امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
تاخیرات پکیج لایحه

پکیج لایحه تاخیرات
#1
در صورت وقوع هر یک از مواردی که موجب افزایش مدت اجرای کار شود (با توجه به شرایط قرارداد)، پیمانکار می‌تواند درخواست تمدید مدت پیمان را بنماید. پیمانکار مجموعه‌ای مستند از علل تاخیر در پروژه را تهیه می‌نماید تا به کمک آن بتوان سهم هریک از طرفین قرارداد در بروز تاخیر را تعیین نمود. با توجه به قوانین عمومی رایج در کشور به میزانی که پیمانکار تاخیر مجاز داشته باشد، پیمان جهت تکمیل موضوع قرارداد تمدید خواهد شد. پکیج لایحه تاخیرات و یا گزارش تاخیرات در زبان انگلیسی معادل عبارت delay report می باشد.
پروژه‌های عمرانی در کشورهای در حال توسعه از اهمیت بسزایی برخوردار است. یکی از معضلات موجود در این دسته از پروژه‌ها ایجاد تاخیر زمانی در اجرای پروژه است که در بسیاری از موارد منجر به ایجاد نزاع در بین ارکان پروژه‌ها می‌شود و در این بین پیمانکاران گاها متضرر شده و در نتیجه عواید مالی خود را از دست داده و در برخی از موارد حتی منجر به ایجاد آسیب به برند کسب‌وکارشان می‌شود. نحوه تحلیل تاخیرات ایجاد شده در پروژه‌ها به منظور توجیه تاخیرات ایجادی یکی از دغدغه‌های مدیران پروژه‌ها عمرانی است چرا که نحوه تهیه یک لایحه خوب در پروژه‌های عمرانی می‌تواند پیمانکاران، مشاورین و کارفرمایان را کمک کند تا عایده‌های مالی بیشتری کسب کرده و تبعات مالی، اجتماعی، سیاسی و در برخی از موارد حقوقی را از خود دور کنند. در این آموزش به مباحث این مهم می‌پردازیم.
ما برای کاهش تبعات ناشی از افزایش زمان به تهیه لایحه تاخیرات می‌پردازیم تا سهم واقعی هر یک از طرفین مشخص شود. تهیه لایحه تاخیرات شامل گام‌های متفاوتی می‌باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.
برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت آکادمی عمران مراجعه نمایید.
پاسخ }
Thanks given by:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان