امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
مردان در رایج بیماری های و مقعدی زنان

بیماری های مقعدی رایج در مردان و زنان
#1
فیستول آنال
فیستول (آبسه مقعدی):
آبسه مقعد حفره ای پر از چرک است که در نزدیکی راست روده یا مقعد یافت می شود. غدد مقعدی که درست در داخل مقعد قرار دارند ممکن است مسدود شوند. وقتی این کار را انجام دهند، ممکن است عفونی شوند و آبسه ایجاد شود. اگر درد مداومی را تجربه می کنید که هنگام نشستن یا اجابت مزاج یا چروک یا خون در مدفوع بدتر می شود، ممکن است از آبسه مقعدی یا فیستول رنج ببرید. به منظور کاهش فشار ناشی از آبسه، با ایجاد برش (برشی) در پوست، چرک تخلیه می شود. اغلب این کار را می توان در مطب پزشک انجام داد.
پس از تخلیه آبسه، ممکن است تونلی باقی بماند که آبسه را به پوست متصل می کند. این تونل فیستول نامیده می شود. کلمه فیستول به معنای لوله یا لوله است. تخلیه مداوم از مقعد به پوست بیرونی نشان دهنده وجود فیستول است. حدود ۵۰ درصد از مواقع آبسه منجر به فیستول می شود. با این حال، آنها می توانند با شرایط دیگری مانند بیماری کرون، پروکتیت (التهاب پوشش رکتوم) یا سرطان آنورکتال مرتبط باشند. اگرچه فیستول ها اغلب چهار تا شش هفته پس از تخلیه آبسه ایجاد می شوند، اما ممکن است ماه ها یا حتی سال ها بعد رخ دهند.
[تصویر:  images_1675691837_63e1073df1c99.jpg]
بیماری سینوس پیلونیدال
بیماری پیلونیدال یک کیست (کیسه کپسول مانند) است که در شکاف ناتال (چروک) در بالای باسن (که گاهی اوقات “ترک باسن” نامیده می شود) قرار دارد که می تواند عفونی شود (به نام آبسه) و باعث درد و تخلیه شود. اگرچه اغلب تصور می‌شود که موی شکاف علت آن است، اما این همیشه درست نیست. فولیکول های مو می تواند علت آن باشد. فولیکول کیسه ای است که مو از آن رشد می کند. اساساً کیست در زیر پوست قرار دارد و در صورت عفونی شدن می تواند به شدت دردناک شود. ممکن است قرمزی یا تورم در ناحیه، تخلیه خون یا چرک از آبسه و درد هنگام راه رفتن یا نشستن را تجربه کنید. پزشکان معمولاً با معاینه فیزیکی باسن می توانند این بیماری را تشخیص دهند. مردان بیش از زنان از این بیماری رنج می برند که اغلب بین سنین بلوغ تا ۴۰ سالگی رخ می دهد.
پاسخ }
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان