امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
ترفندها، این تمام با شوید فورتنایت استاد

با این ترفندها، استاد تمام فورتنایت شوید
#1
برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: این روزها همه‌جا صحبت از فورتنایت است و گیمرها در تلاشند تا با فرا گرفتن ترفند‌های جدید یک سر و گردن بالاتر از سایر رقبا در فورتنایت حاضر شوند. جالب است بدانید شور و اشتیاق برای برتری در فورتنایت به اندازه‌ای بالا گرفته که در بعضی از کشورها مربی‌هایی پیدا شده‌‌اند که ترفند‌های فورتنایت را آموزش می‌دهند، جالب‌تر اینکه پدر و مادرهای زیادی هستند که این مربی‌ها را برای نوجوانان خود استخدام می‌کنند تا فرزند دلبندشان در فورتنایت حرفی برای گفتن داشته باشد.
فورتنایت مانند تمامی بازی‌های رایانه‌ای قوانین واضح و روشنی دارد اما در این بین فوت‌های کوزه‌گری وجود دارد که به لطف آن‌ها در فورتنایت از خجالت رقبا بر خواهید آمد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم ترفند‌های فورنتایت را با شما در میان بگذاریم.
فورتنایت برای تازه‌وارد‌ها: بازی‌های بتل‌رویال از چه قرار هستند
به احتمال زیاد می‌دانید که فورتنایت از چه سبکی پیروی می‌کند اما باز هم بهتر است برای تازه‌ واردهای فورتنایت توضیح دهیم که این بازی به صورت رایگان توسط شرکت بزرگ بازی‌سازی Epic Games منتشر شده است.
[تصویر: 1768155_987.jpg]
سبک بازی فورتنایت با سایر بازی‌های بتل‌رویال فرق زیادی ندارد و هدف از انجام بازی فورتنایت زنده‌ماندن در میان ۱۰۰ بازیکنی است که در این بازی حضور دارند. فورتنایت از آن دسته بازی‌هایی که در آن گیمر باید با کشتن بقیه زنده بماند نیست و با استفاده از مخفی‌کاری می‌تواند آخرین بازمانده شود. البته بدون شک گرفتن حال سایر گیمرها و از بین بردن آن‌ها لذت خاص خودش را دارد.
روال بازی‌ فورتنایت از این قرار است:
در ابتدای هر دوره از بازی، گیمرها بوسیله بتل‌باس که در‌واقع وسیله انتقال گیمرها به جزیره است بر روی نقشه بازی پرواز می‌کنند. مسیر پرواز در هر دفعه فرق می‌کند و گیمر در هر لحظه با چتر نجات می‌تواند در هر مکانی از نقشه که دلش خواست فرود آید.
پس از گذشت یکی دو دقیقه، دایره‌ای بر روی نقشه ظاهر می‌شود و پس از گذشت چند دقیقه دیگر طوفانی در نقشه ظاهر می‌شود و در حالیکه گیمر را به طرف خودش می‌کشد به سمت دایره‌ای که نمایان شده بود پیش می‌رود.
سپس دایره‌ دومی در داخل دایره اول بر روی نقشه ظاهر می‌شود و دوباره شاهد تکرار فرآیند بالا هستیم. در مرتبه دوم شدت توفان افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل گیمر باید حتماً در داخل دایره حرکت کند. از آنجایی که در این دایره فضای کمی در اختیار گیمر است احتمال بیشتری برای مواجهه با سایر گیمرها وجود دارد.
در این حالت گیمر امکان تشخیص موقعیت سایر گیمرها را دارد و پس از ایجاد قلعه، زد و خورد و تیراندازی میان گیمرها شروع میشود. از آنجایی که این بازی تنها یک برنده اصلی دارد باید حواس گیمر به جمع‌آوری مهمات و از بین بردن رقبا باشد.
ترفند‌هایی برای شروع بازی فورتنایت
انتخاب محل فرود در نقشه فورتنایت سرنوشت بازی را مشخص می‌کند، در نتیجه اگر قصد دارید نزدیک‌ترین محل به درگیری را انتخاب کنید می‌توانید نام آن محل را که به بتل‌باس نزدیک است انتخاب نموده یا اینکه نزدیک‌ترین محلی که به مرکز نقشه است را انتخاب کنید. منطقه‌های Retail Row, Dusty Divot و Tilted Towers گزینه‌های مناسبی برای فرود هستند. اگر می‌خواهید به همراه یکی دونفر دیگر از بازیکنان فورتنایت در نقشه فرود بیایید سعی کنید در حین فرود از مسیر بتل‌باس دوری بگیرید اما در یک مکان مشخص فرود بیایید.
[تصویر: 1768156_724.jpg]
اگر از بازیکنان جدید فورتنایت هستید پیشنهاد می‌کنیم در انتهای مسیر بتل‌باس فرود بیایید. محل فرود شما بهتر است خارج مکانی باشد که نامگذاری شده است. این منطقه ممکن است شرایط خوبی برای لوت کردن و جمع‌آوری غنیمت نداشته باشد اما گیمر فرصتی پیدا می‌کند تا به آرامی به مکانی که در نقشه نامگذاری شده نزدیک شود، از طرف دیگر فرود آمدن در این قسمت از نقشه گیمر را با دشمنان کمتری روبرو می‌کند.
وقتی در حال فرود هستید طبقه‌های بالای ساختمان‌ها را نشانه بگیرید، این کار باعث می‌شود در طبقه‌های بالای ساختمان فرود بیایید، در این قسمت‌ها غنیمت‌های خوبی وجود دارد.
اگر در کنار یکی دیگر از گیمرهای فورتنایت فرود آمدید پیشنهاد می‌کنیم این گیمر را فعلاً نادیده بگیرید و به سمت نزدیک‌ترین اسلحه یورش ببرید. البته حتماً به خوبی می‌دانید که این گیمر را می‌توان با تبر شقه‌شقه کرد اما این فرآیند نیاز به دست‌کم ۱۰ ضربه دارد در حالی که با یک اسلحه در یک چشم به هم زدن حریف را از میدان به در خواهید کرد.
ترفند‌هایی برای لوت کردن
اولین اولویت شما در فورتنایت باید پیدا کردن غنیمت‌‌هایی باشد که در بازی وجود دارد. وجود غنیمت‌ها ربطی به محلی که در آن فرود آمده‌اید ندارد و باید پس از فرود مکان‌های مختلف را به دنبال غنیمت‌‌ها بگردید.
[تصویر: 1768157_617.jpg]
صندوق‌های غنیمت بهترین گزینه برای لوت کردن هستند، این صندوق‌ها در مکان‌های ثابتی قرار گرفته‌اند اما تنها چند تا از آن‌ها در هر مرتبه که وارد قسمتی از نقشه می‌شوید نمایان خواهند شد. صدای صندوق‌ها را از میان دیوار می‌توانید بشنوید، در نتیجه اتاق‌ها و طبقه‌های همجوار را حتماً برای پیدا کردن صندوق غنیمت جستجو کنید.
اگر یک صندوق غنیمت روی سقف اتاقی که در آن حضور داشتید قرار گرفته بود حواستان باشد اگر از زیر سقف با تبر ضربه بزنید، صندوق از بین می‌رود.
برخلاف بازی PUBG، گیمرهای فورتنایت قادر به ارتقا اسلحه‌های داخل بازی نیستند اما امکان ارتقا سپر وجود دارد. از طرف دیگر باید همیشه چند سلاح برای از بین بردن دشمن در فاصله‌های دور و نزدیک به همراه داشته باشید. استفاده از نارنجک برای نابودی دشمن و بسته‌ کمک‌های اولیه برای درمان زخم‌ها از مواردی دیگری است که حتماً در بازی توصیه می‌شود.
انواع مختلفی از سپر و کمک‌‌های اولیه در فورتنایت وجود دارد. سپر و باند‌های پانسمان کوچک تا میزان ۵۰ و ۷۵ درصد عمل‌کرد دارند. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم در ترتیب خاصی از این آیتم‌ها استفاده کنید. کمک گرفتن از سپر کوچک (Small Shield) و سپس سپر بزرگ به گیمر اجازه می‌دهد به بیشترین ظریفت سپر دست پیدا کند.
[تصویر: 1768158_514.jpg]
میزان نایاب بودن اسلحه‌ها در فورتنایت با رنگ‌بندی آن‌ها مشخص می‌شود. اسلحه‌های خاکستری رواج بیشتری در فورتنایت دارند و همه‌جا پیدا می‌شوند. سپس اسلحه‌های سبز، آبی، بنفش و نارنجی را داریم که رنگ نارنجی از نایاب بودن این اسلحه در فورتنایت حکایت دارد. همان‌گونه که کاملاً مشخص است هرچقدر اسلحه‌ای نایاب‌تر باشد به همان اندازه قدرت بیشتری خواهد داشت.
قانون رنگ‌ها که در بالا اشاره شد برای گیمرهای مرده نیز وجود دارد و رنگ‌بندی که در بالا گفتیم حکایت از حمل اسلحه‌های نایاب دارد. در نتیجه اگر گیمر مرده‌ای را دیدید از روی رنگ قادر هستید تشخیص بدهید چه اسلحه‌های نایابی با خودش حمل می‌کرده است.
ترفند‌هایی برای مبارزه
قانون نانوشته‌ای وجود دارد که بر اساس آن توصیه می‌شود در حین انجام بازی‌ها حتماً از هدفون استفاده کنید. این قانون برای فورتنایت نیز وجود دارد، به لطف هدفون گیمر صدای نزدیک شدن قدم‌های دشمنان را با وضوح بالاتری متوجه می‌شود و پس از شنیدن صدای پای دشمن می‌تواند موضع بگیرد و برای دفاع آماده شود.
اگر گیمر دشمن را مشاهده کردید یا در فاصله‌ای نزدیک صدای گلوله شنیده‌اید بدانید که نبرد نزدیک است و باید رویکرد مناسبی برای از بین بردن دشمن اتخاذ کنید، در غیر این صورت به راحتی توسط دشمن یا دشمن‌ها از بین خواهید رفت. اگر امکان داشت صبر کنید تا دشمن رویش را از شما برگرداند و سپس حمله کنید. غافلگیر کردن دشمن در فاصله‌های نزدیک شانس برنده شدن شما در نبرد را افزایش می‌دهد.
[تصویر: 1768159_284.jpg]
اگر ناگهان با یک درگیری میان چند گیمر مواجه شدید، سریعاً وارد درگیری نشوید و اجازه دهید نیروهای طرفین یکدیگر را زخمی و مصدوم کنند، سپس می‌توانید با حمله به این نیروهای زخمی آن‌ها را راحت‌تر از سر راه بردارید. احتمال زیادی وجود دارد که بعضی از گیمرها نیز کشته شده باشند و فرصتی خوبی برای جمع‌آوری غنیمت بدست خواهید آورد.
در درگیری‌ها پس از نابودی دشمن مواظب حمله ناگهانی سایر گیمرها باشید، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم سریعاً غنیمت‌های جنگی را جمع کنید و از مهلکه خارج شوید. در غیر این صورت سنگر بگیرید و پس از پرکردن خون، آهسته به سراغ جمع‌آوری غنیمت‌ها بروید.
شلیک کردن به بنایی که توسط یکی از گیمرها در حال ساخت است باعث می‌شود این بنا سریع‌تر تخریب شود و با خراب شدن بنا، گیمر در برابر حمله شما، بی‌دفاع خواهد بود. توجه داشته باشید بناها در امتیازهای پایانی فورتنایت تأثیر زیادی دارند.
ساختن بنا یکی از بهترین‌ راهها در بازی فورتنایت برای محافظت و دفاع است. از طرف دیگر در فورتنایت با ساخت بنا می‌توانید ارتفاع و دید بیشتری نسبت به دشمن پیدا کنید. در فورتنایت گیمری که زودتر سایر دشمنان را رویت کند شانس بیشتری برای از بین بردن آن‌ها دارد.
مسیر شلیک‌ گلوله‌ها در فورتنایت قابل مشاهده است، در نتیجه با نمایان شدن مسیری که گلوله در آن جهت شلیک شده می‌توانید موقعیت گیمری که قصد جان شما را کرده تشخیص دهید.
مبارزه و رویارویی با دشمن در فورتنایت مانند دنیای واقعی نیازمند تمرین و استمرار است، آگاهی نسبت به عمل‌کرد اسلحه‌های مختلف، اتخاذ بهترین رویکرد در نبرد‌ها و مواردی از این دست در فورتنایت اهمیت زیادی دارد.
در فورتنایت همانند مبارزه‌های دنیای واقعی اگر رویکرد هجومی داشته باشید دشمن را وادار به دفاع خواهید کرد و نبض جریان نبرد را در دست خواهید گرفت.
اگر در نبردهای فورتنایت شکست می‌خورید غم به دل خود راه ندهید و صبر داشته باشید. با مشاهده دشمن در فاصله‌ای دور به کمین او بنشنید و زمانی که در تیررس قرار گرفت، دخلش را بیاورید.
نکته‌هایی برای دایره‌ و توفان در فورتنایت
[تصویر: 1768160_621.jpg]
دویدن به شما کمک نمی‌کند که از توفان فرار کنید، و قرار گرفتن در توفان در مدت زمانی طولانی باعث می‌شود تا خون گیمر به آرامی کاهش پیدا کند.
همیشه از نقشه برای مشخص کردن مسیر به سمت دایره امن کمک بگیرید.
به غیر از چرخ‌دستی‌های خرید در فورتنایت خبری از وسیله‌نقلیه دیگری نیست و زمانی که ابعاد نقشه کوچکتر می‌شود، راحت‌تر می‌توان به دایره‌های امن در زمان مناسب قبل از وقوع توفان رسید. حتی اگر دایره‌ای در آن‌سوی نقشه جزیره وجود داشت باز هم اگر به درستی زمان‌بندی کنید به مکان مورد نظر خواهید رسید.
بیشتر گیمرها از توفان فرار می‌کنند اما بعضی دیگر از گیمرهای حرفه‌‌ای را سراغ داریم که حضور در لبه توفان را به عنوان یک استراتژی مؤثر می‌شناسند. در این استراتژی در اواخر بازی باعث می‌شود گیمر از بیرون از توفان به داخل شلیک کند. چنین رویکردی بستگی به سلاح‌های گیمر، میزان خون او و همچنین محلی که قرار گرفته است دارد.
ترفند‌هایی برای نبردهای تاکتیکی و جست‌ و جو در فورتنایت
[تصویر: 1768161_497.jpg]
گیمرها در فورتنایت نمی‌توانند سینه‌خیز شوند، در نتیجه چاره‌ای ندارند به غیر از اینکه لابه‌لای علف‌های بلند پنهان شوند و به آرامی راه خود را به پیش بگیرند.
صدای قدم‌ برداشتن گیمر‌ها در فورتنایت به اندازه‌ای بلند است که دشمن به راحتی صدای راه رفتن را متوجه خواهد شد. از طرف دیگر دویدن در فورتنایت باعث می‌شود تا مسیری از گرد و غبار در هوا باقی بماند که این امر نیز به پیدا کردن گیمر از جانب حریفان کمک می‌کند.
دولا شدن در فورتنایت به گیمر اجازه می‌دهد تا جایی که ممکن است از دید دشمن مخفی بماند، در این حالت گیمر با فشردن دکمه دویدن می‌تواند در حالت دولا با سرعت بیشتری حرکت کند.
این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که ابعاد نقشه کوچکتر می‌شود احتمال بیشتری وجود دارد که گیمرها سریع‌تر با یکدیگر روبرو شوند.
برای حرکت از یک سنگر به سنگر دیگر تاجایی که امکان دارد در میان علف‌ها حرکت کنید یا از پوشش ساختمان‌ها و صخره‌ها کمک بگیرید تا توسط دشمن شناسایی نشوید.
فورتنایت بازی است که در نمای سوم شخص اجرا می‌شود و در نتیجه دوربین همیشه بالای سر کاراکتر قرار دارد، این امر گیمر را قادر می‌سازد پس از اینکه در محلی سنگر گرفت به راحتی با چرخاندن دوربین دید کاملی از محیط اطراف خود بدست بیاورد. به لطف این ویژگی در نبردها می‌توانید مکان دشمن را شناسایی کرده و نشانه‌گیری دقیقی را انجام دهید.
[تصویر: 1768162_546.jpg]
درهای ساختمان‌ها استراتژی‌های مختلفی را برای نبرد پیش روی شما می‌گذارد، برای مثال پس از وارد شدن به یک ساختمان می‌توانید در آن را ببینید و در محلی نزدیک در به کمین دشمن بنشینید، گیمرهای دیگر زمانی که به این ساختمان می‌رسند با توجه به بسته بودن در فکر می‌کنند کسی در آن نیست و به بهانه جمع‌آوری غنیمت داخل خانه می‌شوند، خانه‌ای که شما در آن تا دندان مسلح منتظر دشمن ایستاده‌اید!
باز گذاشتن در نیز ممکن است حکایت از این داشته باشد که خانه قبلاً مورد هجوم یکی از گیمرها قرار گرفته و کسی در آن نیست، در نتیجه دوباره می‌توانید در این خانه سنگر بگیرید و منتظر گیمرهایی باشید که از در وارد منزل می‌شوند.
دویدن بر روی لاستیک‌هایی که تلنبار شده‌اند به گیمر اجازه می‌دهد تا بر روی سقف ساختمان بپرد و در منطقه‌ای مناسب کمین کند، از طرف دیگر اگر دشمن به دنبال شماست با کمک این لاستیک‌ها می‌توانید به ارتفاع بیشتری بپرید و از تیررس دشمن مخفی بمانید.
ترفند‌هایی برای شخصی‌سازی در فورتنایت
[تصویر: 1768163_661.jpg]
فورتنایت جذابیت‌های زیادی دارد اما بدون شک یکی از مواردی که بازیکنان زیادی را به خود جذب کرده است رایگان بودن این بازی است. البته این بازی دارای ارز خاص خود با نام V-Buck است اما کاربرانی که ارز بیشتری دارند به لحاظ فنی‌ برتری‌های ویژه‌ای نسبت به دیگران ندارند.
آیتم‌های قابل خریداری با ارز V-Buck در بازی فورتنایت بیشتر جنبه نمایشی و تزئینی دارد.
[تصویر: 1768164_517.jpg]
شخصی‌سازی در قسمت فروشگاه داخلی بازی فعال می‌شود و آیتم‌هایی را در این قسمت شاهد هستیم که هر روز تغییر می‌کنند. در نتیجه اگر قصد خرید آیتمی را دارید پیشنهاد می‌کنیم سریعاً این آیتم را خریداری کنید چرا که احتمال حذف شدن آن از فروشگاه در روزهای بعد وجود دارد.
امیدواریم با ترفند‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد در فورتنایت یک سر و گردن بالاتر از سایر رقبا ظاهر شوید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم ترفند مفید و جالبی از فورتنایت سراغ دارید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این ترفند‌ها قرار دهید.
پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#2
راهنمای کراس پلی فورتنایت؛ چگونه با بازیکن های بقیه پلتفرم ها بازی کنیم؟

فورتنایت (Fortnite) حالا به ترند جدید بازی های ویدیویی روی تمام پلتفرم ها تبدیل شده است. با وجود اینکه حالت بتل روی بازی یک کپی از پابجی (PUBG) به حساب می آید ولی کمپانی اپیک گیمز (Epic Games) خیلی زود توانست رقیب قدرتمندش را پشت سر بگذارد و هم اکنون که این مقاله را می نویسیم، بازی بیش از 45 میلیون بازیکن دارد.

جدا از مکانیزم های گیم پلی جالب این عنوان، یکی از مهمترین عوامل محبوبیت فورتنایت به عرضه آن روی پلتفرم های گوناگون باز می گردد و نکته مثبت اینجاست که اپیک گیمز برای نزدیک تر کردن جامعه بزرگ عنوان خود، قابلیت کراس پلی را به بازی اضافه کرده است.
یعنی کاربران ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، مک، پی سی و موبایل می توانند با یکدیگر و فارغ از هر گونه پلتفرمی که دارند بازی کنند. در این مطلب تصمیم گرفتیم نگاهی به آموزش همین بخش بیاندازیم؛ چگونه می توانید کراس پلی را فعال کنید؟ با راهنمای فورتنایت همراه باشید.
در حالت کراس پلی، سیستم مچ میکینگ چگونه کار می کند؟
[تصویر: Fortnite_Epic_Friends_list_console_3.4-w600.jpg]
اولین نکته در ارتباط سیستم مچ میکینگ (Matchmaking - پیدا کردن بازیکن برای انجام بازی) این است؛ بسته به پلتفرمی که بازی را انجام می دهید، تفاوت هایی وجود دارد. تا پیش از انتشار آپدیت 3.4 برای موبایل، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان تنها بازیکن هایی که در یک پلتفرم بازی می کردند می توانستند هم تیمی باشند و بقیه نقش حریف را داشتند.
بنابراین اگر پلی استیشن 4 داشتید نمی توانستید با کسی که پی سی دارد در یک تیم قرار بگیرید و فقط با کاربرانی که دارای کنسول سونی بودند هم تیمی می شدید. اما بروزرسانی 3.4 همه چیز را تغییر داد. اکنون گزینه Party Finder که در منوی اصلی حضور دارد، این امکان را فراهم می کند تا با دوستان تان در پلتفرم های دیگر بازی کنید.
اکانت خود را به اکانت اپیک گیمز وصل کنید

[تصویر: fortnite_mobile.jpg]
فارغ از اینکه روی چه پلتفرمی بازی را انجام می دهید، برای استفاده از قابلیت کراس پلی و تجربه بازی با بازیکن های دیگر پلتفرم ها نیازمند اکانت اپیک گیمز هستید. برای ساخت اکانت کافیست به سایت رسمی توسعه دهنده بروید و یک حساب کاربری بسازید.
سپس می توانید از اینجا فورتنایت را به حساب های کاربری پلی استیشن و ایکس باکس لینک کنید؛ کافیست روی آیکون آدمک در بالا، سمت راست صفحه کلیک کرده و پلتفرمی که با آن بازی انجام می دهید را انتخاب نمایید.
البته لینک کردن اکانت یک کار اختیاری است. اگر علاقه ای به کراس پلی ندارید، احتیاجی به آن نیست. با این حال تنها مزیت لینک کردن اکانت اصلی به اپیک گیمز، استفاده از قابلیت کراس پلی نبوده و تمام پیشرفت هایی که به دست آورده اید روی اکانت لحاظ می شود. بنابراین در هر پلتفرمی که بازی کنید، همچنان همه چیز را همانند آیتم ها دارید.
دوستان تان را از طریق اکانت اپیک گیمز اضافه کنید
[تصویر: Fortnite_Party_Finder-w600.jpg]
یکی دیگر از مزایای لینک کردن به اکانت اپیک گیمز همینجا خودش را نشان می دهد؛ در هر پلتفرمی که هستید لیست دوست تان تنها محدود به همان پلتفرم است اما از طریق اکانت اپیک گیمز، این دیوار می شکند و دوستانی که دارید هم در تمام پلتفرم ها در دسترس قرار می گیرند.
بعد از اینکه اکانت را به حساب کاربری اپیک گیمز لینک کردید، باید دوستان کراس پلتفرم خود را با راه های زیر به آن اضافه کنید:
 • پی سی یا مک؛ از طریق لانچر اپیک گیمز (Epic Games Launcher) یا درون خود بازی
 • موبایل؛ از درون خود بازی
 • کنسول ها؛ به لطف آپدیت 3.4، از منوی اصلی می توانید دوستان را اضافه، حذف یا مدیریت کنید
چگونه دوستان را بیابیم؟
[تصویر: Fortnite_mobile-w600.jpg]
با بروزرسانی 3.4 فورتنایت، استفاده از گزینه Party Finder در منوی اصلی این امکان را فراهم کرده تا دوستان تان را روی دیگر پلتفرم ها بیابید. جدا از اینکه می توانید برای بقیه دعوت نامه فرستاده، خودتان دعوت نامه بگیرید و بازیکن را اضافه یا حذف کنید.
البته برای کسانی که در جزو دوستان تان قرار ندارند و می خواهید آن ها را به لیست خود بیافزایید، باید نام اکانت اپیک گیمز یا ایمیل هایشان را داشته باشید. اما روی موبایل جدا از این کار، قابلیتی فراهم شده تا دوستان تان در فیسبوک، پلی استیشن 4، ایکس باکس لایو، گوگل یا کسانی که اکانت اپیک گیمز دارند را هم پیدا کنید.
چه پلتفرم هایی از کراس پلی پشتیبانی می کنند؟
یک خبر بد داریم و یک خبر خوب: تمام پلتفرم های کنونی فورتنایت با قابلیت کراس پلی سازگار هستند اما به خاطر سیاست های عجیب های سونی، کاربران ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نمی توانند با یکدیگر بازی کنند و این دو دسته از بازیکن ها در حالت کراس پلی فقط با بازیکن های پی سی، مک یا موبایل می توانند به تجربه فورتنایت بپردازند.
[تصویر: fortnite-cross-platform-w600.jpg]
جدولی از پلتفرم هایی که قابلیت کراس پلتفرم دارند؛ برخلاف پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بقیه پلتفرم ها با یکدیگر سازگار هستند.
حالت کراس پلی فورتنایت روی پی سی و مک چگونه است؟

اول از همه چیز برای اینکه فورتنایت را روی رایانه های شخصی بازی کنید، باید لانچر اپیک گیمز را دانلود نمایید. همان جا هم به اکانت اپیک گیمز متصل می شوید. روی پی سی و مک، هر کسی که بخواهد با بازیکن های دیگر پلتفرم ها هم تیمی شود در مسابقه حاضر خواهد شد. مگر آنکه Solo mode (حالت تک نفره) را برای انجام بازی انتخاب کرده باشید. در این صورت تنها با بازیکن های پی سی و مک مبارزه می کنید.
حالت کراس پلی فورتنایت روی پلی استیشن 4 چگونه است؟
[تصویر: Fortnite_PS4_privacy_cross_play-w600.jpg]
دارندگان پلی استیشن 4 می توانند با بازیکن های پی سی، مک و موبایل به تجربه بازی بنشینند. برای اینکه بتوانید با کاربران دیگر پلتفرم ها فورتنایت را انجام دهید، باید مراحل زیر را طی کنید:
1 - اکانت اپیک گیمزتان را به حساب کاربری پلی استیشن نتوورک لینک کنید. برای این کار به اینجا بروید.
2 - کسانی که می خواهید با آن ها بازی کنید را از طریق اپیک گیمز لانچر مک یا پی سی، موبایل یا از طریق منوی اصلی خود پلی استیشن 4 به اکانت اپیک گیمز اضافه نمایید. (در منو روی دکمه Option کنسول کلیک کرده و به قسمت Epic Friends بروید.)
3 - تنظیمات شخصی فورتنایت را روی حالت Public (عمومی) یا Friends (دوستان) بگذارید.
4 - یکی از حالت های Duos (دو نفره) یا Squad (تیمی) را برگزینید.
5 - دوستان تان در دیگر پلتفرم ها می توانند به شما بپیوندند.
حالت کراس پلی فورتنایت روی ایکس باکس وان چگونه است؟
دارندگان ایکس باکس وان یا ایکس باکس وان ایکس می توانند با بازیکن های پی سی، مک و موبایل به تجربه بازی بنشینند. برای اینکه بتوانید با کاربران دیگر پلتفرم ها فورتنایت را انجام دهید، باید مراحل زیر را طی کنید:
1 - اکانت اپیک گیمزتان را به حساب کاربری ایکس باکس لایو لینک کنید. برای این کار به اینجا بروید.
2 - کسانی که می خواهید با آن ها بازی کنید را از طریق اپیک گیمز لانچر مک یا پی سی، موبایل یا از طریق منوی اصلی خود ایکس باکس وان به اکانت اپیک گیمز اضافه نمایید. (در منو روی دکمه Option کنسول کلیک کرده و به قسمت Epic Friends بروید.)
3 - تنظیمات شخصی فورتنایت را روی حالت Public (عمومی) یا Friends (دوستان) بگذارید.
4 - یکی از حالت های Duos (دو نفره) یا Squad (تیمی) را برگزینید.
5 - دوستان تان در دیگر پلتفرم ها می توانند به شما بپیوندند.
در حالت کراس پلی، بازیکن های حریف با چه پلتفرم هایی هستند؟

[تصویر: Fortnite-mobile-w600.jpg]
فرض کنید تمام کارهای بالا را انجام دهید دادید و در حالت تیمی یا دو نفره با دوستان تان در دیگر پلتفرم ها همراه شدید، حالا سوال اینجاست: بازیکن های حریف با چه پلتفرم هایی به مصاف تان می آیند؟ در اینجا پی سی به کنسول ها و کنسول ها به موبایل ارجحیت دارند.
ساده تر بگوییم، اگر یک کاربر iOS باشید هنگام تجربه بازی با دیگر بازیکن های موبایل بازی می کنید. اما فرض کنید که با بازیکن های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان همراه شدید، در این صورت بازی شما را به محیطی با بازیکن های کنسول ها می فرستد.
برای پی سی نیز همینگونه است. اگر پلی استیشن 4 دارید و هم تیمی تان یک بازیکن پی سی به شمار می رود، بنابراین بقیه مبارزین زمین (به غیر از کسانی که همانند شما از دیگر پلتفرم ها آماده اند) بازیکن های پی سی هستند. به نظر می رسد اپیک گیمز این کار را به خاطر بالانس بازی انجام داده باشد.

پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#3
روایت بتل رویال؛ چرا فورتنایت از پابجی جلو افتاد؟

بازی های بتل رویال بزرگترین اتفاق دو سال اخیر بازی های آنلاین بودند و پابجی هم تا چند ماه پیش پیشتاز این سبک بود. اما انتشار فورتنایت تمام معادلات را تغییر داد. نکته بسیار جالب این است که پس از انتشار فورتنایت، بسیاری از طرفداران بتل رویال از بازی به عنوان کپی و تقلید کامل از پابجی انتقاد کردند.

[تصویر: nf2v5egt0nj01.jpg]
اما با این حال ظرف فقط چند ماه، فورتنایت توانست به یکی از رقبای اصلی پابجی تبدیل شود و حالا به جایی رسیده که عملا از پابجی محبوب تر شده است. در این مقاله قصد داریم به تصمیم های درست Epic Games و فورتنایت و تصمیم های غلط پابجی و Bluehole بپردازیم.
بازی مجانی
[تصویر: 65346346.jpg]
شکست دادن بازی های مجانی عملا غیر ممکن است. حتی اگر شما جزو طرفداران دو آتشه پابجی یا هر بازی دیگری باشید، بالاخره با شنیدن تعریف یک بازی مجانی وسوسه می شوید آن را دانلود و امتحان کنید؛ چون هزینه ای نمی پردازید. پابجی در حال حاضر 30 دلار قیمت دارد و این قمیت هم واقعا برای یکی از بهترین بازی های سال منصفانه است، اما بازی های مجانی باز هم مثل یک بیماری واگیردار به سرعت پخش می شوند.
اپیک گیمز با این ترفند بازیکنان و طرفداران بتل رویال را ترغیب به دانلود بازی کرد و در کار خود هم موفق بود. اما این تنها دلیل موفقیت بازی نیست.
بازی روی پی سی، کنسول و موبایل
[تصویر: 656342.jpg]
فورتنایت در حال حاضر برای دو کنسول مایکروسافت و سونی موجود است. در حالی که پابجی همین اواخر فقط برای ایکس باکس وان عرضه شد و این نسخه هم شدیدا نیاز به ویرایش و پیشرفت دارد. از طرف دیگر بازی فورتنایت بسیار سبک است و روی بسیاری از پی سی های قدیمی هم اجرا می شود. این در مقابل بازی بسیار سنگین و غیر بهینه پابجی نقطه قوت بزرگی است.
از طرف دیگر، اپیک گیمز امروز رسما بازی را برای تمام کاربران iOS نیز ارائه کرد؛ دقیقا همان نسخه ای که کاربران پی سی و کنسول بازی می کنند. شما می توانید با آی پد یا کنسول و پی سی بازی کنید. بازی هنوز برای دستگاه های اندروید عرضه نشده ولی اپیک گیمز می گوید طی چند ماه آینده بازی برای اندروید هم عرضه خواهد شد.
تیم خلاق و فعال، محتوای جدید و جذاب
این در کنار مجانی بودن یکی از مهمترین دلایل موفقیت فورتنایت است. تقریبا هر هفته چیز جدیدی به بازی اضافه می شود. اسکین، نواحی جدید در مپ، سلاح ها، ایونت های فصلی و خیلی چیزهای دیگر مکررا در بازی تغییر می کنند و به همین دلیل بازی هیچوقت برای بازیکنان کهنه و کسل کننده نمی شود. چون همیشه چیز جدیدی برای دیدن یا امتحان کردن وجود دارد.
[تصویر: 0hbh95cuscg01.jpg]
برای مثال طی دو ماه گذشته سلاح های متفاوتی از جمله، کلت با صدا خفه کن، تفنگ شکار، توپ دستی و مینی گان به بازی اضافه شده اند و چیز جدیدی به بازی آورده اند بدون اینکه صدمه ای به شیوه بازی بزنند و باعث نارضایتی بازیکنان شوند. یا در مپ بازی نواحی جدیدی مثل Tilted Towers، Shifty Shafts و Lucky Landing (که برای جشن گرفتن سال نوی چینی ساخته شده و پر از ساختمان هایی با معماری چینی است) اشاره کرد.
اپیک گیمز دائما در حال طراحی و اصلاح بازی است. یکی از کارهای جالب آنها با بازی این است که تمامی تغییرات آپدیت ها را در پچ نوت ها ذکر نمی کنند و بازیکنان در زمان بازی کردن متوجه تغییرات می شوند که اکثرا سورپرایزهای جالب و هیجان انگیزی است.
بهترین محتوای فروشی
[تصویر: DQz6Tt7X4AABkUu.jpg]
اپیک گیمز بازی را به صورت رایگان منتشر کرده است ولی از همه چیز که بگذریم باید از بازی درآمد هم داشته باشد. خوشبختانه اپیک گیمز از اشتباهات بازی هایی مثل استار وارز درس گرفته در بازی نمی توان با پول دادن به پیروزی نزدیک تر شد. ولی آنها نقاط قوت بازی را به خوبی شناخته و به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کرده اند. شما در بازی می توانید لباس ها، اسکین ها، چترها و کلنگ هایی با شکل و شمایل مختلف بخرید.
نقطه قوت فورتنایت این است که این اسکین ها و محتوا به قدری جذاب و «باحال» هستند که باعث می شوند صرف پول واقعی برای انیمیشن ها و پیکسل های رنگارنگ درون یک بازی برای بازیکن منطقی و حتی الزامی شود. به صورت خلاصه اپیک گیمز یکی از بهترین نمونه های فروش آیتم های ظاهری را در فورتنایت پیاده کرده است.
بازی کارتونی: نقطه ضعف یا قوت؟
[تصویر: digi.jpg]
یکی از نکاتی که میان بازیکنان بحث زیادی روی آن می شود سبک گرافیکی و گیم پلی بازی است. طرفداران پابجی معتقد هستند که پابجی بازی بهتری است چون شباهت بسیار بیشتری به واقعیت دارد، اما آیا این واقعا نقطه قوت محسوب می شود؟
از نظر ظاهری، بازی فورتنایت شدیدا تداعی کننده سبک کارتونی بازی محبوب Team Fortress 2 و گرافیک فانتزی اوورواچ است و هر دوی اینها هم بازی های موفقی هستند. بنابراین می توان گفت که این سبک کارتونی می تواند خود نقطه قوتی باشد. وسواس پابجی و سازندگان آن روی نزدیک شدن به واقعیت امر قابل ستایش و در نوع خود جذابی است. اما در نهایت واقعی بودن استاندارد همه بازی ها نیست و نباید هم باشد.
شخصیت های کارتونی، انیمیشن های رقص و اداهای مختلف، ساختمان ها و سلاح های رنگارنگ جو بسیار گرم و دلپذیری در بازی به وجود می آورد و این در مقابل سبک بسیار واقع گرایانه و گاها ترسناک پابجی در زمین های جنگلی و بیابانی تضاد جالبی به وجود آورده است.
سلیقه شخصی، تعیین کننده اصلی
[تصویر: 3355924-fort1.jpg]
در نهایت تعیین کردن بازی برتر میان این دو واقعا کار  غیر ممکنی است. سبک بتل رویال بسیار وسیع است و فورتنایت و پابجی دو قطب کاملا مخالف این سبک هستند. هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند (که پیش تر راجع به آنها صحبت کردیم). یک بازی دو مپ دارد و یکی دیگر هم در راه است و بازی دیگر سعی می کند بازیکنان را در یک مپ نگه دارد ولی محتوا را دائما تغییر می دهد.از طرف دیگر سیستم های درگیری و تیراندازی و حتی حرکت کردن هم کاملا در بازی متفاوت هستند.
در نهایت به شما هم پیشنهاد می کنیم که هر دو بازی را امتحان کنید و ببینید کدام با سلیقه شما سازگارتر است.

پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#4
آموزش بازی Fortnite Battle Royale

بازی Fortnite Battle Royale در تمام پلتفرم های xbox1 ،pc ،ps4 ،ios و android عرضه شده است. بازی Fortnite Battle Royal دقیقا ۱۰۰ بازیکن را در برابر یکدیگر قرار می دهد تا آخرین بازمانده برنده شود. در آموزش بازی Fortnite Battle Royal، من تمام اطلاعاتی که در مورد بهترین اسلحه ها و همچنین ترفندهای بازی دارم، در اختیار شما قرار می دهم تا به کمک آن بتوانید شما پیروز نبرد باشید.

بازی  Fortnite Battle Royale در عمل، بخش مجزایی از بازی Fortnite به شمار می ‌رود که در کنار نسخه‌ ی اصلی این اثر ابتدا بر روی xbox1 ،ps4 و pc عرضه شد و پس از استقبال فراوان، سرانجام نسخه ios آن نیز روانه بازار شد. اخبار منتشر شده حاکی از آن است که نسخه android نیز به زودی برای کاربران موبایل در دسترس قرار خواهد گرفت.

نقل قول:
بازی Fortnite Battle Royale در اولین روز عرضه اش، بازیکنان زیادی را جذب کرد و به محبوبیت قابل توجهی دست یافت.

اگر از جمله بازیکنان پلتفرم های pc ،ps4 و xbox1 هستید، حتما پیشنهاد می‌ کنم بخش Battle Royale بازی Fortnite را امتحان کنید.
بازی Fortnite یک اکشن سوم شخص محسوب می شود که عناصر ساخت و ساز بازی‌ های استراتژی هم به آن اضافه شده‌ اند. در این بازی باید به کمک دوستان خود، در مقابل زامبی‌ ها دفاع کنید و برای خود قلعه بسازید.

نقل قول:
مفهوم اصلی Battle Royale از روی فیلم محبوب ژاپنی Battle Royale (بر اساس کتابی به همین نام نوشته ی Koushun Takam) ساخته شده است.

هنگامی که بازی Battle Royale شروع می شود، شما کمی در محوطه انتظار صبر خواهید کرد که همه ی ۹۹ بازیکن دیگر در بازی حاضر شوند. اصلا جای نگرانی نیست، زیرا در محوطه انتظار هیچ کس کشته نمی شود، بنابراین به راحتی شروع به تست کردن سلاح های جدید کنید.
اتوبوس در آموزش بازی Fortnite Battle Royale
[تصویر: %D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8...yale-3.jpg]
 • هنگامی که بازی Battle Royale شروع می شود، شما به Battle Bus منتقل می شوید.
 • به نقشه خود نگاه کنید تا متوجه شوید مسیر Battle Bus به کدام سمت است. شما همیشه باید به صورت دستی نقشه خود را چک کنید.
 • یادتان باشد که به محض شروع بازی از اتوبوس به بیرون نپرید، از روی نقشه نگاه کنید و در منطقه مناسب فرود بیایید.
 • وقتی که نزدیک نقطه فرود شدید، به صورت اتوماتیک بالنی در اختیار شما قرار داده می شود تا راحت فرود بیایید.
 • زمانی از هواپیما بیرون بپرید که در نزدیکی یک ساختمان باشید. به این دلیل که شما در نهایت به زمین فرود می آیید و باید هر چه سریع تر خود را به نزدیک ترین ساختمان برسانید.
 • شما در سواحل نقشه، هیچ سلاح یا مهماتی پیدا نخواهید کرد. شما می توانید سلاح ها و مهمات را در خانه ها و ساختمان های دیگر پیدا کنید.
 • شروع این بازی با چیزی جز یک pickaxe نخواهد بود. شما می توانید از این pickaxe برای از بین بردن هر مانعی از جمله دیوارها، درختان، مبلمان و اشیاء دیگر استفاده کنید.
 • Pickaxe نوعی کلنگ است که در دستان شما همواره قرار دارد.
 • شما منابع چوب، فلز و سنگ را بر اساس اشیائی که با pickaxe از بین برده اید، به دست می آورید.
 • توصیه می کنم که سعی کنید این نوع مواد را بلافاصله استفاده نکنید. زیرا هنگام فرار، برای ساختن دیوارهای دفاعی، به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد.
طوفان در آموزش بازی Fortnite Battle Royale 
یکی از مواردی که باید با آن مبارزه کنید همین طوفان است. در اوایل بازی- بعد از گذشت چند دقیقه- یک دایره سفید روی نقشه قرار می گیرد که Eye of the Storm نام دارد. تا زمانی که شما داخل آن هستید، از آسیب طوفان (دایره آبی) محافظت خواهید شد. شما همیشه باید در دایره سفید باشید. چون اگر کسی در دایره آبی قرار داشته باشد، به طور مداوم آسیب می بیند و زود از بین خواهد رفت. شاید به نظر برسد که بازی Fortnite Battle Royale بسیار شبیه به Battleground است، اما با خواندن آموزش بازی نبرد رویال فورتنایت و پیشروی در بازی قطعا متوجه اشتباه خود خواهید شد.
آموزش بازی Fortnite Battle Royale
 • به محض برخورد با زمین، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که سلاح و مهمات اطراف خود را جمع آوری کنید و هر چیزی را که می توانید (برای به دست آوردن منابع) تخریب کنید.
 • شما می توانید در هر موقعیتی که قرار دارید، راهی ایمن پیدا کنید. زیرا می توانید از تپه ها، ساختمان ها و دیوارها استفاده کنید تا مانع از شلیک دشمن شوند.
 • هنگام مواجه شدن با یک راه پله ی بزرگ نگران نباشید، چون با یک حرکت می توانید کل آن را تخریب کنید. فقط کافیست تیراندازی شما به بخش بسیار پایین آن باشد، که موجب سقوط کل آن خواهد شد.
 • اگر شما یک راه پله را تخریب کنید و باعث سقوط بازیکن از ارتفاع زیاد شوید، دشمن شما به احتمال زیاد کشته خواهد شد.
 • همیشه صندوق گنج را باز کنید. آن ها نسبت به جمع آوری چیزهایی که در اطراف محیط پراکنده شده اند، از ارزش بیشتری برخوردارند. بنابراین همیشه مطمئن شوید که آن ها را باز کرده اید.
 • اگر شعله آبی براق روی زمین می بینید، این نشان دهنده ی سقوط یک loot از هوا به زمین است. بنابراین در این مورد برنامه ریزی کنید. زیرا می توانید loot را از آن خود کنید یا از آن به عنوان طعمه برای جذب بازیکنان دیگر استفاده کنید.
 • پس از کشته شدن هر بازیکن در Fortnite Battle Royale، یک Loot از او به جای می ماند. شما می توانید آن را برای خودتان جمع آوری کنید یا آن را ترک کنید و در نزدیکی آن کمین کنید تا یکی از بازیکنان دیگر، برای جمع آوری آن Loot اقدام کند.
 • به محض دیدن drink shield از آن استفاده کنید و برای بعدتر خود نگه ندارید، زیرا inventory شما را اشغال نمی کند و همچنین مقاومت شما را در برابر حملات شدید تفنگ های تک تیرانداز و سلاح های دیگر ارتقا می دهد.
بهترین اسلحه در آموزش بازی Fortnite Battle Royale
[تصویر: %D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8...yale-2.jpg]
بازی Fortnite Battle Royale نبردی برای زنده ماندن است (اگر در هر مرحله بازی بمیرید، دیگر فرصتی برای زنده ماندن ندارید). اهدای سلاح ها به ۱۰ بازیکن نهایی، بسیار مهم است. به همین ترتیب، شما همیشه در جستجوی سلاحی قدرتمند و به دنبال راه های هوشمندانه برای رسیدن به هدف می باشید. بستگی به قدرتی که در هر مرحله از بازی دارید، سلاح هایی با رنگ های مختلف به شما داده می شود. ترتیب رنگ سلاح ها از ضعیف به قوی به این صورت است: سفید، سبز، آبی، بنفش و زرد. سلاح های سبز، بنفش و زرد همیشه دارای مزایا و پاداش های خاصی هستند.
بدیهی است که در شروع بازی، سلاح سفید رنگ به شما تعلق می گیرد که نام آن common است.
نام سلاح ها
 • Common
 • Uncommon
 • Rare
 • Epic
 • Legendary
لازم به ذکر است که در راستای معرفی بهترین سلاح های جنگی برای آموزش بازی Fortnite Battle Royale، به قدرت بی نظیر تک تیر انداز می توان اشاره کرد. در واقع تک تیر انداز طرف مقابلش را بدون سپر با یک ضربه می تواند بکشد. shotguns یکی از سلاح های قدرتمند در بازی Fortnite Battle Royale است. این تفنگ دارای محدوده دلخواه خود می باشد، به این معنی که شما برای ایجاد خسارت جدی نباید نزدیک به یک بازیکن باشید.
 • سلاح هایی که باعث ایجاد آسیب های ناحیه ای می شوند یا سرعت آتش را افزایش می دهند، بهترین کارایی را برای بازی Fortnite Battle Royale دارند.
 • سلاح هایی مانند پرتاب نارنجک، برای از بین بردن هر پوششی که مخالفان شما از آن ها استفاده می کنند عالی هستند.
 • قانون اصلی اولویت بندی اسلحه در بازی Fortnite Battle Royale، براساس نادر بودن و میزان آسیب پذیری است.
 • با توجه به این که شما حداکثر پنج inventory دارید، اطمینان حاصل کنید که جای خالی برای وسایلی مانند باند و کیت های بهداشتی نیز وجود داشته باشد. چون اگر در خط آتش دشمن گیر کنید دیگر هیچ راهی برای بهبود زخم های خود نخواهید داشت.
پنجاه نفر مقابل پنجاه نفر
در جشنواره The Game Awards 2017 یک مدل جدید برای Fortnite Battle Royale با نام تجاری جدید، ۵۰v50 اعلام و منتشر شد. همان طور که از نامش پیداست – حالت ۵۰v50 جدید- یک تیم ۵۰ نفره را در برابر یک تیم دیگر از ۵۰ بازیکن در نقشه بزرگ Fortnite Battle Royale قرار می دهد. متاسفانه عمر این بازی کوتاه بود، اما در آینده شاهد ظاهر شدن دوباره آن خواهیم بود.
رویداد محدود بعدی برای بازی Fortnite Battle Royale،  رویداد Sneaky Silencer است که در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۸ آغاز شد و در تاریخ ۸ ژانویه به پایان رسید.
راهنمای چالش هفتگی بازی Fortnite
هر هفته، جدیدترین چالش های هفتگی Fortnite برای هر سه شنبه در اختیار بازیکنان Fortnite Battle Royale قرار داده می شود. اگر خواستار پیروزی هستید، پس به دنبال راهی مناسب برای تکمیل چالش های پیچیده باشید. توصیه ی من به شما پیدا کردن مکان ها و ساختمان های پنهان مانند پمپ بنزین، با اسلحه های خاص مانند Pickaxe است.
با تشکر از همراهی شما عزیزان، امیدوارم نکات یاد شده در این مقاله تاثیر خوبی برای شما به همراه آورد.
همان طور که پیش تر اشاره شد، بازی Fortnite Battle Royale برای xbox1 ،pc ،ps4 ،ios و android وجود دارد. پس اگر این بازی را بر روی پلتفرم های بالا، انجام می دهید تجربه و نکات آموزشی خود را از بازی Fortnite Battle Royale  برای دوستانتان در کامنت های زیر به شکل دیدگاه در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#5
15 ترفند برای حرفه‌ای شدن در بازی فورت‌نایت

[تصویر: main-2.jpg]


فقط در عرض هفت ماه بازی «فورت‌نایت بتل رویال» (Fortnite: Battle Royale) توانسته به یکی از داغ‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های جهان تبدیل شود. بازی Fortnite مجانی است و تقریبا در هر کنسول و پلتفرمی از جمله مک‌او‌اس،‌ پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و آی‌اواس می‌شود آن را بازی کرد. کمی اگر صبر کنید حتی با سیستم عامل اندروید هم می‌توانید روی موبایل بازی Fortnite بزنید.
اما اصل مطلب چیست و چرا بازی Fortnite انقدر گرفته؟ ۱۰۰ بازیکن در محیط یک جزیره‌اند که بخش امن آن هر لحظه در حال کوچکترشدن است. سرتاسر جزیره می‌شود سلاح و آیتم‌های ویژه پیدا کرد که در نقاطی پراکنده شده‌اند. هدف بازی هم زنده ماندن است، یعنی نفر آخری باشید که در جزیره زنده می‌ماند. حالا شاید خیال کنید با عنوانی ساده و دم‌دستی طرفید ولی برعکس، این بازی بسیار منحصر به‌فرد و عمیق است. برای زنده ماندن در جزیره علاوه بر واکنش‌های سریع باید دانش خاص این بازی را هم داشته باشید.
در ادامه برای اینکه بتوانید بهتر فورت‌نایت بتل رویال بازی کنید مجموعه‌ای از فوت و فن‌های مهم بازی را ذکر می‌کنیم:
۱-قبل از شروع بازی Fortnite از محوطه‌ تمرین استفاده کنید
[تصویر: 1.jpg]
پیش از هر بازی همه بازیکنان در محوطه‌ای قرار می‌گیرند که می‌توانند چندتا سلاح یا وسیله بردارند، تیراندازی کنند و چیزی بسازند. در شروع بازی از این زمان استفاده کنید و اگر نسبت به هر مساله‌ای در مورد کنترل بازی ابهام دارید، قبل از شروع کاملا بر همه چیز مسلط شوید.
۲- اول بازی به هر چیزی دم دستتان بود کلنگ بزنید
[تصویر: 2.jpg]
شاید عنوان این توصیه کمی مسخره به نظر برسد ولی واقعیت دارد. کلنگ در بازی Fortnite نقشی حیاتی دارد. هر کاراکتر بازی یک کلنگ با خودش حمل می‌کند که در مقابل تخریب مقاوم است و تقریبا هر چیزی که در محیط بازی است را می‌تواند خراب کند. فقط کافی است چندین و چندبار ضربه بزنید تا بتوانید از همه المان‌های درون محیط بازی برای خودتان مواد اولیه جمع کنید. در و دیوار و درخت و هر چیزی که دیدید تخریب کنید و با چوب و آهن و آجرش رمپ و دیوار دفاعی بسازید. یک نکته مهم این است که جمع کردن موارد اولیه در همان آغاز بازی شما را جلو می‌اندازد و در عمل کلید یک سیستم دفاعی درست و حسابی است.
۳- بسازید تا زنده بمانید
[تصویر: 3.jpg]
بله، کلید زنده‌ماندن شما در جزیره ساختن است، برای دفاع از خودتان باید چیزهایی بسازید بویژه اگر تازه بازی را آغاز کرده‌اید. تمرین کنید به سرعت دور کاراکتر دیوار و رمپ بسازید،‌ بعد دوباره و دوباره تمرین کنید تا به سریع‌ترین شکل ممکن آماده ساخت دیوارهای دفاعی باشید. به هر حال فراموش نکنید که ساختمان‌ها بهترین وسایل دفاعی شما هستند البته در کنار کیت پزشکی و معجون‌ها.
۴- موادی که زنده‌نگه‌تان می‌دارند را اولویت‌بندی کنید
[تصویر: 4.jpg]
در بازی Fortnite اصل قضیه زنده‌ماندن است پس لابد حدس می‌زنید که جان هر کاراکتر و کم‌شدنش چقدر ارزش دارد. برای بالارفتن جان می‌شود از مواد مختلفی استفاده کرد، بعضی‌شان مستقیما حال‌تان را بهتر می‌کنند و بعضی صدمه‌دیدنتان را سخت‌تر.
باند و کیت‌پزشکی نوار معروف سبز بالای صفحه را پر می‌کنند. البته فقط کیت پزشکی می‌تواند کاملا جان‌تان را برگرداند. معجون‌هایی هم هستند که پوشش محافظ یا سپردفاعی‌تان را ترمیم می‌کنند (نوار آبی بالای صفحه)،‌ این معجون‌ها Shield Potions و Small Shield Potions نام دارند. برای ترمیم کامل نوار آبی باید دوتا Shield Potions مصرف کنید. یک ماده دیگر Chug Jug است،‌ مصرفش ۱۵ ثانیه طول می‌کشد اما کل سلامتی و سپرهای دفاعی‌تان را روبه‌راه می‌کند.
نهایتا از Slurp Juice غافل نشوید. مصرفش یعنی هرثانیه ۱ امتیاز به جان و ۱ امتیاز به سپردفاعی‌تان اضافه می‌شود و کل ماجرا هم ۲۵ ثانیه ادامه دارد.
۵- نقاط ضعف و قوت هر سلاح را بشناسید
[تصویر: 5.jpg]
در بازی Fortnite سلاح‌های مختلفی وجود دارد که باید بدانید هر کدام در چه موقعیتی بهترین تاثیر را دارند.
از اسنایپر برای شکار دشمن در فاصله‌های کوتاه استفاده نکنید. شاتگان بهترین گزینه برای درگیری نزدیک است اما یادتان باشد که باید هنگام استفاده از آن کمی هم پرتکاپو باشید مثلا موقع شلیک بپرید و هم‌زمان که کمی به جلو حرکت می‌کنید حریف را بزنید تا شکارتان برای طرف مقابل به عنوان یک هدف در حال حرکت دشوارتر شود. تفنگ‌های تهاجمی یا Assault rifles هم به درد زدن اهداف دور می‌خورند و هم در درگیری‌های نزدیک به کارتان می‌آیند،‌ بعضی‌شان دوربین هم دارند، بعضی دیگر نه. ساب‌ماشین‌گان‌ها واقعا سریع شلیک می‌کنند ولی برای زدن هدف در فاصله دور اصلا سراغش‌شان نروید.
اسلحه‌های دستی یا Pistols برای زدن اهداف نه خیلی دور و نه چندان نزدیک بهترین کاربرد را دارند. در یک درگیری خیلی نزدیک سرعت شلیک این سلاح‌ها خیلی جالب نیست و ممکن است کار دست‌تان دهد. موشک‌اندازها و نارنجک‌انداز‌ها (Rocket Launchers و Grenade Launchers) بهترین گزینه برای تخریب ساختمان‌ها و قلعه‌های دفاعی دشمن‌اند. یکی دو شلیک درست و حسابی با آن‌ها سازه‌دفاعی و خود رقیب را با هم نابود می‌کند.
نهایتا یک کمان هم توی دست و بال‌تان هست، می‌شود با آن به تعداد نامحدود تیر شلیک کرد ولی از تیروکمان که انتظار معجزه ندارید؟!
۶- ابزارها و موارد استفاده‌شان را بشناسید
[تصویر: 6.jpg]
در بازی فورت‌نایت بتل رویال ابزار و ادوات مختلفی وجود دارد که می‌شود هم به صورت دفاعی و هم به شکل تهاجمی ازشان استفاده کنید.
نارنجک که خب به قدر کافی با آن آشنایید،‌ مثل همه‌ بازی‌ها چند ثانیه پس از پرتاب منفجر می‌شود. یکی از بمب‌های بامزه بازی Boogie Bomb است. این بمب که ظاهری شبیه به نارنجک دارد حریف‌تان را مجبور به رقص می‌کند، ماجرا ۵ ثانیه‌ای طول می‌کشد و علاوه بر خنده‌دار بودن نکته مهم‌ترش این است که حریف در این فاصله، نمی‌تواند هیچ واکنش دفاعی یا تهاجمی نشان دهد و در برابر حمله شما آسیب‌پذیر است. در بازی نوعی نارنجک خاص به اسم Port-A-Fort هم داریم. این مدل از نارنجک را اگر پرتاب کنید یک قلعه سریع برایتان ساخته می‌شود. از این قلعه‌های آماده هم می‌توانید استفاده کنید.
در آخر بد نیست با Impulse Grenade هم آشنا شوید. نارنجکی که می‌تواند هر چیزی را سر راهش درب و داغان کند، جالب اینکه از طریقش می‌توانید خودتان را هم به سمت دشمن پرتاب کنید تا مسافتی نسبتا طولانی را در زمانی کوتاه طی کنید.
۷- باز هم فرصت تمرین دارید
[تصویر: 7.jpg]
همانطور که اشاره شد در بازی Fortnite منطقه امن و بی‌خطر برای هر بازیکن هر لحظه در حال کوچکترشدن است و در عمل درگیری اجتناب‌ناپذیر است اما به هر حال بعد از شروع بازی وقتی هنوز امنیت دارید بد نیست سعی کنید بر همه مهارت‌ها مسلط شوید.
 ۸- از آغاز تهاجمی بازی کنید
[تصویر: 8.jpg]
ممکن است از این توصیه خوشتان نیاید ولی به هر حال دعوت به بازی تهاجمی از همان آغاز خیلی هم بی‌حکمت نیست. اغلب رقبا همان اول بازی از هر زمان دیگر آسیب‌پذیرترند پس ممکن است کلید پیروزی شما در شروعی سریع و خشن نهفته باشد.
۹- فراری‌ها را شکار کنید
[تصویر: 9.jpg]
اگر دیدید کسی دارد از دستتان فرار می‌کند همینطوری رهایش نکنید! در اغلب این موارد طرف مقابل سلاح خوبی ندارد و به همین دلیل فرار می‌کند، پس تعقیبش کنید.
۱۰- در انتخاب آیتم دقت کنید
[تصویر: 10.jpg]
در بعضی از لحظات بازی واقعا باید درست و حسابی فکر کنید که الان چه چیزی بیشتر به درد می‌خورد. مثلا اوضاع سلامتی‌تان وخیم است و می‌خواهید تصمیم بگیرید که کیت پزشکی بردارید، معجون تقویت‌کننده سپر دفاعی بزنید یا یک تفنگ خوش دست ِ‌ کمیاب را بردارید. خب این بازی هم شبیه زندگی است؛ هیچ چیزی از سلامتی مهم‌تر نیست.
این نکته را هم فراموش نکنید که گاهی بعضی آیتم‌های نه چندان کمیاب کارکردشان از یک آیتم کمیاب بهتر است. آن‌ها را بشناسید و اگر پیداشان کردید از خیرشان نگذرید.
۱۱- منطقه را بشناسید
[تصویر: 11.jpg]
بازی فورت‌نایت بتل رویال از ۱۸ منطقه مختلف با اسامی مشخص (مثل Anarchy Acres یا Fatal Fields) تشکیل شده است. با توجه به اینکه در فرایند بازی مناطق امن در حال کوچک و کوچک‌تر شدن هستند بهتر است با مناطق مرکزی نقشه (مثلا Tilted Towers) بیشتر آشنا شوید. چون احتمالا این مناطق در بیشتر زمان بازی جزو منطقه امن هستند.
۱۲- به موقع درگیر شود، به‌وقتش عقب‌نشینی کنید
[تصویر: 12.jpg]
فرض کنید روبرویتان دو نفر را می‌بینید که با هم درگیر شده‌اند و در حال جنگیدند، چه می‌کنید؟
اگر سلاح درست و حسابی داشته باشید با گلوله کافی، وضع سلامتی و سپردفاعی مناسب، خب چه بهتر که درگیر شوید و هر دو را غافلگیر کنید.
اگر سلاح خوب ندارید یا وضع سلامتی‌تان چنگی به دل نمی‌زند قهرمان‌بازی در نیاورید. در کل اینکه حساب شده عمل کنید، شاید از یک درگیری که بی‌موقع واردش شدید زنده بیرون نیایید.
۱۳- از هربار مردن عبرت بگیرید
[تصویر: 13.jpg]
یک سیستم جدید در بازی ایجاد شده که می‌توانید از طریق بخش تنظیمات در منوی اصلی فعالش کنید؛ این بخش که Replay system نام دارد بهتان اجازه می‌دهد بفهمید علت مرگ‌تان دقیقا چه بوده. برای مثال دارید در یک ساختمان راه می‌روید که ناگهان می‌میرید. با کمک گرفتن از Replay system می‌توان بفهمید که مثلا در تله‌ی یکی از رقبا گرفتار شده بودید که قبلا در محیط قرار گرفته. همچنین بازی به شکل خودکار پیشروی شما را ثبت می‌کند. با بررسی دقیق و موشکافانه دلایل مرگ و شکل بازی کردن‌تان می‌توانید به نقاط ضعف و قوت بسیاری پی ببرید.
۱۴- حرفه‌ای‌ها را تماشا کنید
[تصویر: 14.jpg]
بازی Fortnite هم مثل هر بازی دیگر یک سری حرفه‌ای و کارکشته دارد که می‌توانید با نگاه کردن به شیوه بازی کردنشان یک شبه ره صدساله طی کنید و کلی از نکات مهم را بیاموزید. سری به یوتیوب یا توییچ بزنید و بازی استریمرهایی مثل Ninja یا DrLupo را  تماشا کنید. ببینید وقتی بهشان گلوله شلیک می‌شود چطورواکنش نشان می‌دهند، چطور رقبا را از پا در می‌آورند، چطور مواد اولیه جمع می‌کنند و کلی نکته دیگر.
۱۵- یک حرکت جدید را امتحان کنید
[تصویر: 15.jpg]
بازی فورت‌نایت بتل رویال به طرزی باورناپذیر بزرگ است و به همین شکل می‌تواند خیلی پیچیده هم باشد. اما فراموش نکنید که با یک بازی طرفید، اصل قضیه لذت‌بردن و سرگرمی است و شاید بهترین راه لذت‌بردن از یک بازی این باشد که به خودتان اجازه تجربه کردن همه امکان‌ها را بدهید.
در واقع خوب است که به همه این نکات گفته شده دقت کنید تا بازیکن بهتری شوید ولی خودتان را همیشه هم محدود نکنید. گاهی بخشی از نقشه را انتخاب کنید که قبلا به آنجا سر نزده‌اید، گشت و گذار کنید. یک سلاح جدید که هیچ‌وقت سراغش نرفته‌اید را امتحان کنید، می‌توانید حتی بدون کشتن یک نفر برنده بازی شوید! خلاصه دست به کارهای جدید و عجیب هم بزنید چون نهایتا ممکن است خود این شکل بازی‌کردن هم نکته‌های مهمی را بهتان بیاموزد که کسی هنوز آن‌ها را جدی نگرفته باشد.پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#6
به تازگی مکعب مرموزی در نقشه Fortnite دیده شده است

[تصویر: fortnite-season-5-skins-ds1-670x377-constrain.jpg]

اپیک گیمز (Epic Games) برای قرار داردن رویداد‌های داستانی عجیب و فوق العاده در بازی Fortnite شهرت دارد؛ بارش شهاب سنگ و تغییر کل نقشه، رویداد پرتاب موشک و به وجود آمدن شکاف‌هایی در آسمان تنها بخشی از کارهای جالب اپیک گیمز هستند. آن‌ها حتی کاری کردند که برخی از آیتم‌های بازی به دنیای واقعی منتقل شوند!

قطعاً مشاهده روند تغییرات گفته شده و همچنین مدیریت این رویدادها توسط توسعه دهندگان بسیار جالب بوده است. حال ظاهراً اپیک گیمز برنامه جدیدی را برای این بازی در نظر دارد.
پیش‌تر شاهد فرود اتفاقی صاعقه‌هایی برروی نقشه بودیم که در برخورد با یک کاکتوس در بخش صحرایی نقشه، با سرعت و شدت بیشتری ظاهر می‌شدند. این موضوع تا زمانی ادامه داشت که یکی از آن‌ها مکعبی عظیم و بنفش رنگ را در صحرا فرود آورد. حال سوالی که مطرح می‌شود این است؛ این مکعب چه چیزی است؟ در حال حاضر کسی نمی‌داند اما زمانی که نزدیک آن شوید، مکعب مذکور با نشانه‌هایی مرموز می‌درخشد. همچنین لازم به ذکر است که این مکعب سپر شما را شارژ می‌کند. اما اگر زیاد به آن نزدیک شوید، شما را به عقب پرتاب می‌کند. البته پیشنهاد می‌کنیم که به مکعب حمله نکنید؛ زیرا که به وسیله یک انرژی خاص به شما آسیب می‌زند.
به نظر شما اپیک گیمز چه نقشه‌ای در سر دارد؟
پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#7
بازیکنان با موس و کیبورد فورتنایت روی PS4 در برابر بازیکنان PC قرار خواهند گرفت

[تصویر: fortnite.jpg]

اپیک گیمز در اعلامیه‌ای اذعان داشته که تغییراتی در زمینه مچ میکینگ بازیکنانی که با موس و کیبورد بازی می‌کنند ترتیب خواهد داد.

به لطف پشتیبانی کنسول پلی‌استیشن 4 از موس و کیبورد، بسیاری از بازیکنان در بازی‌های شوتر که به دقت و سرعت بالایی احتیاج دارند، به جای گیم‌پد از این دو وسیله استفاده می‌کنند. فورتنایت یکی از همین بازی‌هاست و تعداد بالای بازیکنان با موس و کیبورد فورتنایت روی کنسول PS4 سبب شده که در بازی، عدم تعادل پیش آید. حال اپیک اعلام کرده که برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده است.
اپیک دیروز در پستی رسمی اعلام کرد که بازیکنان با موس و کیبورد فورتنایت روی کنسول PS4، هنگام مچ میکینگ روبه‌روی کاربران PC یا دیگر کنسول‌باز‌هایی که از کنترلر مشابه استفاده می‌کنند قرار خواهند گرفت. نکته مهم در این میان این است که حتی در صورت وجود یک بازیکن در تیم که از موس و کیبورد استفاده کند، کل آن تیم شامل این قانون خواهد شد. اما چرا در این میان از کاربران کنسول Xbox One حرفی به میان نیامده است؟ زیرا کنسول آمریکایی هنوز از موس و کیبورد پشتیبانی نمی‌کند. اگرچه مایکروسافت اعلام کرده در حال کار بر روی این قابلیت در بروزرسانی پاییز کنسول است.

نکته‌ای که اپیک در این میان جا انداخته، بازیکنانی است که بازی را روی PC به کمک گیم‌پد تجربه می‌کنند. این شرکت هیچ اشاره‌ای از اعمال قانون مشابهی برای این افراد نکرده و تنها سخن از این موضوع، اضافه شدن قابلیت شخصی‌سازی کنترل‌ها تا پایان سال جاری است.

در خبر دیگری اعلام شده که اپیک در حال کار بر روی یک سیستم رقابتی برای فورتنایت است که شاید در پاییز جاری به بازی افزوده شود. اپیک اعلام کرده که کار روی سیستم رقابتی اخیراً آغاز شده و چیزی که این شرکت در سر دارد به بازیکنان اجازه می‌دهد به‌صورت مستقیم در یک مسابقه با هم رقابت کنند و «از دستاورد‌هایشان قدردانی شود». جزئیات بیشتری در این باره اعلام نشده است.
در آخر نیز شایان ذکر است که اپیک اعلام کرده پشتیبانی از وضوح 4K به‌زودی در دسترس کاربران PS4 Pro این بازی قرار خواهد گرفت.
پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#8
هرآنچه که لازم است راجع به حالت Playground بازی فورتنایت بدانید

[تصویر: fortnite_playground_LTM-1152x648.jpg]

حالت Playground LTM بازی فورتنایت قرار است تا بار دیگر برای مدتی محدود مهمان این بازی باشد. این حالت از امروز در دسترس است و با دارا بودن جنبه‌های رقابتی حالت بتل رویال به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در محیطی نسبتا امن و کم‌خطر به ساختن استحکامات بپردازند.


حالت Playground LTM بازی فورتنایت درواقع یک محیط آزمایشی آزاد است که در آن میزان منابع افزایش پیدا کرده است و به بازیکنان زمان بیشتری برای پرسه زدن در محیط جزیره داده می‌شود و خطر مرگی نیز آن‌ها را تهدید نمی‌کند. با توجه به این موضوع که این یک حالت زمانی محدود است اپیک گفته که باید انتظار این را داشته باشید که در آینده تغییر کند و با ایده‌ها و بهبود‌های جدیدی که براساس نظرات جامعه‌ی کاربران در آن اعمال شده است‌، مجددا در دسترس قرار بگیرد.
هنوز تاریخ مشخصی برای پایان حالت Playground LTM بازی فورتنایت در نظر گرفته نشده است اما انتظار می‌رود که حدودا برای یک هفته در دسترس باشد و در اول آگوست مجددا آفلاین شود.
 
تعداد بازیکنان و محدودیت‌های زمانی:
اولین چیزی که راجع به این حالت می‌بایست بدانید این است که این حالت تنها از چهار بازیکن پشتیبانی می‌کند و عملا تنها یک گروه می‌توانند در آن حضور داشته باشند. خطری از جانب دیگر بازیکنان شما را تهدید نمی‌کند و نیازی نیست که نگران ساخته‌های خود باشید. با این وجود که خبری از غریبه‌ها نیست، اما شلیک کردن به خودی‌ها آزاد است اما جای نگرانی وجود ندارد، بازیکنان به محض کشته شدن بلافاصله زنده می‌شوند.
یکی دیگر از محدودیت‌ها این است که برای بازی کردن این حالت تنها یک ساعت زمان دارید و پس از 55 دقیقه، محدوده‌ی قابل‌استفاده‌ی بازی شروع به کوچک‌تر شدن می‌کند و این روند چیزی در حدود 5 دقیقه زمان می‌برد. اگر در مدت زمان بازی خود در این حالت سازه‌ی قابل‌توجهی را ساخته‌اید و می‌‌خواهید پیش از نابود شدندش عکسی از آن به یادگار داشته باشید، به این نکته حتما توجه کنید.
با به‌روزرسانی 5.10 این بازی، هم‌اکنون بازیکنان قادر هستند تا به دو گروه دونفره تقسیم شوند. با این وجود چت صوتی در میان هر چهار بازیکن فعال خواهند بود. همچنین اگر یکی از بازیکنان از بازی خارج شود نیز باعث نمی‌شود که بازی به پایان برسد.
 

سلاح‌ها و منابع:

حالت Playground LTM بازی فورتنایت بسیار در زمینه ی ارائه‌ی منابع دست و دل باز است و در هر جزیره 100 لاما لوت وجود دارد و صندوق‌ها و جعبه‌های مهمات همیشه وجود دارند. همچنین ده برابر سریع‌تر از حالت معمول چوب، فلز و آجر دریافت می‌کند. هدف از این کار این است که شما و گروهتان آزاد باشید تا بتوانید به صورت خلاقانه به ساخت ساختمان‌های عظیم بپردازید. این کار می‌تواند به منظور تمرین برای حالت بتل رویال باشد یا این که فقط ببینید تا چه زمان می‌توانید این کار را ادامه دهید.
با به‌روزرسانی 5.10، گلف کارت‌های ATK به بازی اضافه شده‌اند و همیشه در دسترس خواهند بود. همچنین 100 ارسال مهمات دیگر نیز به بازی اضافه شده است.
تمامی چالش‌های در حالت Playground LTM بازی فورتنایت غیرفعال شده اند و به همین خاطر نمی‌توانید هیچ‌کدام از چالش‌های هفتگی را در آن انجام بدهید.
 
تغییرات نسخه‌ی دوم حالت Playground LTM بازی فورتنایت:
 • بازیکنان می‌توانند حین بازی تیم‌های خود را عوض کنند. می‌توانید با حضور در یک تیم با هم‌دیر همکاری کنید یا با ملحق‌ شدن به تیم‌های متفاوت، مبارزه را تمرین کنید.
 • چت صوتی برای هر چهار نفر در دسترس خواهد بود. در نسخه‌های آینده امکانات شخصی‌سازی بیشتری وجود خواهد داشت.
 • زمانی که از یک کنترلر استفاده کنید، برای نشانه گرفتن بازیکنان تیم مقابل به شما کمک می‌شود.
 • بازی‌ها دیگر هنگامی که یکی از بازیکنان بازی را ترک کنند به پایان نمی‌رسند.
 • گلف کارت‌ها به بازی اضافه شده‌اند و همیشه در دسترس خواهند بود. قوطی‌های مهمات ده برابر بیشتر مهمات خواهند داشت.
 • وندینگ ماشین‌های خاکستری از بازی حذف شده‌اند و شانس پیدا شدن ماشین‌های سطح بالا‌تر افزایش پیدا کرده است.
 • احتمال پیدا شدن پد‌های پرش بالاتر رفته است.
 • سقف مهمات راکت به 60 افزایش پیدا کرده است.
 • شانس پیدا کردن مهمات راکت افرایش پیدا کرده است.
 • 100 ارسال مهما به بازی اضافه شده است.
 • شانس پدیدار شدن Chug Jug و Slurp Juice افزایش و بانداژ‌ها کاهش پیدا کرده‌اند.
 • Chug Jug به لوت‌های روی زمین اضافه شده است.
 • لوت‌های روی زمین 3 آیتآیتم خواهند داشت.
 • تایمر پدیدار شدن مجدد از 10 ثانیه به 3 ثانیه کاهش پیدا کرده است.
 

پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#9
آپدیت Fortnite برای اندروید؛ پشتیبانی از گوشی‌های HTC، موتورولا و سونی

[تصویر: 37885d0c5b0f218348255037f214878c_XL.jpg]


دو بازی [b]PUBG و Fortnite با ورود به[/b] دنیای موبایل، یک تغییر اساسی در این دنیا ایجاد کردند. محبوب ترین بازی های فروشگاه های گوگل پلی و اپ استور دید گیمرها و حتی سازندگان بازی را به سبک بتل رویال تغییر دادند، تا آنجاکه توسعه دهندگان بزرگی مانند الکترونیک آرتز نیز تصمیم گرفت این حالت را به بازی بتلفید V اضافه کند. حالا بازی فورت نایت برای اندروید به روزرسانی بزرگی دریافت کرده است که پشتیبانی از دستگاه های بیشتری امکانپذیر شده و قابلیت های بیشتری به گیم پلی آن اضافه شده است.
پیش تر Epic Games اعلام کرده بود که تعدادی از گوشی های هوشمند [b]اچ تی سی مانند HTC 10، U Ultra، U11، U11+ و U12+ گوشی های موتورولا مانند Moto Z، Moto Z Droid و Moto Z2 Force از بازی فورت نایت پشتیبانی نمی کنند. علاوه بر این اعلام شده بود که برخی از دستگاه های سونی مانند Xperia XZ، XZs، XZ1 و XZ2 هم به صورت رسمی پشتیبانی نخواهند شد. با این حال Fortnite v5.40 از همه دستگاه های HTC، Motorola و سونی سازگار با بازی عرضه شده است و این فقط شامل گوشی هایی که در بالا لیست شده اند، نمی باشد. البته این تمام ماجرا نیست. اپیک گیمز چند تغییر دیگر در بازی که باعث بهبود آن شده را نیز در نسخه جدید عرضه کرده است.[/b]
یکی از مهمترین آنها اضافه شدن گفتگوی صوتی  می باشد که یک قابلیت اساسی برای بازیکنان در هنگام [b]بازی گروهی است. برای دستگاه های با پردازنده گرافیکی Adreno نیز تغییرات مثبتی اعمال شده و به طور کلی بهینه سازی بزرگی در بخش حافظه دستگاه های اندروید اعمال شده است. بدین ترتیب می توان امیدوار بود که به دلیل فشار بر حافظه، عملکرد بازی دستخوش تغییر نشود.  در مجموع در به روزرسانی جدید باگ های زیادی از بین رفته و بهبود در بخش های زیادی حاصل شده است.[/b]
پاسخ }
Thanks given by: gnsorena
#10
فورت‌نایت اندروید 15 میلیون بار دانلود شده است
[تصویر: 516b5112e78027f7204a52b4f24f4e7c_XL.jpg]
دور زدن گوگل پلی ریسکی بود که کمپانی توسعه دهنده Fortnite، یعنی اپیک گیمز برای عرضه این بازی به جان خرید. حالا به نظر میرسد که نه تنها اپیک با این حرکت خود ضرر نکرده، بلکه استقبال از فورت نایت حتی از انتظار آنها نیز بالاتر بوده است. در مدت سه هفته ای که این بازی برای دستگاه های اندرویدی عرضه شده، تعداد دانلود آن قابل توجه بوده است.
کمپانی Epic در وبلاگ خود اعلام کرده است که بازی بتل رویال آنها توسط 23 میلیون بازیکن در سیستم عامل گوگل نصب و بازی می شود که از این تعداد 15 میلیون فایل APK بازی را نصب کرده اند. این در حالیست که تنها 21 روز از زمان عرضه بازی فورت نایت برای سیستم عامل اندروید می گذرد. مانند هر خبری از فورت نایت که حاکی از درآمد بیشتر برای اپیک می باشد، این خبر هم به همین ترتیب است. چرا که خبر موفقیت بازی در پلت فرم اندروید، آن هم در شرایطی که قرار نیست گوگل سود 30 درصدی از عرضه آن در گوگل پلی داشته باشد، به معنی درآمد بیشتر برای اپیک خواهد بود.
علاوه بر خبر تعداد دانلود بازی در اندروید، اپیک همچنین در خصوص خطرات امنیتی بالقوه ای که به دلیل عرضه نشده آن در گوگل پلی کاربران اندرویدی را تهدید می کند، نیز توضیحاتی منتشر کرده است. این کمپانی گفته است که تا کنون جلوی کار 47 وب سایت که به طور غیرقانونی بازی فورت نایت برای اندروید را عرضه کرده اند گرفته اند. بسیاری از آنها دارای آلوده به بدافزار بوده اند. اپیک اعلام کرده است که به فعالیت خود در جهت مسدود کردن اینگونه وب سایت ها ادامه خواهد داد و در این زمینه با شرکت های امنیتی همکاری خواهد کرد.

پاسخ }
Thanks given by: gnsorena


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان