امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
زناشویی اختلاف خانواده مشاوره طلاق

مشاوره طلاق
#1
مشاوره طلاق

همیشه موضوع طلاق در کشور ها و فرهنگ های مختلف مسئله ای ناخوشایند و جنجال برانگیز است. متاسفانه آمار طلاق در کشور، وضعیت نگران کننده ای را نشان می دهد.

مراجعه به یک مشاور طلاق خوب  می تواند تا حدود زیادی از به وجود آمدن طلاق جلوگیری کند.

اکثر طلاق ها در سال های اولیه زندگی مشترک و به خصوص سه سال اول پس از ازدواج اتفاق می افتد. پس اهمیت مشاوره طلاق برای زوجین در این سال ها بیشتر از هر زمان دیگر است.

انواع طلاق

عمل طلاق انواعی دارد و به چند نوع متفاوت تقسیم میشود که بر اساس فرد درخواست کننده و یا نوع طلاق به موارد زیر تقسیم میشود.

طلاق از جانب مرد
طلاق از جانب زن
طلاق توافقی
طلاق با داشتن حق طلاق
طلاق با داشتن عسر و حجر
انواع طلاق بر اساس فرد درخواست کننده

خدمات ارائه شده در مشاوره طلاق

در مشاوره طلاق روانشناس در مورد موضوعات مختلفی با شما صحبت می‌کند و تلاش می‌نماید تا تمام مشکلاتی که در این راه ممکن است گریبان گیر شما شوند را در طول جلسات بررسی نماید. از جمله خدمات مرتبط با مشاوره طلاق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدیریت هیجانات منفی در زوجین
جدایی و طلاق یکی از فرایندهای دشوار در زندگی هر انسانی است. این رویداد برای اکثر افراد تجربه تلخ و ناخوشایندی است که می‌تواند هیجانات منفی متعددی را ایجاد نماید. از جمله این هیجانات می‌توان به خشم، نفرت، احساس غم شدید و در نهایت درگیری با چرخه سوگواری اشاره کرد. علاوه بر این هیجانات می‌توانند توانایی ذهنی هردوی زوجین را کاهش داده و کیفیت تصمیم گیری آن‌ها را مختل کنند.

اولین کاری که روانشناس در مشاوره طلاق انجام می‌دهد این است که به افراد کمک می‌کند تا بفهمند چگونه باید این هیجانات را در خود مدیریت کنند. تصمیم گیری برای طلاق تا زمانی که زن و مرد از نظر هیجانی بسیار آشفته هستند بهتر است به تعویق بیافتد چرا که در این شرایط ظرفیت‌های شناختی مغز تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و فرایندهایی نظیر قضاوت و تصمیم گیری تا حد زیادی مختل می‌شوند. در این موقعیت زن و شوهر هر تصمیمی بگیرند در نهایت ممکن است به پشیمانی بیانجامد.

انواع روش‌های دریافت مشاوره طلاق

مشاوره طلاق امروزه در اکثر مراکز مشاوره روانشناسی به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌شود. در جلسات مشاوره حضوری شما و همسرتان می‌توانید به طور هم زمان با هم در اتاق مشاور حاضر شده و از خدمات زوج درمانی برای حل و فصل مشکلات موجود کمک بگیرید. با این حال اگر مراکز روانشناسی معتبر و قابل اطمینان در نزدیکی شما حضور ندارند یا حس می‌کنید برای مراجعه حضوری آمادگی ندارید می‌توانید از خدمات مشاوره طلاق تلفنی و مشاوره طلاق آنلاین  استفاده نمایید.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock
#2
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
متاسفانه امروزه در جوامع ما بیشتر افراد با مشکل طلاق روبه رو هستند و به دنبال یک وکیل برای حل مشکل خود هستند. در صورتی که رضایت زن و مرد برای جدایی است پیشنهاد من سایت  وکالت مگ است که با مقاله ای که در موردبهترین وکیل طلاق در تهرانمنتشر کرده است توانسته بهترین وکلا را معرفی کند و راهنمایی خوبی برای شما دوستان عزیز می باشد

(2022/09/29، 08:30 AM)zainab23 نوشته است: سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
متاسفانه امروزه در جوامع ما بیشتر افراد با مشکل طلاق روبه رو هستند و به دنبال یک وکیل برای حل مشکل خود هستند. در صورتی که رضایت زن و مرد برای جدایی است پیشنهاد من سایت  وکالت مگ است که با مقاله ای که در موردبهترین وکیل طلاق در تهران منتشر کرده است توانسته بهترین وکلا را معرفی کند و راهنمایی خوبی برای شما دوستان عزیز می باشد
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان