امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
2022 شرایط دریافت یونان توریستی های و هزینه ویزای

شرایط و هزینه های دریافت ویزای توریستی یونان 2022
#1
شرایط و هزینه های دریافت ویزای توریستی یونان 2022

طبق اعلامیه منتشرشده از سوی سفارت یونان در ایران، تمامی امور ویزاهای یونان از طریق مرکز مشترک درخواست ویزا، تحت مدیریت VFS Global که ویزاهای سایر کشورهای عضو شینگن را نیز مدیریت می‌کند، انجام می‌شود.
ویزای توریستی یونان به دارنده این امکان را می‌دهد که به مدت ۹۰ روز از یونان بازدید کند. در ادامه مطلب، شرایط، مدارک و روش اخذ ویزای توریستی یونان برای ایرانیان را بررسی می‌کنیم. همچنین با خدمات ارائه شده توسط مؤسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس که یکی از مؤسسات معتبر و مجرب در زمینه اخذ ویزا است، بیشتر آشنا می‌شویم.

چگونه ویزای توریستی یونان بگیریم؟
بازدید از یونان یک تجربه فراموش‌نشدنی است. غروب خیره‌کننده سانتورینی، مهمانی‌ها و تفریحات شبانه کورفو و میکونوس، تاریخ و میراث‌فرهنگی شگفت‌انگیز آتن، همگی از دلایل استقبال گردشگران از این کشور مدیترانه‌ای است.
همان‌طور که می‌دانید، یونان بخشی از منطقه شینگن است و به این ترتیب، ویزای توریستی یونان به عنوان ویزای توریستی شینگن شناخته می‌شود. در شرایط عادی، صدور ویزای شینگن یونان تا ۱۵ روز طول می‌کشد؛ با این حال، بسته به تعداد درخواست‌هایی که در حال پردازش هستند، این زمان می‌تواند تا ۳۰ روز و در برخی موارد نادر، تا ۶۰ روز طول بکشد.
گام اول در فرایند اخذ ویزای توریستی یونان، تعیین محل درخواست است. این فرایند معمولاً از طریق سفارت یونان در کشور انجام می‌شود. ممکن است شما بخواهید از طریق سفارت یونان در داخل کشور یا یکی از کشورهای همسایه برای اخذ ویزا اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که این کار در مواردی با شکست روبه‌رو می‌شود؛ چراکه هیچ راهنمایی روشنی از سوی سفارت وجود ندارد. اما سپردن امور به موسسه مهاجرتی پارسیس، یک راه امن و مطمئن است که خیلی زود به نتیجه خواهد رسید.
در ادامه تمام مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا را جمع‌آوری کنید. فرم مربوطه را پر کنید و پس از ارائه به سفارتخانه یونان و پرداخت هزینه‌ها، منتظر رأی صادره از سوی مسئولان صدور ویزا در سفارتخانه بمانید.
[تصویر: greece-tourist-visa.jpg]
انواع ویزای توریستی یونان
موسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس در زمینه اخذ ویزای یونان آمار درخور توجهی را به ثبت رسانده است. وکلای کاردان و مشاوران مجرب این مجموعه، به متقاضیان عزیز مشاوره ارائه می‌دهند و تمامی امورات را به طور منظم پیگیری کرده و و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه می‌رسانند. در ادامه انواع ویزای توریستی یونان را بررسی خواهیم کرد:

ویزای نوع  A
به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند در طول سفر، به کشوری وارد شوند و در فرودگاه پرواز خود را تغییر دهند و از طریق هواپیما، به کشورهای خارج از منطقه شینگن سفر کنند. توجه کنید دریافت این ویزا به فرد حق خروج از فرودگاه را نمی‌دهد.

ویزای نوع  B
دارنده این نوع ویزا می‌تواند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا وارد شود و از طریق زمینی از کشور خارج شده و به دیگر کشورهای خارج از حوزه شینگن سفر کند.

ویزای نوع  C
این نوع ویزا، ویزایی است که اغلب متقاضیان برای آن اقدام می‌کنند. در صورتی که تمایل دارید به کشورهای عضو حوزه شینگن سفر کنید یا هدفتان از سفر، گردش و بازدید از اقوام است، باید برای این نوع ویزا درخواست دهید.

ویزای نوع  D
این نوع ویزا، ویزای بلند مدت حوزه شینگن است و اغلب به افرادی اعطا می‌شود که قصد تجارت، کار و تحصیل و به طور کلی قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در کشورهای منطقه شینگن را دارند.
به طور خلاصه، ویزای توریستی یونان که به عنوان ویزای کوتاه مدت یا ویزای شینگن یونان نیز شناخته می‌شود، مجوز سفری است که به شما امکان می‌دهد برای اهداف غیرضروری مانند گردش و سفرهای کاری کوتاه مدت به یونان سفر کنید. با در دست داشتن ویزای یونان، به غیر از ورود به یونان، می‌توانید به تمامی ۲۶ کشور اروپایی در منطقه شینگن سفر کنید.

هدف از صدور ویزای توریستی یونان
هدف از صدور ویزای توریستی یونان ممکن است درمان بیماری و بهره‌مندی از خدمات پزشکی، بازدید از اقوام، شرکت در کنفرانس‌ها یا گردش در یونان باشد. در ادامه، انواع این اهداف و شرایط ویزای موردنیاز هریک را بررسی خواهیم کرد.

درمان
اگر قصد دارید روند درمان خود را در یکی از کشورهای اروپایی مانند یونان بگذرانید، ارائه پرونده پزشکی به همراه یک گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک در یونان، برای دریافت ویزای توریستی با هدف درمانی لازم است.
این ویزا به دارنده اجازه می‌دهد تا وارد هریک از کشورهای عضو شینگن شده و تحت درمان پزشکی قرار گیرد. این ویزا برای کسانی است که نیاز به دریافت مراقبت‌های پزشکی در اروپا برای دوره‌های حداکثر ۹۰ روزه دارند. اگر احتمال می‌دهید که درمان پزشکی شما بیشتر طول بکشد، باید برای ویزای ملی درخواست دهید.

بازدید
یکی از ابزاری که صدور ویزا را به‌طور چشمگیری تسهیل می‌کند، دریافت دعوتنامه از فردی است که مقیم کشور یونان باشد. اگر افراد درجه یک خانواده شما در یونان زندگی می‌کنند، با ارائه دعوت‌نامه به سفارتخانه، شانس خود را در دریافت ویزا افزایش دهید. این دعوتنامه نشان‌دهنده آن است که شما به دیدن اقوام خود می‌روید و قصدتان دیدوبازدید است.

گردش
ویزای گردشگری یونان، ویزایی است که توسط کشورهای عضو شینگن ایجاد شده و این امکان را به صاحب آن می‌دهد که نه‌تنها از یونان، بلکه از ۲۶ کشور عضو شینگن نیز بازدید کند. توجه داشته باشید که داشتن ویزای شینگن توریستی، به منزله مجاز بودن به کار یا تحصیل نیست.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی یونان
مدارک لازم برای ویزای توریستی یونان به شرح زیر هستند:
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • فرم درخواست شینگن یونان (اطلاعاتی که در فرم درخواست ارائه می‌کنید باید صحیح و دقیق باشد. اطلاعات نادرست ممکن است منجر به رد درخواست ویزای شما شود. توصیه می‌کنیم قبل از ارسال درخواست، اطلاعاتی را که ارائه می‌دهید به طور دقیق بررسی کنید)
 • دو قطعه عکس پاسپورتی رنگی
 • کپی ویزاهای قبلی (اگر قبلاً از منطقه شینگن بازدید کرده‌اید، باید کپی ویزای قبلی خود را به همراه داشته باشید)
 • بیمه مسافرتی(هنگام درخواست ویزای شینگن یونان، باید ثابت کنید که بیمه مسافرتی معتبری دارید)
 • اثبات تمکن مالی (هنگام بازدید از یونان، باید ثابت کنید که از نظر مالی در طول مدت اقامت تأمین هستید. صورت‌حساب بانکی اخیر، پول نقد، صورت‌حساب کارت اعتباری یا فیش حقوقی، از جمله مدارک موردنیاز هستند)
 • مدرک اقامت (شما باید به مقامات ثابت کنید که در طول سفر در مکانی ساکن خواهید شد. گواهی اقامت شامل مدارک مربوط به رسید رزرو هتل، قرارداد اجاره یا دعوت‌نامه از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده است)
 • بلیط پرواز رفت و برگشت (بلیط پرواز برگشت به مقامات ثابت می‌کند که قصد دارید پس از سفر، به کشور خود بازگردید)
 • برنامه سفر (شما به وسیله یک نامه باید توضیح دهید که قصد دارید در منطقه شینگن چه کاری انجام دهید، کجا خواهید رفت و کجا اقامت خواهید کرد. همچنین، باید تمامی تاریخ‌های سفر خود را به صورت دقیق در آن یادداشت کنید)
با توجه به هدف سفر، ممکن است مجبور شوید مدارک تکمیلی برای اثبات به سفارتخانه یونان ارائه دهید.
[تصویر: types-tourist-greece-visa.jpg]
هزینه دریافت ویزای توریستی یونان
هزینه ویزای توریستی یونان بستگی به ملیت متقاضی دارد. به شما توصیه می‌کنیم با مؤسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس تماس بگیرید تا به‌طور دقیق از آخرین و بروزترین هزینه‌ها و مدارک لازم برای ویزای توریستی یونان ۲۰۲۲ مطلع شوید. در نظر داشته باشید، هزینه ویزا برای بزرگسالان و کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال متفاوت است، البته برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است و هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه درخواست ویزا، تضمینی برای موفقیت‌آمیز بودن درخواست ویزا نیست. در واقع هزینه‌ای که می‌پردازید در ازای خدمات ارائه شده توسط سفارت است. همچنین، این هزینه‌ها غیرقابل استرداد هستند.

مدت اعتبار ویزای توریستی یونان
مدت اعتبار ویزای توریستی یونان 30 روزه است و به دارنده این امکان را می‌دهد تا 15 روز در یونان اقامت کرده و در پایان این مهلت، خاک یونان را ترک کند.

رفع ریجکت ویزای توریستی یونان
فراموش کردن یک سند یا ارسال یک فرم درخواست ناقص، منجر به ریجکت ویزای توریستی یونان می‌شود. اثبات واقعی بودن دلایل سفر، بسیار حائز اهمیت است. افسر صادرکننده ویزا باید قانع شود که قصد مهاجرت، پناهندگی یا کار در یونان را ندارید. عوامل دیگری مانند فقدان مدارک، نامعتبر بودن پاسپورت و مدارک، عدم برخورداری از تمکن مالی یا وجود سوابق کیفری نیز از جمله عوامل ریجکتی هستند.

مشاوره دریافت ویزای توریستی یونان از مؤسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس
موسسه حقوقی پارسیس ، ساده‌ترین و سریع‌ترین گزینه برای اخذ ویزای توریستی یونان است. در صورت رد درخواست ویزای شما، این مؤسسه از طریق کشورهای همسایه اقدام به دریافت ویزا و رفع ریجکتی می‌کند. با توجه به اینکه درخواست از کشورهای همسایه برای اخذ ویزا، نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی دارد، مؤسسه مهاجرتی پارسیس یک انتخاب مطمئن و کم هزینه خواهد بود.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock
#2
زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان چیست؟
جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان می بایست به زبان های انگلیسی و یونانی تسلط داشته باشید.
آیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟
بله، دانشگاه های پزشکی یونان جهت پذیرش دانشجو آزمون ورودی برگزار می کنند و این آزمون به زبان یونانی است.
بهترین دانشگاه های یونان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟
دانشگاه ارسطو تسالونیکی، دانشگاه ملی اتن، دانشگاه گرت، دانشگاه پاتراس و غیره
[color=rgba(222, 0, 0, 0)]شرایط تحصیل پزشکی در یونان[/color]
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاه های یونان چیست؟
پاسپورت معتبر، عکس، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات و ترجمه رسمی، انگیزه نامه و غیره
آیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان داشتن تمکن مالی الزامی است؟
بله، داشتن تمکن مالی جهت اثبات پشتوانه مالی و تامین هزینه های زندگی و تحصیل در یونان الزامی است.
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان چقدر است؟
بین 6،000 تا 10،000 یورو در سال جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان نیاز است.
جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان داشتن مدرک زبان الزامی است؟
بله، داشتن مدرک آیلتس شش یا شش ونیم الزامی است. البته دانشجویان باید به زبان یونانی نیز مسلط باشند.
هزینه یادگیری زبان یونانی در یونان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چه میزان است؟
جهت یادگیری زبان یونانی نیز دانشجویان بین المللی باید 3،000 تا 4،000 یورو پرداخت نمایند.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock
#3
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان