امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در بروز صدای ال لباسشویی ماشین‌ زیاد و لرزش جی علل

علل بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین‌ لباسشویی ال جی
#1
علل بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین‌ لباسشویی ال جی

همانطور که گفتیم علت ایجاد لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند مربوط به اختلال در خود دستگاه، محیط نامناسب اطراف آن و یا قرار دادن نامتعادل لباس در دستگاه باشد. در این بخش از مطلب با برخی از این موارد آشنا می‌شویم. باید توجه داشته باشید که در صورت مواجه با این مشکل باید از یک متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی ال جی کمک بگیرید زیرا حتی اگر مشکل جدی نباشد ممکن است به دستگاه آسیب وارد کند.
 
متعادل نبودن یا سنگینی بار ماشین لباسشویی
برای عملکرد درست ماشین‌های لباسشویی ال جی باید به ظرفیت آنها توجه کرد. ظرفیت ماشین لباسشویی به معنی مقدار وزن لباس خشکی است که می‌توانید در دیگ لباس آن جای دهید. همواره باید توجه داشت که کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس پر کنیم تا لباس‌ها آزادانه درون دیگ آن حرکت کنند.
اگر ظرفیت ماشین لباسشویی را به صورت کامل پر کنید، در اثر سنگینی بیش از حد دیگ ممکن است عملکرد دستگاه دچار اختلال شده و باعث بروز لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی شود. همچنین اگر لباس ها را به صورت نامتعادل در ماشین لباسشویی ال جی قرار دهید، حرکت آنها درون دیگ آزادانه انجام نمی‌شود و ممکن است دستگاه دچار لرزش شده و یا سر و صدا ایجاد کند. بنابراین توجه داشته باشید که ظرفیت ماشین لباسشویی را پر نکنید و لباس‌ها را به صورت متعادل در آن قرار دهید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی روی زمین
گاهی اوقات لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به دلیل نامناسب بودن نحوه قرارگیری آن روی زمین است. تراز بودن ماشین لباسشویی از نکاتی است توجه زیادی به آن نمی‌شود اما ممکن است باعث بروز لرزش و صدا در دستگاه شود. تراز نبودن دستگاه می‌تواند نتیجه شکستن پایه‌ها  و یا نبودن سرپوش‌های پلاستیکی در آنها باشد. در این صورت از طریق تماس با مرکز تعمیرات می‌توانید مشکل را حل کنید.
گاهی تراز نبودن ماشین لباسشویی روی زمین ناشی از تنظیم نامناسب دستگاه هنگام نصب آن است. تراز کردن ماشین لباسشویی با استفاده از ابزارهای مهندسی و همچنین با استفاده از پایه‌های آن انجام می‌شود، اگر خودتان تراز کردن ماشین لباسشویی را بلد نیستید باید از تعمیرکاران مرکز تعمیرات ال جی برای این کار کمک بگیرید.

اختلال در کمک فنر
گاهی اوقات اختلال در عملکرد کمک فنرهای دستکاه منجر به لرزش و صدای زیاد در ماشین‌های لباسشویی ال جی می‌شود. کمک فنرها برای جلوگیری از لرزش در ماشین‌های لباسشویی به کار می‎‌روند. این کمک فنرها از یک سمت به سطح زیرین دیگ لباس و از سمت دیگر به فریم پایه دستگاه متصل‌اند تا هنگامی که  دیگ ماشین لباسشویی شروع به چرخش می‌کند، از لرزش‌ دستگاه جلوگیری شود. فنرهای ماشین لباسشویی ممکن است در مدت زمان طولانی و در اثر فعالیت مداوم دچار مشکل شوند.
در حالتی که فنرها دچار اختلال شده‌اند، برای رفع مشکل لرزش و صدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی باید آنها را تعویض یا تعمیر کرد. برای دسترسی به کمک فنرها باید پنل جلویی یا پشتی ماشین لباسشویی را جدا کرد. بنابراین بهتر است تعمیر یا تعویض کمک فنرها را به تعمیرکاران بسپارید.
 
 
 
این مطلب از لینک زیر و از سایت دیبا پشتیبان ایرانیان استخراج شده است ، شما عزیزان می توانید در صورت تمایل وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید :
 
https://www.lgposhtiban.com/washing-mach...oud-noise/
 
 
همچنین در صورتی که در خصوص تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی ، به دریافت مشاوره یا تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی نیاز دارید می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید :
https://www.lgposhtiban.com/repairing-washing-machine/
 
 
پاسخ }
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان