امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
در برند خرید ژنراتور دیزل برندهای بهترین کدامند؟ ایران راهنمای

بهترین برندهای دیزل ژنراتور کدامند؟ راهنمای خرید بهترین برند دیزل ژنراتور در ایران
#1
سال هاست که الکترونیک وارد زندگی مردم شده است و ایجاد اولین ژنراتور به زمان کشف نور برمی گردد. با پیشرفت تکنولوژی ماشین های زیادی از زندگی بشر حذف شده و تکنولوژی پیشرفته جایگزین آن شده است، با این حال موتورهای دیزلی هنوز تقریباً با همان اصل اولیه در بین ما هستند و نقش مهمی را ایفا می کنند. دیزل ژنراتورها به عنوان ژنراتور نقش مهم و مهمی در صنعت دارند و همچنین در تاسیسات پزشکی، کارگاه ها و کارخانجات، پمپ بنزین ها و ... استفاده می شوند. در این معرفی شرکت های سازنده دیزل ژنراتور مقاله سعی داریم شرایط خرید دیزل ژنراتور خوب و بهترین برند آن را بررسی کنیم.
دیزل ژنراتور چیست؟
دیزل ژنراتور نوعی ژنراتور برق است که برای تامین برق در مواقع اضطراری استفاده می شود. این واحد یکی از انواع ژنراتورها بوده و از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. موتور دیزل و ژنراتور برق ( دینام ). این دستگاه در واقع برای تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی استفاده می شود. موتور دیزل وسیله ای است که از احتراق سوخت مایع یک حرکت چرخشی ایجاد می کند و ژنراتور که یک مبدل است می تواند از حرکت چرخشی و انرژی الکتریکی ایجاد شده الکتریسیته تولید کند. بنابراین دیزل ژنراتور مجموعه ای است که به کمک اجزای خود توانایی تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی را دارد.
ژنراتور دیزل اجزای پوشش بی صدا ژنراتور دیزل
همانطور که گفته شد، دیزل ژنراتور دارای دو جزء اصلی است: ژنراتور الکتریکی و موتور دیزل. اما دیزل ژنراتور تنها از طریق این دو دستگاه کار نمی کند، بلکه دارای اجزای دیگری است که کارایی دیزل را تشکیل می دهد. این موارد و شرح مختصری از عملکرد آنها به شرح زیر است:
موتوراسپرت
همانطور که گفته شد موتور یکی از قطعات اصلی موتور دیزل است. زیرا تمام نیروی موتور را برای حرکت فراهم می کند. بنابراین جریان الکتریکی موتور توسط موتور تعیین می شود. هنگام انتخاب موتور باید به مواردی مانند میزان صدای موتور و اندازه مخزن سوخت نیز توجه کنید.
موتورهای دیزلی برای ایجاد حرکت چرخشی به نیروی الکتریکی نیاز دارند و از منبع تغذیه ای استفاده می کنند که ولتاژی در حدود 12-24 ولت تولید می کند تا موتور را روشن کند. این منبع تغذیه می تواند خود موتور الکتریکی یا مجموعه ای از باتری ها برای تامین این مقدار ولتاژ باشد.
ژنراتور
ژنراتورها قلب تولید برق در ژنراتورهای دیزلی هستند. یک ژنراتور انرژی اولیه را از انرژی مکانیکی موتور گرفته و انرژی الکتریکی تولید می کند. نوع ژنراتور با توجه به کاربرد و نیازهای دیزل ژنراتور تعیین می شود. برای مثال از ژنراتورهای القایی برای تولید توان بالا استفاده می شود. عملکرد ژنراتور بر اساس انواع سیم پیچ های روتور و استاتور و جریان تحریک آنها تعیین می شود.
مخزن سوخت ژنراتور (مخزن سوخت)
مخزن سوخت ژنراتور جایی است که سوخت دیزل ژنراتور وارد می شود. نوع دیزل ژنراتور حجم این مخزن را تعیین می کند. به عنوان مثال یک دیزل ژنراتور با قدرت حدود 50 کیلوولت آمپر و ظرفیت حدود 100 لیتر می تواند به مدت 8 ساعت کار کند.
تنظیم کننده ولتاژ
ولتاژ خروجی توسط رگولاتور کنترل می شود. این کار را می توان با استفاده از اجزایی مانند سیم پیچ های تحریک، روتورها و یکسو کننده ها انجام داد. این عامل نقش مهمی در تنظیم نوسانات برق ورودی به دستگاه الکتریکی دارد.
سیستم خنک کننده
نکته بسیار مهم در دیزل ژنراتور خنک شدن قطعات است. گرمای بیش از حد و طولانی مدت باعث از کار افتادن قطعات و در نهایت بر عملکرد کل صندلی می شود. خنک کننده گاهی مایع و گاهی گاز هیدروژن است.
سیستم روغن ژنراتور
از آنجایی که دیزل ژنراتورها قطعات زیادی دارند و این قطعات دائما در حال حرکت و کار هستند، روغن کاری برای عملکرد بهتر ضروری و بسیار مهم است. به طور کلی سطح روغن دیزل ژنراتورها باید هر 10 ساعت یکبار بررسی شود و روغن آن هر 100 ساعت یکبار تعویض شود.
صندوق پول
همانطور که از نام این قطعه پیداست وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارد. این قسمت میزان باتری را نیز نشان می دهد. در نظر داشته باشید که توان خروجی این شارژر متناسب با توان خروجی ژنراتور است.
سیستم کنترل
وظیفه کنترلر کنترل الکتریکی کل مجموعه است. قطعات بررسی شده عبارتند از:
کنترل ژنراتور: این نوع کنترل شامل تمام موارد درگیر در ژنراتور یعنی ولتاژ، جریان و فرکانس می باشد.
کنترل موتور: کنترل موتور سرعت، سطح نور، فشار روغن و دمای مایع خنک کننده را بررسی می کند.
پنل روشن و خاموش: این قسمت روشن و خاموش شدن خودکار سیستم را کنترل می کند. این سیستم در برخی از دیزل ژنراتورها وجود دارد.
کنترلرهای ATS: بر روی موتورهای دیزلی نصب شده و به طور مداوم بار موتور الکتریکی را کنترل می کنند. در شرایط غیرعادی این کنترل ها پاسخ مناسب را مطابق تنظیمات قبلی ارسال می کنند و به صورت خودکار وضعیت را کنترل می کنند. در نتیجه این کار، ژنراتور مشکلی ندارد و به کار خود ادامه می دهد.
اگر مصرف برق خارج از واحد در حالت آماده به کار قطع شود، ATS بلافاصله موتور ژنراتور را راه اندازی می کند.
پلت فرم اتصال (شاسی)
گیت وی قسمتی است که تمامی اپلیکیشن ها در آن نصب می شوند.
سیستم دود خروجی ژنراتور:
این سیستم به دلیل کنترل دودهای سمی و جدا شدن آن جزء از سایر اجزای اگزوز موتور وجود دارد.
اجزای مختلف یک دیزل ژنراتور، طبقه بندی موتور ژنراتورها
موتورهای ژنراتور بر اساس معیارهای مختلف طبقه بندی می شوند. در این بخش، طبقه بندی موتور ژنراتور از 3 عامل مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد:
طبقه بندی ژنراتورهای موتور دیزلی بر اساس مصرف سوخت:
موتور دیزل ژنراتور (دیزل ژنراتور)
ژنراتورهای گازی
ژنراتور دوگانه سوخت (ژنراتور دوگانه سوز)
انواع موتورهای دیزلی بر اساس نوع قدرت:
دیزل ژنراتور Evolution
دیزل ژنراتور سه فاز
انواع موتور دیزل ژنراتور بر اساس نوع سیستم خنک کننده:
ژنراتور خورشیدی cai-tiis
دیزل ژنراتور هوا خنک
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock , omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان