امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ان چوب سی

سی ان سی چوب
#1
CNC ها در صنایع چوب و پانل در هر شاخه ای از این صنعت به قدری تخصصی شده اند که لازم دیدیم به طور مختصر و مفید به نقش این ماشین ها و کاربرد آنها در صنایع مبلمان و منبت پانل چوب و ام دی اف بپردازیم. در این دسته قصد داریم به معرفی انواع چوب CNC بپردازیم; با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی دستگاه CNC چوب 

حرکت ماشین ابزار سی ان سی چوب به طور کلی در امتداد محورهای z، y و x کنترل می شود. این دسته از CNC ها بیشتر برای برش و حکاکی روی چوب و صفحات ام دی اف استفاده می شود. با توجه به نیاز کارگاه از نظر قیمت و امکانات در محدوده وسیعی طراحی و ساخته می شوند اما عموما از ساختار و تکنیک یکسانی پیروی می کنند.

 این تفاوت ها را می توان وابسته به ابعاد میز کار و امکانات فنی دانست. در اینجا سعی شده است برخی از امکاناتی که هر یک از گزینه ها در اختیار کاربر قرار می دهد به اختصار توضیح دهیم. یکی از مهمترین آنها سایز میز کارگر است که دقیقا مطابق با نیاز کارگاه طراحی و ساخته می شود و برای مثال می توان از 40*30 تا 200*400 سانتی متری که در بازار موجود است نام برد. 

نکته بعدی که برای انتخاب دستگاه در اولویت قرار دارد دقت دستگاه است زیرا دارای اجزای متعدد با فاکتورهای اثرگذاری متفاوت می باشد. یکی از این مولفه ها دقت در مکانیک ماشین است که تحت تأثیر: میز کار و ریل و واگن های متحرک و همچنین سیستم انتقال نیرو (دنده شانه ای، دنده، گیربکس، تسمه فولی یا بال اسکرو)، و لوازم جانبی آن) و عملکرد آن. یکی از مهم ترین قسمت هاست. دقت در قطعات به تنهایی کار را کامل نمی کند، بلکه دقت در اجرا و ساختار نصب و موازی سازی ریل ها نیز بسیار مهم است.

انواع ماشین آلات نجاری CNC

هنگام خرید یا ساخت دستگاه باید به آن توجه کرد. سرعت دستگاه نیز یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب CNC می باشد، سرعت دستگاه به قدرت استپر و سروو موتور بستگی دارد. به طور کلی سرعت در سیستم هایی که از سروو موتور استفاده می کنند با پله ای قابل مقایسه نیست. 

به طور کلی این نوع استفاده از دستگاه است که دقت و سرعت را در آن مشخص می کند. وزن میز را نباید فراموش کرد، سنگینی آن می تواند دامنه ارتعاش دستگاه را کاهش دهد. یک دستگاه CNC تخت می تواند از یک اسپیندل آب خنک که عمر بسیار بیشتری نسبت به مدل هوا خنک دارد استفاده کند یا می تواند از سیستم تعویض خودکار ابزار استفاده کند که سرعت عملکرد دستگاه را چند برابر می کند. همچنین در یک CNC تخت می توان از میز با امکان خلاء استفاده کرد که باعث می شود قطعه در حین کار لیز نخورد.
دستگاه پانل بر نوین چوب 
پاسخ }
Thanks given by: omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان