امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
کانادا ویزای چگونه بگیریم؟

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟
#1
کانادا یکی از ثروتمندترین، قوی‌ترین و شادترین کشورهای جهان است. این کشور در قاره آمریکای شمالی واقع شده و به‌عنوان کشوری بسیار توسعه‌یافته شناخته می‌شود. تقاضای مردم برای سفر به کانادا در چند سال اخیر به‌طور پیوسته در حال افزایش است، اما اکثر مردم درمورد مهاجرت به کانادا اطلاعات کافی ندارند. بعد از صدور ویزای کانادا، شما به شکلی قانونی قادر خواهید بود تا به صورت دائمی یا موقت در خاک کانادا اقامت داشته باشید.
اتباع اروپایی با دریافت ویزای الکترونیکی که مجوز AVE یا ETA نیز نامیده می‌شود، اجازه اقامت 6 ماهه در کانادا را دارند. اما افراد مقیم در 148 کشور جهان، برای ورود به کانادا با اهداف توریستی، کاری یا تحصیلی نیاز به ویزای کانادا دارند.
قبل از درخواست ویزای کانادا، ابتدا باید بدانید که برای چه ویزایی می‌خواهید اقدام کنید. در ادامه این مقاله انواع ویزای کانادا آورده شده است؛ پس با ما همراه باشید. 
ویزای موقت کانادا
ویزای موقت کانادا به فرد این امکان را می‌دهد که برای مدت زمان خاص و محدودی که توسط کنسولگری کانادا یا افسران خدمات مرزی (BSO) تعیین می‌شود، در کانادا بماند. این زمان معمولاً تا 6 ماه است. ویزای موقت، مجوز ورود یک باره یا چند باره را برای شما صادر می‌کند.
لازم به ذکر است که ویزای یک بار ورود، به فرد این امکان را می‌دهد که فقط یک بار وارد کانادا شود، 6 ماه در خاک این کشور بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای چند بار ورود، این فرصت را در اختیار فرد قرار می‌دهد که چندین بار و تا زمانی که ویزای وی منقضی شود، وارد کانادا شده و به‌طور موقت در این کشور اقامت کند. چند مورد از انواع ویزای موقت کانادا به شرح زیر است:
ویزای توریستی کانادا
 ویزای ویزیتور یا ویزای توریستی کانادا به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا برای اهداف گردشگری وارد کانادا شود.
سوپر ویزای کانادا
سوپر ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی یا افراد مقیم دائم کانادا اجازه می‌دهد تا به‌منظور ملاقات با فرزندان یا نوه‌هایشان مدتی را در کانادا اقامت کنند.
ویزای تحصیلی کانادا
ویزای تحصیلی کانادا به افرادی اعطا می‌شود که برای تکمیل تحصیلات خود، از دانشگاه‌های کانادا پذیرش داشته باشند. توجه کنید اگر برای تحصیل به مدت زمان محدودی (یعنی کمتر از ۶ ماه) نیاز دارید، فقط می‌توانید ویزا TRV دریافت کنید. اما اگر تحصیلات شما بیشتر از ۶ ماه طول می‌کشد، به ویزا دانشجویی نیاز دارید.
ویزای دائمی کانادا
ویزای دائمی کانادا از جمله ویزاهایی به شمار می‌روند که به دارنده، اجازه اقامت دائم در این کشور را می‌دهند. این ویزاها به‌عنوان ویزای مهاجرت شناخته می‌شوند و می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند:
ویزای سرمایه گذاری کانادا
برنامه جذب سرمایه‌گذار مهاجر در نظر دارد به مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در اقتصاد کانادا را دارند و از دارایی خالص حداقل 800000 دلار کانادا برخوردار هستند، ویزای سرمایه‌گذاری کانادا اعطا کند. افراد متقاضی باید حداقل 400000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری کنند و دولت این سرمایه‌گذاری را طی 5 سال بدون هیچ سودی به آن‌ها برمی‌گرداند.
ویزای کاری کانادا
با توجه به کمبود نیروی کار در کانادا، بخش زیادی از نیاز این کشور به نیروی کار، از طریق جذب نیروهای کاری مهاجر تأمین می‌شود. آمار درخواست‌کنندگان ویزای کاری کانادا هم با توجه به این موضوع در سال‌های اخیر افزایش داشته است. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، کانادا فرصت‌هایی را در اختیار مهاجران خارجی قرار می‌دهد تا بدون داشتن پیشنهاد شغلی، مهاجرت کنند. در بیشتر موارد برای درخواست ویزای کار کانادا، پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای کانادایی لازم است.
متقاضیان برای دریافت ویزای کار کانادا، باید پیشنهاد شغلی و مدارک لازم را به همراه درخواست خود برای ویزا به سفارت ارائه کنند. ویزای کاری کانادا معمولاً جزو ویزاهای موقت است، اما در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید آن را تمدید کنید و پس از مدتی، موفق به اخذ ویزای دائم شوید.
شرایط دریافت ویزای کانادا
نوع ویزای کانادا بستگی به هدف و مدت اقامت شما دارد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید به عنوان یک بازدیدکننده به کانادا بروید، به ویزای بازدید موقت نیاز دارید. اگر می‌خواهید تحصیل کنید، به ویزای دانشجویی نیاز دارید. در ثبت درخواست برای انواع ویزا هم، چند مرحله کلی وجود دارد که باید پشت سر بگذارید. نخست باید مدارک لازم را جمع‌آوری کرده و سپس اقدام به رزرو وقت سفارت کانادا کنید.
مدارک موردنیاز برای ویزای کانادا به شرح زیر هستند:
 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست ویزای کانادا
 • رسید هزینه‌های پرداخت شده ویزای کانادا (دقت کنید که دو نوع کارمزد وجود دارد: هزینه‌های پردازش درخواست که برای هر دو نوع اقامت پرداخت می‌شوند و هزینه‌های بیومتریک که مختص متقاضیان اقامت دائم است.)
 • ارائه گواهی عدم سوءسابقه
 • ارائه گواهی سلامت از طریق معاینه پزشکی
 • چند قطعه عکس
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه صورت‌حساب بانکی
 • ارائه مدرکی که نشان دهد پس از انقضا ویزای کانادا به کشور خود باز خواهید گشت (در صورت اقدام برای ویزای موقت)
 • اسناد هویتی، مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، نمره آزمون آیلتس
 • نامه‌ای که هدف شما را از سفر به کانادا توضیح می‌دهد.
دریافت ویزای کانادا از موسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس
همان طور که مستحضر هستید، کشور کانادا سفارتی در ایران ندارد و متقاضیان برای انجام برخی اقدامات مربوط به دریافت ویزای کانادا مانند انگشت نگاری ویزای کانادا، باید به صورت حضوری به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه یا ارمنستان مراجعه کنند. پس از تأیید ویزا توسط کنسولگری کانادا، الزامی برای حضور شما وجود ندارد. در این زمان نیاز دارید که ادامه مراحل مانند ارسال پاسپورت به سفارت و برگرداندن آن با ویزا را به یک وکیل مجرب و قانونی بسپارید تا به صورت چشمگیری در هزینه و زمان صرفه‌جویی کنید.
پیشنهاد می‌شود پیکاپ ویزای کانادا خود را تنها از موسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس بخواهید. این مؤسسه با در اختیار داشتن بهترین وکلای مهاجرتی و بهترین تیم مشاوره، کارنامه‌ای درخشان و موفق در دریافت ویزای انواع کشورها دارد. این تیم مهاجرتی به شکلی قانونی از صفر تا صد مراحل مهاجرتی را به نحو احسن و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.
پاسخ }
Thanks given by:
#2
اگر علاقه‌مند به بازدید، تحصیل، کار یا مهاجرت دائمی به کانادا هستید، باید ویزا یا مجوز دریافت کنید. شرایط لازم برای ویزای کانادا هم به هدف اقامت و قصد شما برای اقامت موقت یا دائم در کانادا بستگی دارد. متقاضیان بسیاری به دلیل خصوصیات بارز این کشور، تمایل به مهاجرت و دریافت ویزای کانادا دارند؛ بنابراین در این رقابت تنگاتنگ، باید به مرجعی معتبر در امر مهاجرت استناد کرد. 
ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا یک ویزای اقامت موقت است که به دارنده آن اجازه می‌دهد برای اهداف گردشگری، گذراندن تعطیلات در کانادا و بازدید از خانواده مدتی در خاک این کشور اقامت کند. اگر این نوع ویزا برای شما صادر شده باشد و افسران قانع شوند که قصد مجرمانه ندارید، اجازه خواهید داشت وارد خاک این کشور شوید.        
وکیل مهاجرت به کانادا بگیریم یا نه؟    
در پروسه درخواست ویزا، پس از ارسال فرم درخواست، منتظر پردازش باشید و به سؤالات اضافی مسئولان سفارت کانادا پاسخ دهید.
هزینه درخواست ویزا هم برای هر نفر، معادل 100 دلار کانادا است. اگر نیاز به ارسال بیومتریک هم باشد، 85 دلار کانادا برای شما هزینه خواهد داشت. علاوه بر این، شما باید هزینه پردازش گذرنامه را نیز بپردازید که حدود 45 دلار کانادا هزینه دارد.
زمان پردازش ویزای توریستی کانادا از 8 تا 40 روز متغیر است. همچنین زمان پردازش بسته به کشوری که در آن زندگی می‌کنید تغییر می‌کند.
با ویزای توریستی، شما مجاز به اقامت بیش از 6 ماه در هر بار سفر به این کشور نیستید؛ بنابراین، پس از 6 ماه باید به کشور خود بازگردید، مدتی بمانید و سپس می‌توانید دوباره به مدت 6 ماه به کانادا برگردید. 
چگونه ویزای کانادا را بگیریم,نحوه گرفتن ویزا,ویزای توریستی کانادا
راهنمای اخذ ویزای کانادا
ویزای تحصیلی کانادا
سال تحصیلی 2022 نزدیک است و برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا وقت آن رسیده تا اقدامات مربوط به اخذ ویزا را شروع کنند. درخواست ویزا به صورت آنلاین یا کتبی انجام می‌شود. شما همچنین باید مبلغ 150 دلار کانادا به حساب سفارت واریز کنید و مدارک شناسایی به همراه پاسپورت معتبر و دو قطعه عکس را به همراه سایر مدارک تحصیلی خود به کارمند سفارت کانادا تحویل دهید. همچنین، شما در این پروسه به ارائه مدرکی نیاز خواهید داشت که نشان دهد می‌توانید از نظر مالی از خود در طول مدت تحصیل حمایت کنید
مهاجرت تحصیلی به کانادا مهرافرین 2023
شما باید به عنوان یک مسافر کاملاً واکسینه شده باشید. واکسن‌های مورد تأیید دولت کانادا برای سفرهای داخلی و خارجی در وب‌سایت موجود است.

ویزای کاری کانادا
ویزای کاری کانادا ترکیبی از ویزای اقامت موقت و مجوز کار است. این نوع ویزا دائمی نیست و بسته به شغل شما پس از چند ماه یا چند سال منقضی می‌شود. پس از اتمام اعتبار ویزای کار کانادا، می‌توانید برای تمدید آن اقدام کنید یا به کشور خود بازگردید.
شما نمی‌توانید پس از اتمام انقضای ویزای خود در کانادا بمانید و کار کنید؛ در غیر این صورت خود را در معرض خطر اخراج قرار خواهید داد و نمی‌توانید ویزای کانادا دریافت کنید. حداکثر مدت زمانی که شما مجاز به اقامت در کانادا با تمام تمدیدها هستید بیش از 4 سال نیست. اگرچه طول تمدیدها به تصمیمات کنسولگری کانادا بستگی دارد.
هنگامی که برای مجوز کار و ویزا درخواست می‌کنید، باید هزینه‌های درخواست را بپردازید. هزینه مجوز کار 155 دلار کانادا است و هر بار که درخواستی برای تمدید ارسال می‌کنید، باید دوباره این هزینه را بپردازید.
هزینه درخواست ویزا,ویزای تحصیلی کانادا,ویزای کاری کانادا
اخذ ویزای کار کانادا
ویزای سرمایه گذاری کانادا
اعتقاد عمومی بر این است که کانادا یکی از 10 کشور برتر برای راه‌اندازی کسب‌وکار است. این به دلیل غنی بودن این کشور از نظر منابع طبیعی، داشتن نیروی کار فوق‌العاده ماهر و اقتصاد باثبات است. اگر می‌خواهید با سرمایه گذاری تجاری به کانادا مهاجرت کنید، اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا یک گزینه عالی است.
حداقل میزان سرمایه مورد نیاز 800000 دلار کانادا است. این مبلغ توسط اداره شهروندی و مهاجرت کانادا پس از 5 سال به حساب سرمایه گذار عودت داده می‌شود. پس از تأیید درخواست و انجام سرمایه گذاری، متقاضی (و خانواده نزدیک او، در صورت وجود) می‌توانند برای ویزای اقامت دائم خود اقدام کنند.
منبع:https://www.beytoote.com/news/selective-news/get-canadian-visa.html
پاسخ }
Thanks given by:
#3
سلام
من قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا رو دارم.
ممنونم توضیحاتتون برای من مفید بود.  Smile
پاسخ }
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان