امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
الات یراق باید معرفی انواع بشناسید که

معرفی انواع یراق الات که باید بشناسید !
#1
انواع یراق آلات

اتصالات انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. لولا، جک، ریل، پیچ و دسته از پرکاربردترین یراق آلات هستند. استفاده از یراق آلات بیشتر در کابینت ها و درب ها دیده می شود. در ادامه در مورد هر یک نکات تکمیلی را بیان خواهیم کرد.

لولا

یکی از پرکاربردترین یراق آلات، لولا است. لولاها انواع مختلفی دارند و کاربرد آن در انواع درب، کمد و کابینت به چشم می خورد. همانطور که گفته شد لولاها انواع مختلفی دارند. به عنوان مثال، برخی از آنها با استفاده از 2 و برخی دیگر با استفاده از 4 پیچ به صفحه نمایش متصل می شوند.


نمونه ای از لولاها بسته شدن نرم و برخی دیگر به صورت پمپ هستند. از دیگر نمونه های لولا که در کابینت استفاده می شود می توان به لولای ساده گازور، لولای گازور توکار، لولای گازور ساده کلیپسی، لولای گازور ساده پمپی، لولای گازور توکار، لولای گازور ساده پمپی، لولای گازور توکار پمپی و لولای توکار لولا. گازور پمپ 180 درجه نوک تیز. از انواع دیگر لولاها می توان به لولاهای آلومینیومی، لولاهای سرنیزه ای، لولاهای دوجداره و ... اشاره کرد.

جک

جک یکی دیگر از انواع یراق آلات پرکاربرد است که در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد. جک های کابینتی انواع مختلفی دارند که جک های گازی، جک های پمپی، جک های معمولی، جک های نرم و ... می باشد.

به عنوان مثال جک های پمپ نمونه هایی از انواع جک های پرکاربرد در کابینت سازی هستند که باعث می شود درب کابینت به آرامی بسته شود.

این نوع جک ها به جک های گازی نیز معروف هستند. از مزایای استفاده از این جک ها می توان به طول عمر بیشتر آنها نسبت به نمونه های معمولی، عدم نیاز به قطعات اضافی برای نصب و استحکام بالا اشاره کرد.

دستگیره

دستگیره یکی از یراق آلاتی است که در ساخت کابینت، کمد و درب از آن استفاده می شود. دسته ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نوع کاربرد قابل انتخاب هستند.

به عنوان نمونه از دستگیره هایی که در ساخت درب استفاده می شود می توان به دستگیره پلاک، گل سرخ، توپ، ضربه و ... اشاره کرد.

پیچ

بدون شک همه ما با پیچ آشنا هستیم. استفاده از پیچ برای اتصال دو قسمت به یکدیگر کاربرد دارد و می توان آن را پرکاربردترین نوع اتصالات معرفی کرد. پیچ ها بر اساس نوع و نوع کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

پیچ ها بر اساس جنس به انواع مختلفی تقسیم می شوند مانند پیچ های پلاستیکی و فلزی که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. به عنوان مثال امروزه استفاده از پیچ های پلاستیکی در کابینت سازی بسیار دیده می شود.

یکی از ویژگی های این نوع پیچ ها عدم زنگ زدگی آنهاست. از طرفی می توان از پیچ های فلزی برای اتصالات قوی تری استفاده کرد. پیچ ها بر اساس کاربردشان به دو دسته پیچ های معمولی یا ساده و پیچ های حرفه ای یا اتوماتیک تقسیم می شوند.
پاسخ }
Thanks given by: omidrock , omidrock , omidrock , omidrock , omidrock , omidrock


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان