امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
کامپوزیت لمینت فیلینگ چیست؟ ایمپلنت

فیلینگ کامپوزیت چیست؟
#1
فیلینگ کامپوزیت دارای کاربردهای متعددی مانند مرمت تاج آسیب دیده دندان می‌ باشد. با استفاده از مواد سازگار با دندان می‌ توان کمبودهای ناشی از ضعف مینای دندان را جبران نمود.
فیلینگ‌ های کامپوزیتی با استفاده از مایع باندینگ و نور درمانی به ساختمان دندان متصل می‌ شوند. یعنی آنها پس از قرار داده شدن روی دندان برای پایداری ترمیم، زیر نور مخصوصی قرار می‌ گیرند. در حقیقت با این کار مواد می‌ توانند قدرت ساختمان باقی مانده دندان را بالا ببرند. دقت داشته باشید که هر چقدر طول عمر کامپوزیت دندان بیشتر باشد، عمر دندان‌ ها هم به همان نسبت افزایش می‌ یابد.
فیلینگ کامپوزیت ها از نظر ظاهری بسیار زیبا می‌‌ باشند. معمولا در مراکز دندانی به فیلینگ کامپوزیت، ترمیم نیز می‌ گویند. همانطور که می‌ دانید، ترمیم به معنای ساختن یک چیز به شکل جدید می‌ باشد. فیلینگ کامپوزیت هم دقیقا همین کار را انجام می‌ دهد، به همین دلیل آن را با نام ترمیم نیز می‌ شناسند.
دقت داشته باشید که مواد فیلینگ کامپوزیت‌ ها به گونه‌ ای ساخته می‌ شود که بعد از قرارگیری روی دندان‌ های شما بسیار طبیعی به نظر می‌ رسد. اما همانطور که اشاره شد، طول عمر آنها بستگی به نحوه مراقبت‌ های شما دارد. در صورت رعایت رژیم غذایی و عدم مصرف تنقلات شیرین می‌ توانید از دندان‌ های خود در برابر پوسیدگی محافظت کنید. همچنین باید مراجعه به دندانپزشک به صورت منظم را جدی بگیرید. کارهای کامپوزیت و لمینت دندان بسیار حساس هستند و حتما باید توسط متخصصی حرفه‌ ای و باتجربه صورت بگیرد. شما می‌ توانید تمام این کارها را در مطب دکتر بالوی پور انجام دهید. دکتر بالوی با سال‌ ها تجربه در این زمینه می‌ تواند کار کامپوزیت و لمینت را به خوبی برای شما انجام دهد.
پاسخ
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن: