امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

[-]
کلمات کلیدی
روانشناسی آنلاین و مشاوره

مشاوره و روانشناسی آنلاین
#1
این مشاوره برای آن دسته از افراد مناسب می باشد که زمان کافی برای مراجعه به کلینیک روانشناسی را ندارند. همچنین افرادی هستند که نمی توانند رو در رو مشکلاتشان را بیان کنند. در این صورت افراد نیز احساس راحتی بیشتری نیز خواهند کرد و دچار استرس نمی شوند. شما میتوایند به صورت فرد یو روجی در این جلسات مشاوره شرکت نمایید.


چرا روانشناسی

هدف بهترین دکتر روانشناس در تهران ارائه کمک به کسانی است که دارای رنج روانشناختی هستند. دکتر روانشناس فضایی را ایجاد می کند که درد عاطفی، فقدان، یا آسیب پذیری را قبل از شدت یافتن و یا مختل کردن زندگی کاهش دهد.
 
بهترین روانشناس بر نگرانی های روزمره یا مرتبط با آینده نزدیک فرد تمرکز می کند. اغلب اوقات کار دکتر روانشناس شامل درمان هایی است که ماهیتی «درون روانشناختی» دارند. این مداخلات شامل کاوش در باورها، افکار، هویت، رشد و معانی می شود.
در سایر مواقع به مشکلات زوج یا مشکلات خانواده رسیدگی می شود. به این قبیل مشاوره ها، مشاوره ازدواج و یا مشاوره خانواده گفته می شود. در مشاوره ازدواج بهتر است که هر دو سمت یک رابطه زناشویی در مشاوره حضور پیدا کنند. همچنین در مشاوره خانواده نیز بهتر است تمامی اعضاء در جلسات مشاوره حضور پیدا کنند. مشکلات خانوادگی تحت تاثیر تمامی اعضاء خانواده شکل می گیرند. در نتیجه حل مشکل نیز با کمک همه اعضاء امکان پذیر خواهد بود.

روانشناسی چه فایده ای دارد

یک جلسه روانشناسی با دکتر روانشناس در تهران ممکن است رویکردهای مختلف درمانی را شامل شود. برخی از این رویکردها عبارتند از: درمان شناختی رفتاری یا CBT، روان درمانی پویشی، رفتار درمانی یا درمان های موج سوم روانشناسی

در شناخت درمانی، یک دکتر روانشناس می خواهد تا روی افکار و الگوهای رفتاری که ممکن است در زندگی روزمره او را نگران کرده باشد تمرکز کند. سپس درمانگر ممکن است با مراجع چگونگی ارتباط افکار با نگرشهای فعلی یا نحوه رفتار را بررسی کند. هدف نهایی، کمک به مردم برای تغییر در الگوهایی است که سلامت را به خطر می اندازند.

در جلسات مشاوره خانواده نیز رویکردهای درمانی مختلفی توسط دکتر روانشناس استفاده می شود. اکثر این رویکردها به مشکلات فعلی می پردازند. اما برخی رویکردها نیز مبتنی بر نظریه های روان تحلیلی هستند. آنها ممکن است از تحلیل تجربیات دوران کودکی نیز کمک بگیرند.

از دکتر روانشناس چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟
اگر شما به درمان نیاز دارید، طبیعی است که کمی شک و ترس داشته باشید. خصوصاً اگر تا به حال هرگز به درمانگر مراجعه نکرده باشید. ممکن است به این فکر کنید که چه انتظاری از درمان باید داشته باشید.  مراجعه به بهترین روانشناس تهران بسیار شبیه مراجعه به پزشک است. شما می توانید با مسئول پذیرش برای دریافت نوبت هماهنگ کنید. وقتی به اتاق دکتر روانشناس وارید می شوید به احتمال کمی استرس را تجربه خواهید کرد.

روانشناس سوالات متعددی را برای تعیین دقیق مشکل مطرح خواهد کرد. معمولا در جلسه اول، دکتر روانشناس مشکلات را فرمول بندی می کند. در پایان جلسه اول، جمع بندی جلسه و پیشنهادات برای ادامه درمان به شما ارائه می شود. مدت درمان به عواملی مثل همکاری مراجع و انجام تکالیف بستگی دارد.

مشاوره آنلاین روانشناسی
اگر به مشاوره روانشناسی نیاز دارید ولی مشکل رفت و آمد دارید، می توانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید. حتی یک لحظه را برای داشتن زندگی شاد از دست ندهید.
ممکن است میزان تاثیرگذاری جلسات مشاوره آنلاین برای افراد مختلف متفاوت باشد. با توجه به راحتی بیشتر برخی افراد در مشاوره آنلاین، می توان انتظار داشت نتایج بهتری حاصل شود
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock , omidrock , omidrock
#2
هدف مشاور خانواده در جلسه مشاوره چیست؟

هدف مشاوران خانواده بیشتر از درمان، پیشگیری می باشد که برای تحقق این هدف، همکاری و حمایت طولانی مدت خانواده با مشاور ضرورت پیدا می کند. همچنین ممکن است مشاور خانواده با همکاری یک روانشناس یا روانپزشک به حل مشکلاتی مانند اختلالات شخصیت، اعتیاد، افسردگی و….اقدام نماید.به طور کلی، مراجعه به مشاور خانواده روش کاربردی و مفیدی برای کمک به افراد در تمامی سنین و با پیشینه های اجتماعی و اقتصادی مختلف می باشد.

اهمیت و ضرورت مشاوره خانواده
 • باعث بالا رفتن کیفیت زندگی و سبک زندگی سالم تر می شود.
 • باعث تقویت ارتباط سالم و سازنده و انسجام میان افراد خانواده و بهبود روابط ارتباطی می شود.
 • آموزش افراد در زمینه مهارت حل مسئله می شود.
 • باعث گسترش درک و همدلی بین اعضا و قوی‌تر شدن و استحکام خانواده می شود.
 • باعث کاهش اختلافات و حل تعارضات خانوادگی می شود.
 • باعث شناخت بهتر خانواده و اعضای آن نسبت به الگوهای درون خانواده می شود.
 • باعث آشنای افراد با حقوق خود و دیگر اعضای خانواده می شود.
در کلینیک روانشناسی افراکلینیک، محدودیت مشاوره تلفنی نیز وجود ندارد و مشاور می تواند با اعضای خانواده همزمان مشاوره انجام دهد، همچنین مشاور این امکان را پیدا می کند تا حدودی عکس العمل های بدنی و ارتباطی اعضای خانواده را هم مشاهده کند. مشاوره آنلاین خانواده با همان جدیت و محرمانگی اطلاعات سایر مشاوره‌ها انجام می‌شود.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان