امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
تاثیر در آیا حل دارد؟ خانواده مشاوره مشکلات

آیا مشاوره خانواده در حل مشکلات تاثیر دارد؟
#1
بله 
در برخی از شرایط، مشکلات به قدری با خانواده و اعضای آن پیوند می خورد که خانواده نیازمند کمک مشاوره خانواده است. یک خانواده ممکن است با مشکلاتی از قبیل مرگ یکی از نزدیکان، مشکلات اخلاقی فرزندان، پرخاشگری همسر، مشکلات جنسی و… روبرو شود. همه این عوامل می تواند یکی از علت های طلاق باشد که اگر در زمان مناسب به رفع آنها بپردازید هیچگاه کار به آنجا نمی کشد. اختلاف بین زوجین و یا ارتباط زوجین با فرزندان، مشکلاتی است که با مشاوره های مرتب قابل درمان است. شما با شرکت در کلاس های مشاوره با مهارت هایی آشنا می شوید که روابط تان را بسیار شیرین می کند و دیگر نیازی به پرخاشگری و اعصاب خوردی ندارید.
مشاوره ازدواج و انتخاب همسر
برای افرادی که قصد دارند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، مشاوره قبل از ازدواج یکی از ضروری ترین چیز هایی است که باید آن را در برنامه خود قرار دهند. مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده به فرد کمک می کند که با معیار های انتخاب همسر، همسر داری، روش های ازدواج موفق، مهارت های ارتباطی با همسر، میزان یکسان بودن با یکدیگر و… آشنا شود و انتخاب درستی کند. همان طور که می دانید، برقراری ارتباط با جنس مخالف علاوه بر لذت هایی که داراست، می تواند منشا غم و ناراحتی نیز باشد. به همین علت، بهتر است با مشورت و آگاهی کافی در این مسیر قدم بر دارید.
عشق در رابطه بین دو نفر بسیار زیباست و انتظار هایی را در افراد به وجود می آورد که اگر این انتظارات رفع نشود، ممکن است عصبانیت و پرخاشگری بین این رابطه جدایی بی اندازد. علاوه بر این ممکن است تمام امید های افراد را به مرور زمان نا امید کند. به همین علت مشاوره ازدواج برای زوجین و افرادی که قصد انتخاب همسر را دارند بسیار مهم و حائز اهمیت است. مشاوره برای دوران قبل و بعد از ازدواج می تواند مسیر های جدیدی را در زندگی زوجین به وجود آورد.

منبع: مشاوره خانواده مهدوی نسب
پاسخ
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن: