاد کند و توانایی طبیعی مغز شما را برای تمرکز افزایش دهد.

مطالعه دیگری در سوئد برای کمک به تجسم مزایای یادگیری یک زبان جدید در مغز انجام شد. محققان این مطالعه را بر روی دو گروه از محققان انجام دادند: گروهی كه به مطالعه زبان ها می پرداختند و گروه دیگر كه مباحث غیرزبانی را به طور دقیق مطالعه می كردند. اسکن MRI نشان داد که اندازه مغز شرکت کنندگان در مطالعه زبان افزایش می یابد ، در حالی که اندازه مغز گروه دیگر ثابت است. دن رویتمن می نویسد: "شما به عنوان یک زبان آموز ، نه تنها متفکر و شنونده متفکرتری خواهید بود که می تواند به وضوح ارتباط برقرار کند و خلاقانه فکر کند ، بلکه مهمترین مزیت چند زبانه را نیز خواهید داشت:

از پیمزلور در هافینگتون پست. در تحقیقی در سال 2010 به سرپرستی اگنس کاکس از دانشکده بین المللی مطالعات پیشرفته در تریست ایتالیا ، نوزادان هفت ماهه ای که از بدو تولد در معرض دو زبان قرار گرفتند ، با بزرگسالان خود در یک زبان مقایسه شدند. این مطالعه نشان داد نوزادانی که از بدو تولد با دو زبان بزرگ شده اند توانایی کنترل شناختی خود را در مقایسه با همتایان یک زبانه خود بهبود می بخشند. مطالعات نشان می دهد که دوزبانگی عملکرد اجرایی مغز را بهبود می بخشد. حواس پرتی را نادیده بگیرید ، متمرکز بمانید ، عمداً توجه را از یک چیز به چیز دیگر منتقل کنید و اطلاعات را در ذهن داشته باشید.

یادگیری زبان دیگر یکی از موثرترین و کاربردی ترین روش ها برای افزایش هوش ، تیز نگه داشتن ذهن و محافظت از مغز در برابر پیری است. در ادامه اگر علاوه بر تاثیرات یادگیری زبان جدید میخواهید از فواید آن نیز اطلاعات جالبی کسب کنید، میتونادی به وبسایت آموزش زبان انگلیشدان، مجری آموزش زبان آنلاین در کشور مراجعه کنید.
پاسخ
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان