امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آموزش جامع سئو

آموزش جامع سئو
#1
در آموزش سئو باید کمی با نوع SEO که به کلاه سفید یا کلاه سیاه مشهور است آشنا باشید و سپس اقدام به یادگیری سئو سایت کنید. معمولا دانشجویان این دوره به دلیل اینکه این مبحث بسیار سخت و پیچیده است اغلب دچار اشتباه میشوند زیرا سئو یک فن کاملا عملی است و اگر شما آن را بصورت عملی انجام ندهید عملا هیچ کاری نمی توانید کنید.
قبل از شروع آموزش سئو رایگان سایت باید با فاکتورهای مهم اساسی آشنا شوید با توجه به ابتدای مقاله که توضیح دادیم سئو به سه بخش تقسیم می‌شود حالا باید فاکتورهای بخش‌های مختلف آن را مورد تحلیل قرار دهید.

سئوداخلی محتوا نویسی، لینک سازی داخل، فهرست سازی، ساخت صفحات مادر ور فرزند از مهمترین نکات کلیدی هستند.
سئوخارجی شامل لینک بیلدینگ، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی ور هرگونه فعالیت خارج از سایت که ربات‌های گوگل را به سمت سایتتان هدایت کند شامل می‌شود.
سئوتکنیکال شامل بهینه سازی سورس سایت، رفع مشکلات فنی هاست، تنظیم robots.txt و تنظیم فایل htaccess مهمترین قسمت‌های تکنیکال هستند.

شایان ذکر است گوگل فاکتورهای زیادی را بصورت محرمانه نزد خود نگهداری می‌کند ولی با توجه به تجربیات به دست آمد توسط سئوکاران به مهمترین آنها در قسمت بالا اشاره نمودیم. این موارد را اگر همیشه به آن عمل کنید و زیاده روی نکنید قطعا هم رتبه خوبی را بدست می‌آورید و هم کسی نمی‌تواند با شما رقابت کند.

فاکتورهای مهم سئو سایت
انواع تکنیک در آموزش سئو

همواره تکنیک‌های زیادی بصورت تجربی به دست آمده که هر کدام از آنها در دسته‌های مختلفی قرار دارند و باز هم به سه قسمت سئو کلاه سفید، سئو کلا سیاه و سئو کلاه خاکستری دسته بندی می‌شوند. هر کدام از تکنیک‌هایی که تا به حال اجرا شده جزء سه دسته بالا قرار دارند و هر کدام بنا به تجربیات کاربران می‌تواند مفید و یا به شدت سایت شما را دچار آسیب کند. اما چرا ما به این سه بخش اشاره کردیم؟ خب لازم است بهترن با ساختار انواع سئو آشنا شوید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

سئو کلا سفید : در این موضوع تمام فعالیتی که بصورت روتین وار هر روز بنا به برنامه‌ریزی از قبل تعریف شده انجام شود. مثل تولید محتوای اصولی، بک لینک طبیعی و … این کار باید مداوم و هر روز در یک بازی مشخصی انجام شود. در این روش سایت دیر به رتبه ۱ می‌رسد اما ماندگاری پایدارتری را تجربه خواهید کرد.
سئو کلاه سیاه : در این روش اغلب برای زمانی انجام می‌شود که سایتی میخواهد خیلی سریع رتبه بگیرید و در یک بازی زمانی رتبه ۱ باشد و سپس محو شود. در این روش سایت قطعا با جریمه گوگل مواجه می‌شود.
سئو کلاه خاکستری : ترکیبی از کلاه سفید و سیاه کلاه خاکستری به وجود می‌آید و عملکرد این بخش آنقدر حساس است در برخی تکنیک‌ها اگر یک سوتی کوچک بدهید کارتان تمام است.

آموزش سئو در بهبود عملکرد سایت

در گذشته شرکت‌های زیادی به دلیل نوع فعالیت خود فقط به فکر راه اندازی سایت بودند اما بهینه سازی آن را اصلا مورد توجه قرار نمی‌دادند به گونه‌ای شد که افرادی سودجو مبالغ سنگین از این افراد دریافت می‌کردند و به آنها وعده رتبه ۱ گوگل را می‌دادند. در نهایت بعد از روز موعود کارفرما به نتیجه دلخواه خود نرسیده و نارضایتی آنها را به همراه داشته است. اما چرا این نکته ظریف را برای دانشجویان خود بیان کردیم؟ چون در هنگام راه اندازی سایت فقط طراخی‌سایت ملاک نیست و شما باید با آموزش سئو بتوانید سایت‌ها را بهینه سازی کنید.
شروع آموزش سئو سازی

از کجا باید شروع کنیم؟ قبل از اینکه بخواهید در دوره آموزش سئو سازی سایت شرکت کنید ابتدا باید اطلاعاتی در این زمینه فعالیت داشته باشید. ابتدا باید کمی با تگ‌های html آشنایی داشته باشید. سپس دستور نگارشی را باید به آن عمل کنید. به ترتیب اگر بخواهیم این نکات را بررسی کنیم ابتدا باید با کلمات کلیدی و نحوه صحیح پیدا کردن آنها آشنا شوید، سپس محتوای خود را با توجه به این کلمات کلیدی بنویسید سپس محتوای خود را در گوگل ایندکس کنید و چند روزی که گذشت عملیات لینک بیلدینگ را اجزا کنید. این روند کلی کار است اما اجرای آن اگر بدون آموزش سئو بخواهید پیش ببرید با مشکل مواجه می‌شوید . نمیتوانید رتبه خوبی بگیرید.

شروع آموزش سئو سازی

با توجه به قوانین مخفی سئو سایت اگر ابتدای کار هستید باید بسیار آرام و پیوسته قدم‌های خود را بردارید تا به مشکلات از جمله پنالتی گوگل مواجه نشوید. پنالتی گوگل زمانی که شما بیش از حد اندازه یک کاری را تکرار کنید ربات‌های گوگل این موضوع را متوجه خواهند شد و مانع رشد صفحات شما خواهند شد. از جمله آموزش‌هایی که در این سایت مطالعه می‌کنید همگی بطور کاملا تجربی بدست آمد و در قالب فیلم آموزشی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
تاثیر کلمات کلیدی در آموزش سئو

مهمترین بخش این آموزش‌ها کلمات کلیدی هستند که محتوای همیشه سبز باید بر پایه این کلمات نوشته شوند. در روند انتخاب کلمات باید میزان سختی آنها را در نظر بگیرید و برای سایت‌های تازه تاسیس به هیچ عنوان از کلمات سخت استفاده نکنید. اگر درختی را در نظر بگیرید و بخواهیم آن را با سئو سایت تمثیل کنیم! ابتدا درخت از یک تنه بسیار کوچک تشکیل شده و سپس آرام آرام تنه‎ی آن قدرتمند و شاخه‌های زیادی روی می‌آیند سپس به میوه می‌رسد. دقیقا همین موضوع برای بهینه سازی سایت نیز تاثیر گذار خواهد بود و باید آن را طوری از شاخه‌های کوچک آن را پرورش دهیم که به یک درخت تنومند تبدیل شود. دقیقا شاخه‌ها در این مثال همان کلمات کلیدی در آموزش‌سئو هستند و باید به نوع آنها دقت کنید.
سهم موتور جستجو در سئو سایت

خبرهای زیادی در مورد انواع موتورهای جستجو شنیده‌اید که هرکدام از آنها مخصوص کشور خاصی بوده و بعضی دیگر بصورت جهانی شناخته می‌شوند. نام برندهای این نرم افزارها عبارتند از گوگل، یاهو، بینگ، یاندکس، بادیو و … بنا به گزارش‌های زیادی که در بین سئوکاران ارائه شده سهم جهانی گوگل ۷۵% و ۲۵% دیگر بین موتورهای جستجوی دیگر تقسیم شده است. اما چرا ما آموزش سئو سایت را بر پایه شرکت قدرتمند Google قرار داده‌ایم؟ به این خاطرکه این شرکت بصورت کاملا متمرکز بر روی بهینه سازی الگوریتم‌های خود کار کرده و توانسته سیستم قوی و بروز در اختیار کاربران وبمستر خود قرار دهد. پس در ایران نیز همین موضوع صدق می‌کند و باید سایت خود را بر پایه قوانین گوگل پیاده سازی کنیم تا بتوانیم بهترین رتبه را در نتایج بگیریم.
ترفندهای عملی در سئو سایت

بسیاری از دانشجویان در مباحث آموزش سئو رایگان به دنبال ترفندهای حرفه‌ای هستند تا به کمک آن بتوانند سایت خودشان را بهینه سازی کنند. اما این نکات و رفتندها در آموزش سئو مبتدی کاربرد ندارد چون اگر اطلاعاتی در زمینه آموزش سئو نداشته باشید قطعا با مشکل برخواهید خورد. در این دوره آموزشی سعی نمودیم تا از صفر تا صد بصورت فشرده و کاملا حرفه‌ای پروژه محور بهترین برفندهای عملی که موجب پیشرفت سایت میشود را به شما یاد دهیم.

از آنجایی که سئو سایت کاری دشوار و سخت است و نیاز به تلاش و زمان حداقل ۳ ماهه دارد پس پیشنهاد میکنیم تا آهسته و پیوسته این نکات را انجام دهید بصورت مکرر انجام دهید تا به مشکل نخورید. به نسبت الگوریتمهای هوشمند گوگل لازم است عملیات را هر هفته تغییر دهید تا از حالت ربات گونه خارج شوید.
معرفی کتاب آموزش سئو

در پایان دوره آموزشی کاسب باشی کتابی را آماده نمودیم که آموزش صفر تا صد سئو رایگان در اختیارتان قرار میگیرد و میتوانید از آن استفاده کنید. لطفا در حفظ آن کوشا باشید چون این کتاب سئو حاصل ۱۰ سال تجربه شخصی در عملیات بهینه سازی سایت های مختلف بوده که از سال ۹۱ تجربیات در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان