امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
رایج بیماری ترین کدامند؟ های مقعدی

رایج ترین بیماری های مقعدی کدامند؟
#1
در بین این اختلالات، برخی از بیماری های مقعدی شایع ترین هستند که شامل موارد زیر می شوند:
بواسیر یا هموروئید
بواسیر یا توده هموروئید زمانی ایجاد می شود که بافت های راست روده و مقعد متورم و ملتهب شوند. هموروئید می تواند در داخل مقعد (بواسیر داخلی) که همان کانال رکتوم بوده یا در ناحیه اطراف مقعد (خارجی) قرار گیرد. علل شایع هموروئید عبارتند از:
سن
بارداری
چاقی
زور زدن هنگام استفاده از سرویس بهداشتی
بلند کردن اجسام سنگین
اسهال مزمن
یبوست مزمن
علائم این بیماری شامل درد، التهاب و خارش است. البته بیماران دارای بواسیر داخلی متوجه این علائم نخواهند شد و زمانی به طور کامل آن را حس خواهند کرد که توده شروع به خونریزی کند.
درمان موارد خفیف هموروئید ممکن است شامل حمام سیتز، کمپرس خنک، مسکن‌ها و داروهای موضعی بدون نسخه باشد. برای هموروئیدهای مزمن، گزینه های متعددی مانند بانداژ هموروئید، تزریق و انعقاد مادون قرمز وجود دارد. گزینه های جراحی مانند هموروئیدکتومی و منگنه برای جدی ترین موارد در نظر گرفته شده است.
کیست مویی
کیست مویی یا سینوس پیلونیدال که در انگلیسی با نام Pilonidal cyst شناخته می شود، یکی از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی در بین جوانان، افراد مسن و به خصوص مردان است. که در اثر برگشتن مو به داخل پوست و رشد آن اتفاق می افتد. اگر کیست مویی درمان نشده باقی بماند، عفونت ایجاد شده و در موارد بسیار حاد می تواند وارد جریان خون شود.
این عارضه در هر قسمتی از پوست می تواند اتفاق بیفتد ولی شایع ترین آن از نوع مقعدی یا همان پایین کمر می باشد. خوشبختانه امروزه با وجود درمان کیست مویی با لیزر؛ هیچ نگرانی در رابطه با این بیماری وجود ندارد چون به صورت قطعی عفونت را از بین می برد.
زگیل تناسلی
کندیلوم یا زگیل مقعدی که نوعی زائده تناسلی بوده و در دسته بیماری های جنسی هم جا دارد، توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد شده و روی پوست اطراف مقعد ظاهر می شود. انواع مختلفی از ویروس پاپیلوما وجود دارد. برخی از انواع آن زگیل روی دست و پا ایجاد می کنند در حالی که برخی دیگر باعث زگیل تناسلی و مقعدی می شوند. بسیاری از افراد از هیچ گونه عارضه زگیل مقعدی شکایت ندارند. برخی دیگر از خارش، خونریزی یا رطوبت در ناحیه مقعد رنج می برند.
https://www.fartaknews.com/n/1uGE
پاسخ }
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان